Македонија во блиска иднина...

Страна 13 of 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Нед Мар 15 2015, 18:32

VOL напиша:
чучулига напиша:
Не е легално избран ни тој ни никој од тековнава власт. Ама тие чим свесно ги праеле изборните криминали како да се очекува дека се морални и доблесни да си поднесат оставка. 

А би сакала да образложи Груевски сега најново за парцелите... од кај му на лепотанот толку паричиња молим лепо?
so dolzna pocit, ama treskas gluposti.napamet.

Вол, еден глас да е незаконски, изборите се нелегални... а не па донесени луѓе на гласање на поќе избирачки места, закани за работни места.... ти барем велеше демократски избрана.... ако си објективен не гледам проблем зошто не би увидел дека ни најмалку не трескам глупости.

Ниту пак ми е јасно како Груевски успеал да спечали толкава пара... кажи ми ја твојата логика.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Нед Мар 15 2015, 18:33

Arhimed напиша:
VOL напиша:dobro, ok, e .. sala na strana. Arhimed sakase da kaze- koga (ako) bi se smenila vlasta, da se smenat i odnosite, vo fabriki koi davaat minimalna plata kako Dreksler Maer, da vlezat simpatizerite na vlasta ( segasna) namesto da zafakjaat plateni mesta..
revansizam. kon sto vodi, i ke sozreeme li dovolno..nekogas.
Во администрацијата им е место на луѓе кои си ја знаат работата. Ако некој  не го бива - зошто од јавните пари да го плаќаш за неработа? А не мора без работа да остане, има работни места.

Е сега, ако Concrete носи странски инвеститори од авио индустријата, ќе се земаат поголеми плати.

Реваншизам е кога ќе избркаш на улица зашто не е наш, со намера да го сотреш - Сакам да кажам
Горан Михајловски напиша:
Па зарем толку е непремостлива таа идеолошка разлика со сите други, за да ти дојде онака длабоко од душа да се заканиш дека ќе избркаш нечија жена од работа, дека ќе ги сотреш сите што не се со тебе, дека ќе фрлиш во ендек цела фамилија, дека некому ќе му ја запалиш кафеаната, ќе му го срушиш објектот со динамит, ќе ја преселиш цела зграда. Ако не си ВМРО - умри!
А ако си? Да сум јас член на ВМРО-ДПМНЕ, сериозно би се загрижил за таа омраза што се откри од прислушуваните разговори. Каде таа омраза ќе ја однесе партијата? И каде таа омраза потоа ќе ја однесе државата?
Горан Михајловски????   Архимед има некои кои не се цитираат во ниедна констелација , како одлика на добар вкус и фино домашно воспитание..... Very Happy
А за малото несреќно момиче не би сакал да правам муабет..,нејзината несреќа е доволно голема за да не се користи за непринципиелно јадење на бурек...и политичка злоупотреба за ниски партиски цели.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Нед Мар 15 2015, 18:34

concrete напиша:
чучулига напиша:Конкрит... ова ќе ти го запамтам ко ќе објаснуваш за дозволи за врамувања, обадитерувања и такви работи.

чеј да меморирам... црн појас петти ден...
полецка , ти дефинитивно имаш потреба од препрограмирање на епромот...не мислев на "силата и моќта" на американците , туку на вештината на Грујо.... Wink

Грујо бичим Путин а?

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Нед Мар 15 2015, 18:36

@cuculiga.
spored tvojava idealno-utopiska formula, dosega niedna partija ne trebase da ja zasluzi vlasta.
NIEDNA ne e -cista. mozda trebase da uvezeme , na primer, stecajni upravnici, od EU ili amerika?

zatoa i napisav deka (so dolzna pocit kon tebe) zatreskues.

Vlasta koja Ti ja velis nezakonska, e priznata od opozicijata. zakonski i javno. i od megjunatodniot faktor.

a snimkite se show za narod. doprva treba da se dokazuvaat. zatoa te molam, bidi realna.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Нед Мар 15 2015, 18:39

Реална сум.

До сега немало за никој вакви докази за вакви нерегуларности. Или имало?

Претпоставувам дека ако опозицијата располагала со ови сознанија тогаш, сигурно не би ги признала изборните резултати.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Нед Мар 15 2015, 19:01

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Конкрит... ова ќе ти го запамтам ко ќе објаснуваш за дозволи за врамувања, обадитерувања и такви работи.

чеј да меморирам... црн појас петти ден...
полецка , ти дефинитивно имаш потреба од препрограмирање на епромот...не мислев на "силата и моќта" на американците , туку на вештината на Грујо.... Wink

Грујо бичим Путин а?

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
На Путин  му е многу полесно, ги има богатствата на Сибир и Северниот леден океан зад себа , а и многу вакви: и мноогу вакви...

...а Грујо ги има сдсм овците пустошот што го оставија зад себе...и соросоидите....и зајко бани..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Нед Мар 15 2015, 19:03

чучулига напиша:Реална сум.

До сега немало за никој вакви докази за вакви нерегуларности. Или имало?

Претпоставувам дека ако опозицијата располагала со ови сознанија тогаш, сигурно не би ги признала изборните резултати.
..пробај со вакви докази да излезеш пред било кој суд , па нека е и оној окружмиот на општината Валона.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
..ова што сега се случува не е искачање на опозицијата , туку притисок на американците...., но сва среќа што сега имаме и москвич ѕивани за тубелесите.... Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Нед Мар 15 2015, 19:06. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Нед Мар 15 2015, 19:05

Да сум јавен обвинител сигурно би постапувала.

И оти бе со то двојните аршини... дури го крепеа Груевски едн ко. американците арни беја... сега шо апансас нечинат?


Последната промена е направена од чучулига на Нед Мар 15 2015, 19:07. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Нед Мар 15 2015, 19:06

чучулига напиша:Да сум јавен обвинител сигурно би постапувала.
хммм  никад не ти паднало на ум да помислиш, а зошто не си??? Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Нед Мар 15 2015, 19:08

concrete напиша:
чучулига напиша:Да сум јавен обвинител сигурно би постапувала.
хммм  никад не ти паднало на ум да помислиш, а зошто не си??? Wink
Мене не ама ми имат кажано дека доколку би била јавна политичка личност со сигурност не би била долговечна.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Нед Мар 15 2015, 19:13

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Да сум јавен обвинител сигурно би постапувала.
хммм  никад не ти паднало на ум да помислиш, а зошто не си??? Wink
Мене не ама ми имат кажано дека доколку би била јавна политичка личност со сигурност не би била долговечна.
..глеаш дека ти само се праиш дека ништо незнаеш.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Arhimed on Нед Мар 15 2015, 19:15

concrete напиша:А за малото несреќно момиче не би сакал да правам муабет..,нејзината несреќа е доволно голема за да не се користи за непринципиелно јадење на бурек...и политичка злоупотреба за ниски партиски цели.
Заеби политики и партии, Concrete.
Малото несреќно дете не дочека навреме да и ги платат парите лекување во странство, за разлика од една Струмичанка која ја испратија во Турција по брза постапка (откако се крена јавноста за Тамара) и го реши проблемот.

Можеле да се одвојат пари во 2015 за Тамара, а не можеле во 2013?!

Парите за данок се плаќаат со смисла (како што своевремено мин. за Финансии во 2000 снимаше реклами за ДДВ) - за да имаат децата протеза, амбулантитните возила да не се расипуваат, ...

Даноците не се плаќаат за лудаци да купуваат чоколадо кога немаат за леб.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Нед Мар 15 2015, 19:15

Среќа моја оти немам такви амбиции.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Нед Мар 15 2015, 19:30

Arhimed напиша:
concrete напиша:А за малото несреќно момиче не би сакал да правам муабет..,нејзината несреќа е доволно голема за да не се користи за непринципиелно јадење на бурек...и политичка злоупотреба за ниски партиски цели.
Заеби политики и партии, Concrete.
Малото несреќно дете не дочека навреме да и ги платат парите лекување во странство, за разлика од една Струмичанка која ја испратија во Турција по брза постапка (откако се крена јавноста за Тамара) и го реши проблемот.

Можеле да се одвојат пари во 2015 за Тамара, а не можеле во 2013?!

Парите за данок се плаќаат со смисла (како што своевремено мин. за Финансии во 2000 снимаше реклами за ДДВ) - за да имаат децата протеза, амбулантитните возила да не се расипуваат, ...

Даноците не се плаќаат за лудаци да купуваат чоколадо кога немаат за леб.
хммм  така нека е како ти кажуваш... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пон Мар 16 2015, 10:45

da bacim "Kosku" so se veli Smile
iako NEMA da im se dopadne na "nekoi " Wink

- Gruevski ke bide prezadovolen ako ova -uspee.Makedonija dobiva gasovod, namesto cisterni.. zasega plakjame NAJGOLEMA cena za gasot , koj so cisterni go nosat, da receme, vo Strumica od bugaristan.Gasot-ruski.
- ameikenjcite ama IC ne im odgovara rusite da ja povrzat slednata oska
1. Turcija e NATO clenka ama im pokaza SREDEN PRST na EU , po pitanju sankcije, za Rusija. Turcija e edna od zemjite niz koi ke minuva gasovodot ( tn turski tok.)Turcija vodi NEZAVISNA ekonomska politika.
2. Grcija e NATO em nestabilna EU clenka. Vo Maglinata i Prasinata , pri Siriza na vlast, sakam-nekjam vo EU, trista malverzacii i onolkavi dolgovi plus opasni karanici so najgolemiot sponzor na EU kasata- Danke Dojcland, Grcite se potencijalna more sigurna platforma za gasovodot. Em poeftin gas em ..koj qr gi znae sto planiraat.
3. Makedonija. si ja znaeme. daj sta das, dajboze da dojde gasovodot, pa da se gasificirame. belki poieftino ke bide. Rusite nudat.Zapadot ne drzese na kubici drva i skapa struja. plemeto da im se sotre.
4.Srbija. ohohoo srbistancive za ruski investicii. baska ke mu se kurcat na zapadov , po navika , deka imale gasovod Smile .
5. Ungarija.
6.Avstrija..

Bugaristan klekna i se navedna pred pritisocite na SAD.Romancite isto taka.

ostanuva da vidime dali ke se realizira.

poentava bese:

Ako na Grujo MU ODGOVARA ova, a na rusite im odgovara GRUJO.... zatoa sto e otvoren za sorabotka i investicii.. ( a be se otepaa od povikuvanje za investicii, so baloni i cepelini reklamiraa "Invest in macedonia" Smile )

togas ... ovaa "strana" NEMA interes da se trgne Grujo od vlast!
togas, onaa DRUGATA strana ima interes da NE SE NAPRAVI gasovod  "sdelano v SSSR" pa, mozebi saka da donese na vlast nekoj ZGUZATIVNO-POSLUSEN cinovnik za premier, koj ke  ne pre-orientiral , anti ruski..da im sibneme sankcii, rame uz rame so EU em NATO.. a ne sme ni clenki.

a ako pak Gruevski igra protiv ruskive interesi.. mozebi pak ke gi naluti rusive.Wink? ama po se izgleda, ama IC ne igra protiv gasovodov.

PS: nekoj prasa ovde "naivno" sto majka barale rusive vo Makedonija, demek ne sme bile interesni za rusive Wink ?
abe ajde...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by jambo on Пон Мар 16 2015, 14:08

Znaes kkolko smo intersantni za Rusi..IC,za Turci IC
u Istnbul ima vise pederi nego sto smo mi drzava i toj
bezimena..Sirija gori Irak gori Ukraina gori i nekoj
sas saka jada ce se zaebava...koi smo mii da nekoga
sprecimo u namere..ce ni zemev i toj sto imamo i aj u p.m.
..vise nema koga da prasuev......

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Laba on Пон Мар 16 2015, 16:33

што ќе беше ова песимизам Smile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by jambo on Пон Мар 16 2015, 16:43

Ne e pesimizam....REALIZAM

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Laba on Пон Мар 16 2015, 16:46

те одбанирале на другиот форум.Smile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Пон Мар 16 2015, 17:13

jambo напиша:Znaes kkolko smo intersantni za Rusi..IC,za Turci IC
u Istnbul ima vise pederi nego sto smo mi drzava i toj
bezimena..Sirija gori Irak gori Ukraina gori i nekoj
sas saka jada ce se zaebava...koi smo mii da nekoga
sprecimo u namere..ce ni zemev i toj sto imamo i aj u p.m.
..vise nema koga da prasuev......
..што бе Џамбо па толку не жалиш.., ти веќе си отиден у пизду материну таму негде..., што ти е гајле за нас Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by jambo on Пон Мар 16 2015, 17:23

Ja se vracam na svaki dva ipol meseca...za razliku
od onija vasi austrlijanci koi sa otideni u pizdu materinu pred
10 god. a imav pravo da glasav i jos ne sa dole u MK

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Laba on Пон Мар 16 2015, 17:24

jambo напиша:Ja se vracam na svaki dva ipol meseca...za razliku
od onija vasi austrlijanci koi sa otideni u pizdu materinu pred
10 god. a imav pravo da glasav i jos ne sa dole u MK
од каде се враќаш на секои два месеци?
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by jambo on Пон Мар 16 2015, 18:26

Od pizdu materinu..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Пон Мар 16 2015, 20:24

jambo напиша:Od pizdu materinu..
...доаѓаш у Рајот за да плукаш по него???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Јеботе кој манијак си... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пон Мар 16 2015, 20:31

i koga se vrakja, kako mu vikaat.:" aj sine, idi u pizdu materinu, i srekjan ti put" Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот