ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 3 of 34 Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Дек 28 2014, 10:22

хммм, ЕУ препораката е оние кои се сиромашни и немаат реално , во догледно време, шанса да се опраат...да се самоутепаат.
Пожелно во депо на фабрика за храна за кучиња...

Е сеа , јас тоа им го кажував решението на наивните стечајци овде уште пред 15 год.  ама сите жуто ме гледаа, а се работеше само за далекувида ЕВРОПСКА визија....Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Јебига никој не е пророк во сопствената куќа..Секогаш на странците повеќе им се верува, дури и на хохштаплерите на кои им се дава и шаком и капом, а овде хонораните новинари и филмски работници ги штројат.Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 11:18

concrete напиша:хммм, ЕУ препораката е оние кои се сиромашни и немаат реално , во догледно време, шанса да се опраат...да се самоутепаат.
Пожелно во депо на фабрика за храна за кучиња...

Е сеа , јас тоа им го кажував решението на наивните стечајци овде уште пред 15 год.  ама сите жуто ме гледаа, а се работеше само за далекувида ЕВРОПСКА визија....Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Јебига никој не е пророк во сопствената куќа..Секогаш на странците повеќе им се верува, дури и на хохштаплерите на кои им се дава и шаком и капом, а овде хонораните новинари и филмски работници ги штројат.Very Happy

mozebi zatoa sto vo vakvi drzavi kako nasava, ne im e predizvik na cesnite i vizionerite, tuku na avanturisti koi se svesni deka narodot e vo postojana potraga kon podobar zivot pa i "bacena koska" e "zracak nade".

a nas, kako narod jasno ni e deka postojat i kvaliteti i standardi i za "masa" i za "klasa", pa sekogas plakjame za "masa" a ocekuvame za "klasa".

negde go izgubivme zdivot vo tranzicionata trka , izbegnuvam politika ama mislam deka toa e nekade vo deveesetite...

neka gresam, ama tuka nekade bi trebalo da sme,

"drzavnite" firmi nasproti privatnite napori: ima IZVONREDNI prikazni , vo Makedonija koi koga bi postoele nekade vo zapadna Evropa ili SAD, denes kako BREND bi gi prepoznavale. Kaj nas, za zal, polovina od naporite, treba da gi "investiraat" vo prezivuvanje . Nastrana ovie sto sakaa nabrzinka da se zbogatat( izbegnuvam iminja i konkretni nastani , ama za TAT trebase tripati povekje funkcioneri i politicari da lezat vo zatvor, ako na nekoj voopsto mu bese gajle za zakonite ili barem malku za narodot-drzavata..)
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Дек 28 2014, 12:06

VOL напиша:
mozebi zatoa sto vo vakvi drzavi kako nasava, ne im e predizvik na cesnite i vizionerite, tuku na avanturisti koi se svesni deka narodot e vo postojana potraga kon podobar zivot pa i "bacena koska" e "zracak nade".

a nas, kako narod jasno ni e deka postojat i kvaliteti i standardi i za "masa" i za "klasa", pa sekogas plakjame za "masa" a ocekuvame za "klasa".

negde go izgubivme zdivot vo tranzicionata trka , izbegnuvam politika ama mislam deka toa e nekade vo deveesetite...

neka gresam, ama tuka nekade bi trebalo da sme,

"drzavnite" firmi nasproti privatnite napori: ima IZVONREDNI prikazni , vo Makedonija koi koga bi postoele nekade vo zapadna Evropa ili SAD, denes kako BREND bi gi prepoznavale. Kaj nas, za zal, polovina od naporite, treba da gi "investiraat" vo prezivuvanje . Nastrana ovie sto sakaa nabrzinka da se zbogatat( izbegnuvam iminja i konkretni nastani , ama za TAT trebase tripati povekje funkcioneri i politicari da lezat vo zatvor, ako na nekoj voopsto mu bese gajle za zakonite ili barem malku za narodot-drzavata..)
VOL-ино.., јеботе благи бог и слатки римски папа, тебе треба претворити у бифтеке....квариш џукелерајски просек... santa
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 12:13

mislis, Laughing  kvarim zabavi
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Дек 28 2014, 13:11

..види , ко почнеме да рамислуваме шта би било кад би било, па после за сеопфатноста на глупоста, па малите себични и дрчни умови кои се проектираат у Наполеони, па рибарските муабети на YAS и TY ...би требело ..или да фати чоек за некој maschinengewehr, па док не потроши камион муниција да не застане ..или  да си сипе  добар гутљај добар коњак и да си си олабаи..гледајќи ги некоите кои уште скокаат у вис за да го фатат виножитото...... Very Happy Very Happy Very Happy
..иако рука на срце би требело да се седне и напише еден сц.. фукшн  за можностите, брендовите и светот кои безгрижно ги утепаа.., а да не беа утепани.
..нешто ко она за  мртвите од Југословенските војни: всушност и ај за нив , ама за оние кои заради тоа не се родија....е тоа е неопростивото....
Но заеби..празници се ближатsanta
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 13:18

mislam, deka go razbrav samo ono dej kaj sto spominjas gutljaj konjak ili taka nesto...
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Дек 28 2014, 13:24

VOL напиша:mislam, deka go razbrav samo ono dej kaj sto spominjas gutljaj konjak ili taka nesto...
супер..., реагираш на прави клучни зборови и знаеш да напраиш избор.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Јан 02 2015, 09:11

Ај ...јаааа
французиве ....

http://denesen.mk/web/?p=321231

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Јан 02 2015, 09:15

king напиша:Ај ...јаааа
французиве ....

http://denesen.mk/web/?p=321231

ebate glupite, za badnik se palat ognovi be, ne za nova godina Laughing
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пет Јан 02 2015, 13:09

и ние имаме алжирци и мароканци, ене велково меанче и кафичот у бисер ги спалиле.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пон Јан 05 2015, 20:44

Исланд ќе ја повлече кандидатурата за членство во ЕУ

http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=44153

Алал да им е ...

... е не ко нашиве ... ем не дупат ем уште повеќе им се молиме ...
Вака устроена ЕУ ... во која не се знае кој пие а кој плаќа, во која секој влече на своја страна и во која членството се злоупотребува за најразно разни уценувања од најсебични и мизерни причини ... не е за нас ...
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Вто Јан 06 2015, 14:29

се слагам бе кинг. камо алтернатива? кога ќе даде некој проекција визија за наредните 10-20-30 години за македонија? ама без паламудења од стилот на конкрит односно многу зборам ништо не кажувам.

ќе се согласиш со мене дека ова е многу битна ако не и најбитната поента на секоја политичка опција во државава. ако е тоа така, а ете евидентен е евроскептицизмот во дражавава, како 9 пати на избори победува опција која е про-европска и про-нато? дали е побитно да се тера инает на опозицијата отколку да и се даде до знаење на власта дека курсот не и во склад со желбите на гласачите? не викам да се гласа за опозицијата него едноставно да се поништи ливчето. ама пак ке прашам што е побитно?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Сре Јан 07 2015, 10:32

Едно е што те тера срце а друго е што те тера разум.
Излагање на мегдан на тоа чудовиште со голи раце е самоубиствено.
Ние ќе помогнеме ама во сојуз со други држави кога реално ќе може да се соротивставиш со реални шанси за победа.
Но тоа никако не смее да те ослепи да не го гледаш тоа што е толку очигледно и да чекаш од заседа за да се одмаздиш за сите неправди што сега ти ги чинат.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Јан 07 2015, 11:02

кнез напиша:Едно е што те тера срце а друго е што те тера разум.
Излагање на мегдан на тоа чудовиште со голи раце е самоубиствено.
Ние ќе помогнеме ама во сојуз со други држави кога реално ќе може да се соротивставиш со реални шанси за победа.
Но тоа никако не смее да те ослепи да не го гледаш тоа што е толку очигледно и да чекаш од заседа за да се одмаздиш за сите неправди што сега ти ги чинат.
.то Кнезу, на Centarec-от му треба поедноставно објаснение , не е тој за финеси измеѓу редови. Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Јан 07 2015, 13:35

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Јан 07 2015, 13:46

чучулига напиша:Во Париз некој убил 12 луѓе.

http://www.theguardian.com/world/live/2015/jan/07/shooting-paris-satirical-magazine-charlie-hebdo
јеби га  американскивекошери и даље ги титраат и помагаат ова фундаменталниве битанги, за своја сметка и ќар..Тек почнува игранката....
https://www.dailymotion.com/video/k8BiSceapweBvr9NqGX

Police spokesman Rocco Contento has confirmed to Liberation that nine members of Charlie Hebdo’s staff were killed in the attack, as well as two police officers.
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 08 2015, 10:14

Не знам оти го клавам ова овде ко е нешто шо сакам да го одвидам.
Веројатно оти е многу потресно и понекогаш треба да се стисни душата за да се опули вистината в очи.

Внимание: МНОГУ вознемирувачка содржина

http://www.kurir.rs/planeta/video-ubijen-kao-pseto-stravican-snimak-razgovora-ubijenog-policajca-koji-moli-za-zivot-i-ubice-clanak-1653566
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 10:25

hm.

 istrel vo glava pogotovo so ovoj tip na oruzja, znaci mnogu povoznemiruvacka sodrzina.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 11:45

VOL напиша:hm.

 istrel vo glava pogotovo so ovoj tip na oruzja, znaci mnogu povoznemiruvacka sodrzina.
..уште повознемирувачка е леснотијата .., ко онака узгред со крајче на око уз разговор, со која копиљ од 25-26 години роден во Франција.., дотепа тешко ранет полицаец  кој успут веројатно викаше..: аман немој..( на француски,  нормално незнам како се кажуе). Cool
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Чет Јан 08 2015, 11:53

Сабајлево пак имало пукање во Париз ...

..погодени ..цајкан и работник ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 11:54

..: аман немој..( на француски,  нормално незнам како се кажуе). Вести од ЕУ - Page 3 Icon_cool

sivuple, jok!
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 08 2015, 11:54

king напиша:Сабајлево пак имало пукање во Париз ...

..погодени ..цајкан и работник ..

Полицајката умрела.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 11:55

concrete напиша:
VOL напиша:hm.

 istrel vo glava pogotovo so ovoj tip na oruzja, znaci mnogu povoznemiruvacka sodrzina.
..уште повознемирувачка е леснотијата .., ко онака узгред со крајче на око уз разговор, со која копиљ од 25-26 години роден во Франција.., дотепа тешко ранет полицаец  кој успут веројатно викаше..: аман немој..( на француски,  нормално незнам како се кажуе). Cool

trenirani se.
ne e ovoj forum.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 12:00

imam prijateli vo Nant. sedisteto Nacionalniot front.
velat deka ke ima reakcija.

koj gi znae. belki GN i GIGN najdadekvatni za ovie nastani, ke reagiraat pred da se zapali ognot od drugata strana, a skisnato im e vekje.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 08 2015, 12:06

Страшно и бескрајно многу, многу тажно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 3 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 34 Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот