ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Парламентарни избори 2020

5 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пет Ное 22 2019, 23:11

Znaci, na prolet, u april, a?

E pa ako ide prolet togas eden "pozdrav" za kopilinjata
Onaka , od mene licno.


Ps: da se razbereme kopilinja, BEZ razlika kakov kje bide ishodot i koj kje gi lapne foteljite...bez razlika...
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Саб Ное 23 2019, 06:40

Posledni rezultati
Najdobrite za SDSM vo vremeto koga narodot mu bese vekje smaceno od nekoi faci u VMRO dPMNE, so podrska od nadvor, po protesti, i po najavenata pravda i mir po protesti za koi i nekoi i vo vmro ceznea....


СДСМ 49 пратеници, 436 981 глас..
ВМРО ДПМНЕ 51 пратеник, 454 577 глас...

Razlikata ne e golema . Edinnstvena pobeda e -DUI.
SdS uspea vo koalicijata.
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Дек 08 2019, 17:58

Ајде вака малку пред предизборно... една анкета...

https://kanal5.com.mk/articles/400490/ipis-raste-rejtingot-na-vmro-dpmne-i-dui

Процентите не ме интересираат зошто стално некој во зависност од аголот на посматрање ќе ги оспорува, друго нешто е интересно...
... од анкетата се гледа... во македонскиот блок фигурираат само две партии останатите се гола вода и паразитски крлежи прилепени за големите додека кај албанците има дури четири партии способни да сами си обезбедат пратенички места...

.... и уште нешто... што е интересно ... скоро 50% од анкетираните, што е блиску до процентот на неизлезност на избори ,  не ебаваат ниту една партија...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Дек 15 2019, 17:21

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/foto-sdsm-so-avtobusi-od-cela-Makedonija-edvaj-ja-popolnija-salata-boris-trajkovski/

хехехе...

... и со толку многу автобуси од кој знае каде според сликите од линкот салата е полупразна....
... изгледа да пола од дојдените се раштркале по Скопје наместо да слушаат досадни тиради...

... а кај се скопјани????
... аш ги нема!
... им збогтисало од сдсnmk па ни на крај памет не им е да губат време на глупости.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

... еј, од град во кој е пола Македонија да не може да се наполни една сала... е јбг не е Цеца дојдена Twisted Evil Twisted Evil

... ене го иде 12 Април...  а и за две ипол недели е 3 Јануари... рокот на трајност изминува, расипаната роба се фрла Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Дек 19 2019, 22:18

https://www.alsat-m.tv/mk/%d0%be%d1%81%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d1%83%d0%b8-%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bd%d0%b5%d1%87%d0%bd%d0%b0-%d0%be%d0%b4%d0%bb%d1%83%d0%ba%d0%b0-%d0%b4%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d1%9c%d0%b5/

Предизборна коалиција ... мисија невозможна...

... прво ... дуи ќе сака сама да си ги измери со другите албански партии
...второ ... ќе се испотепаат за кој да биде на добитните места на листите...
... трето... таквата коалиција ќе изгуби гооолем дел од македонското гласачко тело...

... и четврто ... космополизам (сдсnmk) и тесни еднонационални интереси (дуи) никако не одат заедно...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пет Дек 20 2019, 00:47

Ima i petto .... sds i dui svesni deka im e nuzen brak za opstojuvanje, da prodolzat vo ovaa nivna cudesna ljubov . Na DUI mu treba vlast za da nacuka svoi ovcicki i kade si zamislile i kade nema rabotni mesta da gi izmislat  a za toa im treba vlast i da se vo vlast za da bidat zastiteni i povlasteni.
A na sds igrata mu e ryski rulet i ne smeat da si dozvolat da stanat opozicija , opstanok e vo prasanje. Baska tolku se zaglavija vo reketi sto sekoj den im e nova avantura i rizik da bidat novi raboti otkrieni.
Zatoa mislam deka i oci da si izvadat do izbori, naviknati na pomazanost zastitenost privilegii Dui ke baraat care so SDS a ovie pak ke gledaat da se spasat so glasovite od DUI.

E sega prasanje e dali i dvete partii ke imaat dovolno glasovi nasproti segasnata opozicija.
Posle seto ova...
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by concrete Нед Дек 22 2019, 14:44

Парламентарни избори 2020 E10
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Сре Дек 25 2019, 18:01

https://www.slobodenpecat.mk/vmro-dpmne-i-dui-ne-dojdoa-na-debatata-za-izbornite-izmeni/

Теткицата, Лиле, која за предходните избори откако беше ставена на листата на сдсnmk трубеше дека не треба да е на истата и би се повлекла сега на само некој месец пред избори запнала за една изборна единица......

...абе што правеа три години у собрание, немаа време од делење тендерчиња помеѓу себе, па сега им текна???????

... а и таа е еден ептен гооооооолем политички фактор па некој да ја зарезува.... да земеш целото нејзино партиско членство да го викнеш у кафана на частење нема ни две маси да се наполнат... Twisted Evil Twisted Evil

... па и да е една изборна единица  тие сателит-паразит партии немаат ама баш никакви шанси да освојат пратеничко место.......

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Сре Дек 25 2019, 18:43

https://sitel.com.mk/anketa-na-mcms-i-societas-civilis-sdsm-i-zaev-najpopularni-megju-gragjanite-0

статистичка грешка 3.1....
... па ако се земе во предвид и статистичката грешка од 3.1% се добиваат точни резултати.....
-3.1 посто за сдсnmk а +3.1 зе вмро-дпмне се добива
сдсnmk...  19%
вмро-дпмне.. 23.5%.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

.... доста бе со овие нарачано- наместени анкети!!!!!!
...  досега ама баш ниедна не била точна.... сите тие се гола вода...
... и пред референдумот имаше вакви анкети на кои се прогнозираше голема излезност и огромна подршка....

...анкетата ќе биде на 12 Април... дотогаш сите можат да се чаталат  со „колку сме јаки“...

...најточен резултат во анкетата е збирот  на последните четири ставки кој кажува дека на бар 40%  баш ги заболе долниот за некакви си партии и избори... а тој процент на незаинтересираност и апатија (ма кој сака нека е, кур ме боли, сите се исто срање, се кој од кој, мој до мојега) од ден на ден се повеќе расте....
.... да тврдиш дека си легален претставник на народот со едвај 20% гласови од вкупниот број гласачи а и доста помалку од 20% ако се земе предвид  вкупниот број на жители,   е рамно на лудост и глупост...
... како и да е, ова, владеењето на демократијата, е најголемата лага и измама во историјата на човештвото...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Сре Дек 25 2019, 18:54

https://www.slobodenpecat.mk/vmro-dpmne-i-dui-ne-dojdoa-na-debatata-za-izbornite-izmeni/


Теткицата, Лиле, која за предходните избори откако беше ставена на листата на сдсnmk трубеше дека не треба да е на истата и би се повлекла сега на само некој месец пред избори запнала за една изборна единица......Tie samo za u kafana ako gi castis ke se pojavat u poln sostav ( velicine poluprazna "kristalna" sala  u Kontinental)
Definitivno treba da isceznat od politikava .taa i takvite ko nejze bi gi vrakjal na kraj od redot za cekanje pred nekoj salter so merak koga ne bi bile "narodni pratenjaci" so privilegii od " samiot Bog dozvoleni".
" iza zute linije" ..... nema " ama ja sam pratenjak.. t.e bev..."  Twisted Evil .
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Нед Дек 29 2019, 22:09

aj kuraFte 

https://tv21.tv/mk/vmro-dpmne-i-sdsm-na-razlichni-strani-sdsm-bara-od-opozitsijata-da-predlozhi-drug-kandidat/

Aljibaba Ahmeti mu go sviDZa ovoj kandidat
Zajakot nekje , kvici oti ne bilo ustavno
Micko veli "i vie taka praevte", besedi deka voopso zajacive se neustavni do treto koleno

a na primer, aj vaka
da si postavat test- standardi pa "ko prodje-prodje".

tri zadaci:

da pocesa jajca na piton u zoloska
da napumpa guma 195/65-16 na dzifana so usta - M+S
da i go bapne na Mirjana Najcevska ( uz "mokar poljubac stil-jezik u grlo)
 
koj projde- ete mu fotelja.

PS: se si mislam deka Koki Cokolino od sds i V.Gjorcec bar dve od trive zadaci ke gi zavrsat pa makar crknale.
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by Spray Вто Дек 31 2019, 08:03

директивата до секој директор, министер , началник започне со предизборно промовирање на својот сектор изгледа е активна.
Колку е постигнато, да се прикаже успех пред избори, да се почне чекор предвреме пред кампањата.
така и директорот на затворот Скопје ( Шутка) побрза да си го изработи својот дел

https://kanal5.com.mk/articles/403386/rahikj-vo-shutka-e-podobro-otkolku-pred-shest-meseci
„Во Шутка е подобро отколку пред шест месеци, изјави директорот на оваа Казнено поправна установа, Есад Рахиќ .“
со вакви успеси треба да се убеди гласачката маса да гласа за сегашнава власт?
Spray
Spray

Posts : 235
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Вто Јан 07 2020, 14:38

Ахахахаааааа.....

.... овој чија партија веќе стана и помалку од минорна, поставува услови...
... чоекот очигледно се заебава и тера сеир.... со сдсnmk-оФци

https://novatv.mk/tachi-so-dva-uslova-za-koalitsija-da-bidam-edinstven-vitsepremier-i-dui-nadvor-od-vlada/


п.с.  тој бе... по изборите кој и да му понуди влез во влада има трчајки да улета без никакви услови... многу одамна не помирисале државни пари .... и тендерчиња... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Јан 30 2020, 23:17

https://www.24.mk/details/sdsm-so-stranski-eksperti-kje-gi-utvrduva-pratenichkite-listi

Тие бе, самите себе не се знаат па странци треба да  им ги утврдувале листите ....

... а странци ко странци... на прво место им се нивните странски интереси...

... досега не сум знаел дека постојат странски експерти (бар званично) за составување кандидати на пратенички листи Twisted Evil Twisted Evil
... туку ова е во низата само уште една глупост тропната од сдсnmk...

... а на оние осум конвергенти политичката смрт им е загарантирана.... никој бе неќе превтрливци и издаици, тие се за еднократна употреба, потоа се знае... ко стара крпа се фрла у канта за отпад... без можност за рециклажа...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Јан 30 2020, 23:40

https://frontline.mk/2020/01/30/shapuri-edna-izborna-edinica-e-a-za-akne-ulogata-na-malite-partii/

Насловот ...
... апсолутно неточно ... ќе направи да еден или двајца пратеници од лилипутански партии бараат (уценуваат) премногу т.е.  преку леб и погача ... при формирање на мнозинство во парламент за влада...
... фотељата е слатка па ќе биде .. ко да више, за него и со него ќе сме ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Вто Фед 04 2020, 00:42

https://centar.mk/blog/2020/02/03/raspushtane-na-parlamentot-samo-ako-pomine-zakonot-za-javno-obvinitelstvo/

Изговори и само изговори ...
... а што прајме ако и до рокот за редовни избори (и тие не се така далеку.. ) не бидат изгласани??????

... е тогаш нема бегање!

... овие од сдс ко у црногорската ... „они су кукавички нападали а ми смо јуначки бежали“

... е па јбг... без изборна победа и тешки манипулации дојдени на власт, непочитување на неуспешниот референдум, уценување и пазарење ради двотретинско мнозинство,  па афера претекнува афера, ова владеење на сдс на се личи само не на владеење на правото .... јасно им е ко бел ден дека ги чекаат тешки опозициски времиња ако не и распад на неколку партичиња...


упсссс... и овој подоле кренал раце од нив...

https://plusinfo.mk/%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%87%d0%b8%d1%9a%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%bf%d0%b0-%d0%b0/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Вто Фед 04 2020, 17:03

king напиша:

... овие од сдс ко у црногорската ... „они су кукавички нападали а ми смо јуначки бежали“


Turci ko picke za nama, a mi ko orlovi junacki uz planinu..... Wink
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by concrete Вто Фед 04 2020, 18:00

...буквално е : бјежимо ти ми ко сури соколови ,а турци за нама ко курве... Smile
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Вто Фед 04 2020, 19:19

dobro. mojava e anegdotna - verzija.

"navodno" 
crnogorac zajahan na dva  633-47 "bjezi UZ"  a veoma uspesan sarajlija so mono vajper 632-46 "ko turcin"... Wink
domisljato, nema sto.

naravno, vrz osnova na tvojava origialna ,
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Сре Фед 05 2020, 23:09

https://lokalno.mk/zaev-zapochnuvame-protses-na-sozdavane-na-najgolemata-koalitsija-koja-ke-go-prodolzhi-patot-na-napredokot/

хахаха.... која бе коалиција ... со партии од двајца без тројца?
... а, бе тие партии ни 1000 гласа на државно ниво не носат, толку им е силата... ама не, важно е да се чаталат, еве ние сме толку и толку...


... истото важи и за другата страна и таму се накотиле мал милион паразит партии....

...од тие партии по изборите само зијан ќе имаат... или ќе бараат  погача преку леб...
...или ќе отидат у спротивниот табор, што е најблаго речено рамно на изборна измама ... на сите ни е јасно дека таквите пратеници не станале пратеници со гласови од нивните партии (едноставно ги немаат) туку  со гласови на симпатизери на големите партии ...
... а  сите токмаци во сите парламентарни состави до сега никако да во законот за избори и пратеници стават членови да доколку некој напушти партија или коалиција која го донела во парламент да автоматски му престанува пратеничкиот мандат... само така ќе се зачуваат доверените гласови и спречат идните манипулации на птиците преселници,  сончогледите ( амди бајрам кој секогаш е со власта без обзир кој го гласал) и вршењето притисок и уцена да се прејде кај другите...
... ова за пропорционалниот модел додека за мнозинскиот модел каде се гласа и за конкретна личност приказната е поинаква... таму гласовите се дадени првенствено за личност а не за партија или коалиција...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Сре Фед 05 2020, 23:46

dobro be, oaa BUDALA, seuste misli deka lagite ke go odrzat vo zivot?
citam posledno, se pravel na toso u sudnica koga go prasale za Monstrum, koga se treskase od zemja deka se znae, se ke otlrie, ke gi spasi od jad familiite, koga ono sega se prael Srecko Sojic u sudnica i se prael deka ne znae nisto, ne gi poznaval... a be ponekogas si mislam, pa poarno e toj da ostane uste eden mandat, belki ke mu skurci na nekoj nevropsihijatar koj ili ke se samoubie od sram za profesijata so ne moze da mu pomogne na umobolniov, ili ke se zaleta so spricevi u race samoubilacki da go izbode ova kopitovo murtinsko/
ne e malce sramota da se spomuva duri i imeto negovo....?
koj debil sekoja vest e vrzana so nego i vo sekoja vest e toj sto e ili idiotot, ili negativecot ili nesto poloso. 
a be ova ne e normalno. Pa uste sanja za izbori? a be sdsOvci, gospod neka vi e napomos,
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by concrete Чет Фед 06 2020, 11:29

VOL напиша:dobro be, oaa BUDALA, seuste misli deka lagite ke go odrzat vo zivot?
citam posledno, se pravel na toso u sudnica koga go prasale za Monstrum, koga se treskase od zemja deka se znae, se ke otlrie, ke gi spasi od jad familiite, koga ono sega se prael Srecko Sojic u sudnica i se prael deka ne znae nisto, ne gi poznaval... a be ponekogas si mislam, pa poarno e toj da ostane uste eden mandat, belki ke mu skurci na nekoj nevropsihijatar koj ili ke se samoubie od sram za profesijata so ne moze da mu pomogne na umobolniov, ili ke se zaleta so spricevi u race samoubilacki da go izbode ova kopitovo murtinsko/
ne e malce sramota da se spomuva duri i imeto negovo....?
koj debil sekoja vest e vrzana so nego i vo sekoja vest e toj sto e ili idiotot, ili negativecot ili nesto poloso. 
a be ova ne e normalno. Pa uste sanja za izbori? a be sdsOvci, gospod neka vi e napomos,
Па тој е и БУДАЛА одгаена и одбрана за да сврши работа по што веројатно ќе ја поједе помрачина. Ама нажалост ебаните ќе си останат ебани , а тепаните тепани... ко увек...Парламентарни избори 2020 Uze_e_12
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Саб Фед 08 2020, 13:28

https://a1on.mk/macedonia/petkovski-mora-da-bideme-svesni-za-opasnosta-od-restavracija-na-rezhimot-na-gruevski/

На овие, политичкиве лузери од сателит-паразит партиите гласот им го слушаме само пред избори, тогаш малку живнуваат и се размрдуваат а дотогаш ама ич не им текнува да ги одлепат подзаспаните задници од фотељичките....
... а и овој нашол да збори за режим а  самиот е производ на еден режим (за воља на вистината и во тој комунистички режим стално беше фантом во сенка на друг, никогаш прв, стално ко у филмон „Големиот Транспорт“ додека други јуришаат тој отпозади од безбедно урла УРААА...)  ... абе начукал „сто години“ што не си ужива и мирно седи  у пензија, нек си игра со внуците!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Нед Фед 09 2020, 14:19

Sto ocekuvas od davajgaz koj grcki zetovi po doma mu guzat?
A be ovoj nema familijarna cest ne pak drzavnicka
Zatoa toj tolku otvoren vo gazeto..
Site tie se takvi , koj stigne mu jebe po doma sve. 
I posle cudi se zasto ne im e draga tatkovinata tuku ja mrazat..
Semkata mu e kalemena , izvitoperena, zatoa.
Koe nacionalno custvo ima lik kako Trickovski na primer, koj mozda i nego go guzat a ne samo zenatamu na zet mu, ili  frckovski pomladiot, krsten po tatkamu na skenderbeg, ili boki trtka, ili vlašina remenski, ili dzanki makraduli , ili nano ružen, ili svinjola todorov majnisterot blgarin, ili raznorazni novinartutki kako snezana sözen glupevska, menche zguzeva toçi, ...moj do mojega!
A edna evrejka ima pogolemo nacionalno custvo od site ovie broeni i nebroeni "junaci" banjati.
Pa uste ja navreduvaat. 
A be Kiro ke mu nadenat prekar "kirce vrteleskata" na onoj svet od so se prevrtuva a Branko ke pocne da vi se krsti i ke se odkaze od pienje ...
Tito Petkovski... bogdacuva
 zar ima obraz , pardon, nema... da kaze bilo sto za Makedonija?
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пет Фед 14 2020, 00:13

https://telma.com.mk/nikolovski-postoi-realna-mozhnost-nie-da-napravime-novo-parlamentarno-mnozinstvo/

И?????
Што ќе прават со тоа ново парламентарно мнозинство, ако воопшто можат  и да го направат ?
Тек тогаш парламентот ептен ќе стане циркуз, ништо од тоа што денес сакаат да им пројде, нема да им пројде, ќе има само бесконечни тензии...

... или целта е да се по секоја цена биде бар уште некој месец на власт....?

.... како и да е... сдс бродот е фатално торпедиран, џабе е крпењето на дупките, тонењето во длабоките темни  ладни води е неизбежно, дали Април дали Декември сеедно...

п.с. за Ѓоргија или Хорхе (кој како милува) викаа дека е фикус а сега овој горе во вилата на Водно што праи,  нигде го нема, ни глас ни трага ... а договорот за избори на 12 Април кај него и под негово покровителство се договори???????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот