ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 2

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Саб Фед 06 2016, 10:58

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Овај Ахмети почнува сериозно да ме иритира

http://www.libertas.mk/ахмети-нема-попис-додека-не-се-реформи/

море Ахмети... експерти! да експерти е клучниот збор а тие не се создават по рамковен преку ноќ, посебно не за во статистика.

Твоето опструирање на попис го сметам за антидржавен чекор. 

Ахмети, си го чул терминот "тиранија на малцинството" м? Баш ме интересира. Јас да.

Само да си кажам.

И уште ова... да бев некаков политички или само општествен фактор, заради оваја изјава имаше да се притресваш ко ко мало дете од баба рога само и на спомнување на зборот политика до крајот на животот!!!

Скапајнцо една!!!
нашиот проблем лежи во грмушката звана америка...т.е. кај кошер врхушката која ја користи истата како копач или суроица...по потреба.
Да тие џукели ги немаат спомнативе ко живинчиња проценети како најпогодни на овие простори за улогата трн у европска нога кога треба...ти никогаш нит би чула , нит би видела некаков ахмети, посебно не во улога на подјебавач....ниту би била урамена, ниту обадинтерена , а сигурно попишана.... Very Happy Very Happy
Цк.

Нашиот проблем лежи во нас самите.
...исто толку колку што проблемот околу нејзините одлуки лежи во кокошката жител на твојот кокошарник... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Фед 06 2016, 11:24

а немам сеуште кокошки...

како му иди то сега?

scratch  Razz   Laughing

и пЉус... јас еве не сум кокошка... јас сум чучулига! Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Саб Фед 06 2016, 16:50

чучулига напиша:а немам сеуште кокошки...

како му иди то сега?

scratch  Razz   Laughing

и пЉус... јас еве не сум кокошка... јас сум чучулига! Very Happy Very Happy Very Happy
добро де , кога троа ќе потпораснеш.....Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Фед 06 2016, 16:52

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Саб Фед 06 2016, 22:03

Преваранти

http://www.mkd.mk/Makedonija/skopje/hartieniot-bilet-za-10-vozenja-e-so-ogranichena-vazhnost-gragjanite-se-revoltirani

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=A16781293B22C14EB091D196C6C4375E

.... и хаос .... иди снајди се што важи а што не важи ...
... како бе не важи нешто платено .. .кај го има тоа ...
...плаќаме десет возење ... хартиени или електронски .... а кога, колку  и како ќе ги користиме е наша и само наша работа ....

... види мајката ... 15 дена и попапала маца парите ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by ribar on Нед Фед 07 2016, 22:43

Конкрете те баравме под дрво и камен ама...

http://ohridsky.com/?p=148070

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Нед Фед 07 2016, 22:55

E да де ... еден е Бранко ...
...па како тогаш спаднавте на едни зајко и ПрадаTwisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Нед Фед 07 2016, 23:24

king напиша:
E да де ... еден е Бранко ...
...па како тогаш спаднавте на едни зајко и ПрадаTwisted Evil Twisted Evil

a be neli gleas deka u gakji svrsil klenov.. vidi tekst u ona glupostine , qr da im izvadi branko  ke podzinat ko somovi
....кога доваѓа во Охрид ...
ete, doVagjal  Branko u Ohrid da krka, I toa e strasno senzacionalna vest. Laughing Laughing Laughing
klen

..............
dobro be, tolku li e ovoj klenov-pisac nepismen baska, euforicno pateticen pa I za vakvi raboti da pisue pritoa I da se podmocuva od srekja sto napisal deka nekoj nekomu mu e tret bratuced od muska tetka preku jatrvata na zet mu...?
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Пон Фед 08 2016, 11:05

Никако да сватам, до курацот е или до длаките.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Пон Фед 08 2016, 11:57

concrete напиша:Никако да сватам, до курацот е или до длаките.... Very Happy Very Happy
До јајцето ќе да е ....  и влакната

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Вто Фед 09 2016, 09:09

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 400,223,true,mid8124011
Ко пред еден век, фронтот е пак на линијата дојран-гевгелија...моин
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Вто Фед 09 2016, 13:04

..... ептен слично ...
...сега трупаат полиција од којзнае кои земји ... а се најавуваат и туѓи војски ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Чет Фед 11 2016, 12:20

СТРАЗБУР ДОНЕСЕ ПРЕСУДА ЗА СЛУЧАЈОТ НА СПАСКА МИТРОВА: Нема повреда на човековите права утврдени во членот 8 од Конвенцијата


http://www.akademik.mk/strazbur-donese-presuda-za-sluchajot-na-spaska-mitrova-nema-povreda-na-chovekovite-prava-utvrdeni-vo-chlenot-8-od-konventsijata/

хихихи .... сега ќе пукнат бугаристанците.... џабе фрлија пари ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Чет Фед 11 2016, 17:12

pa sega neka si izmisli nova "nacionalnost" neka se pise afganistanka , taman da I se ostvarat coeckite prava,
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Пет Фед 12 2016, 08:35

http://plusinfo.mk/vest/57575/palmite-kje-se-hranat-so-gjubrivo-od-kaliforniski-crvi

пу ко не се пријавив ко земјоделец досега мож ќе му шитнев ѓубре на Владата...

а, а.... а да ги зафркнам па онака гратис да му испратам м?

со лента "поздрав на власта во заминвање од чучулига" со музика со сФе...

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Пет Фед 12 2016, 18:20

pu..puu... za greota makedoncive bez tebe..puu..
otkako ja otkri mesecinata , posaka od tamu da gi gledas i gjubris makedoncite...

 na drugata strana na ...


ПРИШТИНА ГИ ОСЛОБОДИ: Екстрадиција за осудените од „Монструм“, само ако го напуштат Косово

Судот во Приштина ги ослободи од притвор Африм Исмаиловиќ и Алил Демири, осудени на доживотен затвор за случајот „Монструм“ и не дозволи нивна екстрадиција во Македонија. По нив МВР има распишано меѓународна потерница, а истите ќе бидат есктрадирани само ако бидат најдени надвор од Косово и од Македонија

http://telegraf.mk/aktuelno/hronika/ns-newsarticle-pristina-gi-oslobodi-ekstradicija-za-osudenite-od--monstrum-samo-ako-go-napustat-kosovo.nspx
puuu.. puu..amerigovnata , t.e gazdite nikako da se pojavat po ova.. teroristi I ubijci na deca pusteni na sloboda. puuu..ic ne e interesno toa.
puu.... gjubreto e vazno.
domasnoto.
puu.. mozda e po "zapaden recept" neli.

-------

https://veternica.macedonianforum.net/viewtopic.forum?t=344
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 - Page 40 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот