ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спорт, лов, риболов и рекреација

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 22:22

VOL напиша:f-4 i mig 21
Од нив сум дигнал раце пред 30 години.  Сеа се интересирам по малку само за дронои, УАВи , РПВи  и она што спаѓа во ЕАСА микролесни и ФАР 103 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 22:24

si dignal race.. od f-4 i mig 21.. maketi... ebago,,,
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 22:28

VOL напиша:si dignal race.. od f-4 i mig 21.. maketi... ebago,,,
...ааааа макети???   одамна не... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 22:30

pa maketi, sigurno ne si prael mig dvaeskec i fantom.
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king Вто Јан 20 2015, 22:30

Колку ли време 2000-та изгубив додека научив да летам со ова виртуелно чудо...


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 22:36

interesna nepostoecka konfiguracija na cockpit so MFD na bezvezno mesto..
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 22:37

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 2Q==
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 22:40

Кинг...не заебаај ова е просто.., да повежбаш малку со Швајцер22 едрилица во ФлајСимулаторот ќе научиш да леташ. Нормално и малку теорија за да знаеш што всушност се случува....После ова твоево е само дактилографија.
Имаше еден стикер кој се продаваше по оние пилотските продавници на аеродромите: куцам 300 знака во минута , а незнам да пилотирам... Very Happy Very Happy Very Happy за Ербас пилоти....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 22:42

..a kako se stanuva pilot na Erbas ?
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king Вто Јан 20 2015, 22:46

concrete напиша:Кинг...не заебаај ова е просто.., да повежбаш малку со Швајцер22 едрилица во ФлајСимулаторот ќе научиш да леташ. Нормално и малку теорија за да знаеш што всушност се случува....После ова твоево е само дактилографија.
Имаше еден стикер кој се продаваше по оние пилотските продавници на аеродромите: куцам 300 знака во минута , а незнам да пилотирам... Very Happy Very Happy Very Happy за Ербас пилоти....
Не заебавај ... тоа моето е игра од 1999 година .... за оние тогашни канти од компјутери ...

..инаку ... омилен симулатор ми е X-Plane

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 23:20

VOL напиша:..a kako se stanuva pilot na Erbas ?
Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 V2tq2v
Па прво треба да си убав, второ да се викаш Светлана, трето да си единствениот женски створ на оваа планета кој го летал рутински она чудо од железарија наречено Миг-25..., Е тогаш лесно. Но пошто си ти VOL  , a јас Цигла    ...НИКАКО... Smile
Затоа сеа ова девојчево од горе со чин капетан , лета како капетан на Ербас 320.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 23:27

ne leta samo Savickaja na mig 25....
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 23:28

I odamna bese , devojce Wink
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 23:36

VOL напиша:I odamna bese , devojce Wink
......де бе што пис чоек јеботе благи бог....одамна била девојче....што е сеа тоа важно  ..кога била била Very Happy Very Happy Very Happy  која цепидлака Cool
.....и други летале...па летаат бе и на метли, па ништо не кажуам.  Жена бе...космосот околу нив се врти, а овој Савицкаја , па не само она.....свашта.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 23:37

konkrit
izi.
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 23:37

prasanje do tebe, moze?
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 23:38

VOL напиша:prasanje do tebe, moze?
може и две , ама после одам да спијам , утре ме чека ден ко око пун термини.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 23:41

posto u temava za sport em ribolov uletaa I migovi I fantomi

sto e razlikata pomegju vo tomket I dvaeskec..vo pre-flight check up?
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 23:44

VOL напиша:posto u temava za sport em ribolov uletaa I migovi I fantomi

sto e razlikata pomegju vo tomket I dvaeskec..vo pre-flight check up?
...ти нормално  се заебааш со мене, отидов јас да нанам.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 23:45

pa imas sansa da iznanas poumen.

ne se zaebavam de
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Laba Сре Јан 21 2015, 04:26

повторно нема никој ?
ве поздравувам тогаш Wink
(посебен поздрав до мојата колешка нуркачица Wink , се читаме наскоро)
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Laba Сре Јан 21 2015, 04:36

Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king Сре Јан 21 2015, 10:28

Добри ли се за Мрени....

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Ogat8w

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Centarec Сре Јан 21 2015, 11:09

p90x ги вежбав кога работев од дома и имаат ептен ефект. напорни у пм ти се тресе снага али осеќаш затегање инстант.

од друштвени спортови баскет само. за фудбал не ме бивало никад.

и качување на водно обавезно. нешто се мислам за точак годинава да почнам али ќе видиме.

риболов еднаш ме однесоа на мантово и ќе се степав со сите од досада.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 2 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот