ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Парламентарни избори 2020

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Мај 24 2020, 18:15

Упссс....

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/stoilkovski-zestoko-do-kostadinov-fejzi-go-izbrisha-videoto-zaev-ja-spasuva-foteljata-so-kriminalniot-klan/

... фатени со спуштени гаќи па бришеле, џабе бришеле, видеото е видено од многумина ....некој можда и го снимил
... а ваму тераат хајка за мицко и теретана во која нема никој и којзнае кога било тоа, плус во тоа видео јасно се гледа дека некој стаил рачен часовник врз наводни заштитни ракавици Very Happy Twisted Evil кои досегаат скоро до лактот... и најбитното, зар некоја будала во своја фирма ќе остаи вклучени надзорни камери додека крши некој пропис Twisted Evil Twisted Evil

п.с. училниците се во просек 6х9 метри ... па сеа, како некој внатре запазувајки ги сите „корона“ правила ќе успее да смести 20 во секое време присутни од избирачка комисија и набљудувачи, два паравана, гласачка кутија, неколку гласачи итн...
... и најбитен е моментот на броење гласови ...тогаш сите се на куп еден до друг и врз друг...што ради неповерење од махинации, секој да види што е заокружено или неправилно и друго...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пон Мај 25 2020, 15:04

Mickovski  da kaze , i vednas da se prijavi u Sutka samiot sebesi...
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пон Мај 25 2020, 15:36

VOL напиша:
Mickovski  da kaze , i vednas da se prijavi u Sutka samiot sebesi...

Ха, ааааа ха хаха.....
...коки чоколино .... „детето“ кое тресе глупости  упорно барајки некој да му обрати внимание.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Сре Мај 27 2020, 01:24

https://makfax.com.mk/Makedonija/%d1%81%d0%bf%d0%b0%d1%81%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b8%d0%b7%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d0%be%d0%b4%d1%80%d0%b6%d0%b0%d1%82-%d0%b7%d0%b0-22-%d0%b4%d0%b5/

A што ако вонредната состојба беше воведена  ден-два пред 12 април ... ?????????
... па по сдс не/логика  тогаш  ден-два по укинувањето треба да  одиме на гласање!!!!!!!!


п.с. ќе биде смејурија ако во тие стабилни институции седнат некои други дечки.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Сре Јун 10 2020, 13:38

Šo se dešava, kje ima li izbori na 5...
( preku taseta, a - imalo , a- nemalo  Laughing)
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Сре Јун 10 2020, 15:40

Ќе имало ќе немало избори ...
 ... ние бе нема кого да бираме ... се мој до мојега се, кој од кого понеспособен, колку е понеспособен дотолку болната желба за власт му е поголема...
...тури им таквото...

... ние сме ти одамна зрели за германско-руско принудна управа... инаку не бива ништо од нас...

п.с.   ејјјј, кај го има тоа, политичари одлучуваат за медицински проблеми, па кој таков дремат оние у како се вика онаа епидемиолошката комисија кога никој не ги ебе ни 2% .... не знам што мајка бараат се уште таму, ако имаат и малку достоинство и почит кон својата професија под итно треба да ја напуштат...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Сре Јун 10 2020, 18:07

Dzabe vlast ako ne e lezet: 
So fajde Micko ako dobie " vekjinstvo"  a ne vospostavi praven sistem koj ke sedi em pravo em taka i ke sudi, pa nekoi faci od partijata mu , da si dobijat po "pičci" ( po račinja, prstinja..) ...a ima, bogami..
Mu se nakotija grickalici koi na "micka mu gricka" od partijata mu.
a on so takvo podrivanje ne moze da se nosi, namesto tvrd stav on e u nirvana i misli deka edinstven rival mu e zajakot..dodeka zajakot crpnue i im tura da podsrknuvaat razno razni integri, keramidi,  bogojevci, levi desni krila i slicni "reformatori". Prvo vreskaa deka se "vemero" ili "klet dusman im e zajakot" pa edno vreme balansiraa i na kraj, se potepaa koj povnatre da se napika vo debeloto crevo na klanot na vlast za grst groševi, pa sega ni "dpmne" ne oslovuvaat tuku "dpne".

Ako dobie potoa da  vidime dali ke započne temelni istragi od marihuanizirana zajačka DNK pa se  do poteklo na imot...i se' da si se sudi "po zakonu". So se odzimanje na imot, do poslednje nezakonsko rezervno trkalo za skuter ..za sto, "zrtvite" t.e sopstvenjacite na toj imot ke saznaat od zvucnjak na drvena bandera takozvani razglas..dodeka setaat onoj saat vreme na vazduh okolu banderata u krug, u kostimi Luj Viton u prugasta varijanta, model "leto-zima, 2020- 2045"...

Sto bi znacelo, konacno na sud da se pojavat faci od partijava na sizofrenikot kon sanjal da bide premier...a u slobodno vreme i dzajpur od crna lista na SAD na nepozelni nasilnici..
Ako zajačkata banda mora da mesti i da obekjava i ispunue se' sto ke mu se soni na švicarskiot dijagnosticiran šizofrenik, sdsOvcite slobodno moze masivno da se frlat od kamen most-" po krstot " , i toa ne za Vodici, tuku godinava uste vo avgust, koga najmalce ima voda, na beton..

Ako krajno ponizeniot , nacionalno unisten narod  i vekje potisnat ko gragjani od vtor red , mu donese pobeda ma Micka, a ovoj ne moze da se snajde i izgubi dragoceno vreme u euforija ( ii! A so sega?) namesto
Vednas da pocne barem sramot vo drzavava da go trgne, da ne se glupirame so "severdzanija"  i na detski emisii,  so nikoj osven zajacite bolni vo umot, ni grci ni marsovci ne baral od nas, Micko moze da go gricka.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Јун 11 2020, 10:54

ха ха ха...

https://alsat-m.tv/mk/%d1%88%d0%b5%d0%ba%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%93%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b0-%d0%bd%d0%b5-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b8%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%be%d0%b4/

Па видовме на прошлите избори како пројде одлуката на граѓаните...
... видовме како пројде резултатот од референдумот... ДИК соопштува дека нема потребна излезност и константира неуспешен референдум а сдсnmk брои гласови ЗА... абе што има да броиш гласови од неуспешен референдум ... тие се тотално и апсолутно неважечки...
... видовме на многу примери колку  сдсnmk е расположен да чуе и прифати нешто што не е од нивната кујна... особено сега во епидемијава...
.... видовме и се уште гледаме сдс селективна комедија од правда....
... видовме по сите суштински прашања колку сдс ги праша и постапи по вољата на граѓаните...
.... видовме дека вољата на сдс треба да е и вољата на сите други ...

... изјавава како и многу слични други е само уште еден во долгата низа празни политички памфлети ...

.... од линкот Very Happy Twisted Evil ... „кога влегуваме во хеликоптер на војската прашуеме за пилотот“ .... lol! lol!
 
... е да де, секој ден се развозуеме во нив, ко такси ги користиме... Twisted Evil Twisted Evil
... а во воен хеликоптер се влегуе по наредба и задача така да нема што да прашуеш кој и каков е пилотот, нема сакаш неќеш да влезеш, има да влезеш и оро да играш ... Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Јун 14 2020, 17:17

https://www.mkd.mk/Makedonija/politika/pendarovski-kje-proglasi-vonredna-sostojba-ako-ima-dogovor-megju-partiite-za-nov

Да, да, да ... вонредна состојба само ако се договорат за избори!!!!
... а коронота која хара кој ја ебе...
... овој бе треба уште многу векни леб да изеде за да заслужи титула фикус... зрел е за прогласување на најнеспособен председател досега...
..со последните негови изјави и акции докажа дека не е председател на сите граѓани, ни на вмровци ни на сдсовци ни на другите xyz-овци,  туку само слуга на зајко...


https://plusinfo.mk/derkoski-ne-svikuvam-sednica-bez-reshenie-od-talat-aferi/

..и у право е чоекот, тој нема добиено решение со нов датум од единствениот овластен за тоа... а желби исполнува само дедо мраз...
... туку шо праиме со од пред некој ден веста дека многу членови на изборните комисии најавиле дека под вакви услови нема да се појават на изборните места?

... и сеа решение ... се избори во редовниот термин во кој веќе никој не може да врда...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пон Јун 15 2020, 06:21

Pendrakovski doprva treba da polaga za nivo-morkovce.zečja omilena zanimacija.
Fikus e doktorska disertacija za nego.
Samo sto izgubenoto vreme dodeka toj porasne u foteljata i funkcijata, nema da se nadoknadi... a i koga ke porasne , koga ke se okokori i istopori, eden den, "hrabar, odlucen, so integritet..", za da ne slyzi kako maneken po spotovi kampanjski...nebare junak stasal za zenenje pa da mu barame ne'esta, demek dosea adzamija bil, a sea stasal, " naprajl 16 godini..." ... 
Kako vikaat po selana, " a be mali se ama se zasakale, ( morkovceto i foteljata)  ne se videle dosea ama dogovoreno bilo ( morkovceto pojma nema so da raboti) , so roditelite, ( svekorot Ali ii svakjata zajko) ima vreme , ke porasnat i zetko i snajka  , tuka e tato, mama, ke opravaat, ako treba i nekoh šamar ke vrzat, ako ubavo e toa"..
Pa taman posle nekoe vreme ovoj " brak" da im " rodi", naslednik, 
" kruetar ministri pse jo?!"
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пон Јун 15 2020, 17:42

После неколку армирани и забетонирани дати за избори падна нов датум за избори ...
... сега засега договорот е за на 15 јули...

.. па ај со среќа..

 сдсnmk во опозиција... pse jo Twisted Evil Twisted Evil

https://www.24.mk/details/Makedonija-odi-na-izbori-na-15-juli-diplomatska-poddrshka-za-dogovorot-na-zaev-i-mickoski


п.с. Very Happy Very Happy

https://republika.mk/vesti/Makedonija/kolku-tezi-zborot-na-zoran-zaev-popushtivme-za-da-ima-izbori/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пет Јун 19 2020, 18:49

ахахаааааааа ... нека им се на здравје новите членови .... lol!

https://sitel.com.mk/izbornata-kampanja-ja-pochnaa-zatvorenicite-predizboren-miting-vo-idrizovo

каква партија такви членови ... изглеа обичен граѓанин и не помислува да се зачлени Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пет Јун 19 2020, 20:00

Na sekoe nivo se obiduvaat ocajnicki da se pazarat, za vlast..
Ko hohstapler na pazar, so se obiduva vrekja kornišoni da uvali nekomu..

Nastrana so idrizovo stana 1TV , pa sekoj myfljuz si ima svoe TV show, 
Studio 3,  "magazin u petkom uveče, kontaktna emisija " BaliKombtarUÇK-per ju"

Studio 5, " O Budžuko teovel, romale mange" , politička emisija

Studio 9 ( sekoja slucnost so godinite e "slucajna") ke ide "Ponoćni Kabare", lahko- erotska emisija za 18+, samo uste voditelot da dojde u Studio 9 na 1TV , expozitura Idrizovo..

I nikoj ziv ne odgovara u toa Idrizovo..
A kako i bi..
Koga lydacive tamu baraat glasaci...
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by Diabolik Пет Јун 19 2020, 23:48

Има ли стражари и редари во Идризово?
Знаат ли тие кај им се и што им прават затворениците?
Во подрум да не биле?
Diabolik
Diabolik

Posts : 19
Join date : 2014-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Саб Јун 20 2020, 04:57

Ima, ima.

Ali ne se potrebni cuvari sea. Tuku moleri. 
Da go dosredat noviot stab na partijata ..
Парламентарни избори 2020 - Page 3 76493510
Od Bhačka  se selat , na nova(va ) lokacija Laughing
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Саб Јун 20 2020, 18:59

https://makfax.com.mk/Makedonija/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8-8-000-%d1%85%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b8-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d1%98%d0%b0-%d1%9c%d0%b5-%d1%81%d0%b5-%d0%bd/


Настрана тоа што на сликата би требало да биде оливерчо, треба да најдам и некоја слика од грујо во предизборие и да поставам прашање .... Најди ја разликата? Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Вто Јун 23 2020, 18:57

https://tera.mk/shekerinska-napravi-uvid-vo-rekonstrukczijata-na-trafostaniczata-bitola-2/

Шекерната и градоначелничката направиле увид lol! ....., ахахааааааа .., ко божем имаат појма за трафостаници ... абе отишле вака предизборно да парадираат и мавнат по некое селфи ... Very Happy Twisted Evil

...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Вто Јун 23 2020, 20:22

Samo da ne liznat na toa "plus-minus" zicine ko baterija,  da vidi dali "drma na jazik" da vidi dali ima struja.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Сре Јун 24 2020, 15:28

Не знам што толку многу време и простор на овој лузеров му посветуваат....
... ниту е моќен ниту е во состојба да нешто напраи (доколку има појма што треба да праи)

https://civilmedia.mk/bogojeski-vreme-e-da-ja-vratime-drzhavata-vo-ratsete-na-graganite/

... а ако им е намерата да плукат по вмро ... ондак ја утнале адресата, обратен ефект предизвикуваат... 
...ама од глупаво неспособниот ПР на сдс друго и не може да се очекува, тој ПР на сдс, на општа радост на вмро, колку штета му нанесе на сдс и не се свесни, вмровци викаат ... да бог уште долго ги поживее ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Сре Јун 24 2020, 21:17

na ovoj, od nebo mu se gleda jadot, 
kako on ne uleta u programata " nisaj vrata za plata"
u koja uleta Mukovski, par karakondzuli neebani,nekoj anonimus bez kicma i obraz i slicni, od legendarnata grupa "Osmorica jednokratnih"
 ko legendarnata "Sedmorica Mladih", na vremeto, koj znae , znae  Wink samo sto oni bea i ostanaa legendi a ednokratnive se upotreblivi ko lanska upotrebena uloska, na koja korisnickata na istata sigurno "ke se seti", posle izbori.

tuku....

ima edna zaebana stvar tuka.

brisacot na sopstveniot shupak, so seuste  " na cetiri" iskinat list od nekoj dneven vesnik,(old school ) Petar Bogojevski i slicni nemu, dom'knati na vremeto od Grujota vo Skopje,od nekoja si mesen komitet, 
posle 15 juli ke svatat kolku e zaebano da izigravas vrteleska a nemas ugradeno lageri.. 

zaebanata stvar ne e u lagerive, ke si prokvici sekoj koj gi nema, a saka da se vrti , ke si prokvici, rasklati, razjebe u osovina.

zaebanata stvar e toa sto za razlika od Grujovo, 
sega nit moze so avion da se bega , nikoj nema da gi ebava na granica, samo so ke gi vidat- so ili bez pasos, najmajlce dve nedeli ke gi zdenat u karantin, i ke im nabijat termometri u gz.. a za toa vreme , za razlika od Grujovo- sad ga vidis- sad ga ne  vidis- OP! u Budimpesta za 12 saati... ovie novive potencijalni "obozavaoci i sledaci na likot i deloto i posptapkite pri beganje na Grujo"  ke kvacat 14 dena u karantin dodeka ne gi ekstradirat nazad kaj nas, da kvacat posle kaj nas u karantin edno 15 godini..

karma is bitch, jebo vas Tito!
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Јун 25 2020, 21:48

lol! lol! elephant

https://a1on.mk/macedonia/video-shekerinska-nie-sme-lugje-partija-i-vlada-koja-reshava-problemi/


„решаваат“ еден проблем од кој сто други произлегуваат .... ептен добро си ибало мамата...

... таа бе пак се фатила за униформите и чизмите ... ко да којзнае што напраила .... абе ќе и каже ли некој дека униформи и чизми не се еднократен проблем ... тие се бе расходовен, потрошен материјал изложен на натпросечно напрегање, кинење  и абење така да во НАТО војска (ко што обичава да се фали) тие у уште многу други работи едноставно мора да ги има во секое време во доволни количини...

... не ја чув да се пофали со шугата и храната под секое ниво на нашата НАТО војска ... за условите на сместување и да не зборам... Very Happy Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Саб Јун 27 2020, 17:06

https://alfa.mk/arachinovci-nemaat-trpenie-za-vechnoto-vetuvanje-deka-kje-dobijat-kanalizacija-i-chista-voda-za-pienje/

... кај запнале па овие, нек почекаат да прво им ги направат тристотините пилоти па ќе дојде на ред и канализацијата и водата... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Jул 02 2020, 22:40

У ова кампањава ..сдс-оФци пречесто го употребуваат зборот храброст во самочаталењето ... ко Црногорци станале... Twisted Evil Twisted Evil

.... аааааа, исто и зборот ... историски .... а,бе кај нас секој ден е историски ...
... нема ден а да не чуеме нешто историско ... Very Happy Very Happy
... а историјата е релативна и зависно-променлива величина....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пет Jул 03 2020, 20:25

SDS i hrabrost NE odat vo ista recenica
TiE SE ONIE  so propagiraat strav i trepet
Ako " ne prodadele se i sesto i ako ne svitkale kicma i ako be mu go iscicale  na ahmeti " 
Ke imalo nemiri , vojni, ova , ona...
Linguraana kičmosvitkana čmarnootvorena
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Нед Jул 05 2020, 22:38

Kampanji, spotovi, dzidzimidzarnici..
se e toa ok, Micko bi da gricka, bocka, a Zajko ... zajko.....

tuku, vo "bitkata" za foteljite, se  napinja neli, pa ako treba i od petni zili, i so bataluvanje na se i sesto..
na primer, efendi Kenjko Filipce. 
de ke se zalepi na sekoj objektiv na kamera, da ne propusti nekoja da ne go snimila, po 5-6 saati na den, da besedi na pressovi, 
de ke go snema nickum, iscezne skroz ko da se ukenjal so proliv ..

ali e redoven na spotovi za kampanja.
kao resava nesto, si ima svoja uloga..

tuku,.... scratch kaj mu se na Zajakot , bliskite mu od stadoto...?

kade e Rendana Deskovska, ministarka za ( Suspect) pravda

kade mu e onoj krlezon Dzani Makradulu, zamenjak nekakov si u ministarstvo u ekologija

kade e onoj vospaleno-paranoicen i vozbuden koga zbori, ministar za transport, Goran Sugareski...

?????

ima eden kup likovi od taa bulumenta, koi cicaat od drzavna cicka za mlatenje prazna slama, a ama NISTO nitu rabotat nitu srabotele, 

a kampanja tece li tece..

samo Rad(ne)mila, ona malono stvorce  so seksualna ednokratna upotreba  koe ne znae da se istrizi, Carovska, normalno, Obudzuko, ona stegnato u vraton, homoseksualno bugaromansko knedl-kopito Dimitrov... 

ama ovie pogore spomnative , i uste dosta drugi, NIKADE gi nema?


mi "nedostasuva" tuka i ona Krezubo sustestvo so cudna njuska polna zabi so ista golemina, i naizlged prepolna so zabi, nebare e orka kit, ili zabi ko delfin, Mancevski.

hm..

nesto se desava u taa partija, nekako ne "Mozeme!" site u partija, a, nemame verba u klanot, ?

ili im go navredija i Brankota, pa sega si pomisluvaat mozebi kako dozvolija do tolku da im vleze, so se jajca, zajacarnikov?

hm..
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 3 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот