ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

+2
чучулига
кнез
6 posters

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Go down

Унитед Санаториумс оф Америка  (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 14 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Сре Сеп 28 2022, 02:24

https://lokalno.mk/stoltenberg-rusija-mora-da-znae-deka-nuklearna-vojna-ne-mozhe-da-se-dobie-i-nikogash-ne-smee-da-se-vodi/

нуклеарна војна не може да се добие и никогаш не смее да се води“


... е па, ако е така зошто тогаш и тие трупаа толку нуклеарки во нивниот арсенал, нека ги демонтираат  ...

... абе не дај да некоја тактичка пукне таму во некоја нива во украина каде ќе има голема концетрација на украински воени сили ... и нато и курци палци има одма да ја сменат „ратоборната“ песна има да заборават на украина, не се до толку абдали да дозволат и над нивните градови да растат печурки... малку ќе крекаат и тоа е тоа...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот