ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Парламентарни избори 2020

5 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Jул 05 2020, 23:18

Лелеее, глупости.... добро бе, кој вака ги санка... Very Happy

https://republika.mk/vesti/Makedonija/carovska-maz-mi-vika-deka-sum-frankeshtajn-a-druagrkite-deka-sum-tetka/

.... абе добро е што  не и рекол дека е Франкејнштајновото чудовиште... вака дури и комплимент и поделил.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пон Jул 06 2020, 07:07

Za grevoj.
Mazot i velel deka lici na frankestajn...
I ona ne svakja , zgora....
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Jул 09 2020, 11:10

Бла, бла, бла .... по кој знае кој пат веќе видена и повеќе од досадна тирада....

https://24info.mk/%d1%88%d0%b5%d0%ba%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d0%b4-%d1%80%d0%be%d1%81%d1%82%d1%83%d1%88%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-15-%d1%98%d1%83%d0%bb%d0%b8-%d0%be%d0%b4%d0%bb%d1%83%d1%87%d1%83/

... петта брзина??
... а сидрото што го фрлија го заборави! lol!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Чет Jул 09 2020, 15:19

si ima maka, muva na kap..slamata, ne preta za badijala ko zaba u voda so poleka zovriva.. otprvin blako-mlakicko, pa toplicko, pa... sea bljup! pocnuvaat meuri od vrienje da izleguvaat, malo joj neugodno a eve i zasto:
Парламентарни избори 2020 - Page 4 Anketa-2

od site, ona ima NAJGOLEMA razlika u procenti( vo pretezno makedonskite regioni - IE )
e sea koga ke se soocis so realnosta deka NE TE SAKAAT i deka NIKOGAS narod ne te nosel na vlast, tuku sekogas nekako sistemski se prom'knuvaat, ... jebiga, karma, is bitch.. Vaistina bitch
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пет Jул 10 2020, 13:34

Ахахаааааа.... глуперда... и овој политички испрдок се надева на нешто... тој е тотално безвреден и изгубен...

https://novatv.mk/kekenovski-ako-dojdeme-na-vlast-ke-go-vratime-gruevski/

...тој ќе врател пари ...
... а,бе тој не знае ни кога ни каде ни со кого е.... а што е и најсмешно, додека е со едни мисли дека е со други а за кај трети се премислува....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Саб Jул 11 2020, 23:24

Spodobava, na 20:40 se ponesuva i vo zanesot ne svakja deka e kako ogolena iskubana živinka spremna za pečenje a se ponaša ko da e orel.


Nabrgu, samo sekundi se vo prasanje i stiga i baegi landniot tuš, od 20:57. 

Ona koga ke se zaneses i u taa euforija se treskas multietnicki, juropski, nato mato, ednoopštestveno, mislejki deka toa ti pominuva, za pred očite na javnosta da te tresnat od zemja tokmu tie koi mislis deka se "od tvoja" i deka go kontroliras.. Priceless!! ( 21:36!)

Ps: ja patosira , go izgubi ovaa sever, se zdrvosa ko damla da ja udrila.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Jул 12 2020, 15:45

Таа бе, освен што цело време само глупости тресе друго у живот нема направено.....

...  а, што викаш, со Боки разговарала околу законот за  ЈО .... lol! lol!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Jул 12 2020, 23:24

https://vecer.mk/node/510444

Very Happy Very Happy  шкртај северна и поеби си го гласот....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Нед Jул 12 2020, 23:46

A be... očaj.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Сре Jул 15 2020, 15:29

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Ryjek-10

Izborna edinica 7.
Glasacko mesto  1243
Glasam za da nema oblaci.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Сре Jул 15 2020, 21:54

Заврши гласањето ...
сега е...

Ча или БУ ...
...за кого како... Very Happy Twisted Evil

... за нас обичните граѓани (кои не сме на списокот за фотељи)... утре е четврток... живот иде даље....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Jул 16 2020, 03:01

Само ДУИ може да се радува!

НА ЗДРАВЈЕ БРИЧЕЊЕ.... на суво ...

... јас не знам што сдс се радуваат (само во четворката направија разлика благодарејки на беса) кога ако напраат мнозинство скоро пола ќе им бидат албанци... танталовите маки тек сега им почнуваат...  тешко до влада по вкус на сдс и зајко на чело, ДУИ  во ракав ги собра сите кецовиTwisted Evil Twisted Evil
... нема да ме изненади да БЕСА сега пост изборно го извиси сдс...

... во иста ситуација е и вмро...

... најлошото во цела оваа калакурница е што „весело“ ќе биде... пазарење ќе има на велико... за се ќе се пазари, ценка  и распродава...

... по се најверојатно за година дена ќе иаме други избори ...


... а она ...сервери, хакирање, ддос напади ... гомна да јадат...
... сме имале ние избори и без интернет па пак резултатите се објавуваа такаречи секоја минута.... нешто  тука смрди работата...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Чет Jул 16 2020, 06:59

Upsaaa..
So e bre, pak namestija  Very Happy Laughing Laughing?
Sea gleam ( pet-za-sedum ) , uste nema rezultati..
A be ajde  Wink
nIt micko ke gricka nit zajakot ke aguva i beguva..
Aahahaha , boze boze..
Mickovci so ne stignaa, ne stignaa, ama banjative so gi ceka tek sega ako formiraat vladaa... so sigurnost u igra se pse jo, promena na jazikot, federalizacija, gazot na....samo da se ostane podaleku od istraga. E koe od ovie ponudi ke upali...
Ajt na zdravje, banjati, uspesno ja dovedovte zemjava podole od dnoto.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Чет Jул 16 2020, 12:41

Kojznae kakvi se' igri se vo prasanje

[size=35]Новиот софтвер на ДИК направил вистински хаос со резултатите од гласањето, па хаосот е толкав што преку 80.000 гласови се погрешно распоредени, објави „Канал 5“ повикувајќи се на извор од ДИК.[/size]
[size=35]Дека нешто не е во ред покажува и графиката од ДИК, според која во Ново Село, Струмичко победила коалицијата на Алијанса на Aлбанците и Алтернатива, а пред ДУИ.[/size]


Ovaa kokošarijada treba da se PREKiNE.
Izborite treba DA SE POVTORAT.

Bez razlika na rezultatot , ocigledno e deka ne se sposobni ni da se prebrojat, se ostava prostor za dopolnitelno ubacuvanje, manipulacii, ako nesto NE  BiVA , so olku seriozen karakter
Ne smee da se ostavi somnez delanse mesteni.
 A ocigledno nesto smrdi ovde.

Stop- back- RESET..!
‐-----‐-‐----

https://netpress.com.mk/foto-krazhba-na-glasovi-i-polne-e-kutii-obelodenuvaat-gra-ani/
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Jул 16 2020, 13:08

Ова .... да не е реприза на 1994 година?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пет Jул 17 2020, 06:55

Vmro dpmne, ocigledno e najbrojnata makedonska partija.
I lesno e da se zakluci deka Sds i ovojpat nema pobeda, tuku ne uspeaja nitu manipulaciitr da gi sokrijat.
Izborniot grabez nikogas po-ocigleden ne bil.
Vevcani, Demirhisar, Strumicki sela, pobedila..DUI? 
Nebitno, jasno e deka ne samo sto nesto smri ovde na čad tuku se naokolu i gori.
E sea enigma e zasto vmrovcive izleguvaat na pressovi so soopstenija deka "smrdi na čad" nekade, a samata govornica od koja davaat izjavi i se' naokolu gori li gori.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пет Jул 17 2020, 08:49

E sea enigma e zasto vmrovcive izleguvaat na pressovi so soopstenija deka "smrdi na čad" nekade, a samata govornica od koja davaat izjavi i se' naokolu gori li gori.
Затоа што се глупи!

затоа што се впуштиле во политичка игра без сокриени асови во ракавот....
...глупи беа и после предходните избори кога ги изиграа за влада што не напуштија собрание а со тоа дозволија да им го сместат оној 27 април... и што со поткуп што со уцена им ја земаа скоро пола пратеничка група...

... глупи се и сега затоа што ги признаваат изборните резултати, треба сега ко зајковци 2015 ли беше кога со многу помалку пратеници го бојкотираа парламентот ама си ги земаа платите...

.. глупи се и затоа што додека владееше сдс и покрај тешките глупости што зајковци ги правеа не видовме ниту еден протест, мислеа дека власта така ќе им дојде...
...глупи се затоа што не предвидоа до каде се сдс може да оди со прљавите игри...
...  сами си се криви, можеа толку многу да прават и направат но ништо не направија... е сеа ќе се чешаат и таму кај што не ги чеша...

... а  сдсоФци ( кисело) се чаталат .... победивме, сдс победи ... жими таквиот сдс што победи, победи сдс -беса коалицијата...... но и тука се прерачунаа, добија мноооогу помалку гласови од албанските гласачи него ли прошлиот пат.... сума сумарум сдс и сателитите без БЕСА  вредат  не повеќе од 250 000 гласа....
...а нешто се шушка дека БЕСА не е баш расположена да игра по зајковата музика... многу брзо времето ќе покаже

А кога сме кај победникот, ДУИ е стварниот вистински победник на овие избори, (за разлика од сдс и вмро нивните гласачи и гласачите на Села сите до еден излегоа и гласаа) тие се диригентот на оркестарот, сега буквално во зависност од апетитот (  и од тоа колку тие од под Кале ќе им дозволат) може да праат што сакаат, вредноста  на нивните 15 пратеника е поголема од сите други заедно...

..како и да е... ич не е интересно да се живее во интересни времиња...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by concrete Пет Jул 17 2020, 16:28

..види вака  сега, само глупандери се на власт.Тие смислуваат која од која лажга и други моркови за своите избирачи на основ на препораките од Кале кои убаво им објасниле дека популацијата воглавно секаде се 80% глупандери на кои најголемата лажга им е најпривлечна. Вмро се само дибидуз мутави , екстракт на мутавост..
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Саб Jул 18 2020, 08:54

Vo taborot na banjatite ne vladee pobednicka euforija, so sigurnost, 
Tie, koi za kratko vreme napravija tolku kriminali i svedocea i ucestvuvaa na besramni nacionalni ponizuvanja koi , od niv, golem broj gi podrzuvaa, del duri i mantraa opieni ubedeni deka severdzanija e anticki termin rezerviran za bas tie i Zajakot kako mesija treba da go injektiraat vo svesta na nacijata... sega se osekjaat kako napupeni so simnati pantoloni..
So fajde ako imas 46 napupeni šupaci i da kiselo objavuvaš deka si "pobedil" ( ama tivko, da ne te cue nekoj..od sram) 
A site tie koi imaat pomalce od 46 mandati ne se so spusteni pantoloni tuku merkaat kogo do kade ke mu go bytnat.

Ako dosega, zajačkata predavnička BANDA okupaciski , nasilno i kriminalno ja pustošeše Makedonija , 
Na što li e spremna sega, na kakvi predavstva i odstapki ?

sds ne e e za na buništeto na istorijata.
sds štotuku stana buništeto.

A brankovistite i onie od "Kirovo vreme", slobodno može da se frlat Vardar, samo koga e suvo koritoto..
So se tituli, diplomi, bogatstva i parolata na vojvoda Branko, " nie napraivme drzava.." i onaa poznata "Makedonija e se sto imame"
Nisto nemate vie so Makedonija.
A severdzanistan ke vi stoi nad glava ko kip- spomenik.

Samo sto toa ke izleze deka e pobezbolnoto zlo sto ste i go priredile na ovaa zemja i ovoj narod.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Саб Jул 18 2020, 15:02

https://netpress.com.mk/se-brzashe-za-izbori-za-da-zamine-na-seansa-cimole-e/

Каков бе одмор, му гори под нозете, со овие резултати не знае кај му е главата а премиерското место се подалеку и подалеку и доспеаните фактури за плаќање се поголеми и поголеми....
... сакаше корона избори, ете му ги .... им заврши работа на ДУИ...
...ете до кај стигна сдс со зајко на чело, сеа БЦ најверојатно си вика... шо ми требаше оваа работа со овој...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Саб Jул 18 2020, 21:30

Sega, na davajgaz u mala recica.
Pomizerni i poalčni sustetsva zemjava nemala....
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Jул 19 2020, 10:37


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пон Jул 20 2020, 11:39

VmrOvcive mora da se drogirani so nesto jako cim 
blejat bezglasno na
- povekje livcinja od glasaci
- rastur sistem edno so edno ne se soglasuvaat ni racno broenje ni digitalno
- duri i taravari se smee deka dui ima povekje glasaci odosto sto ina albanci za popis
- arogantna QR ( dik..) komisija koja gi otfrli SITE prigovori (?!?)
Kako toa od preku 2000+ ne se najde barem eden izdrzan
..?
Kondarko e definitivno poluden.ne svakja so uloga ima. Ke svati...
- vo mesta ( i toa desetici..) kaj so nema ziv siptar da si glasa za dui, pobedila...dui ?!?

Jaka vi e drogava. Izglea micko prv ja gricko..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by concrete Пон Jул 20 2020, 14:35

VOL напиша:VmrOvcive mora da se drogirani so nesto jako cim 
blejat bezglasno na
- povekje livcinja od glasaci
- rastur sistem edno so edno ne se soglasuvaat ni racno broenje ni digitalno
- duri i taravari se smee deka dui ima povekje glasaci odosto sto ina albanci za popis
- arogantna QR ( dik..) komisija koja gi otfrli SITE prigovori (?!?)
Kako toa od preku 2000+ ne se najde barem eden izdrzan
..?
Kondarko e definitivno poluden.ne svakja so uloga ima. Ke svati...
- vo mesta ( i toa desetici..) kaj so nema ziv siptar da si glasa za dui, pobedila...dui ?!?

Jaka vi e drogava. Izglea micko prv ja gricko..
..окупација бе.., окупаторот воспоставува своја власт. Сеа или ќе се чека наредни 500 години или ќе не утепа Ковид у некоја варијанта...Ни образование , ни здравство има веќе... Раја треба да се истреби... Sad
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пон Jул 20 2020, 16:39

A be... ova fekalnive izrodoidni banjati koi ja dovedoa zemjava podole od dnoto, ne gi ni registriram so nieden senzor deka se homosapiensi.
Nekako mi e prekalibriran senzorot za humanost i humanoidi , koi mozes da gi gledas vo oci dodeka zboris, ili voopsto im zboris ..
Toa e odamna kategorija na gmizavci-bezkimenjaci koi gi ostvarija site vlazni snovi na sekogo naokolu a protiv makedonskiot narod.
Kako da kazam, bezvredni systetsva koi ne se vredni ni da gi poglednes a ne pak muabet da napravis.. ne e  ni ignoriranje, nitu lutenje nitu omraza..ednostavno kako da se od drug nekoj nivni paralelen svet, kako da ne postojat. Nikogas i ne postoele.
A ova kvačeći i čučeći micko grickovci ne im zemam za zlo so ne pobedile. Tolku tezele. Nivna rabota. Ama kao najgolema opoziciska koja se samodeklarira ko zastitnik jedan i jedini na makedonskata nacija i drzava, sea da si kvačat ko kjuskii  pomireni so izbornive neregularnosti a narod se cudu i prasuva... mizerija.

Tuku koj gi e8e, alleß..

E vaka sea. NiE makedoncite NE se razocaruvame.
Naviknati sme na vakvi ....
Se razocaruvaat partiskite sledbenici. 
SdsOVCITE zasto sega posle strizenje ke im sledi i gnetenje pod opaš.iako se operirani od čest i bez obraz.. a drygive namesto da baraat čare, si se ugnezdija u pratenjački fotelji i puf! Ko meur od sapunica "obnovata.." ja zaboravija..

E VOL NE.  
Prvo, sve partisko po spisok da vi volosam.
onaka, od ruka mi dojde..

Znaci IŠ od Makedonija. Nitu sme kleknati na kolena, nitu kukame nitu se zalime. 
Nitu od utre ke prestaneme da bideme Makedonci , nitu ke vi ja priznaeme vašata realnost - dabogda pocrcale so se taa mantra i fantazija koja se obiduvate da ni ja nametnete.
Barem znaeme deka patriotskite pesni gi peele nasite i za nasite predci , a ne za vasite...posto nie si gi znaeme, nivni rod sme. 

Ebate toa foteljite pratejacki ebate.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 4 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот