ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 4 of 35 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 12:14

opomenuvacki.

Francija NE e Germanija.
za neupatenite: Germanija e ekonomska sila  no politcki e daleku zad mokjta na Francija. zastrasuvacki e ako resat da gi resat......dodeka gi toleriraat, e ok. Francuzite znaat da bidat golemi gadovi.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 12:15

во Франција врие муслимни, јужна Франција  е ПРЕПЛАВЕНА.., тие сега се ко ние..иако за разлика од нас имаат повеќе капацитет за регулирање на проблемот , но не сум баш сигурен дека проблемот може да се реши со конвенционални решенија или други слични Вартоломејски ноќи.....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 12:32

se si stoi. samo sto toa e  Francija .ima razlika.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 13:28

VOL напиша:se si stoi. samo sto toa e  Francija .ima razlika.
...па реков веќе и чучулига лета , а и Ербас380 лета..., а од друга страна ...се што лета вреди , се што не лета не вреди.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 13:35

ne bi dolzel, golema e taa.

1. mooda da gi odbies Rusite za Mistral-ite
2. Postojana clenka na SB/ON
3. Nuklearna sila
4. Prva pomorska sila vo EU..
5. SOPSTVENO proizvodstvo na kompleten spektar na vooruzuvanje , do nuklearni proektili, i vo vrvnite pet svetski izvoznici na lovecka avijacija, brodovi, voopsto ..
6. Eskteritorijalni posedi vo jugoisticna Azija, Pacifik, Juzna Amerika , Afrika, i vlijanie vo golem broj zemji.


Premnogu background, za da se dozvoli krah na zemjata od saka mizerija koja vika alah akbar.Toa moze na sekogo da mu se sluci, posle kulite bliznacki, Dubrovka vo Moskva...

a plemeto ke si ostane pleme. samo ke se zagorci zivotot na tie 6 milioni arapi ( uste povekje) za da si naogjaat greskata vo svoite redovi a ne da protestiraat zatoa sto nemozele da gradat dzamii na dnevna baza.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 17:30

VOL напиша:ne bi dolzel, golema e taa.

1. mooda da gi odbies Rusite za Mistral-ite
2. Postojana clenka na SB/ON
3. Nuklearna sila
4. Prva pomorska sila vo EU..
5. SOPSTVENO proizvodstvo na kompleten spektar na vooruzuvanje , do nuklearni proektili, i vo vrvnite pet svetski izvoznici na lovecka avijacija, brodovi, voopsto ..
6. Eskteritorijalni posedi vo jugoisticna Azija, Pacifik, Juzna Amerika , Afrika, i vlijanie vo golem broj zemji.


Premnogu background, za da se dozvoli krah na zemjata od saka mizerija koja vika alah akbar.Toa moze na sekogo da mu se sluci, posle kulite bliznacki, Dubrovka vo Moskva...

a plemeto ke si ostane pleme. samo ke se zagorci zivotot na tie 6 milioni arapi ( uste povekje) za da si naogjaat greskata vo svoite redovi a ne da protestiraat zatoa sto nemozele da gradat dzamii na dnevna baza.
с слагам бе потполно со тоа се погоре напишано и тоа и да не се слагам е ФАКТ.
Зборот ми беше друго, проблемот со фудаменталниве муслимани не е решив со ниедна до сега пробана метода. Значи мора да се бара иновација во пристапот.
А тоа значи прередување на многу фигури , и оние кои не ја сакаат Франција и оние кои Франција не ги сака. Некоја нова стабилна рамнотежа барем за наредните 100 години , кои сите ќе ја гледаат како СВОЈА СТАБИЛНОСТ.  А тоа е многу тешко. Некои од фигурите не да се баш искрено заинтресирани за решавање на работава, која гледано во целина им отвара можности...секакви.
Другата алтернатива е Гестапо , СС и логори за терминација + кинески ѕид...и мислам ќе се сложиш дека досега бар историски не дала резултат освен за некој контрактори и продавачи на магла.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Чет Јан 08 2015, 17:54

VOL напиша:opomenuvacki.

Francija NE e Germanija.
za neupatenite: Germanija e ekonomska sila  no politcki e daleku zad mokjta na Francija. zastrasuvacki e ako resat da gi resat......dodeka gi toleriraat, e ok. Francuzite znaat da bidat golemi gadovi.
Тоа што ние го гледавме за Југославија,како балансира помеѓу Русија и Америка,тоа беше улогата на Франција како балансер помеѓу Русија од една страна и Сад и Британија од друга страна.
Франција на крајот на војната и после Потсдам доби неоправдано (гледано од нејзиниот придонес во војната) голема улога и бенефит само да стои како некој вид баланс во тој момент на сепак сојузничките позиции на Русија и Америка.
Таа едноставно беше  незаслужено претставник на целиот останат свет кој се бореше против фашизмот и како затекната голема колонијална сила која е потребна за држење рамнотежа.
Француската политика од тогаш наваму се води во правење лажна западна опозиција која во рамките на Запад треба да е лажна алтернатива за американската политика.
Се што големиот брат несмасно ќе загацка и ќе им ги отвори очите на останатиот свет за тоа каков е Западот,се тоа треба Франција да го замачка,демек и таа е Запад ама ете не е како Америка.
Ако францускиот став за некое прашање е спротивен од американскиот тоа е да се добие подобра позиција за нив и да се одигра демократската улога за различни ставови на Западот.
Франција ја игра својата улога многу ревносно и се крие под сукњата на англосаксонците како вистинска француска курва.
За возврат добива привид на голема сила.
Изборот  да игра така, е нејзин избор,како што е и мој да ми биде  можеби најомразена држава.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 17:57

beton.

da trebase da izgleda EU taka, nemase da go maltretiraat Hitler i da iskecaat rusite okolu 2 milioni svabici ( a kondomi sigurno nemalo od kaj a kupat, posto..nemalo ni trafiki gi zatvorile od Upravata za ...teska artilerija  Twisted Evil )
mnogu od arapive se alzirci a  skoro site crnci se od poranesnite francuski kolonii. Kolonizmot samo ja smeni formata, namesto  da odat legionerite da lovat senegalci ili tuarezi  im dozvolija da r'mbaat vo kolonii.po gradovite.

..ne mozat da se integriraat. nikako. tie sto se integriraat gi ostavaat i feredzeto i zaostanatiot nacin i nasilna kultura zad sebe.
Ostanatite se gnevni zatoa sto ne prifakjaat nisto drugo osven islam, se im smeta, a dosle da ziveat vo tugja , hristijanska zemja. Pa ne otidoa francuzite da gradat katedrali vo Maroko, tuku ovie na mala vrata se protnaa vo Francija.

e sega, posto licno smetam deka ne samo sto se zaostanati, tuku i deka religijata im e uste pozaostanata pa za sekoe prasanje koe kuranot ne moze da im dade odgovor, tie kreiraat omraza i radikalizam protiv nemuslimanite:
- zenite gi vitkaat kako mumii, pa posle nekoj im e kriv, tie si gi motaat za da ne gi vidat ni komsiite muslimani ili nivni rodnini, a kamo li hristijani. idiotizam. a ako sakale diskrecija sto dosle da se izlozuvaat na "pogled"

- jasna e bolnata idea da islamiziraat sto pogolema teritorija i narodi.
nejasno e samo kako ne mozat da soberat dva-i dva.

vo Hristijanska evropa nikogas nema da uspeat da se integriraat.
nivnite maticni drzavi se raspagjaat na sekoi dve godini.mozat da se trtat i da ragjaat idioti kako nivnite radikalni tatkovci kolku sakaat.
dovolen e eden edinstven nalet na full combat load  od samo eden par Rafale na francuskata Marine Nationale, vrz uporistata na ISIS ( islamska "stejt" na idiotite od sredozemjeto Вести од ЕУ - Page 4 Icon_mrgreen), i ke izbrisat deset pati povekje islamisti odosto ke ubijat nivnite ekspozituri po Frrancija. Kako ovie brakjava.

i toa e se sto moze da napravat. ovde bomba, onde ke se raspukaat. pak nema nikakov uspeh, nikakvo pomestuvanje na silite.. si go stavaat svojot narod i svoite istovernici vo krajno nezgodna situacija..

Nema nikoj pogrom da napravi, ama ke ostanat da istovaruvaat smrznata riba vo Marsej, ne znam koj ke im dade rabota kade sto treba da se koristi i mozok..
svakjas?
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 18:07

..сваќам , ама изгледа паметам мноооогу подолго од тебе Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 18:09

concrete напиша:..сваќам , ама изгледа паметам мноооогу подолго од тебе Very Happy Very Happy Very Happy

ja nemas kilometrazata bre.
i ne e tolku podolgo..
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Пет Јан 09 2015, 12:13

Добро бе Конкрете,Франција гори,тебе  изгледа к.. те боли. Smile

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Пет Јан 09 2015, 19:33

Французская полиция штурмует горку - YouTube
Каков силовит напад на француската полиција.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 09 2015, 19:56

кнез напиша:Добро бе Конкрете,Франција гори,тебе  изгледа к.. те боли. Smile
.....тие прикриени  жабари никогаш не сум ги скал баш многу, чудо едно како такви вуцибатини можат да имаат така фин јазик и да смислат толку уметност и други фини перверзни ствари.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Пет Јан 09 2015, 20:05

concrete напиша:
кнез напиша:Добро бе Конкрете,Франција гори,тебе  изгледа к.. те боли. Smile
.....тие прикриени  жабари никогаш не сум ги скал баш многу, чудо едно како такви вуцибатини можат да имаат така фин јазик и да смислат толку уметност и други фини перверзни ствари.... Very Happy Very Happy Very Happy
И јас се чудам и нешто не ми се уклапаат во теоријата,
Тогашните и сегашниве изгледаат како да немаат ништо заедничко.
Мора да е од германското табање. Very Happy

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 09 2015, 20:14

кнез напиша:
concrete напиша:
кнез напиша:Добро бе Конкрете,Франција гори,тебе  изгледа к.. те боли. Smile
.....тие прикриени  жабари никогаш не сум ги скал баш многу, чудо едно како такви вуцибатини можат да имаат така фин јазик и да смислат толку уметност и други фини перверзни ствари.... Very Happy Very Happy Very Happy
И јас се чудам и нешто не ми се уклапаат во теоријата,
Тогашните и сегашниве изгледаат како да немаат ништо заедничко.
Мора да е од германското табање. Very Happy
денес мој Кнеже, ништо не е веќе како некогаш...денес  евреите војуваат , германците тргуваат , а србите продаваат наука...рече некој умен пред некоја година.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Јан 09 2015, 21:20

neka gori.

dik shejk in kold uater.


koga se sluci vakov nastan od NISTO nepredizvikan! na Smilkovsko ezero, sigurno ne cukaa glavi po forumi francuzive za nasive nepriliki.


sega polnat naslovni strain i udarni spici na domasni medium - vesti ne mi se gledaat i onaa ne gledam a pak sega pa ic.
Golema rabota.
zaginale nekolku novinari - go ckrtale onoj Mahmud po stripovi, pa ovie se naljutile za stripot??!! I to sega treba da ne zasekira? (da se razbereme, socustvo za zrtvite i nivnite familii.samo tolku od mene.)


decava ubieni kaj nas ne crtaa stripovi. nitu pojavija bilo kakva pricina za da poludenive islamisti egzekutiraat BEZ PRICINA. semkata da im se sotre.


PS: Sto ne se potrese Francija koja drzi preku 800 pripadnici na KFOR na Kosovo i znacajno vlijanie na vnatresnata i nadvoresnata politika na Kosovo, za isporacuvanje na monstrumite od Monstrum?
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 09 2015, 21:50

ги боли нив п..чна жила на Мадам Помпадур,   VOL-у за погоре спомнатото , башка бе на Косово сигурно е некој батаљон на Легион Етранже  кои ги боли па к.р за било што освен за дообра сочна и кревка птичка..неро пули.... Very Happy Very Happy Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Саб Јан 10 2015, 18:00

мириса на false flag.
Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Саб Јан 10 2015, 20:34

Полицијски комесар који је вршио истрагу напада на Charlie Hebdo је извршио самоубиство - Вести - Друштво - Глас Русије
У депресија бил човеков а овие му го дале случајов сигурно како терапија да се излечи. Shocked

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Јан 10 2015, 21:33

Многу, многу чудни работи има околу тој масакр.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Нед Јан 11 2015, 09:41

се додека има поделби во светот на основ на религија и нација, некои главоњи ке имаат шанса да креираат лажни војни за свои интереси. човек е човек у суштина, тоа што решил да верува во парче хартија напишано од друг човек и врз основа на тоа да се разликува од другиот укажува на заостанатоста во развојот.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Јан 11 2015, 09:53

Centarec напиша:се додека има поделби во светот на основ на религија и нација, некои главоњи ке имаат шанса да креираат лажни војни за свои интереси. човек е човек у суштина, тоа што решил да верува во парче хартија напишано од друг човек и врз основа на тоа да се разликува од другиот укажува на заостанатоста во развојот.
.....нација Centarec ти е нешто ко поширока фамилија, ако уште изгради замок и фарми околу...тогаш е држава... Very Happy Very Happy   Религија батка е сосема нешто друго , тоа ти е најстариот проверен начин за владеење, во најширок опфат  со луѓето... по принципот на мулти левел маркетинг. Тоа што после ..мислам француската револуција религијата се одвои од државата , отвори само нови можности....за претприемчивите... Very Happy
.....апсолутно не се работи за верување во парче хартија , туку за експлоатација на лесно манипулативниот човечки ум. 
Зар ти вистина  веруеш дека Мојсеј на Синајската гора имал интервју со Бога за работното место негов адвокат на Земјата???? Дека Дедо Мраз живее на северот на Финска или дека Елвис е умрен Very Happy Very Happy Very Happy ??
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Нед Јан 11 2015, 09:58

од мојот пост ти доби дојам дека сум верник?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Јан 11 2015, 10:46

Centarec напиша:од мојот пост ти доби дојам дека сум верник?
....не бе, баш нашротив сакав да потенцирам дека не си.....безбожнику Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Јан 11 2015, 10:49

a be se posti i ako coek e bolen, pu-pu skraja da e ,
toa dieta se vika Laughing
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 4 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 35 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот