ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спорт, лов, риболов и рекреација

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king Сре Јан 21 2015, 11:38

Centarec напиша:p90x ги вежбав кога работев од дома и имаат ептен ефект. напорни у пм ти се тресе снага али осеќаш затегање инстант.

од друштвени спортови баскет само. за фудбал не ме бивало никад.

и качување на водно обавезно. нешто се мислам за точак годинава да почнам али ќе видиме.

риболов еднаш ме однесоа на мантово и ќе се степав со сите од досада.
Точак низ Скопје ти е ко гол да си влетал во гладијаторска арена ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Сре Јан 21 2015, 11:43

zavisi kako e "vooruzen" Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Centarec Сре Јан 21 2015, 11:45

па знам али по кеј не е опасно до толку Smile водно би се размислил дали би го качувал со оглед на тоа дека уште возат ко идиоти нагоре надоле мислиш на рели се.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king Сре Јан 21 2015, 11:49

Centarec напиша:па знам али по кеј не е опасно до толку Smile водно би се размислил дали би го качувал со оглед на тоа дека уште возат ко идиоти нагоре надоле мислиш на рели се.
А до кеј?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by mumley Сре Јан 21 2015, 12:04

king напиша:Добри ли се за Мрени....

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Ogat8w

Ако ова го прашуваш сериозно,ти риба си видел само во ресторан,рибарница,или ако некој роднина или пријател риболовец ти покажал веке уловени.Прво,мрента не е граблива риба,се лови на чекање.Второ,ова на сликата е некаков хибрид помегу вештачка мушичка и силиконски воблер или твистер,и трето,куката е свртена надолу,значи ке го закачиш првиот тврд предмет во водата на кој ке наидеш,освен ако дното не е песочно.Препорачлив начин на риболов за тебе е да ги наостриш канџите,да застанеш на брегот на реката спроти сонцето,за сенката да не ти пага над водата,да ја испружиш шепата и да чекаш да помине рибата.Тогаш силно удираш со шепата по водата,обидувајки се да ја закачиш и извлечеш рибата.При тоа треба да внимаваш шепата да не ти влета во устата на некој гладен крокодил.Затоа најдобро за тебе е да се држиш до саваната и да се надмудруваш со зебрите и антилопите.Можеш да се обидеш да украдеш некоја коза или крава од стадата на Масаите,но тоа може да биде опасно за твојата кожа.Познати се по борбеноста и по острите копја.

mumley

Posts : 12
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king Сре Јан 21 2015, 12:21

Уште еден опседнат со ликот и делото на king Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by mumley Сре Јан 21 2015, 12:57

Не придавај си значење кое го немаш
не испуштај веднаш горделив рик
напишаното нема врска со твојот лик и дело
туку со сликата во аватарот и твојот ник.

ke ispees edna stihotvorbicka i za mene ?

mumley

Posts : 12
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Сре Јан 21 2015, 13:38

a be MORE!

koj ve &be, ja ke vi davam KORISNI postovi
ebave politika ebave. Laughing

sekoj koj sto znae da kaze nesto-ama crvot jade, li jade.a?

daj da vezbame.

eve eden volovski program,ne sum vo sostojbva full, krakite ne mi se vo red Laughing , zatoa odime so goren del


zagrevanje 5 minuti. bez zagrevanje si ibalo majkata, pogotovo za povozrasni


zagrevanjeto SEKOGAS se raboti PRED vezbite a ISTEGANJETO otposle

koga se istegnuva ne se "cima" tuku kako da se rabotat vezbi. ednostavno, dovedi go delot od teloto - raka- noga-glava sto li da e, do krajna polozba na zategnuvanje, drzi taka par sekundi I POLEKA otpustaj, ne brzo.

po zagrevanje, eve sto jas rabotaram (grupa na muskuli torso, race, rame , vrat, grb..)

-5 minuti zagrevanje
- 1 serija sklekovi - od 20 -30 brzo tempo, 1-1.5 skleka vo sekunda.
- 5 serii sklekovi - pocnuvajki od 15-20-25-20-15.
pauza pomegju serii po 30 sekundi -MNOGU VAZNO!

-pauza 1 minuta

- serija stomacni, so kolena podvitkani pod 90..legnat na grb..- 30 povtoruvanja , za 1-1.5 stomacen vo sekunda.
- skalesto 5 serii stomacni -20-25-30-25-20 brzinata na rabota vo seriite ne e bitna.

pauza 30 sekundi pomegju serii..

-isteganje -10 minuti.


lessen trening, za odrzuvanje. Wink
seriite moze da si se prilagodat prema moznostite..
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Сре Јан 21 2015, 13:46

a ovie vezbi ne de preporacuvaat za clanovi so slabo srce , mozat da si odberat tai chi chuan, I parki ili setanje na kucinja.


ova e za posportski clanovi Laughing
( ima I od Laba pogore, ama bez predupreduvanje "+18" I za zdravo srce Wink  )

VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Laba Сре Јан 21 2015, 14:00

вежбањето треба да е следено со одговарачка диета, или режим на исхрана Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by mumley Сре Јан 21 2015, 15:31

Си погрешил Вол-у.Лавот е цар на животните,а ти си домашно работно животно.Да беше бик можеби и би добил песничка,но во сегашната состојба,единствено можеш да добиеш јарем и остен.А црвената боја,сигурно е последното нешто што си го видел пред матадорот да ја заврши работата и од бик да направи Вол.

mumley

Posts : 12
Join date : 2015-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Сре Јан 21 2015, 15:40

mumley напиша:Си погрешил Вол-у.Лавот е цар на животните,а ти си домашно работно животно.Да беше бик можеби и би добил песничка,но во сегашната состојба,единствено можеш да добиеш јарем и остен.А црвената боја,сигурно е последното нешто што си го видел пред матадорот да ја заврши работата и од бик да направи Вол.
?

posto se naogjas na tema za sport , lov, riboliv I rekreacija,mozebi ke obznanis tuka, nesto sportsko vo tebe..eve mozebi si matador, I toa e sport..a?
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 00:14

10 min orbitrek 5 min pauza..
8 serii bench, pauza megju serii 1 min.
hmm.. i spienje ko..vol Laughing
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by concrete Чет Фед 12 2015, 07:58

..браво!!
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 09:27

more neam sila upm...
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty da mu se dade Nobelova nagrada za univerzumska filozofija na rodot na Homo Sapiensi..se drugo e pod ova sto go kazal

Пишување by VOL Пет Мар 06 2015, 09:42

po mene, ovoj zasluzuva naslovna strana sekade
ama aj ovde zasega e najsoodveten Laughing Laughing Laughing


Ако долгото одење беше толку корисно, поштарите кои одат постојано ќе беа бесмртни.
Постојат животни кои пливаат цел живот, јадат риба и пијат вода, но и покрај тоа се дебели. Зајаците бегаат и скокаат без одмор, но живеат не повеќе од 15 години. Желките се бавни и спори, не бегаат и ништо не прават, но сепак живеат 450 години.

i ova..

Животот не треба да биде патување кон гробот со цел да пристигнете таму во добра здравствена состојба, со привлечна и добро сочувана надворешност. Најдобро е да го фатите патот со чаша пиво во едната рака и вкусен сендвич во другата и да умрете по бескрајно практикување на секс, со целосно заморено, употребено тело.
mamu mu ibam! po ova, odam na beskrajno praktikuvanje na seks Laughing Laughing Laughing


Срцето е создадено за да изврши одреден број отчукувања. Не ги трошете за вежби. Вашиот животен период ќе помине независно од начинот на користење на срцевите можности.
➥ Тоа е сеедно да тврдите дека можете да го продолжите животот на вашиот автомобил, кога го возите со поголема брзина. Сакате да живеете подолго? Спијте и почитувајте ја „сиестата“ (времето за одмор).


http://www.dokaz.mk/d-r-paolo-ubiratan-vo-nikoj-sluchaj-ne-prekinuvajte-so-alkoholot/
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by king Пет Мар 06 2015, 09:58

Паметно зборат ....
..нарочито она за зајците ... до 15 години ако предходно не истрчаат пред нечие чифте .....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Laba Чет Мар 12 2015, 14:35

https://www.youtube.com/watch?v=GCzecFateXc
згодно за повозрасни
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Чет Мај 21 2015, 16:36

2 km lesno tempo na kej, za 12 minuti,
5 min pauza
kombinacii od sklekovi i stomacni vezbi , bez razlika na seriite - da se napravat vkupno 100 povtoruvanja ( 100 stomacni -100 skleka) za vreme od 20 minuti..
cca 37 minuti odlicna vezba.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Чет Мај 21 2015, 16:42

..imav eden prijatel , pilot vo penzija. 
za vreme na karierata drzese do sport, otkako se "prizemji" vo poslednite godini od rabotnata kariera, pocna i da konsumira alkohol no strogo -mali kolicini i bese discipliniran okolu toa... po penzijata, malce se opusti, i mozebi doagjase do maksimum 2-3 piva nedelno, ili 1 caska rakija dnevno.
sportot nikogas ne go napusti, samo namali, shodno na godinite.

denes sekoj 2 den sportuva po polovina cas dnevno, top e covekot.
trca po 2 km dnevno, ne mu e bitna brzinata.
pravi prosti vezbi,za zagrevanje, isteganje.. a od drugite- ne koristi tegovi, ne trca po ugornina, pravi sklekovi- i pravilni , kolku moze i onie na kolena. stomacni bez brzanje, barem 30 vo serija..
ima -62 godini.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Чет Мај 21 2015, 16:43

muabetot e, dobro e da se napravi pauza posle den vezbanje, kaj lugje koi ne sportuvaat redovno. den vezbi den relaksacija i regeneracija.
posebno e vazno zagrevanjeto.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Саб Jул 25 2015, 09:08

ubav period za 2000+ metri nmv..
.....
.....
..... Ljuboten (2498m)
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Саб Jул 25 2015, 09:23

otidovme.........
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by VOL Саб Aвг 01 2015, 22:02

dobri vezbi za isteganje, zagrevanje
eve na primer ovaa e lesna vezba,
Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Yoga51
ubavo isteganje so se veli, da krcne grbot .
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Спорт, лов, риболов и рекреација - Page 3 Empty Re: Спорт, лов, риболов и рекреација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот