ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

+11
VOL
Spray
gestapo
Фири
Sahara raj
YAS
хан Ацо
Arhimed
Centarec
чучулига
кнез
15 posters

Страна 18 of 35 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Сеп 13 2015, 20:45

ЕУ распад ... ете тоа ...

... што може да се случи со нешто кај што бугаристанците влегле ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Сеп 13 2015, 21:14

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Сеп 13 2015, 21:17


Ха ха ха ... не сакал да собира тела и делови ...
... само не кажа дека огромниот дел ќе беа на бугаристанци ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Сеп 13 2015, 21:20

Да се паметни германците ... би ги товариле на бродови и би му ги истовариле на Обама ... на оној како ли се викаше имигрантскиот остров кај Њујорк ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Сеп 13 2015, 21:23

Борисов призна дека лично дал дозвола за прелет на руски авион
au! svitkaa opas mongolive. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Сеп 13 2015, 21:24

king напиша:Да се паметни германците ... би ги товариле на бродови и би му ги истовариле на Обама ... на оној како ли се викаше имигрантскиот остров кај Њујорк ... Twisted Evil Twisted Evil
Зошто со брод... то би било подолготрајно, треба тие луѓе да се хранат и да се грижи некој за нив... вчера некни прочитав за некакви 6000 евра за секоја земја по примен мигрант, би рекла дека имаат средства за авионски превоз.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Сеп 13 2015, 21:26

чучулига напиша:
king напиша:Да се паметни германците ... би ги товариле на бродови и би му ги истовариле на Обама ... на оној како ли се викаше имигрантскиот остров кај Њујорк ... Twisted Evil Twisted Evil
Зошто со брод... то би било подолготрајно, треба тие луѓе да се хранат и да се грижи некој за нив... вчера некни прочитав за некакви 6000 евра за секоја земја по примен мигрант, би рекла дека имаат средства за авионски превоз.
Мала носивост ... па ко се ќе земеш у обзир ..подолго ќе трае и многу поскапо него ли со бродови ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Сеп 13 2015, 21:27

baska, brodovite , tonat Twisted Evil , so mnooogu povekje Tovar, od avionite.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Сеп 13 2015, 21:30

Би ја накренале луфтханза малку а можи и други авиокомпании.... за понудени 6000 по пренесено лице, не вервам дека би одбиле.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Сеп 13 2015, 21:32

Значи се согласивме дека треба да се носат кај америте ....
..сега само да го утаначиме начинот ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Сеп 13 2015, 21:36

Laughing Laughing Laughing

замисли само такво сценарио.. туп сите топтан во америка...

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Сеп 13 2015, 21:39

Е па јбг ... арно рече оној бугаристанецот пред некој ден ....
... кој колку бомби фрлил по блискиот исток ... толку бегалци да си земе дома ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Сеп 13 2015, 21:43

Ај јас да го истакнам очигледното: веројатноста за то да се случи е нула... џабе рекол, ама ај си кажал да му е полесно на душата веројатно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Сеп 14 2015, 20:50

Унгарците ни до полноќ не дочекаја

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=09&dd=14&nav_category=12&nav_id=1039296
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пон Сеп 14 2015, 20:54

Aj aj aj ... повторно ја подигнаа железната завеса ....

... и тоа баш тие на кои устите им се полни со човекови права и слободи ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пон Сеп 14 2015, 20:57

samo struja Twisted Evil  ... "bzzzzz-paf!". ko muvi Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Сеп 14 2015, 21:09

Ама лом го прат Корбин од ко го избраја...

http://www.telegraph.co.uk/news/politics/Jeremy_Corbyn/11863014/jeremy-corbyn-shadow-cabinet-live.html

би рекла дека му е страв од него.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Сеп 15 2015, 12:18

Овие се готови ...Уште еднаш по кој знае кој пат се покажа разногласието .... а бе ..секој влече на своја страна, ни трага ни глас од единството ...
... упс ...грешка сум ... единствени се само по прашањето на нашето име и целосната подршка на јужноциганија околу тоа прашање ....
... па нормално .... тоа ништо не ги кошта ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Сеп 15 2015, 12:58

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Сеп 15 2015, 13:26

чучулига напиша:Навистина хаосна ситуација

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=09&dd=15&nav_category=12&nav_id=1039579
Европските џукели треба да знаат дека оние кои се дочепале до грчките, бугарските, италијанските брегови веќе им се УНУТРА....и тоа длабоко унутра.
Спасот им е да направат нешто асално повеќе за да не тргнуваат на таков пат, а и ако безмилосно ( никако друкше неможеш да ги запреш и обесхрабриш) не го потопуваат секое бротче полно имигранти....и со митролези дотепуваат тие кои ќе останат да пливаат... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Сеп 15 2015, 13:39

Не мислиш дека дозволата за употреба на сила за спречување на криумчарите е потег во тој правец?

http://news.yahoo.com/eu-approves-military-action-against-mediterranean-people-smugglers-083904759.html
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Сеп 15 2015, 14:40

чучулига напиша:Не мислиш дека дозволата за употреба на сила за спречување на криумчарите е потег во тој правец?

http://news.yahoo.com/eu-approves-military-action-against-mediterranean-people-smugglers-083904759.html
...а бе тресла се гора родио се миш... Можат и на трепки да дубат, човек е како вода...секогаш го наоѓа својот пат до целта....можеш да го спречиш само ако го утепаш.
Тие кога веќе им ги спичкаа земјите во кои си живееја и ги направија подоле од свинско корито, најдобро ќе биде  да ги утепуат без пардон..потопуваат се што плови со се шверцери, трафиканти и транспортирана роба..буквално се, а не тука да припаѓаат од лажно плачење заради некое бепче удавено и ифрлено на плажа.
Која ли дволичност, хипокризија...и крокодилски солзи.. Mad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Сеп 15 2015, 21:19

Мигрантите тргнаа кон Lijepa njihova и  dezjelata im... Very Happy Very Happy

 http://www.mkd.mk/svet/vesti/rojters-begalcite-trgnaa-kon-hrvatska
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Сеп 15 2015, 22:37

king напиша:Мигрантите тргнаа кон Lijepa njihova и  dezjelata im... Very Happy Very Happy

 http://www.mkd.mk/svet/vesti/rojters-begalcite-trgnaa-kon-hrvatska
..најнормално, нема према Босна да тргнат , тоа и дома си имаат.. Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Сеп 16 2015, 00:43

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 18 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 35 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот