ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 10 of 34 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 34  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Вто Јан 27 2015, 18:33

http://24vesti.mk/vladata-na-cipras-so-poradikalen-stav-za-imeto

ако намерачат да ги летаат од еу и нато слободно нека си го задржат радикалниот став.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Вто Јан 27 2015, 18:49

ke legnat na brasno grcive.. se raduvaat na pobedata, kako onie "na solun sto ke odele" ljubcovistine vo 1998.. a posle se si legna na brasno,

Vtorata Rimska imperija ne trpi kojekakvi "pijanstva vo svoite legii" od legineri od zadninskite edinici .taka da ostanuva a cekame , kolku brasno samo ke se potrosi, a deka ke legnat, ke legnat... Cool
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 27 2015, 18:57

Centarec напиша:http://24vesti.mk/vladata-na-cipras-so-poradikalen-stav-za-imeto

ако намерачат да ги летаат од еу и нато слободно нека си го задржат радикалниот став.

Толку од она екстазата дека сириза ја пишала "солидарност" под Македонија а?

http://www.plusinfo.mk/vest/12624/na-sajtot-na-siriza-ustavnoto-ime-na-Makedonija
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Вто Јан 27 2015, 19:00

полека едно по едно ке биде "толку од ова толку од она".

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Јан 27 2015, 20:00

..прво...по јубилеен 84 пут: решението со грците е едни да "нема"..или нив или нас....и иако на прв поглед многумина рука ќе стаат у оган за тоа кого ќе го нема, јас не би бил толку сигурен. Very Happy Very Happy
второ: кога биле левите на власт таму било позаебано...
..кога се пак ко овие салонски-леви...веројатно ќе биде најзаебано.
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Вто Јан 27 2015, 22:19

Ако овие се навистина за тоа што се преставуваат тогаш ние сигурно ќе добиеме датум за почнување на преговорите.
Додуша прво ќе се обидат да го приволат Ципрос на нивна страна(шаргарепа) па под претпоставка дека нема да успеат,тогаш ќе тргнат со стапот,а дел од стапот ќе бидеме и ние.
Прво ќе го повратат легитимитетот во Македонија,и второ ќе му дадат до знаење на гркот дека е можно да одат до крај.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 27 2015, 22:26

Го прашав кингот пред време за опцијата.... ми удри сеир.

Јас мислам дека во секој случај извисуваме.

Центарецот имаше јака хумористична поента дека грците ќе влезат во рускиот сојуз и пак ќе ни опнат вето.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Јан 27 2015, 22:37

чучулига напиша:Го прашав кингот пред време за опцијата.... ми удри сеир.

Јас мислам дека во секој случај извисуваме.

Центарецот имаше јака хумористична поента дека грците ќе влезат во рускиот сојуз и пак ќе ни опнат вето.
Грците се во тајна веза со Русија мноогу одамна, ако не цело време на своето грчко постоење... Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 27 2015, 23:23

Ахх

не би да навлегувам во теоријата за грците ко тројански коњ ... амерички тројанец.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Јан 27 2015, 23:33

чучулига напиша:Ахх

не би да навлегувам во теоријата за грците ко тројански коњ ... амерички тројанец.
..баш обратно руски тројанец, али американцине отсекогаш биле едносложни глупандери.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 27 2015, 23:36

concrete напиша:..баш обратно руски тројанец, али американцине отсекогаш биле едносложни глупандери.... Very Happy
нема шанси...

амерички тројанец!!! и стојам зад то.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Јан 28 2015, 07:26

чучулига напиша:
concrete напиша:..баш обратно руски тројанец, али американцине отсекогаш биле едносложни глупандери.... Very Happy
нема шанси...

амерички тројанец!!! и стојам зад то.
...ех..младо и зелено, најубаво доба живота...., вика стојам зад тоа.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
...поарно седни , за да не паднеш од изненадување... Cool
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Јан 28 2015, 16:23

Сител ...

Забранет е увозот на јајца од Бугарија ...поради сомнеж за птичји грип ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Јан 28 2015, 22:13


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Јан 28 2015, 22:33

king напиша:Сител ...

Забранет е увозот на јајца од Бугарија ...поради сомнеж за птичји грип ..
a be, kojznae sto dinosaurusi ke se ispilat od bugaristanski jaja, Laughing Laughing Laughing  mozda ljuBGco ke se ispili, neka gi krsat  uste na granica- ama nevareni  Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Чет Јан 29 2015, 09:32

ке се испили некоја бонева силванева : )))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Чет Јан 29 2015, 13:38

Centarec напиша:ке се испили некоја бонева силванева : )))
Имаме и овде некои такви инсекти испилени ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 29 2015, 16:33

takvi se ispiluvaat od jajca od gajgur
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јан 29 2015, 16:34

“Every irresponsible borrower is enabled by an irresponsible lender.”
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Фед 04 2015, 02:21

ха ха ха ...сега и сиријци ќе стануваат бугари ...

http://lokalno.mk/evrokomesar-bugarija-srbija-ungarija-da-gi-smetaat-begalcite-kako-trajno-prestojuvachki-gragjani/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Фед 04 2015, 07:20

super, ke im se "obeli obrazot", da im se popravi rasata, pobela da im stane,
genetski gledani, bugaristancite i ne se golema razlika so tie narodi, zatoa sto imaat aziska krv, od Pamir,do Kavkaz..
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Чет Фед 05 2015, 11:58


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Фед 05 2015, 12:16

Cestito i airlija
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Фед 05 2015, 16:36

хммм, сеа Ципрас ќе мора кај русите.., а тие ќе му ги платат сите обврски, ако "се договорат."  Нормално Фрау Канцелереин  нема да го дозволи тоа...па коштало колку коштало... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 10 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 34 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 34  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот