ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Интересно од светот

+6
VOL
Spray
Arhimed
хан Ацо
Centarec
king
10 posters

Страна 9 of 16 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Пон Ное 02 2015, 22:28

Готов е првиот авион од кинеско производство

http://republika.mk/?p=506881

Ако и авионов го има истиот „квалитет“ ко се друго кинеско ... интересно ќе биде ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Вто Ное 03 2015, 10:31

...духот на Југословенското Бродоградителство  лута по северен Атлантик....
Интересно од светот - Page 9 126fgr4
MV Lyubov Orlova
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Сре Ное 04 2015, 22:02

http://dnevnik.mk/?ItemID=E2DFF06A067131498FCE17D8CEBFAD24

И после некој ќе рече нашиве власти расипнички трошеле ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Сре Ное 04 2015, 22:36

..мислам дека на сите тоа им е јасно на сите ..дури и на бубашвабите...се  работи за мегало белосветски , во историјата до сега невидени џукели во какви се морфираа американците....во последните 100 години...
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Нед Ное 08 2015, 18:20

Доказ за постење на паралелен универзум?

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=11&dd=08&nav_id=1060720

коментаров

Pronašli su nas,šta ćemo sada?
Интересно од светот - Page 9 Comment-android (Kale8. novembar 2015 16:13

ми e екстра!!! lol!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Пет Ное 27 2015, 22:18

scratch scratch scratch study Laughing
so qrac e bre ova
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Пет Ное 27 2015, 22:24

VOL напиша:scratch scratch scratch study Laughing
so qrac e bre ova
..незнам што да кажам ..Клингтонците се најавени за 2016.... Shocked
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Пет Ное 27 2015, 22:55

Коментар на B92 за видеото

 Promaja, sta drugо?
(kesicjekreten27. novembar 2015 19:39) 

lol!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Саб Ное 28 2015, 10:12

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Саб Ное 28 2015, 19:08

Амерички сон ... како да купиш на распродажба а да не изедеш ќутек ...

http://emagazin.mk/vesti/vest/15416
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Нед Ное 29 2015, 20:22

VOL напиша:scratch scratch scratch study Laughing
so qrac e bre ova
Еве шо било работата

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=11&dd=29&nav_id=1068753
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Нед Ное 29 2015, 22:44

..незнам дали е кабел, ако е тогаш е многу селективен , што ја прави приказнава уште поинтересна... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Нед Ное 29 2015, 22:48

I mene ne mi e jasno... koj kabel be, ke se videse ako e kabel...nisto ne se gleda, a toj "kabel" gi razmaftue vozilana od po minimum 1 ton ko da se od hartija, so kabel ke bese ....
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Нед Ное 29 2015, 22:57

VOL напиша:I mene ne mi e jasno... koj kabel be, ke se videse ako e kabel...nisto ne se gleda, a toj "kabel" gi razmaftue vozilana od po minimum 1 ton ko da se od hartija, so kabel ke bese ....
..може во принцип, но од каде  се појавува апансас и тоа само за две возила , а и пешакот кој е баш тука не реагира како за кабел, момент пред балетот на комбињата.... Да не збориме дека пируетата има некоја чудна кореографија. Но приказната за кабел е најреална и со тоа , најверојатно е така, но тогаш е се тоа наместено за снимање како штос...
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Нед Ное 29 2015, 23:03

ima uste eden moment, kolata desno isto taka se pomestuva, ti teknuva..?toa e treto vozilo...
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Саб Дек 05 2015, 09:02

koj za sto , bugaristanci za.. Laughing Laughing
gi rcnale za rakija, pa stajkuvaat nesto
ali legnaa srpski trubaci i Bregovic Smile


najiskreniot protest u poslednive 10 godini Laughing Laughing Laughing
samo napred!
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Саб Дек 05 2015, 09:30

VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Саб Дек 05 2015, 09:38

Најпаметна работа шо ја напраја русите, со нивни камења да возвратат...

ептен безврска е шо се жалат американците, патетично.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Саб Дек 05 2015, 09:57ajde, ajde, ne kvici ti tolku pateticno, Laughing Laughing
znaes, prljavi race se mijat a prljavi gakji se - frlaat..
..ne ti raboti cesmata....?
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Саб Дек 05 2015, 10:03

ааааа... демек јас сум на чело на америчката пропаганда?

оф мори мајкооооо

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Саб Дек 05 2015, 10:05

ti ne mozes da bides na celo tuku na gazot. zatoa ne ni trosi smajlinja.
upikuvanjeto e od tamu, zatoa ne si sablaznuvaj...
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Саб Дек 05 2015, 10:06

Види бога ти, видовити милан повторно во акција!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Саб Дек 05 2015, 10:11

vidoviti Milan ti muze muski kozi po zemjodelski vukojebini tamu,
a ti ne smees ni toa ime doma da go izgovoris posto ne e po ju es standard, taka da u tvojov magicen I pateticen slucaj bi bilo "vidiviti mautin".
..obavezno na stranski jazik, posto sopstven dom ne smee makedonski da se slusne, toa e jazik na domorodcite...

se osekjas kako u filmon Avatar? Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Саб Дек 05 2015, 10:13

https://www.youtube.com/watch?v=qyZbgdqWZHs#t=12


sto ne e tocno , na videovo... za zal,... sto ne e tocno...
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Саб Дек 05 2015, 10:15

VOL напиша:vidoviti Milan ti muze muski kozi po zemjodelski vukojebini tamu,
a ti ne smees ni toa ime doma da go izgovoris posto ne e po ju es standard, taka da u tvojov magicen I pateticen slucaj bi bilo "vidiviti mautin".
..obavezno na stranski jazik, posto sopstven dom ne smee makedonski da se slusne, toa e jazik na domorodcite...

se osekjas kako u filmon Avatar? Laughing Laughing Laughing
Бре!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 9 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 16 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот