ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by king Нед Ное 08 2015, 16:01

чучулига напиша:Безврска ја изшиканираја жената.

Нив самите ко не му е гајле за то дека децата му имат пристап на фејсбук, учителката му е крива... хипокризија.
Нив бе не им е гајле што децата по цела ноќ скитаат,  се пијанчат и заспани одат во школо ... ти па за пристапот на фејсбук си се фатила ...

... абе, абеее ... фејсбукот им стана дрога ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by чучулига Нед Ное 08 2015, 16:10

Во Кина дими има центри за одвикнување од интернет зависност, сакам да речам признаена зависност е.

Муабетот ми беше да се разгледа малку хипокризијата на нашето општество...

Од една страна се загрижани и згрозени родители а од друга страна се крајно неодговорни и невоспитани родители.

Како беше она со раската во туѓото и гредата во своето око...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by concrete Вто Ное 10 2015, 17:02

чучулига напиша:Во Кина дими има центри за одвикнување од интернет зависност, сакам да речам признаена зависност е.

Муабетот ми беше да се разгледа малку хипокризијата на нашето општество...

Од една страна се загрижани и згрозени родители а од друга страна се крајно неодговорни и невоспитани родители.

Како беше она со раската во туѓото и гредата во своето око...
Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by чучулига Чет Дек 10 2015, 11:16

Тажен случај од Австралија

http://superzena.b92.net/sudbine.php?yyyy=2015&mm=12&nav_id=1072447
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by чучулига Вто Дек 15 2015, 19:30

Се надевам дека ова ќе се усвои и примени и кај нас.

http://www.alo.rs/mladi-od-16-godina-nece-smeti-na-fejs-tviter-anketa/24075
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by concrete Вто Дек 15 2015, 19:48

чучулига напиша:Се надевам дека ова ќе се усвои и примени и кај нас.

http://www.alo.rs/mladi-od-16-godina-nece-smeti-na-fejs-tviter-anketa/24075
хммм  едно време добрите деца одеа во кревет во 9, после миење на заби и кажување лека ноќ на родителите..бабата..дедото...
..сега добрите деца во кревет одат во осум за да до полноќ бидат дома....и тука веќе ништо не може да се направи , затоа што тие кои сега продаваат законски муда за бубрези го почнале тој обичај...... Evil or Very Mad
..за лошите деца да не зборуваме...што тие прават....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by VOL Вто Дек 15 2015, 19:54

losite deca pravat deca Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by king Вто Дек 15 2015, 20:06

VOL напиша:losite deca pravat deca Twisted Evil
лошите деца прават уште полоши деца Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by VOL Вто Дек 15 2015, 20:11

Ck.
nema losi deca, bre,
samo losi pravaci na deca Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 09:23

concrete напиша:хммм  едно време добрите деца одеа во кревет во 9, после миење на заби и кажување лека ноќ на родителите..бабата..дедото...
..сега добрите деца во кревет одат во осум за да до полноќ бидат дома....и тука веќе ништо не може да се направи , затоа што тие кои сега продаваат законски муда за бубрези го почнале тој обичај...... Evil or Very Mad
..за лошите деца да не зборуваме...што тие прават....
Во секој случај, ја поддржвам иницијативата...

би можело ова да се спроведи на пример ако при регистрација се бара бр. на кредитна картичка и се известува носителот на картичката.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by concrete Сре Дек 16 2015, 09:43

чучулига напиша:
concrete напиша:хммм  едно време добрите деца одеа во кревет во 9, после миење на заби и кажување лека ноќ на родителите..бабата..дедото...
..сега добрите деца во кревет одат во осум за да до полноќ бидат дома....и тука веќе ништо не може да се направи , затоа што тие кои сега продаваат законски муда за бубрези го почнале тој обичај...... Evil or Very Mad
..за лошите деца да не зборуваме...што тие прават....
Во секој случај, ја поддржвам иницијативата...

би можело ова да се спроведи на пример ако при регистрација се бара бр. на кредитна картичка и се известува носителот на картичката.
...a правдата?? , а демократијата???....какви се тие двојни аршини???
Ќе кажеш...полнолетство..зошто тогаш на копиљааната која бегаше од часови да бара правда по улици , т.е. оценки и сведителство за школска година без одење на школо...не им врзавте една преку муцка..па да ѕвонат ко црвени ѕвонци  туку викавте БРАВОООО!! Wink
Секој, дури и педерите имаат право да одгледуваат деца, па каде сега оваа душебрижност. Нека си одлучи секој дома и за себе...тие деца имаат родители. Ако немаат такви имаат тутори , а пак, ако се сами и дрогирани на улица оставени , јеби га .тоа не е заради интернетот...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 15:31

concrete напиша:...a правдата?? , а демократијата???....какви се тие двојни аршини???
Ќе кажеш...полнолетство..зошто тогаш на копиљааната која бегаше од часови да бара правда по улици , т.е. оценки и сведителство за школска година без одење на школо...не им врзавте една преку муцка..па да ѕвонат ко црвени ѕвонци  туку викавте БРАВОООО!! Wink
Секој, дури и педерите имаат право да одгледуваат деца, па каде сега оваа душебрижност. Нека си одлучи секој дома и за себе...тие деца имаат родители. Ако немаат такви имаат тутори , а пак, ако се сами и дрогирани на улица оставени , јеби га .тоа не е заради интернетот...
конкретен, ова, според мене, има потенцијал да биди од помош на родителите.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by concrete Сре Дек 16 2015, 15:40

..има.., ама ни 2% како добар ќутек од рај излезен. Проблемот не е во воспитување на децата , проблемот е во невоспитаните родители...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 15:42

concrete напиша:..има.., ама ни 2% како добар ќутек од рај излезен. Проблемот не е во воспитување на децата , проблемот е во невоспитаните родители...
Конкретен, ова, според мене, има и потенцијал да ги воспита родителите кои се невоспитани.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by concrete Сре Дек 16 2015, 15:56

чучулига напиша:
concrete напиша:..има.., ама ни 2% како добар ќутек од рај излезен. Проблемот не е во воспитување на децата , проблемот е во невоспитаните родители...
Конкретен, ова, според мене, има и потенцијал да ги воспита родителите кои се невоспитани.
.....викаш???  .многу тешко.... со нив требало кога тие биле деца....сеа се веќе испуштени од дизгини, ко куче еднаш пуштено у касапница или жена у туѓ кревет...нема тука назад Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by VOL Сре Дек 16 2015, 17:34

prosto se voshituvam na odredeni dijagnozi od roditelski karakter.... zapanjujuce kolku e drzavava prebogata so experti od sekakov kalibar...
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by чучулига Пет Фед 23 2018, 07:49

Не е ова за шо прат децата на интернет туку за то шо не прат родителите и остават интернетот да ги одгледува децата. Се поќе деца во развиените општества имаат психолошки проблеми. Поучно, многу поучно четиво за сите

http://deeprootsathome.com/raising-children-technology/

Алармантно е навистина кога чоек ќе ги види мали деца си то телефоните, таблетите, родителите да не се замарат му пуштат телевизија без пардон оти ете така му е полесно...

Дајте луѓе свестете се бе
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by VOL Пет Фед 23 2018, 09:43

Pa ne mu kupuj bre, 
Eve napraj se pametna, kupi mu, na primer,rubikova kocka 
...
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by king Пет Фед 23 2018, 13:01

Како бе да не му купи кога комшичето му има ајфон ... Twisted Evil Twisted Evil

абе некои немаат леб да јадат ама затоа се чаталат со ајфонот ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by VOL Нед Мај 05 2019, 15:13

a znaete li sto gluposti moze i povozrasnite da napravat na internet?

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Zakani
https://infomax.mk/wp/%D0%BF%D0%BE-5-%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%98-%D0%BA%D0%B0%D1%98-%D1%9C%D0%B5-%D1%81%D0%B5-kp%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%87e%D0%B4a%D1%82a-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D0%B2/


ne mi e jasno kako ovoj lik, koj se potpisal kako Triamira Nikolov a so ime Vlatko, ili nadimak ili kosnprativno ime seedno, navlegol vo vakvi raboti.

so ime lik i potpis.
pa vo najdobar slucaj, se potpisal a pisuval za vreme na predizboren molk.

za drugo nema ni da konmentiram, se e napisano pa sekoj moze da vidi za sto se raboti..

[size=32]„Чедата живи да ви ги запалат, вие сте мртви копилиња“[/size]
https://kurir.mk/Makedonija/vesti/chedata-zivi-da-vi-gi-zapalat-vie-ste-mrtvi-kopilinja-grozomorni-zakani-do-novinarite-od-kurir-barame-itna-reakcija-od-nadleznite/

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Triamira2


ednostavno, mislam deka alkohol. droga i nedovrsen sistematski pregled,so skokanje na psihijatrija, e losa kombinacija koja moze da predizvika cudni nastani , pred, za vreme ili posle petti maj, posebno kaj roditeli nakoi im se zakanuvaat so gorenje na decata.
prosto cuda se slucuvaat ili, ke se slucat posle petti maj, ako roditel se najde vo opasnost, odnosno negovoto dete.....
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали знаете што прават вашите деца на интернет? - Page 2 Empty Re: Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот