ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 23 of 43 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Ное 14 2017, 23:09

Тек допрва мицелијата ќе се шири ...
... ке серат ко грлици колку им е убаво некое си ново име ...
..уште малку и во кафански муабети ќе биде забрането да се праи „антички муабет“ ... ебем ти 1945....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Ное 16 2017, 21:16

ke grickaat.. qrac.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Ное 16 2017, 21:22

treba li da cekame ova zajacko ludilo da ne dovede od ova?
ili ke se blamiraat i ke se traskaat od zemja kako dosega deka, nemalo dvojazicnost, nemalo promena na identite i ime, nemalo ova , nemalo onda..
????

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/grchki-mediumi-krshtevka-za-firom-novoto-ime-nema-da-go-sodrzhi-zborot-Makedonija/

Грчки медиуми: Крштевка за ФИРОМ, новото име нема да го содржи зборот Македонија
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Ное 20 2017, 22:09

kako gi naredil dzukelive vo emisijava, retko dobra.
barem e konstanta,

18:35 - kako go izlizga tupaKovski alal da mu e
pa ovoj veparov uste se' si prizna!
gledajte vnimatelno sto zbori.  Shocked . srekja nasa sto go snema od politikava, pa ovoj GMIZAVEC bil opasen,na svoja raka duri, si zemal za pravo da ni ja resava sudbinata.

i muva ne go lazi. nego go interesiraat samo $$$.


toj ja redel rabotava za konfederacija so grcija.. isuse..

a ovoj beatisaniov koj go opeav vo temata za dzukelite, e baegi eftin za Vasko. za ova, Vasko, imas minus, em si nasol mentalno retardiran so nedovolno IQ za vakov kalibar na emisii em bez strelka na kompasot. Mislev ke kaze nesto, ama sirotiov wannabe bulgaristanac, mislam deka edvaj cekase da se izgasat svetlata i kamerite.dibek.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Ное 28 2017, 19:57

lele, lele, temava ke mora da dobie pod-temi, granki u stilu,
dzukeli od nacionalen karakter,
dzukeli od vselenski razmeri,
dzukelcinja
dzukeli u najavi
dzukeli so napisani nekrolozi,
wanna be dzukeli,
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Ное 28 2017, 20:09

nemav vreme da go razrabotam
ova HRKLJUS od sustestvo, ama mnogu mi e interesno koga ke se zapenjavi da napise nesto, kako koga trol od 90 sm ke se nategne da prdne oci izbuljeni, lice crveno, cel naduen i-trrrt- ete mu kolumnaa.. Smile

likov i delovo  ZAKVICI povtorno

muu smeta crkvata.
a bara pOVISOKO minare, duri i od ona sto muslimanskite ekspanzionisticki apetiti posakuvaat.

supak so sirok gaz , za da mu go potpikne koj kako saka, pa taka i da pee.
niska forma na zivot. za zal viree  na nasava pocva.

http://plusinfo.mk/mislenje/3644/nisko-mi-go-skroi-minareto

vo zemja, vo koja se rusat i palat crkvi, ova govno , nikogas ne se zaprasa dali teroristite nekogas e pokajale sto go storile, toa, dali nekoj od muslimanice se potresle kako ova govno sto se potresuva, za istorijata na "kaurite", dali se se navistina humani i ljubopitni da izucuvaat delata na zografite, na verata koja postoela 1500 godini pred tie da se pojavat na ovaa zemja...?

ah bre, sase, sase, oPNATovski
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Ное 29 2017, 00:14

ups..


mislam deka ovaa korisnicka na novini na sajka u polski nuznik, ja beatisavme ovde :> http://republika.mk/760373

cek, ima nekoi novi avanturi
http://republika.mk/851871 
Twisted Evil

praela nesto grupno..... jes, hau nou.
 
a be SPONZORUSO, na MARS da si otisla na pecalenje, ke te fatat,
ti fali siva masa vo maliot cerep,a kakva si ne se ni trudis da si go pokries rezilot.


   
 Фотографиите кои ги објави водителката на Канал 5, Јелена Спенџарска од одморот во Боровец предизвикаа „бура“ на социјалните мрежи.  „Бурата прерасна во ураган“ откако непосредно по нејзините осамнаа и фотографии од извесен Абдија Асанаи,  фотографиран на истото место, очигледно во исто време, во истите пози како и Јелена, по што тргнаа приказните дека се работи за “две гулапчиња во љубовна врска“, заминати на викенд, далеку од очите на домашната јавност!
По вчерашната лавината од написи на македонските портали, се огласи и водителката која за порталот Репортер.мк  ги демантира шпекулациите и тврди дека не е се ‘ така како што на прва изгледа и дека тие со посоченото момче се само пријатели.
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 788-520x379
„Таму бевме поголемо друштво, и тоа сместени во две викендички, „Малина“ и „Јагода“, кои се една до друга. Во саботата вечер се собра целото друштво и правевме фотосесија. Повеќе луѓе ги имаат истиве пози и фотографии како јас и Абдија. Не е фер што веднаш ме поврзаа со Абдија, кого го знам од многу одамна и се дружиме“ – изјавила Спенџарска!
Можеби…! Арно ама, ако малку логички размислите, веднаш ќе ви паднат во очи неколку работи.
Како прво, ако е веќе друштво и фотосесија, каде се другите од друштвото и фотосесијата на фотографии? Не само на нивните профили на социјалните мрежи, туку и на профилот ка „дружељубивата“ водителка од Канал 5?
Како второ, сличноста на фотографиите е толку очигледна, што е малку веројатно дека се работи за случајност или чиста коинциденција!
Како трето, јасно е дека фотосесијата на објавените фотографии е „еден на еден“…  Односно, еден човек со мобилниот в рака го сликал другиот… За присуство на трети лица, засега докази – нема!
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Screenshot_1-12ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Screenshot_2-12
И конечно, ако вечерта во затворениот простор на една од викендичките правеле фотосесија, тогаш што правеле другото утро изутрина, каде на останатите фотографии (чија сличност е повторно очигледна) водителката и „пријателот“ се фотографирани како пијат кафе, чај… Ама секој одделно! На истото место, истата поза… а од друштвото повторно, ни трага ни глас! Останатите на фотографиите никаде ги нема! Можеби спијат до подоцна, а Јелена и „пријателот“ се… ранобудни? А башка, мераклии на фотографирање!?
Од сето ова останува само едно сигурно… Она, од изјавата на Спенџарска:   „…Абдија го знам од многу одамна и се дружиме“! Останатиот заклучок, ако го има, извлечете го сами!
http://vistina.mk/radio-mileva/jelena-spendzarska-druzeljubivata-devojkata-od-fotosesijata-vo-planinskata-brvnara-eden-na-eden-ili-so-drushtvo-vo-shumskiot-raj-na-borovec-foto/


kolku e glupa, ne znaela ni d se izvadi Laughing Laughing Laughing \
orospija eftina,


ps: a nekoj ovde mi ja branese, ama nejse, Cool Cool Cool
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Ное 29 2017, 00:35

Овој адвокатов со душевни трауми и вродени фалинки Тортевски, а бе стварно бил будала. Ја не верував кога ми кажуваа,  го глем кај другана џукела Чом и не верувам на свои уши и очи... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by кнез Сре Ное 29 2017, 11:01

Тоа одродено копиле Тортевски(инаку Галичанец)се би продал за пари.Нема ни трунка родољубие етика и морал во себе.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Ное 29 2017, 11:38

Kaj беа сместени адвокатите во Дантеовата „Божествена комедија“ ... и се е јасноTwisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Ное 29 2017, 15:25

кнез напиша:Тоа одродено  копиле Тортевски(инаку Галичанец)се би продал за пари.Нема ни трунка родољубие етика и морал во себе.
Џукела , најверојатно затоа што голем дел од тие таму појма немаат кој ги правел.Затоа се голем процент такви... Cool
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Ное 30 2017, 05:24

http://fokus.mk/sudot-ne-trebashe-da-bara-simnuvane-na-imunitetot-na-pratenitsite-bidejki-vo-sluchajov-voopshto-go-nemaat/

да, да, да ... не требало ...
... сеа може некој пратеник да се поштено изнапрди во јавност и обвинителот тоа да го квалификува за терористички акт ... напад со боеви отрови ...

... ова или тие у обвинителството ги купиле дипломите или онака од ракав срочуваат обвиненија или работат по нарачка ...

... едно е сигурно ... појма немаат што е тероризам ... а последниве години имаме куп примери по ЕУ и светот ... терористите во целиот свет ...убиваат, рушат па бегаат, се самоубиваат, се кријат а   при тоа со цело име и презиме фалејки се со своето дело

... абе ... смешки се ...
... а што прајме ако обвинителниот акт биде прифатен под друга формулација .... а не под тероризам ... кој ќе ги пере за глупостите ...

...оние што млатеа у собрание ...криви се ко црн ѓавол но се далеку од терористи ...

сега ако гледаме со тој аршин ... па и шарените направија куп терористички дејства со цел рушење „режимот“ упссс пардон ...на легалната власт... кршеа, палеа, млатеа полиција ...

заев е само во едно во право ... комплетниот судски систем топтан комплет треба да се ре(рас)формира ..ова сега се до еден да се отпушти и да им се поништат дипломите ...

...како и да е ...некои си умислиле дека е 44/45 и ги води работите у многу непосакуван правец,  ... никако да им стане јасно дека примарно се на власт за како што викаат „за живот во Македонија“ а не само за ништење на политичкиот противник  (ама нашава равенка не е со две непознати , ги има многу повеќе) ... а за другото ..отом потом  ... ако воопшто и имаат капацитет за тоа ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Дек 02 2017, 10:22

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 41584089_403koi BAKSUZI scratch sme nie....

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Screenshot_42-107719

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 DPWGc1EXkAE9WkI

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Frle
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Дек 02 2017, 11:36

Втората слика ....
.. флаши наредени а у  позадина икона Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пон Дек 04 2017, 22:47

http://24vesti.com.mk/chlenovite-na-dik-kje-gi-vrakjaat-parite-otkako-bejli-gi-iskara

... хехехе ... ќе ги враќаат .... не е до враќањето ...
..абе зошто ги зеле ... сите до еден биле едногласни за да си поделат пари ...
..овде и курто и мурто биле заедно ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пон Дек 04 2017, 22:54

Еве уште една џукела .... која само си лае ... ама па никој не ја ни 2% ферма ...

http://fokus.mk/kekenovski-poslushnitsite-vo-kongresot-na-vmro-dpmne-ke-izberat-poltron-na-gruevski/

... изгубен случај ... го изгубил компасот лутајки од едни до други, па, па до првите ...

..се праи поштен... ама ќе се најде некој да копа по архивите на градското собрание ....

..туку не знам што сите се занимаваат со дпмне и гујо ..кој кај ќе биде ... нек овие душегрижници се потсетат што пишуваа за сдсм .. дека тоа си е внатрепартиска работа на сдсм ... е па и ова е внатрешна работа на дпмне ... се понашаат ко неканети сватови ... абе што и да направат во дпмне, таа партија пак ќе биде нивен политички противник ... можда и поопасен ... поопасен у смисол на попаметен и попрефриган ... гујо испадна многу самосебепреценет, наивен и ги потцени другите ... па му се случи што му се случи ...

... а што знам ..можеби имаме и дежаву ... едно време и дпмне го воскреснуваше  клинички мртвиот  сдсм ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Дек 06 2017, 12:30

Еве го .. се јави самоповиканиот адвокат на ДИК

https://civilmedia.mk/a-kolkava-platata-na-naschiot-omiln-bli/

.... колку зима Бејли и остали странци ич не ни е гајле .... за тоа нека му мислат Американците, нивни пари троши...

... туку овој Бејли... им го свирна, начука до грло ...
...по се изгледа ова е прво, ради опомена, свирнување... наредните би следеле ако некој не се сети ... тоа што треба да се сети ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Дек 06 2017, 23:54

Додека во минатото СДСМ и партијата на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов плукаа и држеа говори за фирмата „Линк медиа“ која секоја година ги добивала тендерите за украсување на главниот град, овој пат истото го повторува и Шилегов.
Имено Линк Медиа Плус од Скопје оваа година го доби тендерот за новогодишно украсување на градот кој што е вреден 10.169.491,00 денари или нешто повеќе од 150 илјади евра.
http://kurir.mk/Makedonija/vesti/plukaa-i-drzhea-presovi-a-sega-skluchuvaat-dogovori-so-istata-firma-za-ukrasuvane-na-skopje/

za ovoj SISElegov ne me cudi: dzukela so specijalni potrebi.
toj e BEZideen nasilno-nacalnik.
toj VRSKA nema kako ke ja terat so gradot,ova mu e kako iznudeno, ko trofej.

prazninata vo negovata glava se gleda po lucidno-suplivite "potezi" koi se obiduva da gi vlece, kako nesto negovo, originalno.

se sto vidovme od nego e  UZURPIRANJE na Vodno.
ako ovie gradea do nekade, pa zaprea, na padinite na vodno,
ovoj MORON si go prisvoi celo, a im go blokira na site!

namesto da organizira kontrola, toj organizira RAMPI i zabrani.

..edno me cudi:
 da ne mu ja nacekale zenatamu kako se dupi na vodno, pa tolku gi zamrazil jebodromot na Vodno i  nokniot zivot na Vodno, pa go brani pristapot so koli?
nema veze ako si saka ona pak ke si se pleska Twisted Evil eheheee..
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Дек 06 2017, 23:56

...ps: a da zabrani , na primer, pristap do zajcev rid? Wink   Laughing Laughing Laughing
zatoa li zabranue "stari koli" Laughing Laughing Laughing
da ne mu na gnetat poebanata polovina u ne-ekoloski BMW 320i -po Vodnjanski vukojebini Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Дек 08 2017, 10:05

" sega sme vlast".. Laughing

kucka vrzana ko kje ja pustis
ovoj ne-nadrkaniov drka na javni mesta..
jes da je Sof-of-of..ija poznata po of-of "ulogi" ali ne mora da go "sisa" sobraniskiot majkrofon, nek se zasisaat u nekoj sobraniski kenef, da ne se rezilat pred javnost.

ko kucka  koga ke se "tera...", za parenje.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Дек 08 2017, 14:05

18+ BRAZZERS.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Дек 09 2017, 23:29

a be ostaj.

PetLSiselegov u filmu, " ukus vruce gacice Sofospije Kuckevske"
se iznadrka nenadrkaniov sirot, valjda za toa brani vozila na Vodno,da se pali sam sa samim sobom uvece, na ovaa so se tera- pari u sred parlament ko kucka u januar.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Дек 09 2017, 23:34

ojhaaa...

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Pulp_fiction3680

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Miroslav%20Grchev(1)


..i posle ocite "ko Glistoslav Grkov"... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
ima ,nesto, ima, ne dzabe mu se... Shocked naaa, olkai Laughing
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Дек 09 2017, 23:53

tuku, GLISTOSLAV ludiot , ( ne znam samo dali e "obraboten" pred izbuljuvanjevo Shocked , ili doprva ceka "bent over, baby..")

KOPILETO koe ne sum sigurenduri ni deka vo negovata partija znaat kako da go vrzat za da ne lae i da ne gi dozakopuva dopolnitelno,.

po stapkite na negoviot zajacki lider, ili pak ovoj po stapkite na GLISTOSLAV , seedno,

rame za plakanje , dusicka za oplakuenje si naogjaat vo bugaristan.

eve go KLOVNOT
vo sluzba na SEKOGO, a na steta SEKOGAS, na Makedonija.

 OVAA PIJANA i DROGIRANA budala kako sto moze i da se primeti vo negovava izjava denes luduva i po slednoto>

tipov UPORNO se dokazuva kako "jugosloven" a zaedno so zajakot ja turkaat zemjava pod bugarska cizma?

ne mi e jasno dali mu e POMAL koeficientot na inteligencija ili koeficientot na sram: UPORNO ja negira Makedonija, makedonskata istorija, narod, veli deka e izmislen vo 1945...
a vo sustina ODRBOTUVA za tugji propagandi, pred se' za bugaristanskata???

e pa, GLISTOSLAVE, PULP FICTION . samo toa ti e spas.

" vidi budalu" :
http://plusinfo.mk/mislenje/3666/jugoslovensko-sugare-so-narushen-identitet


ligusov ke slavel 29 noemvri, "dan republike"

ISUSE: LIGJNOSLAVE, prvo, plukni si vo lice a po moznost i poseri se vo vis za da mozes da se samoposeres.
Vo toa JAJCE kade sto MAKEDONSKITE DELEGATI ne stignale ( znaeme zasto...) se priznava BORBATA na makedonskiot narod, vo  toj moment, TOKMU protiv BUGARISTANSKIOT FASISTICKI OKUPATOR ( 1943!!) , onoj istiot koj TI i tvoite IDIOTI go reinkarniraat, go opravduvaat, mu gi lizat jajcata.

i TI najde da kenjas po vesnici, SUGO edna leprozna.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 10 2017, 00:11

KOJ e GLISOSLAV?
faten za neovlastena zloupotreba na dokumentacija , pecati itn.
za $$$ od gazda Fijat,  ovoj samonarecen ekspert krade pecat od Arh. Fakultet ( institut za urbanizam) glumi vestacenje za Kosmos, za sto e dokazano i dokumentano od prosvetniot inspektorat.
odrabotuva za Katica, ( lensopokupliv "ekspert" koj ke im posluzi za celite na SJO..) i go najmuvaat i vo SJO, za nepoznata suma pari, no so vreme i tie ( kako i ovie od DIK , na celo so cicakovski od sds) raboti , ke se razotkrijat.

Ama Ludi Glistoslav ne e tolku naiven: tokmu toj e KUM na gradeznata mafija vo Skopje. za vreme na negovoto nacalnuvanje so opstina Centar koj pamti, MAME mu eba na Debar Maalo, a koj se skejava na negovoto "delo" ( lumiks) pred trgovski, jasno ke mu stane za sto "kapacitet " se raboti .
Za negovo vladeenje, im gi napolni dzepovite na negovite pajtasi,

nema beganje od vistinata, Glistoslave:


Ваквото свое антидржавно и сомнително делување во минатото Грчев го круниса со злоупотреба на службениот печат на Архитектонскиот факултет во Скопје. Имено најмен од Фијат Цановски да изврши вештачење на објектот Космос во 2011 година, Грчев вештачењето го потпишал преку Институтот за урбанизам од Архитектонскиот факултет при тоа искористил штембил и печат од факултетот иако за тоа ниту побарал дозвола ниту го известил тогашниот декан на факултетот, Тихомир Стојков. Целата ситуација била опишана во записник од Просветниот инспекторат од Министерството за образование за извршена инспекција во врска со вештачењето на 15 и 17 август 2011 година.
Тогаш Стојков за медиумите одговори:
-Јас како декан добивам барања и потоа тоа се проследува до Институтот или до поединец што ќе го одредам. Јас такво барање (за стручно мислење од Грчев, н.з.) не сум добил. Не може Институтот да добие барање, а факултетот да не знае и да се употребуваат печати и штембил на актите и да се изнесуваат акти од факултетот. Тоа е направено без знаење на факултетот, односно на деканот.
Медиумите тогаш пишуваа и дека, Просветниот инспекторат констатирал злоупотреба од професорот д-р Мирослав Грчев, затоа што дал толкување на Законот за градење, што е надлежност на законодавецот, но и дека ги злоупотребил печатите и изнесол  акти од факултетот без знаење на деканот.
Деканот на Архитектонскиот факултет во тоа време, Тихомир Стојков, на градоначалникот на Гази Баба му пиша и дека вештачењето потпишано од Грчев е неважечко и оти ќе преземе дисциплински мерки за тоа.


Последната промена е направена од VOL на Нед Дек 10 2017, 00:24. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 23 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 43 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот