ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

+6
king
Spray
defo
кнез
VOL
concrete
10 posters

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Фед 15 2020, 09:30

Dragi Rashkovski.
SDS.

lele, lele, lele.....


https://off.net.mk/net-roulette/lokalno/koj-toa-ni-bil-anti-natovec

lele, Slobodan Milosevic mu e vo gazot na ova pederce...
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Фед 15 2020, 12:57

https://faktor.mk/najchevska-dui-e-banda-na-kriminalci-koi-gi-drzat-vo-zarobenishtvo-site-gragjani-

Неостварената балерина не/намерно заборавила да напише дека таа „банда“ пленот го дели со ортаците им во власта....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Фед 19 2020, 12:57

https://a1on.mk/macedonia/po-izjavata-na-mukoski-baranje-do-ruskovska-da-se-ispita-ulogata-na-miloshoski-vo-krvaviot-upad-na-27-april/


А, бе ајде ... нешто против некого лупнал и оп ајде спомнатиот на распит...

... па по истава логика било кој граѓанин може онака од ракав да набеди било кого...  овој амнестираниот отпадник не е меродавен  ама баш ич да некого набедува... 

... ааааа, друго , читам по нетов, не знам колку е точно, дотичниот вратар на велико се спремал за у туѓина јабана...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пон Фед 24 2020, 16:56

https://plusinfo.mk/%d0%ba%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2-%d0%be%d0%b4-%d0%b1%d1%83%d0%b4%d0%b8%d0%bc%d0%bf%d0%b5%d1%88%d1%82%d0%b0-%d0%b0%d0%b1%d0%b5%d1%80-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b8/

О, ооооо........ гујо па гујо... никако да го извадат од уста lol! lol!
 
... дај бе нека смислат нешто друго, веќе досадни се ... Гујо од секој ќош им ѕирка... сегде Гујо им се привидува, Гујо го сонуваат, Гујо во wc им е, во спална им е, со него децата си ги плашат,  Гујо им е најстрашна ноќна мора ... Twisted Evil

... и овие, кај кој без зајко ништо не се може нашле за други да зборат...  преку тараби само ѕиркаат по туѓи дворови додека  нивниот  е затрупан со огромен куп ѓубре, никако да го расчистат, смрди, бзди, труе...
...македонска работа, туѓото ѓубре го гледаме а не и своето...

п.с. што стана со оние метлите што им ги подаруваа Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Фед 26 2020, 21:49

https://lokalno.mk/ruskovska-mitskoski-govori-deka-dokolku-stane-premier-nema-da-se-mesha-vo-pravosudstvoto-a-sepak-pravi-prozivki-za-da-izvrshi-vlijanie/

Мицковски  сега засега е само обичен граѓанин и тој како и секој друг граѓанин може да именува секого, тој може да си лае и џавка за се и сешто, тој не е власт па неговиот збор не може да влијае во ниедна државна институција, неговиот збор засега е само на ниво рекла-казала ....
... а дотичнава, што во суд пушта снимки без тон и без коментар, да не си има мува на капата што толку се возбудила.... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Фед 29 2020, 18:19

Еве го пак... сиот возбуден .... lol!

https://www.24.mk/details/sdsm-dokumenti-otkrivaat-skandal-kako-mickoski-kriminalno-ispumpuval-pari-od-elem-za-lu-e-od-vmro-dpmne


.... добро бе, три години се власт или опозиција?????????
... по однесувањето може да се заклучи дека појма немаат што се...
... три години на власт, со нивна Катица, кацарска,  вилма  итн и ништо не преземале а сега нашле да мафтаат со некакви си хартии... ајде бе,  „фабриката“ работи со полна пареа....


п.с. ќе излезе дека гледањето порничи е поневина работа од слушањето на овие.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 21 2020, 19:13

VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Нед Мар 22 2020, 00:03


Има и трет дел на приказната.... Twisted Evil Twisted Evil 

https://kanal5.com.mk/vmro-dpmne-filipche-pod-pritisok-na-javnosta-i-vmro-dpmne-go-ponishti-profiterskiot-tender/a414303

утре можда и четврти....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 24 2020, 06:10

Vauu...veparcevo..
Ova ligle sakalo da se istakne i da im go ispusi do jaja
Pa kokodaknal deka "imal kontakt so nekoj od italija?" Ali on e "proveren i negativen" podzamizan u ocinjata podnasmean so njuska podignata kon gazdite da go pofalat i pogalat po crpkata nebare e titov pionir so stotuku ja predal stafetata na marsalot..
Da go pofalat za licniot primerda im se kurci na "nepodobnite i neproverenite" .

https://netpress.com.mk/novinarot-ordanoski-vo-rizik-od-koronavirusot-a-stavil-celata-vlada/

Bas da prokasla nekoe sabajle  na suvo , pa da go zdenat u karantin eden mesec,
Pa da vidime koj od partijata posle tajno ili skrisno ke prai testovi
Eden mesec karantin ke im dojde ko uvettira u pritvor, treba vekje da se naviknuvaat Wink
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Мар 28 2020, 22:40

Го немаше долго време, еве го се јави,.....https://www.libertas.mk/kako-miczkoski-i-pomaga-na-vladata/?__cf_chl_jschl_tk__=8be0844c02f4eabd457eda141a849de981861c6b-1585430786-0-ATn4GHIxhCVl4GTZBvBDnAfWqSoGvKnH08BBcDUOnH487N5qM9uO7i5-Zjo6G4nGYC-DbmwoUei3qi3Oh5MKX4L5pyx2OxRr9SCubx7jlh3nh8_i_TROw_2AEHB24RHisEF8ayvchsejG9W6bXDHDbRi7uktxeN3X19ISXF1gwyNsUquzJTr1KMldv1KHMIJsyYqaHUyJ2zcv63tk8a5dRdhIkFSss35IHt-bA8OXn14WerO9nnDPgeyQaGG3aP-xEO23izNz01lCIlYBZFynpM9H6egCggcGwwdzSMiUDrvunpqqjqJBERA8gl2ae2vpw

Овој нека прво го научи македонскиот правопис па после нека се праи најпаметен на мајка. Прво и основно после секој интерпукциски знак се остава празен простор од една буква, секој пасус започнува со вовлечен прв збор, вака ова неговово нит се чита нит се разбира, а ние овде по форуми бидејки не сме официјални гласила може си пишуваме како сакаме и со граматика и без неа, без точки без запирки, без големи букви кај што треба, да ни фалат букви во зборовите итн. Човек  не научил да правилно пишува а ваму изиграва некој си „експертт“ и си зел за право да други критикува. Тој не научил ама бе не научиле ни тие во редакцијата или објавуваат се и сешто без да го погледнат.

аааааааа.... нека конечно научи дека кај нас една милијарда е еден билион а не 1000 милијарди... т.е. последователно имаме...
... милион, билион (милијарда), трилион, квад...... итн....


п.с. јблг...разни тралалајки мислат дека патолошката омраза кон вмро-дпмне е еден единствен услов да се самопрогласат за експерти.

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Нед Мар 29 2020, 22:34

https://frontline.mk/2020/03/29/mickoski-ne-e-podgotven-da-se-otkazhe-od-nishto-duri-ni-za-smetka-na-zdrav-eto-na-gra-anite/

Овој ли најде да збори, абе луѓе само што не почнаа да собираат донации за трите му сина... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Мар 30 2020, 00:30

da organizirame akcija za solidarna pomos pod naziv : DA MU POMOGNEME NA HARI, donirajte na toj i toj broj, koj so ima,koj so ima nekoe garsonjerce, sitno e ama ke mu se najde, ne e mala familijata
nekoe  kolice od 10K evra, ete, da ne odi peski, nekoe stipendiice od 40-50 000 evra za decata da im se najdat, ne samo Nikola Dimitrov kjerkiceno so 40 000 evra od nasi pari so go isprati da se kahm.... skolue po beli svet..

dajte lugje da im pomogneme na SDSovcive, teski vreminja idat, a oni nezgrizeni, za grevoj..
..za grevoj....
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Мар 30 2020, 06:52

USTE LI NE SE NASITI OVA IZVITOPERENO MANIJAKALNO SUSTETSTVO

aj so ke se "spasuvaat " drzavjnite na Makedonija SAMI so svoi pari
tuku ova fekalno varakinosan reprezentativec na sds-ovcite, so cel pamet i vo prepiskata so Mickovski, ni sram ni perde kazuva deka kartata ke cinela koga vkupnata suma ke se podelela so brojot na patnici...???

znaci, nego ic crvceto ne go boli, vazno najverojatno on debelo da se omasti od dilot. Ako dogovoril avionce za 30 000 evra na 100 patnici e po 300evra karta u eden pravec....
a ako se 50??? ke bide po 600 evra..
ama "povikot na divinata" t.e kleptomanijata e pojak od sekoja sovest i svest, ednostavno vrie vo nego, go vozbuduva, deka na sledniot agol moze da go ceka sansa da zakrpi nekogo, da sobere nekoj procent, da kjati na "glup narod"...
vazno on dogovoril...


ovoj MORONON Murtinski ne dodrza , kokodakna deka od budzetot ebale preku dve milijardi evra za 3 meseci...
za nego NIKOJ VO OVAA DRZAVA ne se somneva deka e NEVIDEN LAZGO i MANIPULATOR, koj e spremen i vo sopstvenite deca da se kolne..
Ne plasese i se ispostavi TOCNO , faktot sto toj licno, se napgja vo blizina na drzavnata kasa,budzetot, so tolku pari....ednostavno tie zracat na nego kako radijacija no ne go ubivaat tuku go privlekuvaat, manijakalno da zbrca ne kolku mu trebaat tuku kolku moze i ne moze...
pa taka do vcera "bleskal" a sega falele- 2.3 milijardi!
i toa so cel pamet go kazuva javno kako da toj bil do sega 5  godini u Grenland i vrska nemal so vlast a naednas padnal od nebo i utvrdil sostojba! 

Kenjko Filipce SEKOJ MOMENT, go iskoristuva da naplati , da preplati, ni sram ni perde......
......respiratori 10 000 evra poskapi, toa testovite segde do 2000 denari , on 5000!
ali na sekoj pola saat se pojavuva kako vosocna figura da kaze nesto sto VOOPSTO ne e vazno, ete, bile 10, sega se 11, i slicni raboti za koi ne treba ni portparol da se pojavi, ama ete Kenjko nacekal prilika pa ke se ligavi pred kameri ...
VRV e toa sto gi izbrkaa novinarite, za da ne im postavuvaat prasanja sto site nie gi prasuvame, pa na Kenjko nema koj da mu ja "kvari karmata" i toj na raat ke moze da si gospodari so tenderite, pa kade upali ke upali..
mozebi zatoa nemaat seuste NISTO nabaveno, ipo normalna cena ili docnat so nabavki i postapki za da najcekaa sansa da e "vakciniraat za kleptomanija"..nikoj ne ja spomnuva Smrdmila Sekerinska i nejziniot obid da UCUKA karntinosani na Krivolak u onaa ruinirana baraka pod armijava, za da ne plakja drzavata! nekade nekoj i tuka ke se ofajfese ama srekja nesrekjnine 9 sviraci se pobunija pa idejata za BOMBONA biznis na SMRDmila propadna....i sega zatvaranjeto u konc lageri ne i pomina, mislese ke ispadne vickasta i ostroumna , triese race ama vidi bogati zivi lugje baraat barem zatvorski uslovi za zivot i se pobunija..


https://infomax.mk/wp/heb%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%bd-kp%d0%b8m%d0%b8ha%d0%bb-%d0%be%d1%82%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d0%b4-10500-%d0%b5%d0%b2%d1%80%d0%b0-%d0%b2/

https://netpress.com.mk/eve-kako-rashkovski-gi-vra-a-makedoncite-so-humanitarni-letovi/
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Апр 01 2020, 01:48

https://iportal.mk/Makedonija/bogoevski-merkite-se-dobri-mickoski-iznesuva-lagi-manipulacii-za-da-gi-odvrati-gragjanite-od-apliciranje-za-merkite/

Добро бе, овој уште ли некој го есапи?
... тој бе нема право ( ова е омилената фраза на почеток на секое сдс трол соопштение ... Twisted Evil ) ни збор јавно да каже, го видовме со половинчето што мустра е....
... џабе се гребе, политичли мртовац е...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Апр 01 2020, 19:31

PuFle Bogoevski, homoseksualniot smrkač na polovinčinja?
Toj e ekvivalent na vrednost ramen na upotreben kondom- frlen pred 6 meseci.

Ne znam so se nervira ovoj so ovaa picajzlosanava 

https://republika.mk/vesti/Makedonija/janevski-filipche-na-11-mart-proglasena-epidemija-vo-hrvatska-a-fetai-se-vrakja-na-14-ti-kako-od-zemja-so-nizok-rizik-kako/

Fati(mi go) Fekali  ne e vredna da se sekira nekoj za nejze  a licno, nikoj od toa duvlo voslivo- picajzlirano nareceno SJO, nikomu od niv nentreba da mu se dade vnimanie..
Ima normalen natid za koj treba da se zagrizime, pomogneme, zagrizime .. a za vakva opajdura dali si gi miela racete poale mienje na gazot ili ne, dali crvi fatila, dali nesto egzoticno ili pak nesto klasicno- kao triper , sifilis, i slicno.... ama IČ ne treba sa i se zamarame.

Neka se lecat so tasnite od 2000 evra , so stiklite od 500 evra, so karminite od 100 evra sea..ke mu se sekiram za vakvi pomijarki, kako ne be  Laughing
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Апр 03 2020, 22:51

Ајдеееее, уште една џукела...

https://frontline.mk/2020/04/03/zoshto-mickoski-odbi-da-odgovori-od-ko-a-druga-sestrinska-parti-a-obezbedil-pomosh/

... како прво, на поклонет коњ не му се гледаат забите...зошто помошта била само за МВР ко да само вмровци се таму, тоа стигнал тоа договорил,  па  нека друг обезбеди за некое друго министерство, трет за трето итн...
... како второ ... чоекот обезбедил некаква конкретна помош додека оние владините обезбедија само мал милион соопштенија за подршка и ветувања за помош...
... трето .. Јанша и Орбан се премиери на ЕУ држави и како такви не е баш препорачливо да се дразнат... за да не случајно овој датумот без датум остане подолго време таков... а може и да на некое поглавје од преговорите заглавиме во бесконечен круг...
...  четврто... не ги кажувал имињата на партиите, ко да е тоа најважното ...
... и петто ... ќе пукнат од мака и „завидлизам“

-------

https://veternica.macedonianforum.net/viewtopic.php?t=397

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 40 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот