ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

+5
хан Ацо
Laba
Centarec
concrete
king
9 posters

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:29

чучулига напиша:Не ти се дава да напишиш клучното: неверници.

ne davam takvi kvalifikacii napamet.
mozebi se, mozebi ne se.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba Пон Јан 19 2015, 00:29

доброутро . голем ден е денес, не се подготвувате за скокање по крстот?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 00:30

Е ти си скокал напиша... си или не си верник?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:30

kako ne. eve samo da utvrdime vrabecov dali ke ripa ili ne.
ama ne mu se kvasat nodzinjata da skaka.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:31

чучулига напиша:Е ти си скокал напиша... си или не си верник?
se trudam da bidam.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba Пон Јан 19 2015, 00:32

и, ќе се скока ли?SmileSmile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 00:32

VOL напиша:
чучулига напиша:Е ти си скокал напиша... си или не си верник?
se trudam da bidam.

Во ред. Фала.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:33

чучулига напиша:
VOL напиша:
чучулига.. напиша:Е ти си скокал напиша... си или не си верник?
se trudam da bidam.

Во ред. Фала.

e so sea.so se naduva.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 00:34

Не се надував, оти?

Ми одговори и се заблагодарив.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:35

чучулига напиша:Не се надував, оти?

Ми одговори и се заблагодарив.

Suspect

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:36

ne si fer

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 00:39

Зошто?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:41

e taka.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba Пон Јан 19 2015, 00:42

ччучулига, си скокала до сега по крст?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 00:43

Никогаш. 

Студи.

Ова време обично скокам во топли мориња.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:48

vo more frlaat krst? zamisli, ajkuli, azderi i Op ! popot ke go dzitne.. e aj skokaj posle Twisted Evil

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 00:48

И друго, никогаш не сум сакала да шетам гола (така се осеќам ко ќе сум по купачи) пред луѓе.

Брррр!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba Пон Јан 19 2015, 00:48

па, не си сега во топли мориња? Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:51

чучулига напиша:И друго, никогаш не сум сакала да шетам гола (така се осеќам ко ќе сум по купачи) пред луѓе.

Брррр!


ijaaa.. vaka da ne setas, da ne te vidat. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQldFcKZ7r3C7Cc1ZKMMR-W-HD0QQM6fbfYTkBmQBGVrpxMnhzj

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 00:51

@Laba

Цк...

секоја година е истиот муабет дека бегаме за да не частиме за годишнината, а оти годинава е окригла, првата двоцифрена, частиме, тојест одбележуваме пошироко.

Хихихии... еве и друг податок, баш и толку години сум нуркач.


Последната промена е направена од чучулига на Пон Јан 19 2015, 00:52. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba Пон Јан 19 2015, 00:52

Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 00:54

VOL напиша:

ijaaa.. vaka da ne setas, da ne te vidat. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQldFcKZ7r3C7Cc1ZKMMR-W-HD0QQM6fbfYTkBmQBGVrpxMnhzj
Ич не одам на плажа.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:55

чучулига напиша:@Laba

Цк...

секоја година е истиот муабет дека бегаме за да не частиме за годишнината, а оти годинава е окригла, првата двоцифрена, частиме, тојест одбележуваме пошироко.

Хихихии... еве и друг податок, баш и толку години сум нуркач.
Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQEAfrYW29Qhc7MbB_8QZIbvNzZAkqZEZBqhD9E5MY6PEN4zD6B       mora da si ti u gnjuracko-zastitno od pogledi-odelo. Laughing

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Laba Пон Јан 19 2015, 00:56

вол, ти ке се фрлаш?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 00:57

'vaa godina, jok. ke frlam mozda, nekoja caska u znaku podrske i navijanja.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски обичаи: верски, пагански празници итн. - Page 4 Empty Re: Македонски обичаи: верски, пагански празници итн.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот