ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спорт, лов, риболов и рекреација

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Пет Aвг 14 2015, 11:27

...па те гледам пишуеш на Пелистер , па си можел со тоа парагладерот да и слеташ у двор....на кафе и нешто жестоко..
...дворот , како таа го опишува со базени, бавчи, фотоволтаици ....би морал да го препознаеш....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Саб Aвг 15 2015, 04:28

Iam ja kriteriumi bre beton, ne zaeb..vj..
Kokosarnici I kozarnici I selskI bunista so se konjopoila so zabokrecina li ke gleam Wink
ima mnogu pointeresni I poprirodni raboti vo Makedonijava
od zagaduvaci na okolinata maskirani so nekakvi glupi paneli za demek struja a Vol ako se palese na sekakvi zabi koi videle nekade kako go potkovuvaat konjot pa dignale I oni noga..ili potocno obete noze...
Tuku, Pelister ne e za glajding, galicica e, da te popravam.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Саб Aвг 15 2015, 09:04

VOL напиша:Iam ja kriteriumi bre beton, ne zaeb..vj..
Kokosarnici I kozarnici I selskI bunista so se konjopoila so zabokrecina li ke gleam Wink
ima mnogu pointeresni I poprirodni raboti vo Makedonijava
od zagaduvaci na okolinata maskirani so nekakvi glupi paneli za demek struja a Vol ako se palese na sekakvi zabi koi videle nekade kako go potkovuvaat konjot pa dignale I oni noga..ili potocno obete noze...
Tuku, Pelister ne e za glajding, galicica e, da te popravam.
...а бе Галичица  ок  , ама ако така земеш има едно 20 места наоколу исто добри....што му фали на Пелистер???  .......активно леташ??
Ти бе ко мотото на мојава компанија: по земја, во вода, под вода , во воздух, се до границите на вселената.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Саб Aвг 15 2015, 09:18

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Renault_4CV
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Саб Aвг 15 2015, 12:52

concrete напиша:
VOL напиша:Iam ja kriteriumi bre beton, ne zaeb..vj..
Kokosarnici I kozarnici I selskI bunista so se konjopoila so zabokrecina li ke gleam Wink
ima mnogu pointeresni I poprirodni raboti vo Makedonijava
od zagaduvaci na okolinata maskirani so nekakvi glupi paneli za demek struja a Vol ako se palese na sekakvi zabi koi videle nekade kako go potkovuvaat konjot pa dignale I oni noga..ili potocno obete noze...
Tuku, Pelister ne e za glajding, galicica e, da te popravam.
...а бе Галичица  ок  , ама ако така земеш има едно 20 места наоколу исто добри....што му фали на Пелистер???  .......активно леташ??
Ти бе ко мотото на мојава компанија: по земја, во вода, под вода , во воздух, се до границите на вселената.... Very Happy
Ne mu fali nisto na Pelister.
Galicica e podobra..
Mnogu kozarnici I kokosarnici ima po toa selata neznaes na koja seljanka ke sletas podnavednata sto muze nekoja ovca ili koza, u toa potpelisterskite sela I vukoprcachini.ne deka e loso toa ama seljankite sto ne brijat noze a domain zakacile satelitCka antena da glumat belosveCki fufli se losing pa poarno na Galicica..Smile
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 13:53

kolku "modi " se vratija denes cudo..
samo prasanje e uste ovaa "vunesta" moda, kako ne im teknalo da ja "ozivat".
Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Dlakave+noge
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Пон Aвг 24 2015, 18:34

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 18:47

Ija.pratis moda?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Пон Aвг 24 2015, 18:51

Ич не ме замара мода.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 18:54

pa, u sustina , modata nikogo I ne zamara.
 prasav, moda dali pratis...sledis...?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Пон Aвг 24 2015, 18:58

Шо знам шо да речам...

веројатно, оти купвам то шо ќе видам во излог а ќе ме бендиса и ќе ми стои... е сега тие колку шо пратат мода толку и јас.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 18:59

e pa, ne ti e ova moden kutak bre.
Mad
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Пон Aвг 24 2015, 19:02

Па бриши, шо му се думаш?

Сори дека ти ја избуричкав темата... ти почна за мода!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 19:04

ne , be, taman rabota brisenje.
ja pocnav za dlakavi zenski noze za na plaza...

uh. gadno,
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Пон Aвг 24 2015, 19:06

Не ти се мешам поќе на темава.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 19:13

ete ti sea. kvicla.
a be ti ic ne si za rekreacija majku mu.. sto sportuvas, da te prasam?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Чет Aвг 27 2015, 11:48

Migrantite bas antitelaksiracki deluvaat..
Migrantkite pomalku Wink
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 07:35

Pobedivme na maratonot Smile Smile Smile !!
Nase prvo mesto( Evgenij Pop Acev) i po se' izgledai treto Smile ,Tomi!
Vtor e brazilec tret bese eden argentinec ama se zeznaa nesto pred kraj , ke vidime.
Zenive neznam so napravija, prva od niv e izglea italijanka Smile
Golem uspeh!
Cestito, za Pop Acev i za Makedonija.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Нед Aвг 30 2015, 10:48

VOL напиша:Pobedivme na maratonot  Smile Smile Smile !!
Nase prvo mesto( Evgenij Pop Acev) i po se' izgledai treto Smile ,Tomi!
Vtor e brazilec tret bese eden argentinec ama se zeznaa nesto pred kraj , ke vidime.
Zenive neznam so napravija, prva od niv e izglea italijanka Smile
Golem uspeh!
Cestito, za Pop Acev i za Makedonija.
...кој маратон???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 10:51

concrete напиша:
VOL напиша:Pobedivme na maratonot  Smile Smile Smile !!
Nase prvo mesto( Evgenij Pop Acev) i po se' izgledai treto Smile ,Tomi!
Vtor e brazilec tret bese eden argentinec ama se zeznaa nesto pred kraj , ke vidime.
Zenive neznam so napravija, prva od niv e izglea italijanka Smile
Golem uspeh!
Cestito, za Pop Acev i za Makedonija.
...кој маратон???
nasiot be konkrit, Ohridskiot Laughing
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Нед Aвг 30 2015, 11:13

... аааа штом победуат локалци , значи од странство донеле  само маскоти и украси....за да личи маратонот на колку толку... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 14:22

ne be
 Grujo vmesal prsti:
- platil da dojdat autsajderi, platen smestaj 3 dena, plus sendvici I sokce za sekoj,"natjecatelj"
- specijalno birani stranci, po centri za lica so posebni potrebi
-  odrzan im e brifing , koga de doplivaat na 5 km od celta, da fati koj nakade ke stigne- argentinecot kon Radozda, bugarinot da zanurka kon dnoto, srbinot da glumi grc I da spoulavi, a drugite da fatat-nazad. normalno, za dopuna vo sendvicite -salata krastaici , ekstra pomfrit I ...origano!! kolku sakaat...za samo nasiot da ostane.. Twisted Evil, brejj.. so ti e vlast Smile
- za sekoj slucaj za da ne go zgresi nekoj I scenarioto od brifingot- na site im e vo sokcinjata tureno sredtsvo za proliv I mocanje.

..znaci, vladata e kriva za uspehot na makedonskiot plivac.
ke mora da ima bomba I za ova.. Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by чучулига Вто Сеп 01 2015, 14:20

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Чет Aвг 24 2017, 20:59

Napred Vardar!!!!!!!

Aaahahahahaa!
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Чет Aвг 24 2017, 21:04

Kaj nas doma izgubija so dva razlika a nieden dadeno
Sega ni dadoa eden
Ama im zacukavme i nie eden eden zasega so uste edna izvonredna sansa nasa !
So vakov rezultat turcite za da spasat ke treba tri da dadat, a sedumdes i nekoja minutave..75!

Bravo vardarci

Dosega.
Uste 15+ minuti!
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 6 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот