ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 5 of 35 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Нед Јан 11 2015, 11:13

Sloboda izrazavanja - Vidéo Dailymotion
Сега мораме да го повикаме францускиот амбасадор и да му го понудиме нашиот модел на демократија во која ќе има позитивна дискриминација со кое малцинството ќе има права да става вето на сите важни одлуки.
Многу убаво им текна со нашиов модел сега мислам дека ќе мора да го применат и кај нив зошто нели кај нас барем според сите нивни изјави за спроведување на рамковниот договор како неопходен најважен или кондицио сине куанум за сите понатамошни разговори. Cool

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Јан 11 2015, 11:29

a moze i svekja da zapali vo crkvana do ezerceto sto ja napravija vo spomen na decana ubieni kaj Smilkovsko. I da mu se kaze deka nasive nitu karikaturi crtale nitu Muhamed go zezale.

....ke mu treba, da se zapoznae kako treba, a bogami i da vidi deka i ovde na zemjata ima lugje, ne samo na neboto kaj niv....
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Јан 11 2015, 12:59

1999 : istiot francuski Charlie Hebdo magazin,koj stradase islamskive ludaci,  crtase karikaturi za srbite na Kosovo,na koj se prikazani srbi koi velat " ni snema zeni:" aludirajki na goline siptarki u pozadina posle siluvanje I utepuenje

ovie nacekaa prilika da im vratat I vo photoshop e pustena srpslava verzija na istata karikatura ama so "up-to-date" komentar :

dvajca maskirani terotisti, komentarot e :"ni snemue karikaturisti vo gradov.."..Вести од ЕУ - Page 5 Sarli-ebdo-prolce-zima
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Нед Јан 11 2015, 15:12

concrete напиша:
.....нација Centarec ти е нешто ко поширока фамилија,

која глупост...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Јан 11 2015, 16:04

Centarec напиша:
concrete напиша:
.....нација Centarec ти е нешто ко поширока фамилија,

која глупост...
...викаш?? Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Нед Јан 11 2015, 16:11

тешка другар. уосталом, ако ти сакаш да веруваш дека у твоја фамилија се еден бранко црвенковски, еден шема, една рада шеќеринска, еден заев, еден бузле, еден љубчо, еден шилегов, онда е тоа твое право.

за мене е глупост од размерот на функционирањето на сдс у задњиве 25 години.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Јан 11 2015, 16:21

......на жалост Centarec  у секоја гоооолема фамилија има и црни овци, проблематчни типчиња, полесни и потешки карактери  итн.  просечно исто како во секоја човечка популација... Very Happy Very Happy Very Happy
Проблеми настануат кога некој од надвор ти попуе као треба...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Нед Јан 11 2015, 16:23

од надвор ќе ти попуе стално секој, дали ти ќе дозволиш комшијата да ти го воспитува детето е твој проблем, не е комшијата крив Wink али секако со комшијата не си фамилија освен ако знаеш што се десило додека си бил на работа ... Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Јан 11 2015, 16:30

Centarec напиша:од надвор ќе ти попуе стално секој, дали ти ќе дозволиш комшијата да ти го воспитува детето е твој проблем, не е комшијата крив Wink али секако со комшијата не си фамилија освен ако знаеш што се десило додека си бил на работа ... Smile
хе,хе  занимливо.., а мене никако да ми текне зошто мојана стално тврди дека комшијата е покомпетентен од мене за да го воспитува... Јеботе благи бог , никад не би  се сетил да не ми шепнеше. Од одма се гледа човек од искуство.. Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Нед Јан 11 2015, 16:32

нема потреба од сељачки муабети како "човек од искуство" моеш ти и боље од тоа.


иначе, сеа гледам се собрале пуно народ и се пењави некој француз на телевизија дека ова било пресврт незнам што незнам како. утре ко ке им збрчат пак некоја бомба или уште 10 души рандом што ќе кажуваат...?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Јан 11 2015, 16:41

Centarec напиша:нема потреба од сељачки муабети како "човек од искуство" моеш ти и боље од тоа.


иначе, сеа гледам се собрале пуно народ и се пењави некој француз на телевизија дека ова било пресврт незнам што незнам како. утре ко ке им збрчат пак некоја бомба или уште 10 души рандом што ќе кажуваат...?
....остај французи , реков веќе тие не се од сега такви, отсекогаш. И чудо едно како толку навистина големи луѓе се испилиле таму.., кога се земе во обзир просечниот жител на таа земја.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 13:10

Баш али кој им е крив што место гоцева тераса имаат француски балкон.alienIdeaIdea

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 11:46

БРЕЈКИНГ ЊУЗ

Италианскиот претседател поднесе оставка

http://www.bloomberg.com/news/2015-01-14/italian-president-giorgio-napolitano-resigns-next-steps.html
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 15 2015, 09:31

Пак имало пукање во Париз... овај пат пред врата на резиденцијата на Оланд

http://www.kurir.rs/planeta/novi-incident-u-parizu-upucana-policajka-ispred-olandove-rezidencije-clanak-1658570
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Чет Јан 15 2015, 10:06

Психоза праи некој од пукања рандом до гАзење по пазари...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 15 2015, 20:51

Во Белгија двајца мртви по антитерористичка акција

http://www.bbc.com/news/world-europe-30840160
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јан 15 2015, 23:09


добро бе на тоа дереџе ли спаднаа измиениве мозоци по Европа и свет , да веќе дрдупка со нив се играат без мува да ги лази  заебантиве кои го управуваат светов.....


concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пет Јан 16 2015, 08:53

епа тоа е конкрит кога ке и дадеш одврзани раце на власта Smile кога ке и ја дадеш цела моќ. кога ке и дозволиш огромен буџет да финансира разни ции мии мосади дебекиња, е тогаш конкрит мој се дешаваат вакви работи. затоа што човекот е лесно корумпиран. државата не ја води робот, ја води човек. од таа причина ја сум за намалување на државниот апарат и неговата моќ и контрола.

ја и ти дај да си ги мериме на отворен пазар па ко набија тај добија. а не некој од нас двајца да има можност да влијае врз некој државен законодавен орган кој ке донесе одлука у негова корист а на штета на друг.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 16 2015, 09:37

Centarec напиша:епа тоа е конкрит кога ке и дадеш одврзани раце на власта Smile кога ке и ја дадеш цела моќ. кога ке и дозволиш огромен буџет да финансира разни ции мии мосади дебекиња, е тогаш конкрит мој се дешаваат вакви работи. затоа што човекот е лесно корумпиран. државата не ја води робот, ја води човек. од таа причина ја сум за намалување на државниот апарат и неговата моќ и контрола.

ја и ти дај да си ги мериме на отворен пазар па ко набија тај добија. а не некој од нас двајца да има можност да влијае врз некој државен законодавен орган кој ке донесе одлука у негова корист а на штета на друг.
.....погрешна медицина продаваш.....проблемот не е во државата сватена како облак, по новата терминологија.., туку затоа што некои од крв, месо и замастени мозочиња..лесно  почнуваат да се замилуваат принцови џоновци.
А и ден денес балтијата е балтија, што значи дека некој друг мутирал. Е сеа дали природно, дали со адитиви илити суплименти  во водата, воздухот и храната некој му помага во тоа , ееее тоа стварно незнам.. Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пет Јан 16 2015, 09:45

болеста у корен се сосекува. иначе стално ке ти искача чирот кога најмалце очекуваш.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 16 2015, 09:58

Centarec напиша:болеста у корен се сосекува. иначе стално ке ти искача чирот кога најмалце очекуваш.
..знаев дека си фантазер , ама до толку не верував...некако звучеше поозбилно Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 14:08

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:14

sto ima novo Fra/Bel... a bogami I Ermenija vriese sabajlevo, ima nesto novo?
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 16 2015, 19:47

VOL напиша:sto ima novo Fra/Bel... a bogami I Ermenija vriese sabajlevo, ima nesto novo?
Ништо посебно, по Европа почнуваат да купуваат ќебиња, цената на нафтата и гасот растат, американците ги фаќа страва, ужас и тиха језа, па почнуат со глупости и во Ерменија..., а Фра/Бел веќе се шашардисани.
Путин отворил ново шише коњак  од специјалната руска залиха од војниот плен на Кнезот Багратион... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:49

e, znaci moze da zapalime po edna so kafe, na raat..
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 5 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 35 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот