Колумни, интервјуа ...

Страна 17 of 22 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Next

Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Нед Фед 12 2017, 23:01

concrete напиша:
чучулига напиша:ако се анимира јавноста по прашањето, не само за тн геноцид туку за целата платформа, не нора, ни света нора нема да е битна.

инаку да, се согласувам дека е одбрана баш заради нејзиниот позитивен имиџ. Не знам колку свесно се впуштила во ова.
....кој да ја анимира , колку знам вмро лае на таа месечина откога знам за нив, остануат уште сдсм, федералните качаци и останатите неопределени... Smile Smile Smile
шо знам бе конкретен...

белки, сме воспитани да ни е домата најбитна...

и белки некој пари зема од нас за да ни е домата најбитна...

а то твое вмро закачи си го на мачката на опашката... то е причината за се' ова.... емпириски потврдено-предавници.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Пон Фед 13 2017, 09:26

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:ако се анимира јавноста по прашањето, не само за тн геноцид туку за целата платформа, не нора, ни света нора нема да е битна.

инаку да, се согласувам дека е одбрана баш заради нејзиниот позитивен имиџ. Не знам колку свесно се впуштила во ова.
....кој да ја анимира , колку знам вмро лае на таа месечина откога знам за нив, остануат уште сдсм, федералните качаци и останатите неопределени... Smile Smile Smile
шо знам бе конкретен...

белки, сме воспитани да ни е домата најбитна...

и белки некој пари зема од нас за да ни е домата најбитна...

а то твое вмро закачи си го на мачката на опашката... то е причината за се' ова.... емпириски потврдено-предавници.
..за воспитување незнам што да кажам, одамна у школо не се учу Македоноја убер аллес , ниту насабајле се дига Македонско знаме на јарбол...и тие што ги има уште чат-пат изветвеа ко крпи за бркање голуби..Изгледа се нема ем воља , ем пари. Соросовата дрога очигледно не е за потценување....Дал се ил не се предавници вмро  не би можел да кажам , треба време да помине па да се процени, не се гледа слика у масло со носот збрцан у неа.., туку од неколку метра.. но тие , а и ти мораш да признаеш се за сеа единствени што уште барем тврдат дека  искрено или лажовно анимираат .... Smile Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 08:42

koga PEDERI feminizirani, I vakvi izdrkotini ke ja branat "platformata"
 ( a koj drug osven otpadokot na opstestvoto, pederi, lezbejki, jebacici so zivotinji, nedefinirani hibridi po vera/nacija/rasa..kako ovvaa masna debela fekalija, od koj sekoj supak se raduva koga ke se oslobodi od vakvo...)
http://tv21.tv/mk/?p=119134
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Фед 18 2017, 10:28

VOL напиша:koga PEDERI feminizirani, I vakvi izdrkotini ke ja branat "platformata"
 ( a koj drug osven otpadokot na opstestvoto, pederi, lezbejki, jebacici so zivotinji, nedefinirani hibridi po vera/nacija/rasa..kako ovvaa masna debela fekalija, od koj sekoj supak se raduva koga ke se oslobodi od vakvo...)
http://tv21.tv/mk/?p=119134
види..мене ми е потполно јасно како такви одпадоци, педери,недефинирани хибриди у г'з праени.., тоа  мајка им отпосле на  стапче земала од дупе сперма за да го напраи.., за да пројде од редот...
НЕ МИ Е ЈАСНО  нешто друго...... како кај нас никако да се зачнат и чистачи, терминатори на такви, кои им сечат тоа дебелите тупи лајави глаи секаде каде ќе ги сретнат , без да калкулираат и праат пресметки кој и како ќе ги заебаа за тоа и колку ќаруат или губат со таква активност у очите на некој си амерички амбасадор , спобода со посебни потреби...??? Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 17:07

ups.
cek malce.
coekov e odlicen muzicar.
sto go iznervira tolku...?
sto e ova so Cilimanov....?

ima li nekoj info sto tocno kazal/napisal Cilimanov....?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 17:43

Имаш линк некаков клаено? 

А шо, ти не го виде проблесокот на чилиманов?

http://www.libertas.mk/tsvetin-chilimanov-za-kocho-ratsin-dhudheto-od-veles-koj-edinstveno-dobro-shto-napravil-e-shto-umrel-na-vreme/

ова дфрикингпмнеовците тешки будали се.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 22:28

ej, vidov negde po mrezava, reakcija od Zlatko, ama ne mi teknue
ke go najdam.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 22:32


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 22:34

e da.
 zlatko go podbral ubavo Wink
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 22:35Многу, ептен несмасни ова дфрикинпнеовците... ко слон во продавница за порцелан.

Ако кон ова се додај то манифестот за демократизација на дфрикингпмне... лол.... би требало да се очекува масовно сепуку на плоштад пред то споменикот на цане бабачко. Од из патриотски причини веома врло дабме!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 22:44

go gleav ova.
a be znaes sto
Vlado e patriot,
I dobar, odlicen akter, glumec,
se soocuva so Marin Babic
onoj, Marigon Demiri ( dabl tripl, baska homo ke bese?)
pa Petar Arsovski , koj I ne krie , si kazue deka e clen na sdsm...
inaku dobar akter, odlicen..
koi se sansite na Vlado, sto I da kaze- ke ispadne u minus.

ja go razbiram JADOT na Vlado , I go delam.
sekoj od nas go deli istiot jad, nemokj a zelba da napravi nesto.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 22:49

VOL напиша:go gleav ova.
a be znaes sto
Vlado e patriot,
I dobar, odlicen akter, glumec,
se soocuva so Marin Babic
onoj, Marigon Demiri ( dabl tripl, baska homo ke bese?)
pa Petar Arsovski , koj I ne krie , si kazue deka e clen na sdsm...
inaku dobar akter, odlicen..
koi se sansite na Vlado, sto I da kaze- ke ispadne u minus.

ja go razbiram JADOT na Vlado , I go delam.
sekoj od nas go deli istiot jad, nemokj a zelba da napravi nesto.
За каков јад збораш?

Шо разбираш ти?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 22:52

jad.
tenzii za federalizacija,
najavi za jazicno upropastuvanje na drzavava
prifakjanje na albanski nekakvi si ludacki platform
Vlado, resil da dinamitizira, napisal na svoj akaunt. so saka neka prai negova rabota, neli?

koj go vika ona govnono,po emisii da se Pravda,  Branki Pickovski za glupostite sto gi pisuva?
si citala nego?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 22:53

VOL напиша:jad.
tenzii za federalizacija,
najavi za jazicno upropastuvanje na drzavava
prifakjanje na albanski nekakvi si ludacki platform
Vlado, resil da dinamitizira, napisal na svoj akaunt. so saka neka prai negova rabota, neli?

koj go vika ona govnono,po emisii da se Pravda,  Branki Pickovski za glupostite sto gi pisuva?
si citala nego?
Знај шо... спремен си за отворен муабет?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 22:59

aposlutno?!
kako I za onoj za srbizmine koi gi navede , koja baba ke si ja pitala?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 23:07

Оти бе пиле не изреагира никако на муабетот дека дфрикинпмне ја прифати платформата а камен на сопнување му било сјо м?

Дека албанскиот кампус тврди дека има и пишан документ за то?

Кај ти беше овде објективноста, кај ти е и сега, м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 23:11

mene me prasuvas, ili pileto Laughing ?
ja licam na krokodil pile ic ne sum, me zbuni.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Фед 18 2017, 23:13

чучулига напиша:Оти бе пиле не изреагира никако на муабетот дека дфрикинпмне ја прифати платформата а камен на сопнување му било сјо м?

Дека албанскиот кампус тврди дека има и пишан документ за то?

Кај ти беше овде објективноста, кај ти е и сега, м?
...да го видиме документот, нека го презентираат..вака само рекла казала ко снимените разговори.... Cool
..со сув г'з риба не се лови , зошто мислиш дека треба да им се веруе на збор???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 23:18

VOL напиша:mene me prasuvas, ili pileto Laughing ?
ja licam na krokodil pile ic ne sum, me zbuni.
Не се буни де, смири се и кажи.
concrete напиша:
чучулига напиша:Оти бе пиле не изреагира никако на муабетот дека дфрикинпмне ја прифати платформата а камен на сопнување му било сјо м?

Дека албанскиот кампус тврди дека има и пишан документ за то?

Кај ти беше овде објективноста, кај ти е и сега, м?
...да го видиме документот, нека го презентираат..вака само рекла казала ко снимените разговори.... Cool
..со сув г'з риба не се лови , зошто мислиш дека треба да им се веруе на збор???
а шо и каков документ сте виделе па да тврдите дека сдсм федерализира, блаблаизира и сФе то ко шо велите? м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 23:41

Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect

А?

Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Нед Фед 19 2017, 00:17

eve sega.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Нед Фед 19 2017, 00:20

bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Нед Фед 19 2017, 00:24

a koj go ebe nego , dali gubel on ili ne.
on moze da gubi ili ne negovo pravo.
NE SAKAM da odlucuva ovoj kornison za mene. jas gubam.KADE PODALEKU KE ODI OD OHRIDSKIOT DOGOVOR I KOJ KURAC ON KE PRAVEL "EQUAL"????VO Makedonija?


avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Нед Фед 19 2017, 00:31

a.. prasanjevo ti e pobaegi -glupo.
so videla document deka grcija saka da ne postoime?
deka srbite sakaat da ne srbiziraat? bigarite da ne bugariziraat? deka siptarite sakaa da ne napadnat vo 2001?
ne?
znaci super! nirvana! wonderfulisticno!daj da setame goli so rasireni supaci!?
cim nema document se e ok, a?

a be AJDE.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Нед Фед 19 2017, 00:45

VOL напиша:a.. prasanjevo ti e pobaegi -glupo.
so videla document deka grcija saka da ne postoime?
deka srbite sakaat da ne srbiziraat? bigarite da ne bugariziraat? deka siptarite sakaa da ne napadnat vo 2001?
ne?
znaci super! nirvana! wonderfulisticno!daj da setame goli so rasireni supaci!?
cim nema document se e ok, a?

a be AJDE.
Грција официјално приговара за иридентизам во незнам ти која клаузула во ОН... е сега немој да ме треаш да барам....

не ми тривијализирај и дефлектирај.

Барам одговор за то дека груевски ја прифатил платформата.

Разбираш Перо? м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 22 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот