ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Турција ... на крстопат!

+4
gestapo
Spray
ribar
чучулига
8 posters

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Вто Aвг 30 2016, 09:39

Упсссс....

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=104904

.... османлијата ќе да загризал поголем залак ... или сее магла ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Пет Сеп 02 2016, 23:10

http://standard.mk/erdogan-gi-prashuva-eu-kade-se-6-te-milijardi-evra-za-migrantite/


Е добродојде во клубот ... тие и нас се и сешто ни ветуваа/т ... но тешко се брцаат во џебот ....

Абе не џабе Европа ја викаат „старата курва“ ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Чет Окт 13 2016, 00:16

Упссс ... турците на раскрсницата завртија  кон исток ... Very Happy

 
Сојуз кој има потенцијал да биде еден од најмоќните во светот: Еве што договориле Путин и Ердоган

http://tocka.com.mk/1/210004/sojuz-koj-ima-potencijal-da-bide-eden-od-najmoknite-vo-svetot-eve-sto-dogovorile-putin-i-erdogan
...ова е уште еден гооолем фактор зошто америте веќе се во параноја ... насекаде го губат тлото под нозете...

.... а британскине кицоши ..демек дале дозвола да се соборуваат руски авиони во Сирија ... но само во самоодбрана ... која ли глупост кога тие ионака оддалеку ја заобиколуваат зоната на летање и делување на руските авиони ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by concrete Чет Окт 13 2016, 08:31

king напиша:Упссс ... турците на раскрсницата завртија  кон исток ... Very Happy

 
Сојуз кој има потенцијал да биде еден од најмоќните во светот: Еве што договориле Путин и Ердоган

http://tocka.com.mk/1/210004/sojuz-koj-ima-potencijal-da-bide-eden-od-najmoknite-vo-svetot-eve-sto-dogovorile-putin-i-erdogan
...ова е уште еден гооолем фактор зошто америте веќе се во параноја ... насекаде го губат тлото под нозете...

.... а британскине кицоши ..демек дале дозвола да се соборуваат руски авиони во Сирија ... но само во самоодбрана ... која ли глупост кога тие ионака оддалеку ја заобиколуваат зоната на летање и делување на руските авиони ...
...кај пишува дека дале дозвола за соборување???..ако е така тоа е веќе голема работа и сите ние сме тогаш со една нога во нова светска војна. Енглези се детето кое се пушта да го каже гласно она што американци несмеат од некоја причина. А авион небитно чив е соборлива работа , што значи масата за рулет е поставена , нормално ако веста  е точна... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by кнез Чет Окт 13 2016, 10:44

Каде ќе иде султанот на мајка му.....
Седнат е во скут на рускиот медвед и можам само да го поздравам со паеснатаsilvana armenulic | nocas mi srce pati - YouTube Smile

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by concrete Чет Окт 13 2016, 16:49

.а бе кнез  .., ти бе гулем мајтапчија да си бил.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Чет Окт 13 2016, 17:19

Турција ... на крстопат! - Page 12 Erdobalet
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Чет Окт 13 2016, 17:22

Турција ... на крстопат! - Page 12 986053_800
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Саб Окт 29 2016, 23:59

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Нед Окт 30 2016, 00:01

turcija moze da sonuva 10 milijardi dolari...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Дек 19 2016, 19:33

Ruskiot ambassador vo Turcija e ubien od islamski terrorist-tucin
a sto drugo moze turskite KUKAVICI da napravat: od zad GRB pukal ovoj "alah ekler" vo ambasadorot koj so so grb bil svrten na turcinot.. so nisto ne bilo ni najaveno deka ke se sluci vakvo nesto, turcinov plus bil obezbeduvanje, policaec, ...
koi kukavicluci, ebati rucite ebati.
e sega pak ke mu go PUSI erdogan na Putin, do jajca, kako za SU-24, koj go srusija isto taka bez najava , KUKAVICKI.l
ee, brakja turci, brakja turci...
odamna ja otpeavte svojata, ama sega izleda ke vi presolat I jajcata na Putin da mu gi izlizete, badijala.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by кнез Пон Дек 19 2016, 19:33

Убиен рускиот амбасадор во Турција.
Уште еден обид на Америка преку Гуленистите да  ја уништи руско турската соработка.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Дек 19 2016, 19:33

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Дек 19 2016, 19:35

napagjacot trebalo da go OBEZBEDUVA nastanot, da mu se veruva, da bide covek od doverba

ama PICETO TURSKO,"hrabro" ispukalo devet kursumi od metar dalecina vo grb na covekot...
http://www.mkd.mk/svet/vesti/napagjachot-e-turski-specijalec-za-rusija-ubistvoto-na-ambasadorot-e-teroristichki-akt


Градоначалникот на Анкара Мелих Гокчек рече дека напаѓачот е идентификуван како турски полицаец, јави Франс прес.
„Денес е трагичен ден во историјата на Руската Федерација“, рече Захарова во соопштението. „Денес во Анкара, во текот на еден јавен настан, рускиот амбасадор Андреј Карлов беше застрелан, а набргу потоа тој умре.“
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Пон Дек 19 2016, 19:38

Гледам снимката .... нигде никој, пукачот сам седи во кош ( ??????!!!!????? ) и пука, па потоа држи говор???????

Кај е преостанатото обезбедување??????
..нигде никој ....

.... многи смрди работата!!!!


Последната промена е направена од king на Пон Дек 19 2016, 19:39. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Дек 19 2016, 19:38

Turcija e odamna politicki RETARDIRANA, i krajno NESTABILNA forma na drzava..

ama sega ispagja deka ne mozat da si gi kontroliraat ni svoite najdoverlivi strukturi,tajnite sluzbi, sluzbire za bezbednost , vojskata policijata...
otide turcija u nepovrat izgleda, zasekogas.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Дек 19 2016, 19:40

king напиша:Гледам снимката .... нигде никој, пукачот сам седи во кош ( ??????!!!!????? ) и пука, па потоа држи говор???????

.... многи смрди работата!!!!

pa... SMRDI, zatoa sto toa pederce kukavicko a-la alah ekler, trebalo da OBEZBEDUVA, toj bil toj sto trebalo da upuca vakvi ko nego , da stiti , da cuva..

a lingurcevo islamisticko pukalo od grb. I koj da go skine koga nemu mu bila doverena zadaca da cuva???
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Дек 19 2016, 19:42

inace eve go pederceto.
Турција ... на крстопат! - Page 12 C0Dlx-3UoAEVxvI
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Пон Дек 19 2016, 19:46

Овие па ....

http://www.mkd.mk/svet/vesti/pukotnici-kaj-amerikanskata-ambasada-vo-ankara

..се пукало кај нив а никој нит чул ни видел...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Пон Дек 19 2016, 19:47

VOL напиша:inace eve go pederceto.
Турција ... на крстопат! - Page 12 C0Dlx-3UoAEVxvI
Непотребно е убиен, немал кај да оди ... или мртва уста не зборува ....

..изброј колку дупки од куршуми има во ѕидот .... Very Happy Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Дек 19 2016, 19:49

so ima da zbori.
kazal, 'ova e za sirija, alepo.." I "alah Akbar"
unistil nekolku sliki od izlozbata, cudesija masala
so toa alah ekler I prston u plafon se' kazal.
turski drzaven sluzbenik policaec vo civil. so zadaca da go obezbeduva ambasadorot I nastanot.
sto drugo da kaze..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Пон Дек 19 2016, 19:56

Колку што читам по нетов, русите најавиле жестока освета, а ако осветата е по израелски терк ... гадно ќе биде ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Дек 19 2016, 20:12

nema sto da osvetuvaat vo Alepo ili Sirija...
napadot nad stranski ambassador e napad na drzavata.
a napagjacot e sluzbeno lice na turcija. sto da se kaze.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by concrete Пон Дек 19 2016, 21:48

...хммм..глобалистичкиве свињи извадија адут од ракав, нов Гаврило Принцип..., работиве стануваат озбилно жешки....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 12 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот