ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Турција ... на крстопат!

+4
gestapo
Spray
ribar
чучулига
8 posters

Страна 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by чучулига Вто Мар 08 2016, 13:53

па не баааааааааш...
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by чучулига Саб Мар 12 2016, 14:07

Види бе... да се знај кој е шеф сале

http://www.libertas.mk/erdogan-se-zakani-deka-ke-go-ukine-turskiot-ustaven-sud/

е не... тие него устав шмустав....
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Саб Мар 12 2016, 14:15

Да на крај не биде .... Ердоган укинат а Турција раскупусарена?
...некако натака идат работите ..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by чучулига Саб Мар 12 2016, 14:17

Па... не би ме зачудило...

види го шо слобода си зел.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Саб Мар 12 2016, 14:18

Земањето премногу слобода најчесто завршува помеѓу решетки
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by чучулига Саб Мар 12 2016, 14:19

Заслужено би му било.

Ја виде изјавата на госпожата му за то дека харемот бил своевидно школо за жените?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Саб Мар 12 2016, 14:22

Штета за народот во Турција кој треба да плаќа за неговите мегаломански фантазии и шурувањето со саудијците ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Саб Мар 12 2016, 15:26

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Саб Мар 12 2016, 15:38

a...koga sme vekje kaj turskiot "kredit" zaradi soboreniot suhoj, koj sega toj "kredit" e go plakjaat na rati so pekolna kamata... Wink
..samo ke si ja spomnam starata dobra ruska" ..utroto e pomudro od vevcerta".... so znaci trpenie...

Во Сирија бил уапсен Алпарслан Челик, турски терорист кој го убил рускиот пилот на "Su-24", Олег Пешков. Деталите од приведувањето не се објавени, но се знае дека го уапсиле припадниците на сириската војска, јавува иранската агенција Fars
http://tocka.com.mk/1/189437/spetsnaz-go-fati-ubiecot-na-ruskiot-pilot-vo-sirija-zaroben-teroristot-alparslan-celik
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Нед Мар 13 2016, 23:44

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 06:32

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 07:07

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 07:38

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 07:45

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 07:58

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 08:10

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 08:15

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 08:55

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by concrete Пон Мар 14 2016, 09:38

Merkel Kaput, Deutschland rotten.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 10:10

I taka....


VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Чет Мар 17 2016, 05:15

turcija I interesite
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пон Мар 21 2016, 06:41

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king Чет Мар 31 2016, 23:43

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL Пет Апр 01 2016, 00:12

uu, dijarbekir,pa toa kurdski grad e.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Турција ... на крстопат! - Page 8 Empty Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот