Колумни, интервјуа ...

Страна 15 of 21 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Next

Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Пет Окт 28 2016, 20:30

Вчера или некни го гледав оваИнтересен чоеков Богоевски.... смирен, сталожен... интересен ептен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Пет Окт 28 2016, 21:59

Никако не се за верување бивши вработени во убк и слични служби ... секаде по светот....

откако ќе излезат од службите сите бе имаат интересни приказни за се и секого освен за себе ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Окт 29 2016, 09:50

Богоевски????  ..слушам дека си имал проблем да си објасни од каде нему и на другарму азното на кое лежат, а исто е познато  дека не се родиле си сребрена лажичка. Исто е  познато дека пари туку-така не растат на дрво или врнат од облаци... SmileSmileSmile Незнам исто каква е животната и финансиска судбина на другите оссумина.., би било згодно некој да ни каже..,ако знае.
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by кнез on Саб Окт 29 2016, 10:05

Вчера на ТВ Нова имаше емисија со Никовски Батковски и уште еден гостин а домаќин беше Љубиша.За македонски прилики веројатно ќе беше најквалитетна емисија последниве години да не беше толку прекинувана со реклами и од домаќинот.А што се однесува до Богоевски тој е дел од оркестрот со кој се диригира од Кале па така тој е сега фагот во оркестрот. Smile
Сите се музички инструменти од Чом до Шврчко па надаље................. Smile

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Окт 29 2016, 11:48

кнез напиша:Вчера на ТВ Нова имаше емисија со Никовски Батковски и уште еден гостин а домаќин беше Љубиша.За македонски прилики веројатно ќе беше најквалитетна емисија последниве години да не беше толку прекинувана со реклами и од домаќинот.А што се однесува до Богоевски тој е дел од оркестрот со кој се диригира од Кале па така тој е сега фагот во оркестрот. Smile
Сите се музички инструменти од Чом до Шврчко па надаље................. Smile
..фагот????  мене поише  ми личи на шупелкаSmile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by кнез on Саб Окт 29 2016, 14:54

concrete напиша:
кнез напиша:Вчера на ТВ Нова имаше емисија со Никовски Батковски и уште еден гостин а домаќин беше Љубиша.За македонски прилики веројатно ќе беше најквалитетна емисија последниве години да не беше толку прекинувана со реклами и од домаќинот.А што се однесува до Богоевски тој е дел од оркестрот со кој се диригира од Кале па така тој е сега фагот во оркестрот. Smile
Сите се музички инструменти од Чом до Шврчко па надаље................. Smile
..фагот????  мене поише  ми личи на шупелкa

Сите тие сакаа да свират шупелка ама Шупелка е Ката. Smile

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Пон Окт 31 2016, 20:34

..Љубчо глеам ЛАПНАЛ пара.., па џеде-ли-џеде гован....наТелма.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Пон Окт 31 2016, 20:43

a sto moze drugo da pravi bugaristansko govno?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Чет Ное 10 2016, 20:24

..буљук народ у тетово и тетовско се собирал сношти чекајќи вест дека омилената им клингтонка станала президентка па да почнат бучна прослава со коли, знамиња, пукања. Си отишле дома оплакнати, полесни за 100 и кусур милиона погрешно инвестирани и со јанза дека Трамп не многу ги обича, па ќе мораат многу пара да истураат на некого чии деца се родени од словјански мајки, а од говна во  време кога му било најтешко го извадил наш човек кому секогаш му останал благодарен за тоа..... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Нед Ное 13 2016, 22:59

..не ми е јасно до кога оној амбасадорски џукелерај ќе си самодопушта слобода да јаде бурек за Македонија и во дадениов случај да тврди дека со владеењето на било која Македонска партија, а не па уште вмро .., државата станала нефункционална. Најсмешно е што тоа доаѓа од устата на некаква издркотина на окупаторски руски qр  која по некоја сомнителна случајност се добуткала на тоа место баш затоа што германија одамна изгубила компас и правец, посебно во селекцијата на своите дипломати....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Нед Ное 13 2016, 23:20

cija e taa izjava, konkrit?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Нед Ное 13 2016, 23:50

VOL напиша:cija e taa izjava, konkrit?
..една ружна ко пацов, германска бивша амбасадорка овде... Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Пон Ное 14 2016, 20:09

http://vecer.mk/komentari/dragan-pavlovikj-latas/tramp

....последната реченица .... хихихи ....

..ама ..нема да му се мота по дома ...


http://lokalno.mk/bomba-po-izborite-vo-sad-hilari-i-bil-klinton-se-razveduvaat/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 21:44За каков геноцид станва збор во то платформата на албанските партии знај да ми објасни некој?

Интересно како Шакири одбегна да дај одговор велејќи дека нема шо да има извинувања сега за минатото... знај таја за каков геноцид станва збор или од не? Од нејзиниот муабет испаѓа дека такво нешто има. 

Хмммм

И друго, шо бе то јазикот на цела територија???

Ме нервира таквото замислување. Зошто бе да се дозволи утврдување на сегрегираноста, м? И зошто е бе ова тиранија на малцинството?

Сум против официјализирање на двојазичност. То е глупо форсирање на неприродност. Еве, ај нека стани обврзно сите да учиме кинески. Бар е фино ко инвестиција за иднината.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 21:53

mnogu prosto. Nora Markovic.
pulen I perjanica na zajkovci.
sto drugo da se objasni.
samo ja obznanuva filozofijata, to tak normaljnoe..za niv , se razbira.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 22:00

Која и каква филозофија?

То за двојазичноста и некаков геноцид груевски го прифатил. Цела платформа ја прифатил. То е филозофијата?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 22:02

mozda bila drogirana- ko sto jest, posto kaj nejze ne se znae koga e a koga e -pomalku..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 22:03

Не ме интересира то. 

Ме интересира за каков геноцид е муабетот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 22:11

I mene da ti kazam pravo: mozda misli deka se genocidirani I torturirani so toa sto ne im e dozvoleno da pravat se sto sakaat..?
a mozda seto toa I  sluzi za da dobie poeni "po zenska strana" t.e da se umilkuva na "svoite" koi vlegoa vo sdsm...
se si mislam deka e toa, samo sto taa e DIBEK za istorija..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 22:17

Ме интересира за каков геницид барат извинување албанските партии.

За ова зборам

http://fokus.mk/zaednichkata-platforma-na-albanskite-partii/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 22:18

aaah.. da. primeteno. ja iznerviraa. pogotovo so ona sporedbata makedoncite vo Tirana muabetat na albanski itn, znaci ne e nekoe cudo taa albanka da zbori na makedonski vo Skopje.. kako sto se traskaat od zemja..

taa od nemajkade sto da izvadi lupna genocid.. ne znae sto zbori
aludirajki na , najverojatno , posto e mazena za srbin, za nastanite pred 1999 koga smetaa deka Milosevic gi genocidira, pa prosiri, Nora , I na Makedonija.
iako istatat taa Makedonija, na nejzinite, im dade vozduh da preziveat  primajki gi.

dosega NEMAM slusnato siptar ili siptarka kako ovaa drogiranava
da se ZABLAGODARI I da kaze, FALA Makedonijo sto ne spasi od istrebivanje...
taka da, od siptarski "obraz" I "cest" preku QuROV NI e .. na site.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 22:21

I. spored toa govnariite siptarski, koi ti gi narekuvaat "platforma" eve za sto se raboti

* Усвојување на Резолуција во Собранието на Република Македонија со која се осудува геноцидот врз албанскиот народ во Македонија во периодот 1912-1956.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Фед 08 2017, 22:27

VOL напиша:I. spored toa govnariite siptarski, koi ti gi narekuvaat "platforma" eve za sto se raboti

* Усвојување на Резолуција во Собранието на Република Македонија со која се осудува геноцидот врз албанскиот народ во Македонија во периодот 1912-1956.
За шо му е муабетот знајш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Фед 08 2017, 22:29

znaci so pOLNO pravo imam -pravo, da ja narecam , ( so mali buvki, dabome.. Smile ) nORA shaqiri deka e GLUPERDA NEVIDENA
A BOGAMI I DROGIRANA.

I nejze I SITE ONIE MORONI KOI STOJAT ZAD OVAA "platforma"

1. KOJ GENONOCID mamicata vaa glupa
koga Makedonija OD 1912 godina do 1944-45 NE E SAMOSTOJNA DRZAVA TUKU: JUZNA SRBIJA , VARDARSKA BANOVINA, ZAPADNA BLGARISTANSKA POKRAINA...???
koj da vi se izvini da vi ja ebam I NORA I ERMIRA I TEUTA SE PO RED???
kraljevina srbija? kraljevina jugoslavija? carska blgarija?

ebave IDIOTITE ebave, ako ovaa NORA vi e egzamplar na "inteligencija" !.. osven analna , ne gleam druga..,


ponatamu VRV NA  ovaa A-LA-NORA "platforma" e toa sto POLOVINA od makedonskata zemja , bila predadena na siptarite vo ww2!!! pola tatarite, a pola prezemena od italijanite- albanija !

pa ispagja deka SAMI NA SEBE treba da se izvinite, da vi ebam toa cavkata posrana glupa!

2. od 1944 do 1956: Makedonija bese NR Makedonija, a toa BALISTITE STOI VI GI EBEVME KAJ KE STIGNEME, treba da I bidete BLAGODARNI na Makedonija za toa sto ne uspea RANKOVIC da istrebi 30 000 siptari pa gi vklucivme vo nekakvi makedonsko osovski brigade.. za da ne gi-snema.

za BALISTITE li da vi se izvini Makedonija, da ti ebam toa drogiranata siptarska kurva??


Последната промена е направена од VOL на Сре Фед 08 2017, 22:36. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Spray on Сре Фед 08 2017, 22:33

Платформата е заснована на произволни теми, утопии, провокативни точки и теории, кои се во спротивност со историската вистина.
во 1912 година, Македонија и самата била дел од српското кралство, а македонците негирани и предмет на геноцид. Па до 1956, како што албанците велат во нивната платформа, македонците, биле праќани на Голи Оток , и тоа од тогашната југословенска власт, каков геноцид врз албанците.. од кого?
Нора одлепила скpоз.
avatar
Spray

Posts : 121
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 21 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот