ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сакам кажам, нема каде....

+2
concrete
чучулига
6 posters

Страна 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Сре Мај 24 2017, 17:31

Инконтиненција
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Мај 24 2017, 17:37

ne, be ne bese mocnato
mozi da svrsila?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Мај 24 2017, 17:37

..ili napalena na primer..sVarno me interesirue, pa ako moze, daj kazi, da ne mi uleta nas Cvetak-Zanovetak da me posRami so njegovo znanje -imanje oko zenMckite rabokje
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Сре Мај 24 2017, 17:42

Се'  е можно. Инконтиненција е највозможно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Мај 24 2017, 17:44

hm. ti kazav, ne kje bese na zolto, pojke vodenesto, em bez miris.
znaci mozno e da se uzbudila do tolku pa da se vlazni po autobusi, a?>
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Сре Мај 24 2017, 17:44

А шо, конкретниот поќе се разбира?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Сре Мај 24 2017, 17:45

VOL напиша:hm. ti kazav, ne kje bese na zolto, pojke vodenesto, em bez miris.
znaci mozno e da se uzbudila do tolku pa da se vlazni po autobusi, a?>
Па и урината иницијално е без мирис ако лицето е здраво. И од кај виде дека не било жолтеникаво? Се немам возено по то автобусите ама не ми се верва дека имат бели седишта.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Мај 24 2017, 17:47

..uu.. znaci zenava bila zdrava .
ok fala cuculige, sVarno mi pomogna u mojava dilema.
sega vekje sum siguren deka se popalila I go namokrila sedisteto.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Мај 24 2017, 17:50

чучулига напиша:А шо, конкретниот поќе се разбира?

pa ja ko so go svakjam coekot ima 123 godini iskustvo so zeni, a "po meni"  mototo mu e ko na "NCC Entreprajz"
( " otisao tako daleko gde niko nije isao ..I otkrivao nove svijetove, koje do tada niko nije otkrio" .)Smile.. za fimejl , razbira se
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Сре Мај 24 2017, 17:54

VOL напиша:
чучулига напиша:А шо, конкретниот поќе се разбира?

pa ja ko so go svakjam coekot ima 123 godini iskustvo so zeni, a "po meni"  mototo mu e ko na "NCC Entreprajz"
( " otisao tako daleko gde niko nije isao ..I otkrivao nove svijetove, koje do tada niko nije otkrio" .)Smile.. za fimejl , razbira se
Laughing Laughing Laughing

ти на искуство со жени си целел Laughing Laughing Laughing

јас па за инконтиненција си мислев го прозиваш Laughing Laughing Laughing

соооори конкретеееен
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Мај 24 2017, 17:59

pa.. ne moze bre konkretniot da INKONTINIRA scratch  ...?

neli toa e ..

aaa.... ha! sega te svativ: kao ne moze da se kontrolira mokrenjeto lol!

e ne si normalna,
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Сре Мај 24 2017, 18:02

Шо бе јас???

Ти то муабетот неасолен го напрај.

Embarassed Embarassed Embarassed
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Мај 24 2017, 18:08

a be ja za zenana so naprai fleka na stol te prasav, sea ti so nicim izazvana sigurno ne pises "sorrii konkriiit" Laughing Twisted Evil Laughing Laughing
lele ama se vadis, djubre edno!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Чет Мај 25 2017, 00:45

VOL напиша:a be ja za zenana so naprai fleka na stol te prasav, sea ti so nicim izazvana sigurno ne pises "sorrii konkriiit" Laughing Twisted Evil Laughing Laughing
lele ama se vadis, djubre edno!
Е  како ... ничим изазвана....
... којзнае што си изведуел пред  нив ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Чет Мај 25 2017, 01:14

За конкретниот .. куп жени ... се разгибани ...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Чет Мај 25 2017, 06:48

...e bravo, sea I roleri ke si kupi Laughing Laughing Laughing ..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Саб Јун 03 2017, 12:39

ednostavno- dnk. gen. azija. koktel.
aj so dovleckale I maloletni deca na "nastanov" tuku ovoj reprezentatvniov primerok na bugarostanski shoumen, I cestita na svekrvata..
http://www.motika.com.mk/bugarska-ergenska-zabava/
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Сре Jул 19 2017, 00:33

хихихи.... глупаци ...

http://www.press24.mk/novinarka-se-javuvala-vo-zhivo-na-vesti-koga-kje-vidite-shto-i-se-sluchilo-vo-narednite-sekundi-kje

... ама оној си некој самонаречен новинар не приметил дека видеото е поставено  на јутуб  пред година и кусур


Published on Mar 30, 2016
Hallie Jackson Booger Attack

https://www.youtube.com/watch?v=myWpFuG2dPs
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Сре Jул 26 2017, 13:23

.... линковска врска ...
... се почесто од нашиве си новинарчиња слушаме ... „воспоставивме директна линковска врска

... абе ..некој ќе им каже ли дека  „линк“  се преведува како „врска“ па тогаш реченицата


„воспоставивме директна линковска врска

би гласела

„воспоставиме директна врсковна врска“ Twisted Evil Twisted Evil

..ебаги шутраците ...
не знам што се бламираат толку со глупост кога едноставно може да кажат ..

„воспоставивме директен линк“
или

„воспоставивме директна врска .. (што е и најправилно)

или уште поедноставно...

... „одиме директно во ...“

т.е ...може секако, само не со глупостта ... линковска врска


... туку, ќе се изнаслушаме уште многу глупости ...јбг ..од секоја шупелка не бидува новинар ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Сре Jул 26 2017, 15:56

Tолку знаат бе Кинг , од овие ли очекуваш нешто.. Smile  Smile
 Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 19260454_1670108996333986_1243917954885431877_n

..инаку поимот линк е ко она Плави Радион.., бренд  назив за антенски усмерена радио врска на висока фрекфренција со која ја гаќаш приемната антена. Оние од страна не слушаат...нит гледаат , осим ако не со НСА ,па им дадеш на Зајко и Компанија. Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Сре Aвг 30 2017, 23:45

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Sitimo10
ситимол скопје Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Сеп 01 2017, 22:15

stoka neprokopsana.
da daj gospod doma vo mijalnikot vo kujna gazovi da mu mijat gostite mesto po kenefi, da si zaplaknuvaat -ko sto si zaplaknuvaat , ama vo kujna mu.
kujna mu majcina plemenska.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Сеп 01 2017, 22:25

...........
http://lokalno.mk/fotografii-pokazhaa-kade-e-skriena-grobnitsata-na-printsezata-dijana-i-zoshto-chetiri-pati-e-obivana/

"aktuelna" a orospija:
preku tasaci deka bile 20 godini odkako se skapa ovaa orospijava so jebacot i , efendi AL Fayed, u toa tunelot.
aman.
ne poplavija so "likot em deloto" na "Lejdi" Dajana, ko da e Majka Tereza, a i pak taa tereze nekako mi e prenapumpana, pre-prisutna izvestacena nekako naglo ni ja butnaa vo sekojdnevievo, - plasilo za vrapci so carsav od kafana..

a ovaa "Lejdi Ceterli" alias Dijana, bese nekoja si engleska mumija, dodeka ne se proeba, t.e nikoj ne se zamarase dali ke obue gumeni cizmi ili stikli u cvetici, dodeka mu  bese zena na onoj princon so usite ko radari, carls..

 toj kamiloljubec pak, si guzel nekoja si kamila, dodeka bil u brak so ovaa so glupava fLizura, dajana, ruzna ko -kamila, i zenata mu znaela za toa.
a be ljubavni kraljski petougaonik, mamuimibam englesku. Laughing

i sea treba da solzi roneme , da se poTsecame  na tamu nekakva si engleska orospilja, i muka da mucime po sto korisno treba da ja pamtime, so qr naprai ona pa da e tolku bitna - da ne mozam na raat televizija da gleam, tuku mi pustaat nekakvi dokumentarci za engleskava orospilja , "zivot em delo".

ovoj vapcaniov vo tikvata i bil jebac, olele majko,
pa uste vo potsvest ke ni ja piknat prikaznava, a nisto cudno dogodina i vo  ucebnicive za decava da ni ja uvalat

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Xeb7f2510c8de2b55cb5a3dfe316dbbdd858362ce.jpg.pagespeed.ic.E9GUqclKzk

more koj gi vrti.
ne pominuvaat.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Вто Сеп 05 2017, 02:20

vidi go be ovoj PEDEROV mamuuibam ( ako ne e i taa nekoj peder ko nego!)

http://fokus.mk/lgbt-vo-Makedonija-dobiva-himna-toa-shto-go-zboruvate-za-drugite-najdobro-ve-opishuva-kakvi-ste/


ЛГБТ заедницата во Македонија наскоро ќе добие своја химна. Идејата за химната била на трансродовата поп пејачка Фифи, која веќе подолг период живее и работи во Шведска, во соработка со ЛГБТ заедницата од Македонија и текстописецот, Ксенија Николова.


 FIFI sklopil himna za pederi i lezbejki..lele mori majko,uste toa ni falese , za nobelova nagrada..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Вто Сеп 12 2017, 22:04

pa... .. ubavo kaza "vodi-telkata"
iselenici.. znaci- iseleni.
t.e terminot e samoobjasniv-- lugje koi se iseleni, t.e surgun vateni.
znaci ISH!, iselirajte , posto ste iseleni, ako idete ovde znaci ne ste so full status iselenici..
ostajte si iseleni."... pred 11 godini malce bese ne tolku moderno a sega e nogu izmodereno, kako sveCki da go naprat.. i nogu ubo e..."

"ja su od germanija ama vo bitola ..zivjam...nemam  fejsBuk jas...
neee.. i inSAGRAM nemam..."

"nogu ubo..nogu ubo..ja su  aSRALIA dojden sega prvapat tuka idam.."

"..nogu ubo.. isto kako da sme na (?) pontajn bich ( ausRalia??) ..
..nogu.. nogu zadovolna...nogu ubo et. se imame onakvano (?) .. bjudiful...ke mu kazvame vo asRalija ko kje ojme.. da dojdat i drugi ljudi..."

"super e .. nogu ubo je.. YEEE...ja su od melburn asralija...
..ja sum od... DEMI hisar...."
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 9 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот