Македонија во блиска иднина...

Страна 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 15:01

Test.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 16:46

http://2001-2009.state.gov/p/eur/rls/rm/111455.htm
http://www.todayszaman.com/op-ed_is-the-future-of-the-balkans-within-the-european-unionby-hajrudin-somun-_316771.html

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 16:51


_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 16:54


_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 17:07


  Member states   Candidates: Albania, Iceland, Macedonia, Montenegro, Serbia and Turkey[   Potential candidates which have not applied for membership: Bosnia and Herzegovina and Kosovo*

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 10:42

Македониja во близка иднина ке стане Илирида.

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by хан Ацо on Чет Фед 12 2015, 19:05

Фири напиша:Македониja во близка иднина ке стане Илирида.
Пу пу,скрая да е!!!Ова не треба да го допуштиме!

хан Ацо

Posts : 323
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 20:00

хан Ацо напиша:
Пу пу,скрая да е!!!Ова не треба да го допуштиме!
Како ке го спречиш?

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 20:04

хан Ацо напиша:Пу пу,скрая да е!!!Ова не треба да го допуштиме!

Фири напиша:Како ке го спречиш?

Laughing Laughing Laughing 

Вие сте биле многу забавни бе!

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 20:13

Тебе ти е на смеа ама ако видиш статистичките податоци за Косово и ке ти замрзне институциjатаSmile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 20:15

Види богати!!!

А за шо то муабетиш м?

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 20:16

За земjа со слична големина и со сличен проблем и ич не се шегувам.

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 20:18

a be ic da ne se sekiras.
toa e 2 veka podaleku od tebe.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 20:18

И верваш дека миграцијата на косовците е кон Македонија?

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 20:19

ima premnogu kosovari i iliridijanci i indijanci so b ugaristanski pasosi, toa treba da go zagrizi..
za pari i drzavata so ja rasprodadoa..
pa dobro.. i ne e nekoja drzava.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 20:27

[th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th][th] [/th][th][/th][th][/th][th][/th][th][/th]
Албанци498,24468.5524,55964.9646,60567.1916,16873.71,226,73677.41,596,07281.61,616,86992.9
Срби171,911 23.6189,86923.5227,01623.5228,26418.4209,49813.2194,1909.925,5321.5


Последната промена е направена од Фири на Чет Фед 12 2015, 20:35. Мислењето е променето 1 пати

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 20:29

daj link be da si vidime, ova sto si go slapnal na nisto ne lici.ili sredi go nekako

i pusti link da vidime, posto od vas SE' e mozno , da se ocekuva, da steluvate rezultati, da lazirate informacii.
inaku ova tvoevo plukni zalepi ne ti vredi ni za bugaristanski patlidzan.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 20:32

Не можам да пуштам линкови, гледаj долните два реда почнува од 1948 до денес.

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Чет Фед 12 2015, 20:36

Фири 111 поста ....
..добредојде Фири  ... во листата на акционери ...

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 20:37

Знам дивидентот ке биде банjа Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Чет Фед 12 2015, 20:42

za tvoja srekja dividentata ke bide- samosoznanieto i samorpiznavanjeto deka konecno mozebi ke se najdes sebesi i ke rabotis na toa, sekoj den se povekje i povekje da se dokazuvas kako makedonec a ne kako clen na vestackoto pleme "bulgaristanci".

ima vreme, poleka cekor po cekor, ke ja doznaes vistinata. Wink

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 20:51

Фири

види ова

http://plusinfo.mk/vest/14753/kosovo-pobara-pomosh-od-eu-za-sprecuvanje-na-imigrantite

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 20:55

чучулига напиша:Фири

види ова

Знам го ова но не е решаванjе на проблемот оти процентно македонците се изселуват поеке.

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Фири on Чет Фед 12 2015, 20:57

VOL напиша:za tvoja srekja dividentata ke bide- samosoznanieto i samorpiznavanjeto deka konecno mozebi ke se najdes sebesi i ke rabotis na toa, sekoj den se povekje i povekje da se dokazuvas kako makedonec a ne kako clen na vestackoto pleme "bulgaristanci".

ima vreme, poleka cekor po cekor, ke ja doznaes vistinata. Wink
Jaс би ти рекол взаимно да си го уважаваме самоопределуванjето оти ако ти одговорам и ке почнеш да бришеш Smile

Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Чет Фед 12 2015, 21:01

Фири напиша:Знам го ова но не е решаванjе на проблемот оти процентно македонците се изселуват поеке.

Како пресмета?

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот