ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 26 of 34 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 34  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 29 2016, 13:07

и башка плус ој да ги видам комшиите да не' нападнат по-езерски така обезбедени... од одма станваме најбитен фактор во охридско езеро!!!... да се знај бре чие е!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Јан 29 2016, 13:09

dziz'z ....krajst..
end lend-mader Indiyo...
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 29 2016, 13:10

шо?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Јан 30 2016, 08:36

Не му го разбирам ова ама баш ич на холанѓаните

http://off.net.mk/vesti/svet/so-holandija-se-pretera

вчера или некни гледав сторија на некои вести за то како им одат дома заради фејсбук....

добро, шо мислат, разбира некој?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Јан 30 2016, 10:26

чучулига напиша:Не му го разбирам ова ама баш ич на холанѓаните

http://off.net.mk/vesti/svet/so-holandija-se-pretera

вчера или некни гледав сторија на некои вести за то како им одат дома заради фејсбук....

добро, шо мислат, разбира некој?
А што си мислеше ти ... дека таму на западот кај „што“ тече мед и млеко царуваат демократијата и човековите слободи?


хехехе ...  таму великиот брат одамна е ставен у функција ...

... да го ставам ли видеото ...како го утепуваат т.е. ликвидираат по кратка постапка оној бунтовникот од националниот парк у Орегон?


Последната промена е направена од king на Саб Јан 30 2016, 10:29. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Јан 30 2016, 10:27

Ама бе кинг, по дома одење???
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Јан 30 2016, 10:39

...и по дома одење и затварање на неодредено без суд и судска пресуда

... така западот си ја штити „демократијата“

... уствари ... не измислил тола вода ... откога постои светот и државите секој систем со сите средства (легални и илегални, во землата си и надвор од неа) почнувајки од воспитувањето од најмали години па се до воени интервенции во странство се штити себеси...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Јан 30 2016, 11:00

Страшни работи!

На полицајците незгодно му било... и вервам... би ме изиритирало мене максимално да ми се појави некој на врата и да ми речи нешто во таков стил, демек пази шо пишиш и таквимитиработи...

ух ама би била изиритирана!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Јан 30 2016, 11:03

чучулига напиша:Страшни работи!

На полицајците незгодно му било... и вервам... би ме изиритирало мене максимално да ми се појави некој на врата и да ми речи нешто во таков стил, демек пази шо пишиш и таквимитиработи...

ух ама би била изиритирана!!!
.. И ..... шарпланинците ќе им ги пуштиш? Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Јан 30 2016, 11:05

не бе шо ти е!!!

иако доколку без налог ми се појават на порта ....

пу пу пу скраја да е!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Јан 30 2016, 11:08

Еј ....
..употребата на животни за одбрана или напад ... се смета ли за употреба на биолошко оружје .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Јан 30 2016, 11:09

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

е од кај ти текна ова бе кинг?

lol! lol! lol!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Јан 30 2016, 11:20

samo ako se izmocaat i poserat na nogavici e togas se biolosko..dotogas se samo dzukeli Wink
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Јан 30 2016, 11:23

пф!

џукели неџукели, срценциња се!

Very Happy I love you I love you I love you Very Happy

сериозно, почнувам да мислам дека имат поќе срце и душа од некои луѓе....
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Јан 30 2016, 11:24

uau.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Јан 30 2016, 11:27

е шо?

инаку, свесна сум дека е будалесто то шо го напишав.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Јан 30 2016, 13:17

..uau.....
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Фед 02 2016, 01:14

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=6FD7EA0D6E43294BB0D2FB20C20C8153

... една полнокрвна германка .... по неа ќе следат и други ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Фед 02 2016, 01:21

Кинг...

доста бе!!!

не ви е срам само да користите жени за се шо ко мажи ве... шо и да ви е???

ту Јанева не чинела, ту клинтоница е ова она, те некое обично чупе е прблемот на нашето општество...

па арни сте бе вие? зрели и способни да конечно истапите и или корегирате и управувате или дај бре не туку си ги перите устите низ жени...

да сум на ваше место би се срамела.... најсериозно!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Фед 02 2016, 01:33

Абе ..ти да не прејде у феминистки? Very Happy Cool

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Фед 02 2016, 01:35

а шо? 

шо сум јас?

а шо е феминистка?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Фед 02 2016, 01:38

Ај подобро да не дефирам ... шо е феминистка

.... ај само на кратко ... една придавка ....
... машкомрзец ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Фед 02 2016, 01:42

па добро чим ти така си мислиш...

тогаш да сум, татко ми така ме научи!!!

а мајка ми ми кажа, потврди некни инаку дека мојата среќа, целосна среќа, ко нејзино дете и е приоритет без компромис.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Фед 02 2016, 01:47

чучулига напиша:па добро чим ти така си мислиш...

тогаш да сум, татко ми така ме научи!!!

а мајка ми ми кажа, потврди некни инаку дека мојата среќа, целосна среќа, ко нејзино дете и е приоритет без компромис.
kој па тебе те спомна и сврста негде ...
.... тоа беше за феминистките ...... Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Фед 02 2016, 01:50

па сум де ФЕМИНИСТКА сум, по татко ми ми е то. тој ме научи дека морам да бидам.

то и ми е муабетот бе кинг  Very Happy Laughing Laughing Laughing Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 26 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 26 of 34 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 34  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот