ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спорт, лов, риболов и рекреација

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 21:21

haha.. da pocneme
utrinska "gimnastika" na strana,toa e kako "oce nas" za sekogo

ama , treba i povekje.
skijanjeto ( aktuelno,zima e) e malce poskap sport, bara oprema, sega ima i polovna dostapna za povekjeto.plivanjeto vo Zima, e vistinsko uzivanje, ( ako raboti bazenot..plus ako zagrevaat,lani bese super) 3 pati nedelno, i drug coek si.
pesacenje e ok, ama ne na 280 do 300 metri nadmorska visocina vo skopskite vukojebini , minimum srtot na Vodno, za da se izbegne zagadeniot vozduh.
se teca na otvoreno pokraj kejot na Vardar, patekata e dobra i ima dobra dolzina.

posto e zima , se skija se odi na lov, se odi na ribolov.. a bogami i na bazen.

------------------------------------------------------------------------------------
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 21:24

sega malce poseriozno:
za dobra fizicka podgotvenost potrebna e rabota.( e sega topla voda izmisliv Very Happy )

edna od poefikasnite programi za vezvbanje e PX90.
programata e kompletna, i opfakja trimesecen system na vezbi i nutricionisticki soveti .
vezbanjeto ne odzema mnogu vreme od denot, i sekoj moze da ja sledi, normalno ako saka.
eve go linkot, pa koj saka.. http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/p90x.do
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 21:28

slednoto e edna mnogu interesna programa, Krosfit, koja e dizajnirana za sto pokratko vreme da se pominat sto povekje vezbi, celo vreme si vo dvizenje, seriite ne se teski no se pravi tranzicija od vezba na vezba i od eden na drug del od teloto, brzo, sto pridonesuva do pobrzo topenje na naslagite..
eve ja i ovaa programa, moze i doma da se izveduvam nema potreba odenje po klubovi
http://www.crossfit.com/
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 21:50

VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 21:58

Мене пилатесот ме бендисва.

Има многу видеа на јутуб.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 21:59

VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 22:00

vezbas?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 22:02

ova mi se dopagja, ne bara skoro nisto od oprema za vezbanje a se raboti vo mesto ..
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 22:05

Одев во градот некое време.

Не ми иди никако дома да се занимавам така а имам купено и пилатес и јога цд-а

Орбитрекот одвреме на време и по тро шетање низ планина.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 22:10

ova e dobro:
nekni go najdov, od plasticni cevki za vodovod si pravat lak za streli Smile
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 21:02

lentive se prakticni, za doma ili u dvor. imam eden set, sega ne tolku , ama koga gi zemav, mi bea interesni.. moze da se pravi dobar trening so niv..

Спорт, лов, риболов и рекреација 9k=PS: klipot e od upatstvoto sto ide na CD-to so kompletot  a ima povekje klipovi na You Tube, ova pogore e "part 1" Wink
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 21:22

Спорт, лов, риболов и рекреација 2wg93cx
..ептен базичен концепт у Nano-CAD според чудните барања на еден уште почуден шкот за да ја одредиме точната кинематика. Има неколку ситници кои типот не ги предвидел во неговиот сон. Покрај основен проект, ќе направиме  и прв прототип , ако се најдеме со цена.....Во секој случај ова да ти било цел голем пазар, штета што прототајпингот го открив на стари години, со какви се  идеи доаѓаат чудо едно.. Иам одличен агент, ама веќе морам да одбивам...неам капацитети... Sad
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 21:25

so e ova?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 21:34

Па некаков "глајдер" очигледно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 21:37

VOL напиша:so e ova?
идеата му е нешто ко ова , ама за потрапави и постарички  Very Happy и без тоа везовите...
Спорт, лов, риболов и рекреација Skike-nordic-cross-skating-ein-sonstiges-fuer-den-funsport-1084118-5060563_dia_2
има прилично детален ТТ, ама некако ги испуштил некои сили кои делуваат кај конкретната направија и за кои треба малку поише елаборација.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 21:39

pa konceptot i ne e taka nov..
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 21:41

VOL напиша:pa konceptot i ne e taka nov..
...кој рече дека е нов???  Човекот си сака Пепси-Кола.. Wink Авторски препев на познат мотив, за кој не го качат копирајти....


Последната промена е направена од concrete на Вто Јан 20 2015, 21:43. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 21:42

okej, okej...
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 21:56

децава ќе напраат изгледа вистинско решение за старата фантазија....
Спорт, лов, риболов и рекреација 35koe15
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 22:01

Smile

душек за летање Very Happy

си забележал колку многу тинејџери во последно време излегват со едоставни а за нас генијални решенија?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 22:11

чучулига напиша:Smile

душек за летање Very Happy

си забележал колку многу тинејџери во последно време излегват со едоставни а за нас генијални решенија?
нормално..информациите , благодарение на интернетот се на дланка. Цели истражувања можеш да направиш за едно сабајле. Од друга страна нивните мисли се бистри и чисти. Трето ги дресират на тимска работа , а тоа е прав пристап.Од нас на времето правеа  Ф-4  , додека не сватија дека Миг-21 е правото решение.... Very Happy Very Happy Very Happy
Сега е нивното време...и со среќа нека им е... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 22:13

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 22:16

concrete напиша:
чучулига напиша:Smile

душек за летање Very Happy

си забележал колку многу тинејџери во последно време излегват со едоставни а за нас генијални решенија?
нормално..информациите , благодарение на интернетот се на дланка. Цели истражувања можеш да направиш за едно сабајле. Од друга страна нивните мисли се бистри и чисти. Трето ги дресират на тимска работа , а тоа е прав пристап.Од нас на времето правеа  Ф-4  , додека не сватија дека Миг-21 е правото решение.... Very Happy Very Happy Very Happy
Сега е нивното време...и со среќа нека им е... Wink
kako ti ide so avionive.... Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 22:17

VOL напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Smile

душек за летање Very Happy

си забележал колку многу тинејџери во последно време излегват со едоставни а за нас генијални решенија?
нормално..информациите , благодарение на интернетот се на дланка. Цели истражувања можеш да направиш за едно сабајле. Од друга страна нивните мисли се бистри и чисти. Трето ги дресират на тимска работа , а тоа е прав пристап.Од нас на времето правеа  Ф-4  , додека не сватија дека Миг-21 е правото решение.... Very Happy Very Happy Very Happy
Сега е нивното време...и со среќа нека им е... Wink
kako ti ide so avionive.... Laughing Laughing
кои авиони???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 22:18

f-4 i mig 21
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот