Колумни, интервјуа ...

Страна 16 of 22 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next

Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 22:36

МАНУ кажа нешто по прашањето?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 22:42

a sto da kaze MANU..
pa taa platforma e sklopena I nekoja cajdzilnica, kade onoj edi rama so zasukani nogavici I bosi znojavi noze, im diktiral na ovie domakjive pudlici, a nekoj do strana dovikuval "pisi I toa!-I toa dopisi go..!"
a be ajde.

od MANU nemam videno nisto od reakcija,dali vredi voopsto.

ali, PATETIKA e edna NORA koja se pojavue kao nesto glumata tuka, nekoja sik, sizik, IN, gradska dunda, nesto kao, znaes, skopska sema, pa intermitner, mesan brak, pa ovo ono.. koga OP! se upeca kurvestijava drogirana, na ...platforma...?
eftina lizganica, neka I e so srekja, se zakopa za "sva vremena" I si popluka samata u lice.

odsekogas mi bila .. eftina.. ama proagjala, ko s, emancipirana ljunga, koja ispadna deka e pred se GLUPA KO TENZDERE.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Сре Фед 08 2017, 22:42

За какво бе извинување станува збор??????
.... барањето за извинување не е барање за извинување .... туку е барање да сами себе се прогласиме за геноциден народ.

Настрана тоа ... геноцид подразбира истребување а во нивниот случај имаме огромен прираст.....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Spray on Сре Фед 08 2017, 22:44

не требаше да зине , на теми за кои поим нема.
не само што си го покажа и умот и вистинското лице,
нанесува штета и на оние кои ги подржува и ја подржуваат.
avatar
Spray

Posts : 151
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 22:47

.. more cuculige..... Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 22:55

?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 22:56

ti si kriva!
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 22:58

за шо бе!?!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 23:00

pa, ti ja otkri ovaa nora,i nejzinata izjava  i ja stai na masa da I ebime majkata Laughing
ne veruvam deka ja obrabotile I razotkrile na drugo mesto osven na forumov...
... ete ti sea si glaven kodos i mestac , cestito!

.. a za vakvi "nori", Twisted Evil , uvek ke se najde nekoj...
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 23:00

МАНУ треба да прогоори за да се скини ова во зародиш, за да не се испилат по некоја генерација некои шо ќе барат репарација за некаков геноцид... оти глеј како лесно му се прифаќало то платформата.... опасно е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 23:02

чучулига напиша:МАНУ треба да прогоори за да се скини ова во зародиш, за да не се испилат по некоја генерација некои шо ќе барат репарација за некаков геноцид... оти глеј како лесно му се прифаќало то платформата.... опасно е.

toa da.
 ama MANU... e nekoe...
Muzicko-Amaterska-Nevladina-Ubibozezezancija...
odamna se nema prozijasneto... za skoro nisto.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 23:07

VOL напиша:pa, ti ja otkri ovaa nora,i nejzinata izjava  i ja stai na masa da I ebime majkata Laughing
ne veruvam deka ja obrabotile I razotkrile na drugo mesto osven na forumov...
... ete ti sea si glaven kodos i mestac , cestito!

.. a za vakvi "nori", Twisted Evil , uvek ke se najde nekoj...
не е нора ич битна.

битно е како лефтерно се подметнува то платформата и се условува прогресот на Републиката и индивидуите во неа. Се дозволува немо вгнездување во свеста ко реалност шо би имало погубни ефекти за брзо време.

тиранија на малцинството.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 23:10

naprotiv.
tokmu NORA e najbitna vo celava prikazna..
ne znam dali primetuvas....?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 23:22

мене ми е побитно играта да се разобличи.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Сре Фед 08 2017, 23:32

....играта на овие кои ќе повторам по стоти пут се срамат од своето име и не е игра, туку добро осмислена и прецизно реализирана активност....и тука таа нора ама ич не е битна, тоа онаа спобода од амбасадата на кале , регрутирана у установа за лица со посебни потреби , па онаа енглеска педерчина со скорни ( каде бе само такви се фаќаат за балкански проблеми , веројатно начуле за курчините кои се мафтаат на овие простори па се радуат ) и оној америчкион шеф за европска политика на плата кај шипатарска мафија ...не местат елегантно за геноциден народ.
Јеботе бог која машта.
Да бевме геноцидни немаше да ги има ни во трагови, а не тука во јата да ми се шеткаат со ќеркичките забулени по Трговски и да носат талибански бради и фундаментални панталони за хонорар по 300-500 евра саудиски или ирански пари месечно...
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 23:35

@cuculiga
чучулига напиша:мене ми е побитно играта да се разобличи.
vaka: igrata e nebitna, posto e sklopotina na idiotic, cija cel e provokacija, uceni , promocija na sovinisticki idei, I sobiranje poeni vo svojot tabor, kako I obedinuvanje na site ovci vo edno trlo.

a sega , za Nora:
taa , e kako upotreben kondom.

treba da glumi nekakva emancipirana, moderna, pa uste siptarka, kao "nju-uejv", kao "uzor" za multietnicizam, multi-kulti, tolerancija, "junajt-junajt -jurop" I slicni izliteni bezvezni formi.

mnogu polesno e da jan"goltnat" slicnite od sekoja nacija em vera, TAKVA kako pojava, odosto da se pojavi onaa analnoseksnana Teuta, ili nekoja nindza , pa da go kaze istoto sto Nora go kaza.

ednostavno- kako Trojanski konj e ( citaj:kobila) koja nosi "ljubaff em demokratija u sekoja avlija" megju pivtiestite masi na nasevo opstestvo...
treba da ja prodzvakame... I progoltame... nora??

posle ova?>

ispadna na deka e gluperda I eftina mediumska orospija, koja ne e mnogu pametna, ali " deka I sluzi na kauzata"

znaci, opasnosta ide bas od kaj vakvi, sirokoprifateni, demek, "normalni" ama vsusnost, si ja odrabotuvat ulogata na trojanski kurvi..konji... kobili, .

..ne e ubavo koga ke vidis lugje koi ne treba da I prodavaat politika tuku muzika, umetnost I ne znam sto- PAGJAAT tolku nisko,
iako vo Nora, nema nitu umetnost, nitu muzika, nitu bilo sto vredno- osven sto "se ponasa" emancipirano, pa kaurite "ja prifakjaat"...
.. a ustvari PLEME si e PLEME> pa makar izdrogirano.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Сре Фед 08 2017, 23:41

...аналносексаната, кај ти текна само,...но коа човек добро ја погледа има некој декадентен шарм за да провоцира такви активности....SmileSmileSmile
...нора батали ја...јес да има уште некоја што дрогирана што сорос купена џукела , ама веќе се прочитани.
Никогаш не ми е јасно што стално се истрчуат пред руда, а треба само да почекаат уште педесетина години,еве овие 25 летнаа ко бели голуби....
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 23:43

Nora e batalena, veruj.
a sega posle ovoj nejzin angazman, podobro ke bide I samata da se batali.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 23:46

ако се анимира јавноста по прашањето, не само за тн геноцид туку за целата платформа, не нора, ни света нора нема да е битна.

инаку да, се согласувам дека е одбрана баш заради нејзиниот позитивен имиџ. Не знам колку свесно се впуштила во ова.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 23:50

ambicionzo svesno. alcno svesno.
smeta na baksis od "dvete strani"
zamisli , da ja ceka nekakov angazman , na primer, portparol... ili minisTar za megjunacionalni odnosi..

taa treba da glumi LINK, SPOJ, nekakov, megju megju tri jazika, kulturi,dve veri..

..  ona sto ne moze da odlgumi e nejziniot IQ.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Чет Фед 09 2017, 08:29

...гледај ги и слушај ги сите досегашни  портпароли или министри за измеџу....и не е чудо што се нафатила.. Такви ги бараат на сите страни , ко бели лебац... Smile Smile


Последната промена е направена од concrete на Чет Фед 09 2017, 08:31. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Чет Фед 09 2017, 08:31

чучулига напиша:ако се анимира јавноста по прашањето, не само за тн геноцид туку за целата платформа, не нора, ни света нора нема да е битна.

инаку да, се согласувам дека е одбрана баш заради нејзиниот позитивен имиџ. Не знам колку свесно се впуштила во ова.
....кој да ја анимира , колку знам вмро лае на таа месечина откога знам за нив, остануат уште сдсм, федералните качаци и останатите неопределени... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Фед 11 2017, 12:27

..синоќа доцна налетав на тв нова мислам беше на кавга меѓу гостите.Која ружно нафракана алапача онаа професорката од сдсм, чудо невидено, а и оној професорот не беше со покус јазик.... Smile Smile
...го има , баш побарав сабајлево и овде:

http://tvnova.mk/kategorija/video/debati/
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Саб Фед 11 2017, 13:18

Македонија ..... има премногу „професори“....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Фед 11 2017, 14:47

king напиша:Македонија ..... има премногу „професори“....
...а ни еден Македонец со суроица... Sad
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 22 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот