ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 24 of 44 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 34 ... 44  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 10 2017, 00:17

Glostoslav:

За архитектот Мирослав Грчев, кој е автор на последниот урбанистички план за тој дел од градот, нема никаков спор. Тој во 1997 година како градоначалник на скопската Општина Центар ја зацртал маркичката во деталниот план за новиот објект и вели дека по урбоморфолошката анализа со коавторот Влатко Коробар заклучиле дека една зграда со помала катност ќе го заокружи ликот на просторот како плоштад меѓу "Дал метфу" и стоковната куќа "Типо". Во тоа време Општина Центар, наместо да распише меѓународен конкурс за централното градско подрачје, го протурка на мала врата планот на Грчев кој, освен оваа локација, има уште многу други спорни и скандалозни. Просторот пред ЕСМ, според Грчев, сега е само неоформен градски простор.
И покрај неговите коментари, факт е дека ваквата градба целосно ќе го обезличи и онака "мртвиот" плоштад и за навек ќе му ја запечати судбината
i ovaa BUDALA ke zboruva za arhitektura i revizii... isuse  boze.

duri ni gradonacalnikot RISTO PENOV ne mozel da ja opravi diverzijava na Glistoslav


Пенов протестира, и како градоначалник и како граѓанин, против оваа градба. Тој ќе ги искористи сите механизми што му стојат на располагање за да ја спречи, но ингеренциите за тоа смета дека се целосно во рацете на Општина Центар, која и го донесува планот за Малиот ринг. Градот не беше информиран за градбата на овој објект и поради тоа влезе во обнова на фонтаната пред ЕСМ. Ние имавме податоци дека спорниот објект е на Врховен суд и дека Општина Центар со измена на планот, ќе го избрише објектот.
http://old.makedonskosonce.com/broevis/2003/sonce480/Tekst24.htm
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 10 2017, 00:19

po-povikan e semkar od kamen most da kaze za Skopje ,odosto matniov ludak, bugarofil Glistoslav Grcev.


zasto da ne se ocisti Skopje , da se pocne na primer, od negovite "dela"?
a koj go pamti deka nesto napravil, osven podvali, manipulacii, haos vo Debar Maalo, i laenje i propaganda?
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 10 2017, 00:51

za da se vidi kakov mentalen sklop e Glistoslav, detalno da se ogleda kako Vasko go razmackuva ovojn"arhitekt".
za Grcev, makedoncite se kreteni, majmuni, ...

mozda zatoa Damovski e zatvoren, da ne go uvredil teroristicki, "arhitektov" vo Ednooki?
da zavrsam so citatot od klipot pogore:

 "samo neostvaren diletant i prosecna budala, od zavist zboruva protiv svojata zemja".
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пон Дек 11 2017, 13:59

http://www.libertas.mk/site-promashuvana-na-gruevski/


Туку сега што правиме?

.... кога новиот ни, е седнат  кај некој див таксист кој ќе го врти наоколу....

... за првиот пасус ... џукелава ни предлага ..макар и корени јаделе ама нато и еу мора...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пон Дек 11 2017, 16:01

king напиша:http://www.libertas.mk/site-promashuvana-na-gruevski/


Туку сега што правиме?

.... кога новиот ни, е седнат  кај некој див таксист кој ќе го врти наоколу....

... за првиот пасус ... џукелава ни предлага ..макар и корени јаделе ама нато и еу мора...
Џукелава ко џукела, ама кога е и хормонално пореметена па усвињета..е тогаш е веќе проблемм.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Дек 11 2017, 19:48

site tie se manje vise isti profil ko Glistoslav.


 "samo neostvaren diletant i prosecna budala, od zavist zboruva protiv svojata zemja".
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Дек 22 2017, 01:13

Аууууу еве ги двајцата... 
... кога само ќе ми текне што се пишуваа опозициските гласила за Малчевси.... Twisted Evil Twisted Evil
.... а оној тарабуката од Љубаници никако да се симне од екраните и никако да си ги каже амбициите  ... само мудрува ...

...абе од самоповикани мудријаши ние преку тасета...  сите знаеме да мудруваме... саде мудреци а никој да се фати за работа ...


туку чудна работа сите мудруваат за внатрепартиски работи за партија во која не се членови... а никој од овие мудреци не се занимава со власта, а моменталната власт е таа што ни го креира животот сега и дали ќе ни е подобро или полошо од порано , опозицијата ко и секоја опозиција може само да џавка со право или не, друга работа и нема

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=141155

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Дек 22 2017, 06:57

ne mi e jasen Kreketalovski.
go izbrkaa i od FRODEM ( mislam 2015 uste..) postojano mudruva nesto, kroi partiski politiki po partii, ne znam dali e clen voopsto vo partijata kade sto nanisanil...

a posto i ja gi gledav i toj malcevski i Ukakenovski, od nebo se gleda deka spored nego "ljuBGco e edna fina osoba, so demokratski maniri, pa.." Wink

ne e zabraneto da se jade trici po televizii, kako sto ne e zabraneto da se podjebava so nedokvakani niskointeligentni wanna be politicari Twisted Evil .

inaku, politicki nuli, i toj sajmon i ukakenovski.niv sega da im dades vlast, funkcija, ke se odnesuvaat kako da imaat "silegov sindrom" ( a, sto sega da pravam, a, moze li da lapam muvi pola godina , a moze li da site maftate nadvor so krpi ko helikopter da izduvate vazduhot prljav, a kaj sea da idam, a aj se da otsrafime i vadime, posto pojma nemam sto da pravam na vekje napraven grad.."
mislam deka kanal5 e malce u kriza i ima nedostatok na jadaci na trici.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Дек 22 2017, 07:01

.. predlog: da go viknat onoj Glistoslav Zgrcen, dosta e facata da mu se pojavi pred kameri, a tek ko ke otvori usta da lae.. Laughing Laughing Laughing
da go vidi cel narod sto surat e, e toa bi bilo interesno, samo ako ima vistinski prasanja ..
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Дек 22 2017, 09:04

Голема осека е , нема вистински личности. Саде некои кењатори, дебели мрсни прасци и мрачни испиени пророци....Вмрово по втор пут у блискава историја тотално ме разочаруе..Тоа само покажуе дека сасиве иако долго биле овде , не јебеле доволно и легурава која оставиле ко од ќерпич да е праена.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Дек 22 2017, 17:17

sasite kopale bre, ruda i toa u par sela, zaebi sasi.

samo cekam da pocne Petle Siselegov i Glistoslav vampitot -homoseksualec da pocnat da prskaat so wd-40 na srafovite od Andon pred sudska, i so racvasta sedumnaeska da vrtat sprotivno od strelkite..
.. e posle ke pocne kopanje dupki pobrzo i podlaboko i od sasite rudarski .
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 24 2017, 19:24

ne mi e jasno na sto e , Ljuba Mutavi
a na site dvaeset jadnici pred nego, so se slucajni minuvaci,
mozda ne im e jasno ni koja budala se klati na "govornicava" pred nekoja baraka i trga nekakvi carsavi u stil- eve svecano otvarame partiski regionalen centar u dolno maalo u Gorno Sviripicino ..

ne uspesav da razberam sto mu e porakata, t.e sto mu e poentata na "govorot" , dodusa da bidam iskren, ne uspevam ni da razberam koja e poentata na negovoto postoenje..

http://a1on.mk/archives/836118

https://www.facebook.com/obedinetiza.Makedonija/videos/981329335357591/

voglavnom, pomegju negovite poeticni nesvatlivi zanosi,
socno i vlazno gi pozdravuva brakjata od SDS, i premierot mu zaev, potoa posakuva da mu veruvaat deka e vmrovec, i voglavno se bavi so eden poranesen lider na edna partija koja nitu e na vlast, nitu e toj lider nitu, Ljube Mutavi ke kaze nesto interesno, ni sega ni dosega ni vo idnina.

doduse,na ISTA frekvencija se so BRAT MU zajakot, po odnos PRODAVANJE na imeto i nacijata, so toa sto vo negov slucaj se dozna i za kolku pari ljube mutavi ke "sredel promena na ime" a zajakot tek sledi..
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Нед Дек 24 2017, 19:45

Обично од играчка плачка излегува. Затоа не ми е јасно што оваа глуперда не си продужи со својата угостителска дејност , па да си пишуе и поезија, се виде дека од него државник не бидуе. Шупелка можда.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 24 2017, 19:48

... Laughing Laughing Laughing Laughing ke go prevzemal  i VMRO-DPMNE, t.e clansvoto, od taa partija.
prosto taka, ete, da se vratat na "korenite"

http://fokus.mk/boshkovski-ne-ni-treba-kongres-za-da-go-prezememe-chlenstvoto-na-vmro-dpmne/

ne znam samo dali ocekuvase, u znak na idolopoklonstvo kon negoviot lik em delo slatkarsko, izvinjenje sto zaboraile da go unesat direktno za precednik na VMRO DPMNE,  i so poklon do zemja i toa na edno koleno site kleknati, kako ne go izglasaa ednoglasno- ama nikako pomalku osven site vo eden glas a komu drzi snagata- i dva glasa da dade,so dve race istovremeno, za Kir LjUba Mutavi, da bidel precednik na VMRO DPMNE so koe ke upravuva od svojot  stab vo dolno ili gorno ke bese.. sviripicino. onaka , so edna raka, on okom svi skokom,dodeka si ja vodi negovata Obedineti za prodavanje na Makedonija, partija.

..kako li samo zgresija sto ne go predlozija, a toj tolku posakuvase deka ke se setat na nego..
i toj.,.
..i ljuBGco...
..i Jove Kretenovski..
.. i neznajniot junak so bugarofilen mentalen sklop..
..i samoil ludiot..
..i neostvarenite reformatori..
i...
 
kad ono- op- trop!- Kiko za preCedatel.. Laughing Laughing Laughing
mislam deka povekje imase duzegrizni kandidati samopredlozeni i samozamisleni nadvor od partijata odosto od samoto vmro dpmne.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 24 2017, 19:50

concrete напиша:Обично од играчка плачка излегува. Затоа не ми е јасно што оваа глуперда не си продужи со својата угостителска дејност , па да си пишуе и поезија, се виде дека од него државник не бидуе. Шупелка можда.
od ovaa SUPELKA , konkrit, ni slatkar ni politicar ne bidue.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Дек 28 2017, 19:52

haha!

hahaha... AAAhahahaha!...

a be go ebat, a on se raduva kako da mu dale lizavce Laughing Laughing Laughing

lele be.. neka go ULOVI zajakov nekoj vekje ednas, aman, mu se smee cel balkan , aj nas sto ni pravi belji, tuku gi zbunue i okolnive ni susedi...


lele MORON!


,,

Во суштина јас не го поканив него, тој се покани сам‘‘, вели за То Вима градоначалникот на Солун Бутарис, откако вчера владата и официјално потврди дека премиерот Зоран Заев на покана на солунскиот градоначалник, новогодишните празници приватно ќе ги помине во Солун.

Во изјавата за То Вима Бутарис објаснува:
,,Кога го посетив Скопје во ноември се сретнав со него и тој ми рече дека сака да ја помине Нова Година во Солун. Јас му реков да дојде, времето е добро и ќе има убав престој. Како можев да претпоставам дека тој тоа ќе го разбере како официјална покана? Сега разбрав дека 15-сетина пријатели на неговите пријатели резервирале соби во хотелот ,,Македонија палас‘‘. Јас не сум инволвиран во тоа. Ако ми се јави ќе одам да се видам со него. Ако не ми се јави, тогаш тој ќе ја помине ноговодишната ноќ со неговите пријатели‘‘.
Од владата денеска велат дека: ,,Претседателот на владата на Р. Македонија Зоран Заев, како што најавивме ќе оди во приватна посета во Солун, Република Грција за време на новогодишните празници. За време на посетата ќе има и заедничка вечера со градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис‘‘.
За поканата од Бутарис сведочи и видео записот од прес конференцијата на премиерот и градоначалникот по средбата.
,,Го поканив премиерот Заев да дојде приватно и заедно да ги поминеме новогодишните празници во Солун‘‘, изјави тогаш Бутарис.
Ова не е прв пат солунскиот градоначалник да дава целосно спротивни изјави во Македонија и во Грција, за што често е на тапет на грчките медиуми, посебно кога во земјава ги користи термините Македонија, Македонци, македонски јазик, а во Грција се правда дека не бил разбран или лошо се изразил, и се враќа на познатиот вокабулар за домашната јавност.
Единствено што е сигурно од новогодишната прослава на Заев во Солун е дека на неа, како што беше замислено, нема да присуствува грчкиот премиер Ципрас бидејќи би зафатен.

lele banjatii.... lele, lele...
zemete  SVINSKO CREVO  i obesete se na buniste.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Дек 29 2017, 00:10

VOL напиша:haha!

hahaha... AAAhahahaha!...

a be go ebat, a on se raduva kako da mu dale lizavce Laughing Laughing Laughing

lele be.. neka go ULOVI zajakov nekoj vekje ednas, aman, mu se smee cel balkan , aj nas sto ni pravi belji, tuku gi zbunue i okolnive ni susedi...


lele MORON!


,,

Во суштина јас не го поканив него, тој се покани сам‘‘, вели за То Вима градоначалникот на Солун Бутарис, откако вчера владата и официјално потврди дека премиерот Зоран Заев на покана на солунскиот градоначалник, новогодишните празници приватно ќе ги помине во Солун.

Во изјавата за То Вима Бутарис објаснува:
,,Кога го посетив Скопје во ноември се сретнав со него и тој ми рече дека сака да ја помине Нова Година во Солун. Јас му реков да дојде, времето е добро и ќе има убав престој. Како можев да претпоставам дека тој тоа ќе го разбере како официјална покана? Сега разбрав дека 15-сетина пријатели на неговите пријатели резервирале соби во хотелот ,,Македонија палас‘‘. Јас не сум инволвиран во тоа. Ако ми се јави ќе одам да се видам со него. Ако не ми се јави, тогаш тој ќе ја помине ноговодишната ноќ со неговите пријатели‘‘.
Од владата денеска велат дека: ,,Претседателот на владата на Р. Македонија Зоран Заев, како што најавивме ќе оди во приватна посета во Солун, Република Грција за време на новогодишните празници. За време на посетата ќе има и заедничка вечера со градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис‘‘.
За поканата од Бутарис сведочи и видео записот од прес конференцијата на премиерот и градоначалникот по средбата.
,,Го поканив премиерот Заев да дојде приватно и заедно да ги поминеме новогодишните празници во Солун‘‘, изјави тогаш Бутарис.
Ова не е прв пат солунскиот градоначалник да дава целосно спротивни изјави во Македонија и во Грција, за што често е на тапет на грчките медиуми, посебно кога во земјава ги користи термините Македонија, Македонци, македонски јазик, а во Грција се правда дека не бил разбран или лошо се изразил, и се враќа на познатиот вокабулар за домашната јавност.
Единствено што е сигурно од новогодишната прослава на Заев во Солун е дека на неа, како што беше замислено, нема да присуствува грчкиот премиер Ципрас бидејќи би зафатен.

lele banjatii.... lele, lele...
zemete  SVINSKO CREVO  i obesete se na buniste.

Сосем нормално ... чоекот ќе си слави во Атина, меѓу своите....

А да му идам на гости на некој кој не ме сматра за чоек!!!!!
.... никогаш... па ни тогаш ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Дек 30 2017, 19:55

Glistoslav Vampirot, hajlajts..

http://plusinfo.mk/mislenje/3781/namesto-da-se-reformira-vmro-treba-da-se-rasformira

Glistoslav, najverojatno e uplasen od nepovratniot proces na vadenje glisti ko nego na "sunce"

toj i takvite GOLUMi, ko trickovski, se odnesuvaat tokmu taka-kako da "sega e sansata" i si go pokazuvaat svoeto srbomansko, grkomansko , bugaromansko nemakedonsko i predavnicko lice.

i sega se stavaat na kocka, se ili nisto, vo nadez, deka "izvorot" na site nivni kompleksi "zasekogas ke iscezne" a tie ke ziveat vo 1000 godisen raj .

no, treba da se zamislat bar na "tren"
predaleku otidoa so navredi kon makedonskiot narod, makedonskata nacija, jazik kultura , istorija!

tolku daleku sto gi nadminaa duri i vistinskite neprijateli na Makedonija i makedoncite.

svesni se nakade  trgnale i do kade stignale i nikako ne smeat da dozvolat da opstane Makedonija, da opstanat Makedoncite, zatoa sto, ta e kosmar za niv, fakt koj gi povreduva do srz, tie ocekuvaat da gi snema site nivni ( kodosko-propagatorski ) kompleksi koga ke gi snema i makedoncite.

ni Golum Trickovski Pickovski, koj e doajen vo navredite kon makedonskata nacija , ni Glistoslav Grkov Vampiresku, ne  samo sto ne sakaat tuku ne mozat i nesmeat da se soocat so faktot deka najgolem del od Makedoncite NE E ona sto tie go posakuvaat!

oni bi da nema Makedonci zatoa sto, spored niv, tie s "glupi, zavedeni, bezmozocni, stoka , koja treba da umre, ne treba da postojat" itn itn.

no, svesni se deka , partiskata kompozicija na vlast, bez razlika koja partija e na vlast- ne moze da gi zastiti..
nesigurni se koga se dvizat duri i po ulica , bez razlika sto na vlast ne se "vmrovcistata" zad koi patem, stojat 60 i povekje % od makedoncite.
Vlasta na SDS moze da gi mesti valvite likovi i za dvorski budali, da bidat zastiteni pod jajcata ( se izvinuvam, jajcinjata.) na zajakot, ama ke se somnevaat duri i vo "precisteniot " vozduh za disenje , od strana na Siselegov Petle, da ne e zarazen so "vmrovizam".
mislam deka se namerno ostaveni da "traat", za da patat povekje na ovoj svet na Makedoncite.
 ( traenje- sto nivnava forma na postoenje ne moze da se narece zivot-pa da ziveat, tuku e prazna forma na postoenje- traenje, ko, na primer, mast za hemoroidi so rok na traenje, znaci tie-traat...)
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Дек 30 2017, 22:11

Зар стварно ги читаш тие џукели?

.... абе милиони зборови напишале а сакаат да кажат само едно

...
„маме ви ебам вмровско“..така да ... не се исплати, да се време троши на нив ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 31 2017, 08:12

da, stvarno Laughing

mora da se belezat, zigosaat, zatoa sto ne se opravile ni na mladi, ni na stari godini, za da ne moze da se skrijat vo tolpata koga ke pocne-tolpata.
da se sramat i nivnite bliski od niv, koi, ne razmisluvaat kako niv.

dvojam zito od  kakol, a kakolot go- varam Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 31 2017, 08:30

eve na primer, rado bi ja svaril i Slivana Bundeva, ko suva sliva za kompot, da se razvari omekne, ali jebi ga, ne moze da se naceka- mnogu mi kruzi- strumica-Skopje , preku Stambol, pa zatoa moze nabiva kilometraza za patarina Laughing
nesto ja snema, izgleda fatila druga trasa strumica-Skopje, preku Valona mozda ide...da skrati de.
------------------------------------------------------------------------------tuku..vidi vidi koj se pojaviiill...

vidi ja ti ovaa perjanica na SDS

http://faktor.mk/vrhoven-komandant-na-vooruzenite-sili-na-Makedonija-
nekakov si pukovnik u penzija velin.
brej..
se si e vo red, coekot si zastanue na "branikot" na sds pa mudruva i za Pretsedatelot za imeto na drzavata i za toa kolku sme nie gresni, prema sosedite.

e pa gospodine DZUKELO,
ajde sega PRONAJDI SE ti tuka na ovaa slika KAKO KLECIS pod bugaristansko zname zaedno so tvoite istomislenici?

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Maksim-dimitrievski-stracin

opaaa....
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 22711243_1609405615782698_2090197365_n

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Stracin4-640x427-640x427

najdi se na poslednava slika

inaku ako ovoj velin bil oficer na armijata , a spored godinite najverojatno i na JNA, a sega konecno se pronasol sebe si vo "bugaristmanstvo".....

da bese normalen nemase da se pojavuva vo "faktor" ili drugi vesnici, da gubi vreme vo valkanje na SVOJOT Pretsedatel ( pardon, mozda Bojko Borisov e za nego tatko..?) na SVOJATA drzava..( uups... najverojatno Makedonija ne e negova tatkovina, posto bacuva i kolenici od bugaristansko zname...) na svojot ( bivsi?) narod ( pa, mozebi za 10 kebapi i dve caski rakija ovoj "pukovnik" prodava i narod i istorija i familija..????)

kolku samo gi ima vakvi, a zacuduvacki , vo sds.!

banjat do banjat, masala.
koj od koj,

koj na grcite im go zema do jajca, koj se navlekol na bugaristanski kebab, do jajca se razbira, samo so se vlakna,. ko velinco.
da se nadevame deka nema mnogu vakvi vo vojskava, koja treba da ne cuva, ili barem , da se drzi do ustav, da ja neguva tradicijata istorijata. posebno sto ovoj spored "penzijata" e od postara generacija.
da klekne pred zname i pred  tugji vojnici koi se obleceni kako vo vtorata svetska vojna  i pred bugarska delegacija koja go navreduvala lokalnoto naselenie, koi ne sakale da se poklonat na naseto zname i barale da bide otsraneto da ne im bode oci , oti spored zborovite na drugarite na ovoj velin i drugar mu maksim dimitrievski, "vsicko bilo blgaristansko, tova e blgaristansko",......
ama zatoa poprvo pobrzaa da KLEKNAT pred ispravenite natoporeni bugaristanski vojnici so ORUZJE, kako vo vtorata svetska vojna...so bugatistanski drzvani i voeni znaminja.. a velin  i druzinata mu kleknati, podzinati.. valjda opieni od mirisot pred niv.. bugartiskanski kebap, da lapnat.
i bi.

e pa na zdravje neka vi e "druzino".
godinava seuste ne e zavrsena.
Wink
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Јан 11 2018, 23:39

kompletnata pratenicka grupa na sds.
kopilinja dodeka ima vek.

http://republika.mk/869841

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/infonjuz-od-denes-albancite-odbivaat-da-zboruvaat-makedonski-foto/

do tolku vi bese, banjati.
pomnozeni so nula.
semkata da vi se sotre
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Јан 12 2018, 11:59

VOL напиша:kompletnata pratenicka grupa na sds.
kopilinja dodeka ima vek.

http://republika.mk/869841

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/infonjuz-od-denes-albancite-odbivaat-da-zboruvaat-makedonski-foto/

do tolku vi bese, banjati.
pomnozeni so nula.
semkata da vi se sotre
Ништо од тоа мој VOL-у , ако со долг меч на сите не им се отсечат главите , правдата нема да биде задоволена никогаш.. Mad
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Јан 12 2018, 12:34

concrete напиша:
VOL напиша:kompletnata pratenicka grupa na sds.
kopilinja dodeka ima vek.

http://republika.mk/869841

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/infonjuz-od-denes-albancite-odbivaat-da-zboruvaat-makedonski-foto/

do tolku vi bese, banjati.
pomnozeni so nula.
semkata da vi se sotre
Ништо од тоа мој VOL-у , ако со долг меч на сите не им се отсечат главите , правдата нема да биде задоволена никогаш.. Mad
И ова ќе биде ко и се досега... Crying or Very sad
... секое чудо за три дена .... и кучињата ќе си лаат додека карванот си минува...

.... најважно е дека радиодифузна такса не плаќаме...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Јан 13 2018, 09:22

gospodava banjati, vo lajna i lagi, - konecno izleze na povrsina,

treba da se ignoriraat, posocuvaat so prst, i jasno da se odelat od makedonskiot narod, zatoa sto banjative ne se makedonski narod.
na okupacijava na amorfni lajnoidi, treba da se odgovori.

znaci, jasno e ko bel den sto se i koi se. slobodno moze da se proglasi okupacija ( uste edna  vo nizata..) na makedonskiot narod.  i normalno, vakvite lajna , kako i prethodno- bugaromongolskite, da se mnozat so nula, sekade kade ke se sretnat.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 24 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 44 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 34 ... 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот