ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 17 of 34 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 34  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Сеп 04 2015, 14:30

..Da im se najebem..Smile
Swabovite osven vo odredeni krugovi odamna izgubija sens.za.drzavnost..poasalna vojnicki i politicki bese istocna svabija odosto ovaa zguzenava zapadna -ekonomski dzin a politicki (sporedeno so ekonomsko finansiski industriskata gigantska realnost ) mnogu slabi.
Prvoto pokazuvanje na muskuli bese tokmu na ranetata Jugoslavija. Kako mrsojadci.
Trapavo, kilavo, smesno, ...
Takvi se.do denes. Ne mozat i pred se ne znaat kako so migranti, primaat se i sesto.
No, kako sto rece, ako im e.malku im e.
Rusite se povlekoa i dozvolija obedinuvanje. Amerikancite nemat namera! Koja e taa silna svabija koja ni so svojata teritorija ne moze da raspolaga?
Redno e naslednikot na Merkel da im kaze na amerikenjcite- dosta vi bese.
Oni bez amerikancite mozat a amerite bez dojcland ne.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Сеп 04 2015, 14:32

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Сеп 04 2015, 15:41

Trla baba merkel , lan...
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Сеп 04 2015, 15:42

Ама баш!

Ич не ми е јасно како планират да се справат со луѓево

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=09&dd=04&nav_category=78&nav_id=1035075

ни па шо чекаја толку долго за дури сега да почнат со праење планој за справување со кризата...

Ко небаре не знаеја.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Сеп 04 2015, 16:23

mnogupati e povtoruvano ovde... sto vredi ..
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Сеп 04 2015, 19:44

Неверојатно...

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=09&dd=04&nav_category=78&nav_id=1035208

и заради неколку души шо демек прат некаква поента, едночудо луѓе останват без храна и вода.

Навистина ми е неверојатно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Сеп 04 2015, 20:04

Полека излегува на видело дека  целава работа со  бегачиве е фино оркестрирана, тјунирана и богато финансирана операција. Кој е точно зад тоа , која е целта и од какви причини,  кај и да е ќе се дознае..... Какви ќе бидат последиците и кој ќе биде заебаната страна во сето тоа ќе се види многу бргу.
Единствно ќе си остане непроменет фактот дека ебаниот си останува ебан, тепаниот тепан , а мртвиот мртов....
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Сеп 04 2015, 20:11

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Сеп 04 2015, 20:33

ТЕЛМА претеруе , на една у црвена кошула ќелава џукела у допушта да јаде гован со кутлача.
После некој прашува зошто зошто треба да се забрани таа тв, а тој гомнојадачот да се пуштат да му се редат загорени арапи...мераклии... Cool
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Сеп 04 2015, 21:12

concrete напиша:Полека излегува на видело дека  целава работа со  бегачиве е фино оркестрирана, тјунирана и богато финансирана операција. Кој е точно зад тоа , која е целта и од какви причини,  кај и да е ќе се дознае..... Какви ќе бидат последиците и кој ќе биде заебаната страна во сето тоа ќе се види многу бргу.
Единствно ќе си остане непроменет фактот дека ебаниот си останува ебан, тепаниот тепан , а мртвиот мртов....
После 5 години војна во Сирија ... секој со секој ...
... баш сега им текна да бегаат ?????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Сеп 07 2015, 00:41

Мигрантите се покрстувале во Германија

http://tribune.com.pk/story/950749/muslims-converting-to-christianity-in-germany-to-get-asylum/
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Сеп 09 2015, 14:00

concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Сеп 09 2015, 23:00


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Сеп 09 2015, 23:01

orospii. linguri.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Сеп 12 2015, 18:27

Германија ги сместила мигрантите во конц. логор.

http://www.kurir.rs/planeta/hitna-i-neizbezna-opcija-izbeglice-smestene-u-bivsi-koncentracioni-logor-clanak-1929447
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Сеп 12 2015, 18:35

..e -super..
sega samo nekoj, Fridrih da go odvrti ventilot.. navecer.. "slucajno"... Laughing
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Сеп 12 2015, 18:49

Ова некако се движи по рецеТата на конкретниот или мене така ми изгледа?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Сеп 12 2015, 18:59

чучулига напиша:Ова некако се движи по рецеТата на конкретниот или мене така ми изгледа?
паааа..како ми се гледа, кај и да е ќе треба да ми се обраќате со сенсеи конкретен Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Сеп 12 2015, 19:00

toa ovaa ... smizlava . nejze I e toa omilen sport Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Сеп 12 2015, 19:04

concrete напиша:
чучулига напиша:Ова некако се движи по рецеТата на конкретниот или мене така ми изгледа?
паааа..како ми се гледа, кај и да е ќе треба да ми се обраќате со сенсеи конкретен Very Happy Very Happy Very Happy
Можно е можно.
VOL напиша:toa ovaa ... smizlava . nejze I e toa omilen sport Twisted Evil
Не сум шмизла ај доста со то  Mad
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Сеп 12 2015, 19:08

znaci, ako ti smetas deka ne si, najstorogo zabrani si da se narekuvas, spominja, duri I pomisluvas deka si smizl.!
I toa ne e se'!
duri I jas ke se pridruzam kon "anti-smizl" kampanjata- celosno te podrzuvam i ke se vklucam kon zabranata i ke ti zabranam da spominjas smizl, za sebe si, sira okolina, i treti lica.

po-fer od ova,amin. ok, smizl?
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Сеп 12 2015, 19:09

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Сеп 13 2015, 19:50

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Сеп 13 2015, 20:17

..на бабаи чинијаните јеботе благи бог , што би рекол да е жив еден мој пријател: див зајак да и го бапне... Very Happy Very Happy Very Happy
Џабе и е се....дробеа, дробеа, дробеа , сега ќе сркаат, сркаат, сркаат.. Cool
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Сеп 13 2015, 20:22

шо мислиш конкретен, шо ќе се случва понатаму?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 17 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 34 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 34  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот