ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Парламентарни избори 2020

5 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by concrete Пет Фед 14 2020, 09:49

king напиша:https://telma.com.mk/nikolovski-postoi-realna-mozhnost-nie-da-napravime-novo-parlamentarno-mnozinstvo/

И?????
Што ќе прават со тоа ново парламентарно мнозинство, ако воопшто можат  и да го направат ?
Тек тогаш парламентот ептен ќе стане циркуз, ништо од тоа што денес сакаат да им пројде, нема да им пројде, ќе има само бесконечни тензии...

... или целта е да се по секоја цена биде бар уште некој месец на власт....?

.... како и да е... сдс бродот е фатално торпедиран, џабе е крпењето на дупките, тонењето во длабоките темни  ладни води е неизбежно, дали Април дали Декември сеедно...

п.с. за Ѓоргија или Хорхе (кој како милува) викаа дека е фикус а сега овој горе во вилата на Водно што праи,  нигде го нема, ни глас ни трага ... а договорот за избори на 12 Април кај него и под негово покровителство се договори???????
..јаде,пие..булазни..го глуми духот на лазо по ходници.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Саб Фед 15 2020, 07:46

depiliraniot jarec moze da mu pravi samo kafe na Ljuba Manijak,za da ne pomine kao zrtva u siluenje u samoodbrana. 

a u megjuvreme moze da zaborai na belite  kragnja a-la Miso Kovac  '79 kosulji redovno zaljockani pod miski, i spic kondura obavezno zavitkani vo vrvot nagore,
u koi redovno skoka na "palanacka trojka" i "cigancica" uvek koga cue deka se razdrndue na kasetofon u nekoe sredselo, sega vekje na celo so ozbiljen pogled i namurtena jareKJa faca , kako da odi na priem na nobelova nagrada, dodeka skaka po pola metro u vis, so misla deka e uvazen kolovodja u koj svi seljani odusevljeno gledaat kako go vlece oroto levo desno i skaka so zasukani nogavici uz bela carapa so crvena bordura so natpis "Adidlas" ili "sport" ..

...Mnozinstvo moze da prai samo ako se razmnozuva, ama posto ne se razmnozuva, ondak, ke sluzi samo kako model za razmnozuvanje na razni Ljuba Manijaci u nedostatak na modeli koi moze da se razmnozuvaat.. tie se u zensko odelenje, kaj so ke bide Katica, Remenski, i drugi ..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Фед 16 2020, 18:36

Готово се распуштија!

... а сега на ред е кампањата, која по се ќе биде прљава и ниска од двете страни ... и никој нема да биде поштеден
... се ми се чини дека допрва ќе пукаат „бомби“ компромитирачки фотки, фотомонтажи и видеа... иако не можат да бидат докази ќе служат за оцрнување на противникот...
... ќе биде,  ти ова... абе а ти она... јас затоа што и ти... итн ... упм...

...ништо чудно да и процесите за Рекет бидат ставени на „пауза“ ради страв да некој не си ја отвори душата и  почне да ја раскажува правата приказна... Twisted Evil Twisted Evil

... како и да е ... пиво и пуканки залегнуење у фотеља и гледање сеирот на нашиве будалетинки... почнува реалити шоуто на кое big brother, разни гранд ѕвездички, таленти, фарми, ранчеви ни вода не можат да му носат.. Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Нед Фед 16 2020, 19:24

se raspustija?
a dali sea na primer, onaa NOLA ismajloska i onaa Betka Kanackata se sega raspustenici ( po osnov raspusteni ...) ?

za drugarce prasuem....
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пон Фед 17 2020, 22:10

https://www.slobodnaevropa.mk/a/30440210.html

Е, да, де ... сакале правда ... сега откако бизнисот со Катето им рикна...
... правда бараат тие што на дневна основа ги следеше афера по афера... скандал по скандал...
...врв на лицемерие...
... а, бе, мрш таму...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Сре Фед 19 2020, 06:39

skoro i da sum siguren deka odredeni faci od sds naskoro ke se uhlebat pod zastita na \\pendaroski, kako ambasadori, za da ne moze da gi "gnjavi" novata vlast.
imaat nekoj zracak nadez deka bi pobedile u april, ama so ova marsov na "pravdata" kade sto sds ovcite marsiraa za "pravda" t.e protiv nepravdite i kriminalite na - SDS ( ...cudim..?) , vlasta e slatka a oni se na infuzija so vlasta, taka da nisto cudno del od ovie "zastitenive"beli mecki u partijata im, da zavrsat kako savetnik br.145, 146, 147.... u kabineton, na Pendrakovski
ili kako ambasadori u neki "elitni" destinacii, kako SAD, na primer...

ps: i ja sum da ne predstavuva na primer, nasata Mila RadMila kako ambasador ..ima iskustvo, iskusna, e , snaodliva, dokazano, i ke prosto ke se penjavi da ne prezentira kako lojalna nato clanica i uste povospalena EU kandidatkinja..
..da ambasadoruva na Galapagos, na primer. ili bar konzul vo SAD vo konzulatot vo Farrallon...
supersihka ke bide!
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пет Фед 21 2020, 15:46

https://a1on.mk/macedonia/sdsm-mediumite-koi-shtancaat-lazhni-vesti-da-ne-se-odnesuvaat-kako-rezhimska-politichka-partija/

Дрн, дрн, дрн... бла, бла, бла

да, да ... знаеме, се што не е излезено од трол-кујната на сдсnmk е лажна вест....

... и за кики и фрики на геровски се и сешто му накалемија ама ете ја кејтиџан на суд за рекет...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пет Фед 21 2020, 15:51

А, бе ... ММЕ пак пред избори цел град е раскопан... ова само пред избори покажуваат колку се вредни... а три години само името па името ... ебаму името ебаму што би некои рекле... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пет Фед 28 2020, 13:14

Ова бе го надминува и Дедо Мраз... и рибарските приказни... lol!

https://press24.mk/zaev-vetuva-100-iljadi-novi-rabotni-mesta-36000-denari-prosechna-i-18000-minimalna-plata

... каде, во администрација мисли да ги набута или во оние седи дома и земај плата...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Саб Мар 07 2020, 20:42

https://skopje1.mk/archives/84521

Јао ... и овој ќе поставувал услови ... тој бе и неговата мини партија не се во состојба да никому поставуваат услови, сами себе се преценуваат, ако одат сами единствено што можат да постигнат е мало одлевање на гласови кои џабе ќе одат во ветер а со тоа и малку од малку одработат за сдс...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Пон Мар 09 2020, 22:43

https://lokalno.mk/sdsm-mitskoski-otide-kaj-mentorot-gruevski-da-mu-gi-odobri-listite-za-pratenitsi-na-vmro-dpmne/

Ахахахаааааааа .... ало сдс ... не е 19 век, 21 е,   па да некој негде мора да оди ...
.... во време на email, skype, viber, видео повици,  и дузина други апликации сдс се уште мисли дека светот одржува врски  со курирска служба.... а,бе и класичната пошта е мртва....


... а вмроФци ако се паметни, од инат, треба на цел глас да викаат .... да, грујо ни ги праи листите... и што сега... Twisted Evil Twisted Evil

...па на крај од кревите па и грујо (нигхтмаре- то на сдс) да ги праи листите тоа е внатре партиска работа на вмро, не белки вмро ќе го праша зајко кого да стави на листи...

... аааааааа... ги видовме и листите на сдс ... се мој до мојега, очигледно во сдс има голема инфлација на респектабилни имиња... тоа не се листи за победа тоа се листи за опозиција... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Пон Мар 09 2020, 23:20

Pa, edinstven spas sa banjative so oci okokoreni nenaspani od kosmari od Grujota.... e da go sibnat glavom i bradom , iako nema brada, Grujo , licno.

SdSovcite Grujo da go stavat na lista u bilo koja izborna edinica kje dobie povekje glasovi od zajackava crpka  Laughing Laughing Laughing Basketball rendeer
Ili pak da go stavat na lista u izborna edinica kade sto sega e Tarantul Spasovski tehnickiov wanabe premier ili depiliranion jarec , na primer...!

Grujo na lista na SDS, vednas!  lol!
I onaka od USTA NE gO VADAT ,
Grujo e povekje opejuvan , razmatran, analiziran, fokusiran, diskutiran 
U gnezdovo na SDSOvcite od negovive bivsi u VMRO
Vekje staz 5 godini naprai u SDS Laughing, red e da mu se izraduvaat u SDS kako nivni kandidat , ke gi izvadi mozda ...
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Сре Мар 11 2020, 13:46

https://iportal.mk/Makedonija/video-bishevac-za-vmrovskite-glasachi-tie-ne-vkluchuvaat-mozok/

Е, добро де... чоекон бар разбрал дека е подобро да го имаш и не го вклучуваш него ли да ти е избањат со шмрк... Twisted Evil Twisted Evil

.... а оние во ПР на сдсnmk  се толку неивентивни (јбг, испрани мозоци) што пласираат тешки глупости  кои  на другата страна само и даваат муниција за нивната артилерија... сеа и тие ќе почнат со ... БЦ во ОН и неговата „легендарна“  изјава за кое е името на наговата земја и кое име ќе остане, потоа за колнењето на некој во цела потесна и поширока фамилија, па со изјавите на нивниот коалиционен партнер дека некој е измамник ...итн, итн...
... никако бе тие у сдс да сфатат дека пред да лупнеш нешто  треба да се размисли (ако се има со што) како тоа ќе ти се врати... тие бе сами себе во стомак си скокаат...
...јбг.. толку им е дадено ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Сре Мар 11 2020, 13:59

Упссссс....

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/besa-vleze-vo-stapicata-na-sdsm-ogranocite-od-kumanovo-i-lipkovo-protiv-kasami/

Е, арно викаат тие од ДУИ дека таа коалиција само ќе ги зголеми нивните гласови....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Чет Мар 12 2020, 06:22

Covece...
Nie imame i precednik...?
SVarno?
Kako se vika? Ja mislev deka tamu snimaat "Dom za vešanje-2" , 
Posto ednas na edna TV go vidov onoj Perhan (so) misirot 
u race kako seta polugol po livadite bos i vika kao u prvior del koga komunicirase so misirot "BLLLLLL...BLLLL"...

Ps: "perhan". Patented.. Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Чет Мар 12 2020, 12:35

Упссссс...

https://republika.mk/vesti/Makedonija/meri-nikolova-na-listata-na-ahmeti-ne-me-izlazaa-nishto-kako-shto-vekje-eden-go-stori-toa/

.... а што очекуваше од сдс освен да биде крпа за еднократна употреба... ни прва ни последна излажана и искористене ќе е...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Саб Мар 14 2020, 06:23

Ovaa kamenjarkava?
Pa Ilona Staler za nea e majka Tereza, posto i ona vleze u italijanski parlament..a ovaa "kukla na naduvavanje" od pesnata "zuti kisobran" so nalepnica "meri nikolova" 
Moze da posluzi samo kako upotrebena GZ papir, 
a kako krpa bi imala sansi, upotrebena krpa moze da koristi za brisenje na sipka za merenje na motorno maslo, meri nikolova e pod toa krpino upotrebno nivo...
Gz papir, i toa ednas upotreben... ete toa e.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Саб Мар 14 2020, 10:33

https://www.dw.com/mk/%D0%BC%D0%B5%D1%93%D1%83-%D0%BE%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%82/a-52770459?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

Само поднасловот!!!!... и јасна е намената на текстот... останатиот текст е хвалоспев за сдс, а као таков е безвреден.....

... ова, вака, само ... од кај ли му е само „сознанието“ дека речиси целата јавност мисли дека треба да се одложат изборите ... у гравче да не глеал?????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Саб Мар 14 2020, 10:41

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/nikoloski-ubeden-sum-deka-kje-go-pobedam-zaev-vo-4-izborna-edinica/

Ниту тој ќе го победи зз ниту зз ќе го него победи...
... да беше мнозински изборен систем каде едниот ќе отпадне па да зборуваат такво нешто ... вака и двајцата влегуваат, безбедни се на добитни места....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Мар 15 2020, 22:55

Линкот само колку за илустрација...

https://www.magazin.mk/%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%b0%d1%81-%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d0%bb%d0%b5%d1%87%d0%b8-%d0%bb%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%b8%d1%80%d1%83%d1%81-%d1%81%d0%be-%d0%b2%d0%b0%d0%b7%d0%b5/

... многу почнува да се збори за одлагање на изборите ... но никој нигде не спомнува која е правната основа и  кој има законска надлежност за такво нешто ... собрание е распуштено а епидемијата, ако 18 заболени може да се нарече епидемија (поеќе болни од туберкулоза имаме, грипот ич да не го спомнуеме) , е недоволна за прогласување на крајна вонредна состојба...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by concrete Пон Мар 16 2020, 17:55

king напиша:Линкот само колку за илустрација...

https://www.magazin.mk/%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%b0%d1%81-%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d0%bb%d0%b5%d1%87%d0%b8-%d0%bb%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%b8%d1%80%d1%83%d1%81-%d1%81%d0%be-%d0%b2%d0%b0%d0%b7%d0%b5/

... многу почнува да се збори за одлагање на изборите ... но никој нигде не спомнува која е правната основа и  кој има законска надлежност за такво нешто ... собрание е распуштено а епидемијата, ако 18 заболени може да се нарече епидемија (поеќе болни од туберкулоза имаме, грипот ич да не го спомнуеме) , е недоволна за прогласување на крајна вонредна состојба...
..никакви избори нема да има гарант. Наредните по сам бог знае колку време , ќе бидат во некоја друга творба која сигурно нема да има збор  Македонија во називот... Smile
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Вто Мај 19 2020, 13:48

Упсссс....

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/prof-najchevska-sdsm-napravi-se-izborite-da-ne-bidat-ni-fer-ni-demokratski/

... што и е оваа, ниеднаш не го спомна вмро, фрла дрва и камења по сдс... да не ја фатило кораната????? Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Вто Мај 19 2020, 18:47

..samo gi zaboraila apcinjata za potisnuenje na zenski hormoni...
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by king Нед Мај 24 2020, 15:38

хихихи....
Некој неканет пошол на гости.... Twisted Evil

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/incident-vo-ohrid-ojte-si-dan-ve-frlime-v-ezero/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by VOL Нед Мај 24 2020, 16:58

Ovie banjative stvarno trgnale da se banjaat..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парламентарни избори 2020 - Page 2 Empty Re: Парламентарни избори 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот