Колумни, интервјуа ...

Страна 19 of 22 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Саб Сеп 16 2017, 00:06


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Саб Сеп 16 2017, 09:36

a i ovaa jordanka spisateljicava bese baegi anti -grujo-raspolozena svoJevremeno, sto taka odednas  ja oblila ladna voda od legen u koj si brckale noze sarenive...? Laughing

nebitno,nebitna e i samata po sebe..( kolku sto se relevantni mislenjata na nekoja si najcevska ili vankovska, tuku ke lupnat samo kolku da im zdosadat na rajava deka se prisutni..seuste..)

inaku onoj del BAS za najcevska (dokazana beatisana dzukela od so sertifikat!)  e najinteresen kade sto ovaa jordanka, ja povikuva da muuukne sega najcevska po pitanju- ermirini muki edinicarski .. i toa ermirini, posto ocigledno brat i na ermira, nema muki, da imal - sam bi gi poprail. a vaka ima cece na pozicija pa sega ceceto sto so sirenje i diganje noze, sto "kvalitet u politika" , se docepala do nekoja pozicija pa uste ke vlijae na profesorive da go izvadat od kategorijata "moron" , ovoj brat i...
..sto sekako znaci deka koga "silno ke svetne den, najcevska ke zaigra balet, a slobodata ke dojava javnata na zajak.."
site tie psihomentalno neodredeni , ke zajavaat vo direktorski fotelji.
kako , brat i na ovaa ermira- dunda neprokopsana.

ali moze da i priznam- pametna SIPTARKA: i vaka i onaka se guzi, barem da ima nekoj kjar.


Во времето кога Ермира Мехмети беше портпарол на ДУИ, Замир, бил дрзок матурант, кому професорката по албански јазик му закчлучила единица. Ермира се нашла повикана да ургира – со врескање. Им се заканувала со откази на професорите во „Зеф Љуш Марку“ ако не му бидат поправени единиците на тогашниот матурант Замир, денешен предлог за директор на Владата на РМ.
.......................


„Замир, брат ѝ на Ермира, е поставен за директор во “Телеком”. 
Пред десетина години, во медиумите имаше текст дека Ермира му поправа кецови во “Зеф Љуш Марку”.
Чекаме став од Мирјана Најчевска Велика Пречесна, дали “кецарош”, нејзиниот “омилен” профил, е во ред да биде директор со 2-3000 евра плата. 
Или, сега може?
Најчевска, се слушаме? Или ти ги оперираа гласните жици?“, напиша Јоци на Фејсбук.
Таа не се нафати да му ги поправа кецовите на дирекротот Замир, туку ја повика Мирјана Најчевска, слаба на кецови, речита на лаги и навреди, да се изјасни за кецовите на Замир, како што на изборите во 2014 година го навредуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

,,mislam... za Ermira, moze da i gi sobereme site "kauri"  ( Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ) koi i se "kacile" ( Wink ), a za "secenite" - oni si znaat, iako ne e vo red za edna "dama" da se komentiraat 1. godinite. 2. "javacite".
zatoa "dzentlmenski" tuka ke prekinam
ali za postapkava nejzina,so bato i -pomaliot, em se znae , em ima da se preraskazuva.


.........

inaku ovaa Joci, jordanka, , (bese)e opalen podrzuvac na "sarenata revolucija".

au, ama se osvestilaa, jordankaaa... Laughing Laughing Laughing
https://mk-mk.facebook.com/ZEBRA.debate/videos/495278288047/
http://infomax.mk/wp/%d1%82%d1%80%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b0%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b1%d0%bb%d0%be%d0%ba%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b8-%d0%be%d0%b4-%d1%80%d0%be%d0%bf%d0%b0%d1%86%d0%b8-%d1%98%d0%be%d1%80%d0%b4%d0%b0/
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Сеп 27 2017, 22:05

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Имајте на мукает да го гледате снимка ова шо оди сега во живо (дебата за извршители) на 24 вести... ќе се потрудам да запамтам да го најдам и постираам овде

овај претставникот на граѓаните Ристевски во врска со извршителите е освежување во македонскиот етер

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Сеп 27 2017, 22:10

?

so e forata?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Сеп 27 2017, 22:16

Маријан Ристевски... претставник на граѓанска иницијатива или така некако...

парафразирам (мора да се види): 

- законот е за да се крши не е библија (на претставникот од комора на извршители или шо и да е во врска со законот за извршители)

- па престанете да извршувате, соберете ги тие 100 колеги и речете му еве не можам да спијам, жени деца голи боси по улици оставам, нема поќе да извршуваме...

- кини хартија во афект демек го кини законот...

Мора да се види.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Запамтете го чоекот. Сериозно. Настрана смеењето-
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Сеп 27 2017, 22:19

banjat
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Сеп 27 2017, 22:23

не знам јас то
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Чет Сеп 28 2017, 01:28

чучулига напиша:Маријан Ристевски... претставник на граѓанска иницијатива или така некако...

парафразирам (мора да се види): 

- законот е за да се крши не е библија (на претставникот од комора на извршители или шо и да е во врска со законот за извршители)

- па престанете да извршувате, соберете ги тие 100 колеги и речете му еве не можам да спијам, жени деца голи боси по улици оставам, нема поќе да извршуваме...

- кини хартија во афект демек го кини законот...

Мора да се види.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Запамтете го чоекот. Сериозно. Настрана смеењето-
Извршителите ...реално ..се потреба ... проблемот е во нивните астрономски тарифи

... на крај од краевите ... тие ..должниците (настрана тоа ситните 1000/2000 денари .. на нив треба на прв прилив на трансакциона да им се симне долгот со минимална провизија) никој со сила не ги натерал да се задолжуваат ...
... има многу такви што се вадат на жена, деца, леб .... а си дозволуваат и погача преку леб... немал за струја а месечно троши над 3000 квч струја.
... земаат поголемки кредити за да уплатат прекуокеанска дестинација за одмор!!!!!!!!!

..и ај да не набројувам повеќе ...

... неоспорно е дека извршителите мора да се доведат во ред ... онолкав приход ко што пишуваше дека остваруваат е ненормален ...
... е јбг ... некој ветуваше живот ... ама не кажа дека тоа не важи за сите ... Twisted Evil Twisted Evil

http://24vesti.com.mk/izvrshitelite-zarabotile-23-milioni-evra-za-pet-godini

наплатено 60 милиони евра а добивка ...23 милиони евра   приближно околу 40%
..а на онаа  Фанија  и Андреја ... мора нешто да и фали ... чим толку малку заработиле ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Чет Сеп 28 2017, 08:01

Еве го видеото

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Пет Окт 27 2017, 12:19


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Пон Окт 30 2017, 19:42

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Naser

upss...
Laughing
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Пон Окт 30 2017, 19:43

nekoj izgleda se osvestil: masala, masala.
cudno, brzo se oladija.

tek doprva ke se ladat uste mnogu .....
tek doprva..

stay tuned.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Вто Окт 31 2017, 22:57

rekov tek doprva?

e pa...

eve uste eden oladen
od iste gore list..

Ким Мехмети: Кризата во Македонија не ја создава Груевски, кризата во Македонија ја создава Заев
http://denesen.mk/web/kim-mehmeti-na-denot-na-izborite-vo-tetovo-me-sledea-alfi/

au? pa zar je to moguKJe? i ti li , Kime , Brute ..? Laughing Laughing Laughing

to be continued.
stay tuned.

Vol se' znae Wink
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 19:54

A шо е со ови двајцата? Разочарани се од поразот на Села?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Сре Ное 01 2017, 19:56

koj gi znae.

samo , mislam deka od zajkoto se razocarani, Laughing Wink
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 20:02

Мммда, то ќе да е.

Ќе да се разочарани од поразот на Селааа...

епа не ми еј асно шо очекуваја
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Нед Ное 12 2017, 12:39

http://pogled.mk/%d0%b3%d0%b5%d0%be%d1%80%d0%b3%d0%b8%d0%b5%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b4%d0%be-%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%be%d0%b2-%d0%b8%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%b2%d0%bc%d1%80%d0%be-%d0%b3%d0%be-%d1%81%d1%82%d0%b0/


ама му го залепи ....
Името ВМРО, го ставивме поради таквите како тебе кои беа симбол на југословенството!

Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Пон Ное 13 2017, 13:06


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Пон Ное 13 2017, 18:56

king напиша:хихихи ...

http://prizma.mk/kolumni/vozdushen-pritisok/
...eх мој кинг , СЕА нема правда ИМА мир , ако сорос не плати да се излезе на улица и да се демонстрира , скандира и фарба .  Народецов може да го јебеш колку сакаш, само кротко ќе цивка. Кај се оние вакви ,онакви комитети и здруженија?? Ником поникоше и у говна пропадоше.... Не го гледам оној Мијалков да се одметне у илегала и да емитира бар коминикеа за почеток....  Smile  Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Spray on Саб Ное 18 2017, 10:03

“Злосторникот секогаш се враќа на местото на злосторот.

Марионетскиот премиер Зоран Заев присуствуваше на конференција организирана од Институтот за македонски јазик “Крсте Мисирков” по повод 70- годишнината од неговота работа истиот ден кога пратениците на СДС и парламанентарното мнозинство во Собранието на Македонија ја “оценија потребата” за донесување на еден неуставен Закон за употреба на јазиците, со кој се воведува двојазичност на целата теритирија на Република Македонија и се руши унитарниот карактер на државата.

Зоран Заев влезе во храмот на македонскиот јазик и со тоа највулгарно го сквернави. Без трошка срам, влезе во Институтот кој прв се изјасни дека Законот за употреба на јазиците е неуставен. Великанот на македонскиот народ Крсте Петков Мисирков, чие име го носи овој храм на македонскиот јазик се превртува во гробот и коските нема да му смират се додека овој бесчесник го гази овој светилник на македонскиот јазик, јазик чуван и негуван со векови.

Какво е ова лицемерие! Малку е да се каже дека ова е безобразлак, ова е целосно безумие на еден човек кој континуирано врши предавство на државните и националните интереси на Македонија и на македонскиот народ.

Го избриша македонскиот народ и македонскиот јазик

Со Договорот за добрососедство и соработка со Република Бугарија го избриша македонскиот јазик и македонскиот народ. Во Договорот никаде не се наведува ниту македонски народ, ниту македонски јазик. Договорот срамно го подпиша со формулација “јазик предвиеден во Уставот”, а не македонски јазик, како што се подпишуваат меѓудржавните договори на јазицците на земјите подписнички.

Зошто се прави овој опасен преседан? Тоа се прави од сосема јасна причина, бидејки Република Бугарија не го признава ниту македонскиот народ, ниту македонскиот јазик. Со тој исти срамен Договор, Зоран Заев се одкажа од македонското национално малцинство во Република Бугарија претежно населено во Принска Македонија, како никогаш да не постоело, го избриша без око да не му трепне како варварин, што е непознато во светеки размери една држава да се откаже од своето национално малцинство. Посрамен и поопасен идентитетски геноциден предавнички акт од тоа нема. Нека не се заборави дека таков противуставен чин подлежи на казнена одговорност и гонењето за такви кривични дела на застарува.

Во скоро едночасовното интервју за Бугарската национална телевизија, како не му затропа срцето и како не му проработи совеста, ако ја има, барем да ги спомнеше македонците во Бугарија, а говореше за бугарите во Македонја. Што можете да очекувате од еден таков човек? Ништо добро, туку само зло.

Замаглена вистина со купишта лаги

За да ја замаглува вистината и да си ја пере совеста, Зоран Заев искажа купишта лаги дека бил посветен да го негува и унапредува македонскиот јазик и да ги обновува родните куќи на значајните личности за македонскиот јазик и култура. Каква дрскост?

Ако за Блаже Конески јазикот е негова татковина, која е татковината на Зоран Заев, кога се откажува од македонскиот јазик, од македонскиот народ, од унитарниот карактер на државата со водведување двојазичност со неуставен Закон за употреба на јазиците? Каква цел сака да постигне?. Тој што ги руши темелите на македонскиот јазик, лицемерно е дека ќе обновува куќи на великаните на македонскиот јазик и култура, кои ги руши.

Куќата на македонскиот јазик е изградена со цврст гранитен камен кој е длабоко меморитран во свеста на македонскиот народ. Лагите и манипулациите на Зоран Заев во служба на туѓи интереси се препознатливи и македонскиот народ нема да дозволи еден манипулатор да руши една држава и еден народ кој опстојувал низ вековите како светилник на културата и писменоста на Балканот и во Европа.

Зоран Заев признава дека ја предал затворена Македонија

Во интервјуто за Бугарската национална телевизија БТВ, Заев признава дека ја предал затворена Македонија, кон Европска Македонија?!!. Затворена Македонија е само производ на неговиот затворен ум. Предавството со ништо неможе да се оправда, неможе да се оправда со било каква цел.

Кој го овласти Зоран Заев да си поигрува со македонските национални интереси? На прашањето дали има македонски јазик и треба ли Бугарија да го признае, го одбегна одговорот, наведувајки дека ние зборуваме бугарски, македонски и на струмичкиот диалект. Тој ги потврди шовинистичките ставови на г. Димитров и г. Каракачанов, дека Гоце Делчев, Јане Сандански и други македонски дејци се личности од заедничката историја.

За Зоран Заев Цар Самуил не бил ниту бугарин, ниту македонец, туку бил син на Господ. Ако е син на Господ, зошто не отиде во Светиот Храм на синот Божји, туку положи цвеќе и се поклони на споменикот на Цар Самуил во Софија, на кој пишува Цар на Бугарија.

Модерното време според него, го брише националниот предзнак на фашизмот!!. Затоа, тој како кмет-градоначалник на Струмица од споменикот на борец од Струмица го избришал бугарскиот фашизам, а ќе го брише и од учебниците со Комисијата што треба да се основа со Договорот. Ем голем предавник, ем голем кројач на историјата. Не верувам дека заборава дека иторијата не се крои според карактерот на времето, на модерно или немодерно време.

Историските факти неможат да се променат. Така, како што тргнал, се што досега е напишано во учебниците, книгите, многу играни и документарни филмови, споменици и спомен обележја, историски книги во институтите, библиотеките, универзитетите и училиштата, ќе се стават во бункер или ќе се запалат на клада како во средниот век или ќе се срушат. Сето тоа за Зоран Заев е ерес, кој треба да се уништи. Денес на почетокот на 21-от век во Македонија се спроведува средновековна инквизиција. Ќе го сруши ли и споменикот на убиените Ваташки младинци?.

Колку мајки има Македонската православна црква

Истиот ден и на истиот уредник на БТВ, кој го интервјуирал Зоран Заев, изјава дал и Владиката на Струмичката епархија г. Наум, кој изјавил дека: “Ние сме во таква позиција што од политически причини не е призната автокефалноста на Македонската православна црква, но Бугарската православна црква има единствена шанса со самото признавање на Македонската православна црква да стане МАЈКА ЦРКВА на Македонската православна црква“. Колку мајки може да има МПЦ? Како може БПЦ да стане мајка на МПЦ? Во најмала рака, ова изјава на Владиката г. Наум треба да се објасни. Инаку, МПЦ има само една МАЈКА, а тоа е Свети Климентовата Охридска Архиепископија, духовен вруток и непресушен извор на македонскиот светоглед и непокор.

Огледало на предавничката политика на Зоран Заев е ароганцијата и триумфализмот на дел од албанскиот есетаблишмент во власта. На денот на Албанската азбука, кој е неработен ден за албанците, претседателот на Комисијата за евроинтеграции Артан Груби закажува расправа во Комисијата за Законот за употреба на јазиците. Независно од тоа што е неработен ден, не се испушта ниту една минута овој неуставен закон да се донесе што побргу.

Овој Закон низ целата постапка се турка со сила, а не со разум

Република Македонија е исправена пред најголемиот предизвик за нејзиниот опстанок како суверена и независна унитарна држава, за која низ вековите се положени огромни жртви. Народот, се надевам ќе знае да ја одбрани од префригани лажговци, манипуланти и предавници...“
--------------------------------
М. Маневски, во Република.

не се согласувам со Михајло Маневски но мора да признам дека колумната, за жал, ја одсликува реланата состојба во Македонија и однесувањето на Зоран Заев.


Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Нед Ное 26 2017, 11:52

Како наједноставно да им објасниме на децата дека Делчев е чистокрвен Бугарин од вечните бугарски територии, роден во Кукуш, кој од 1913 година е вековита грчка земја што отсекогаш им припаѓала на Албанците под името Илирида, што Србите од памтивек ја знаат за своја бановина, ама Тито една вечер во недостиг од вообичаен секс, од здодевност измислил дека ова тука е Македонија, па направил проблем што сега Бејли, Заев, Борисов, Коѕијас и Ахмети треба да го исправаат

http://novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=%D0%95%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%80-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%B2%D0%BE%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D0%A2%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D1%83-%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%BD%D0%B0&id=5a51685f-f54b-429f-adac-5511a5a63462

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL on Вто Ное 28 2017, 23:16

AAAhahahahaha Laughing Laughing Laughing

 


Поранешниот претседател на Република Македонија и екслидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, во изјава за Република вели дека е револтиран од приведувањата на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и активисти на иницијативата „За Заедничка Македонија“.
– Притисоците, уцените и заплашувањата со кои се служат Зоран Заев и неговиот послушник Оливер Спасовски се далеку пострашни од оние во времето на груевизмот. Незамисливо е пратеници и граѓани да бидат прогласувани за терористи затоа што се противеле на некаква политика на владата, па макар и да ги понеле емоциите и да удриле по некој шамар или тупаница. Ако ја следиме логиката на обвинителството, кое сега е под контрола на Заев и Спасовски, тогаш и ние кои на 24 декември 2013 направивме инцидент во и надвор од Собранието, сме терористи. Ова е смешно, од причина што и двајцата на тој ден кој го нарекуваме „Црниот понеделник“, беа вмешани во ницидентит – вели Црвенковски за Република.
Запрашан дали ќе се приклучи на протестите кои ги организира ВМРО-ДПМНЕ пред судот, Црвенковски вели дека се уште нема клима за негово помирување со Никола Груевски, но, како што вели „Никој не знае што ќе се случи во политиката.“. Тој се противи и на договорот со Бугарија.
-СДСМ која му ја оставив во аманет на струмичанецот Заев е изградена врз темелите на Сојузот на комунистите на Македонија. Македонија ја изградија комунисти кои се бореа против бугарскиот фашистички окупатор. Не ми е јасно како е можно партијата која го има тој аманет зад себе, сега да се врти во сосем спротивна насока, да стане партија која работи во служба на Бугарија и ја негира нејзината окупација во втората светска војна – вели Црвенковски.
Екслидерот на СДСМ вели дека се згрозил кога ја видел Радмила Шекеринска во прегратките на лидерот на бугарската шовинистичка партија ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов.
-Идеологијата на Каракачанов претставува се против што се бореше СДСМ од нејзиното формирање, па се до денот кога јас ја напуштив партијата. Шекеринска се гушкаше со тој човек кој отворено говори дека социјалдемократот Гоце Делчев, бил бугарин. Се згрозив од оваа слика. Нека и служи на чест и неа и на Заев, вели Бранко Црвенковски за Република.
Во кратката средба со него, го прашавме Црвенковски и дали размислува да формира нова партија. Тој ни одговори дека во овој момент ќе чека да спласнат работите на македонската политичка сцена, но подоцна дефинитивно ќе се реактивира.
– Јас ќе се вратам. Дали како лидер на СДСМ или како лидер на некоја друга партија, ќе видиме, ни одговори Црвенковски.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king on Пет Дек 08 2017, 22:43


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete on Саб Дек 09 2017, 09:27

Кинг, да ти кажам право ама мене , а изгледа и тебе до курца ми е од вакви колумни , мудрувања и слични трици. Додека не видам народ со машингевехри како транжира туни, ич гајле не ми е . Се е тоа гола вода и трици. Вака  бар ќе си свиркам до даље без обавези..... Cool

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Tuna10
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 19 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 22 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот