ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пет Окт 12 2018, 18:37


[size=32]Британскиот парламент бара Македонија да влезе во НАТО без разлика на решението за името[/size]

https://republika.mk/969482
[size=32]Заев: Немаме двотретинско мнозинство[/size]

Македонска политика - општо - Page 10 Zaev-sobranie-520x239
https://republika.mk/969479

VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пет Окт 12 2018, 23:33

VOL напиша:
[size=32]Борјан Јовановски утре ќе пуши џоинт пред ОЈО во знак на протест[/size]

ne gleam nisto novo, nekoja promena. osven sto banjative samo menjaat lokacija za duvanje...
ke protestiraat, kako toa da im se narusi nirvanata na upotreba na drogi...
https://republika.mk/968542
Македонска политика - општо - Page 10 40194203_10160670233240109_542818668610846720_n

app-facebook

Borjan Jovanovski
4 hours ago

Драги пријатели, сите кои конзумирате канабис ве повикувам утре на пладне секој со својот џоинт да се собереме пред ОЈО. Притворот за луѓето кои уживаат канабис е недопустлив во ова време когс цел цивилизиран свет го легализира уживањето на марихуаната! Притвор за криминалци Слобода за слободољубци. Правда за ...

Boki Trtka si najde pricina plus da si ja izduva dnevnata doza javno....
Аааааааа ... џабе толку чаталење удрија ....
.... никој бе од нив ништо не запали јавно ... само покажуваа нешто што би требало да личи на џоинт ....
... трт, трт .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Чет Ное 01 2018, 20:38

[size=40]Мукоски: Владата ни гарантира дека ќе ги прифати нашите барања за уставните амандмани[/size]
[size=40]https://lider.com.mk/Makedonija/mukoski-vladata-ni-garantira-deka-kje-gi-prifati-nashite-baranja-za-ustavnite-amandmani/[/size]

da se naJezis od vozbuda od ubeditelno-voskliknuvackiov stav na sustetstvovo...
stvarno,dovolno e samo da pomislis KOJ mu vetil, posto ivetuvacot ima izvanredna istorija na OBEKJANJA- more, postabilen e od samata vselena, barem se dodeka go dise ovoj vozduh... a negovoto zimi majka, zimi deca, zimi dedovci i ostanati "zimi"...
..pa uste na koj lik so kakov samo integritet i kapacitet, Krsto "od-vrata" Mukovski mu vetil...

prosto , solzi na oci da mu nadiraat na coveka.

..paralelno so naponot na proliv, dabome.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Ное 01 2018, 21:23

VOL напиша:
[size=40]Мукоски: Владата ни гарантира дека ќе ги прифати нашите барања за уставните амандмани[/size]
[size=40]https://lider.com.mk/Makedonija/mukoski-vladata-ni-garantira-deka-kje-gi-prifati-nashite-baranja-za-ustavnite-amandmani/[/size]

da se naJezis od vozbuda od ubeditelno-voskliknuvackiov stav na sustetstvovo...
stvarno,dovolno e samo da pomislis KOJ mu vetil, posto ivetuvacot ima izvanredna istorija na OBEKJANJA- more, postabilen e od samata vselena, barem se dodeka go dise ovoj vozduh... a negovoto zimi majka, zimi deca, zimi dedovci i ostanati "zimi"...
..pa uste na koj lik so kakov samo integritet i kapacitet, Krsto "od-vrata" Mukovski mu vetil...

prosto , solzi na oci da mu nadiraat na coveka.

..paralelno so naponot na proliv, dabome.
Линкот води кон непостоечка страница!

... тој изгледа ко ќе го осудат ќе сфати дека бил само уште една сдс-овска крпа за една употреба...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Чет Ное 01 2018, 23:19

hm. imase link do pred nekoe vreme- pred da stavam ja proveriv.. i posle pak ja proveriv. 
ebago.

vo sekoj slucaj, sekoj mozel da vidi  Mukovski sto izjavuva...

samo sto ne sum siguren deka e svesen vo kakvi g... kahm.... kal , de, zaglavuva.

https://lider.com.mk/Makedonija/mukoski-vladata-ni-garantira-deka-kje-gi-prifati-nashite-baranja-za-ustavnite-amandmani/

eve go linkot.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Ное 05 2018, 19:14

ako e ova perjanicata na istocniot sosed , instalirana kaj nas ( vo Veles, ovoj stvor, opnal nivno zname, nebare karaula sred grad!)
togas., 

so dolzna pocit kon coveckata rasa - a so krajno SOZALUVANJE kon ovoj vid -od -istokot i nivnite privrzanici -ovde kaj nas...Бугарофилството на Виктор Канзуров не е единствениот негов грев, тој во 2008 година се здобил кривична пријава за задоволување полови страсти пред повеќе луѓе, но и покрај тоа е редовен гостин на телевизија. Канзуров на 37 годишна возраст во 2008 година е приведен бидејќи мастурбирал пред повеќе луѓе, во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Тогаш полицијата против Виктор Канзуров поднела кривична пријава за задоволување полови страсти пред повеќе луѓе.

nema potreba od nikakvi etiketi, navredi ( navredi?) i slicno.
samo po sebe e objasnivo.


ako OVOJ e 'udarna pesnica" na propagandata, togas, navistina, nekoj vo nivniot tabor , seriozno, treba da pobara pomos...da porazgovara so nekoj cicko, tetka, od onie koi slusaat, i zapisuvaat... dodeka im raskazuvas legnat ...
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Вто Ное 06 2018, 11:33

https://a1on.mk/archives/971789

Ова се вика подјебавање....
... ништо пред 2025 година а кој знае кога потоа ... а кај нас бар уште два редовни изборни циклуси ...

.... а ние додека им ги исполните сите нови и нови услови тие ќе се распаднат, а,бе, тие се во распад и свесни се за тоа... само како што пишуваат не знаат дали ќе е тотален распад или поделба на ЕУ на два дела, држави од екстра ред и останати ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Дек 02 2018, 19:34

https://a1on.mk/archives/983481

Упсссс ... и А1онМК почнаа да се заебаваат со сдс..... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пет Дек 07 2018, 23:10

Шо е работата....

..... ко по налог, веќе никој не пишува за Грујо ...
... вртам првите пет страници на тимр.мк .. нигде нема ништо за гујо ...
....а не удавија со него Very Happy Very Happy Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Саб Дек 08 2018, 10:09

king напиша:Шо е работата....

..... ко по налог, веќе никој не пишува за Грујо ...
... вртам првите пет страници на тимр.мк .. нигде нема ништо за гујо ...
....а не удавија со него Very Happy Very Happy Twisted Evil
Македонска политика - општо - Page 10 Grujo-10
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Саб Дек 08 2018, 12:45

https://a1on.mk/archives/986370

Земјо отвори се!

... член на партија бил во седиштето на својата партија ...
... за троловите од сдс ова е најголем доказ.... lol! lol! lol!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Spray Пон Дек 10 2018, 03:07


Не знам како ова ќе го изведат, да протнат претседател по договор а не по волја на народот, и тоа само од 20-тина проценти од населението..ама желбата за власт по секоја цена на СДСМ ќе ги доведе до судски процеси од кои никогаш нема да се опорават.Најверојатно ќе исчезнат како партија, а сигурно влегуваат како негативци во колективната свест на македонците.
Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Саб Јан 26 2019, 14:02


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Фед 24 2019, 19:22

https://telma.com.mk/sednitsata-za-imunitetot-na-velanoski-zakazhana-za-21-chasot/

...недела во 21 часот....????????
Ко да утре нема ден!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Вто Aвг 27 2019, 23:53

Еве го

https://fokus.mk/amdi-bajram-vo-ovie-momenti-ne-treba-mnogu-da-plivash-oti-mozhe-da-se-udavish/

.... т.е. чека на кај ќе дувне ветерот па натака да ја затера ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Сре Aвг 28 2019, 09:35

king напиша:Еве го

https://fokus.mk/amdi-bajram-vo-ovie-momenti-ne-treba-mnogu-da-plivash-oti-mozhe-da-se-udavish/

.... т.е. чека на кај ќе дувне ветерот па натака да ја затера ... Twisted Evil Twisted Evil
....говното не е на слика , само Амди лоцира правец...
Македонска политика - општо - Page 10 Callip10
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Саб Aвг 31 2019, 08:26

aj! zunzara....
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Сеп 01 2019, 17:59

Чудна работа...
... веќе подолго време оние еу протуви кои секој ден ни досаѓаа и солеа памет нигде ги нема... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Нед Сеп 01 2019, 20:46

gi nema.
da ne mu tekne nekoj od tie eu da proveri kade tie protuvi delele pamet, odnosno pari od eu fondovi i na koi teletabisi ovde.... 
sekako deka ke gi snemuva....

a posto ne prosvetlija za Ginis, more kakov Ginis, za NObelova, ke sme bile, odnosno nivniot nobelovac nesuden, 
( dodusa nobelovata nagrada e baksis za kafe, vo sporedba so reketarskive sumi, na "nobelovcive" od "Severna", mozda zatoa se zamolkna nekako za Nbelova nagrada u posledno vreme Twisted Evil ?)
..i stanavme "etalon" za reformi, rascistuvanje so korupcijata , neli, reket, ( ups , pardon, mi se ispusti, ona kao -prdez), i slicni izvanredni dostignukja, znaci, 
nema potreba da doagjaat kaj nas, na primer,( koj bi se kacil vo Titanik posle prata sirena za kolizija so santata? - uups.. mi se ispusti pak, ko prdez , neli Laughing )

......od ludnica se bega, i lud ne e tolku lud da izbega vo- ludnica, tuku obratno...
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Окт 20 2019, 13:10

https://www.libertas.mk/sdsm-na-drzhavata-i-se-potrebni-brzi-parlamentarni-izbori/

Од каде сега па ова ... брзи избори ... запнале..
.... па нели до вчера беа изричито против предвремени избори со образложение дека така економијата и реформските процеси ќе се блокираат....
... или работава е ... ебеш економија гледај фотеља...

... па со оглед на тоа дека од реформи имаме само расформирање и рекетирање изборите и не се така лоша опција ... под услов да се поштени...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Окт 20 2019, 13:32

ааааааа ... се јави ...

https://plusinfo.mk/%d0%bd%d1%81%d0%b4%d0%bf-%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b8%d0%b2-%d0%b1%d1%80%d0%b7%d0%b8-%d0%b8%d0%b7%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8-%d0%b0%d0%ba%d0%be-%d0%bc%d0%be%d1%80%d0%b0-%d0%b4%d0%b0-%d0%b1/

...ко да некој него и неговата партија двајца без тројца нешто ја прашува ...

... не знам што овие големиве партии ги прибираат овие паразит партии од кои поеќе штета имаат него ли корист ... тоа ти се сите до една  играчи кои седат на пет шест столици ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Нед Окт 20 2019, 19:18

Grckiov " svekor " beeeknal nesto?
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Окт 21 2019, 00:06

Ekskluzivno i dosega neobjaveno video od liderskata sredba pomegju Micko, i Zecot..
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Вто Окт 22 2019, 01:41

Немој само пак Амди да си го прибрал....
чоекот обожава да дава голови со петтаTwisted Evil


https://republika.mk/vesti/Makedonija/kolicijata-na-zaev-se-raspagja-partiite-preminuvaat-vo-koalicija-so-vmro-dpmne/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пон Ное 04 2019, 00:20

https://centar.mk/blog/2019/11/03/kostadinov-ova-e-slikata-koja-shto-ja-potvrduva-ogromnata-pobeda-na-sdsm/

хехехе ...  само да знае дека бар пола од присутните дека нема да ги гласаат.... Twisted Evil Twisted Evil
... тука се само ради тоа што мора да бидат видени дека се тука...
... а  дали и половина се од струмица и околината ... а другата половина е „добровално“ довлечкана од кој знае каде ...

... а коки чоколино и понатаму нека си живее во светот на бајките...
п.с. во отсуство на хумор и сатира по телевизиите а театарот е скап ....се поеќе ќе бидат посетени ваквите циркуски лакрдии ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
... овие бе... наместо да нешто работат во влада изгледа по цел ден смислуваат што да кажат на овие „претстави“... уствари и добро е што ништо не работат бидејки кога „работат“ катастрофа до катастрофа се .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 10 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот