ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Украина ... ???!!!

+10
Фири
хан Ацо
Laba
Centarec
Il presidente
чучулига
Arhimed
concrete
кнез
punter ohrid
14 posters

Страна 18 of 24 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Мај 30 2015, 10:29

najnoviot biser :
za mozen Gubernator na Odes-kata oblast vo Ukraina .... eks-gruziskiot preCednik, Mihail Saakashvili  Украина ... ???!!! - Page 18 Icon_mrgreen

PreCedniko na Ukraina, Potrosenko, so cel pamet i pri zdrava svest em trezen go sibnal ovoj legendaren lik uvezen od gruzija ( otkako tamu ne e bas najpozelna licnost, zatoa sto na kol ke go nabijat negovite) koj vo ukraina "majka barase" da mu bil sAvetnik na ukrainskiot preCednik.
..e sega, otkako go iznasovetuva so svoite mudrosti em iskustvo  na tema " kako da si ja poebes sopstvenata drzava so prethofno guzolizenje na americki zapoteni zadnjici i da gi iznerviras rusite da ti vlezat so vojska i da ti ebat mater .Украина ... ???!!! - Page 18 Icon_mrgreen." -sega Saakashvili ke imal sansi  da "rukovodi" so cela edna oblast -  Odessa oblast..
koja sama po sebe ( spored teritorijalnata, admnistrativnata i  ekonomnsko politickata podelba vo ukrainskiot sistem) pretstavuva drzava koja e pogolema od Makedonija (cca 33 000 km2) po teritorija, i po ziteli ( cca 2.4 milioni).. baska- izleguva na Crno more..


Замглавы администрации Петра Порошенко: Губернатором Одесской области назначен Михаил Саакашвили
 http://www.ukrinform.ua/ukr/news/saakashvili_priznacheniy_golovoyu_odeskoii_oda_2058578
http://russian.rt.com/article/94545


..i seto toa, na eden "ozlojedjen" stranec, koj ne go sakaat vo svojata drzava , koj vo 2008 godina od maka sto se iskurci si ja jadese kravatata pred TV cel svet da go gleda, sto si ja eba sopstvenata drzava- napadna ruski mirovnici pod UN poletan i zanesen od americkata direktna pomos- puski M16 i M4, mitraLJezi mejd in ju es en ej, uniformi digitalni, i drugi trakatanci za indijanci...
-------------------------------

lele kolku sme srekni nie ovde. Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Саб Мај 30 2015, 10:36

VOL напиша:najnoviot biser :
za mozen Gubernator na Odes-kata oblast vo Ukraina .... eks-gruziskiot preCednik, Mihail Saakashvili  Украина ... ???!!! - Page 18 Icon_mrgreen

PreCedniko na Ukraina, Potrosenko, so cel pamet i pri zdrava svest em trezen go sibnal ovoj legendaren lik uvezen od gruzija ( otkako tamu ne e bas najpozelna licnost, zatoa sto na kol ke go nabijat negovite) koj vo ukraina "majka barase" da mu bil sAvetnik na ukrainskiot preCednik.
..e sega, otkako go iznasovetuva so svoite mudrosti em iskustvo  na tema " kako da si ja poebes sopstvenata drzava so prethofno guzolizenje na americki zapoteni zadnjici i da gi iznerviras rusite da ti vlezat so vojska i da ti ebat mater .Украина ... ???!!! - Page 18 Icon_mrgreen." -sega Saakashvili ke imal sansi  da "rukovodi" so cela edna oblast -  Odessa oblast..
koja sama po sebe ( spored teritorijalnata, admnistrativnata i  ekonomnsko politickata podelba vo ukrainskiot sistem) pretstavuva drzava koja e pogolema od Makedonija (cca 33 000 km2) po teritorija, i po ziteli ( cca 2.4 milioni).. baska- izleguva na Crno more..


Замглавы администрации Петра Порошенко: Губернатором Одесской области назначен Михаил Саакашвили
 http://www.ukrinform.ua/ukr/news/saakashvili_priznacheniy_golovoyu_odeskoii_oda_2058578
http://russian.rt.com/article/94545


..i seto toa, na eden "ozlojedjen" stranec, koj ne go sakaat vo svojata drzava , koj vo 2008 godina od maka sto se iskurci si ja jadese kravatata pred TV cel svet da go gleda, sto si ja eba sopstvenata drzava- napadna ruski mirovnici pod UN poletan i zanesen od americkata direktna pomos- puski M16 i M4, mitraLJezi mejd in ju es en ej, uniformi digitalni, i drugi trakatanci za indijanci...
-------------------------------

lele kolku sme srekni nie ovde. Laughing Laughing Laughing
..исто школо , исти учители, исти финансиери....што па оваа нашава џукела зајко се разликуе од тој порошенко. Тој би 15% шипатари да ги направи и формално господари на Македонија и да воведе албански на целата територија во сеопфатна употреба, од киндергартени до командување у војска и полиција..и јазик на судовите.
Јес да се тие де факто тоа , ама ни треба и тоа дотепуење за да се знае кој е кој во македонската Држава...  Cool
Не им се чекаат вообичаените 50 години....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Мај 30 2015, 10:58

..za srekja ili zal.ne znam sto da kazam..
procesot na manipulacija na "gazdite"  mi e MNOGU dobro poznat..neverojatno dobro i sertificirano... srekja moja a voedno i nesrekja sto go poznavam i nacinot i metodite i ... nejse.nebitno.
... na "gazdite". zatoa nekoj moze da se nervira, da vristi, ama  koj gi ebe, "a-la saakashvili -demek "me so hoorny." -ya -neesam-odavde".. orospidzilak em zagrozeni so hronicna liziguznica..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Саб Мај 30 2015, 16:35

Украина ... ???!!! - Page 18 1018583838

"The current system of mobilization is based on the system and principles of the Soviet army, and does not work worth a damn in our country. Alcoholics and dodgers, drug addicts and morons: formally they are all subject to mobilization. [The principle is] we take all we can get; the quality is not important," Biryukov noted Tuesday.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пет Јун 05 2015, 23:22

Тој манекенот на сликата од погорниот пост ... има халуцинации...
... но си доби и соодветен одговор на нив ...


Захарченко, инаку, посебно им се обратил на жителите на Украина, по повод тврдењата на Петро Порошенко, дека во Донбас има 9.000 руски војници.

"Не обрнувајте внимание на неговите зборови. Многу е тешко да се сокријат 9.000 војници, односно 14 баталјонски тактички групи. Не само од ОЕБС. Доколку во Донбас навистина има 9.000 војници од Русија - немаше да ви објаснувам што се случувало во Марјинка. Сега би разговарале за Харков или Киев. Меѓу другото, интересно е како Порошенко ги преброил руските војници. Претседателот на Украина има редок талент. Единствен!", рекол Захарченко.


http://tocka.com.mk/1/161575/da-imavme-do-nas-9-000-ruski-vojnici-sega-ke-zboruvavme-za-kiev
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Јун 06 2015, 08:06

greota za nevin narod..ukrainski se razbira..
... par prodadeni budali na vlast koi na sila dojdoa-na sila vladeat,i uspeaja da napravat od Ginisova kniga -rubrika so naslov "veruvale ili ne!" , specijalen tom, narecen "samo vo Ukraina.."


Ukraina po raspadot bese zemja koja poseduvase nuklearno vooruzuvanje. ogromna, masovna vojna tehnika, ogromna armija.Niedna evropska sila ne i bese ramna vo devedesetite, nekolku godini po raspadot.Po pregovorite za namaluvanje na nuklearnoto vooruzuvanje, koe patem, iako e ratifikuvano, amerikancite ne go ispocituvaa, dodeka rusite gi namalija svoite kapaciteti( ne me iznenaduva vekje nisto od amerikancite..) rusite gi povlekoa site atomski proektili od ukraina !

..toa znaci, prakticno, deka na baranje na Ukraina, rusite gi de-nukleiziraa ukraincite, tocno, precizno , do posleden "atom"!
i niv, i Kazakstan,. Tie dve zemji sakaa da -ne poseduvaat nikakvo nuklearno vooruzuvanje na svoja teritorija i ruskite strucni voeni sluzbi go napravija toa bez nieden incident ili najmal rizik, naocigled na nivnite "counterpartneri" amerikancite koi budno sledea i isprakjaa raznorazni komisii, zadovolni od "uspehot".

...od toj period izlegoa golem broj na propagandi, pa potoa gi pretocija vo filmovi, da ne gi nabrojuvam- kade sto "nekoja istocna zemja stanala nestabilna pa nekoi buntovnici se docepuvaat do nuklearna bomba so koja se zakanuvaat, pa nekoj americki specijalec go spasuva svetot".. setete se samo na filmovine so Bond 007 , od toj period Wink
......nitu ukrainec, rusin ili sto znam poranese sovetski "terorista" nekoj ukral nuklearka, nitu nekoj se zakanil..

 edinstveni nuklearni zlostori vo istorijata na covestvoto, se tokmu -amerikancite.fakt.
nikavi filmovi nema da ja zamajat vistinata.

ama , bidejki go naucija svetot da kvaci pred kompjuteri i pred televizii, istiot toj svet, poverno e deka ke se zalepi bez zdiv, pred najnovoto holivudsko otkritie- deka samo amerikancite go spasuvaat svetov, od "zlite rusi koi bacaat bombi atomski",i im sitkaat bombi na amerikanskiot izum -"arapskite teroristi",  odosto da trepnat i da svatat deka tie mu nudat preku filmovi lazna slika, koja samo niv im odgovara, a "svetot" ja pie preku ekran taa nivna laga, so decenii.
-----------------------------------------------------------------
Idiotov od preCednik, nasleduvajki desetkuvana drzava uspea da gi probie site granici na normalata:
kakvi i da mu dadat ( vekje VGNEZDENITE vo ukraina, amerikanski trupi!) naocari so zvoncinja i staklenca, da gleda se' samo ne realnosta, badijala mu e- toj treba da svati deka vojuvaat protiv svoi gragjani.

rusi vo ukraina sekogas imalo , no ne dovolno, za da napravat cela edna armija koja im go rasplace mameto, na polskite plateniciameikanskite pomagaci na demokratijata, nazistite od Desniot Sektor na Ukraina, raznorazna bagra dodjena za pari.
del od ukrainskiot narod se pobuni megju koi i najgolem del od ukraincite so rusko poteklo. toa e fakt.
e sega tie ukrainski ukrainci, zaedno so ukraincite so rusko poteklo, nesaat fasizoidna vlast koja gi tera kon katolicko-polsko -unijatstvo i servile status kon amerikancite. prosto.

trebase na vreme da sedne so niv, a amerikancite da mu "pomognat da dojde do ramkoven dogovor si niv" kako sto neli, pomagaat na svetot, a ne da go buckaat da se zakanuva so genicid.ne im tekna na ameikancive deka "resavaat problemi " so ramkoven???
e pa neka mu davaat sega Kentucky fried chicken (wings) da krcka dodeka place, ko drugar mu Saakashvili.. on si ja jadese -kravatata Wink


Последната промена е направена од VOL на Саб Јун 06 2015, 08:14. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Саб Јун 06 2015, 08:12

.....што ќе јаде нашиов зајко??? ушите, опавчето или роговите, спред гласчето кое го користи во секојдневна употреба... к...ре и нема... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Саб Јун 06 2015, 08:16

Украина ... ???!!! - Page 18 28ksfiq
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Јун 06 2015, 08:26

..,..kolku mi e smesni-koga,ke zapoznaam nekoj amerikanec, turist, ili "domasen", koga ke mi se"otvori" kako on e slobodnoumen, kako on go saka svetot i kako ja mrazi ameckava politika, saka cvekjenca i drvca, zivotinji, filantrop, ke se napije i najade od nase domasno, nema kompleksi, nema omraza, ke se pletka so topka koa ke mu dademe da igra "soccer", prima sali na negova smetka, IH! prosto da se cudis kolku e zaljuben vo nasava jadna mala zemja, kolku on u stvari go otkril rajot na zemjava, kolku saka da pomogne, so idei, so investivii, so.... prosto ako treba i so zemjava ke se ozeni, ke stanel del od nas.....tuka sakal da ostane..


..........i kolku samo sum cekal strplivo, da im pomine toj "zar" i da dojde momentot koga ke gi fati "nostalgija"..a posle , otkako ke se otreznat, si go kazuvam svoeto, po koe , se "ladat" -usta vekje ne otvaraat shockirani od razotkrivanjeto i se vrakjaat na "zadacata" BEZ iluzii deka mozat da sejat veter i magla vo uste edna "neotkriena " zemja na domorodci..

ete tokmu toa im se slucuva sega na ukraincive.... i na ukrainkite.
kolku li so "otvoreno srce i dusa" ke im priogjaat na ukraincive ( ukrainkive) da gi sfakjaat, da im "pomognat " vo makava okolu "rusive" da si kupat eftini nevesti  za po doma,koi kako turisti nikogas ne bi si gi dozvolile, ama sega kako vojnici, im se pruza prilika- grabaj koj stigne.
losiot standard si go pravi svoeto, i tie toa bez sram go iskoristuvaat.
... ostvaruvaat "trajni vrski"  so ukraincite, za eftini pari..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Јун 06 2015, 09:37

ne bi da gi prenesuvam ni ruskite izvori copy -paste za poslednata bitka kaj Mariinka, denovive zatoa sto bi bile subjektivni..
ama mozebi podobro e da se vidi sto-ukrainski vojnik ima da kaze za borbite, za zagubite na ukro-armadata itn
sami neka si kazat:
(klipot e prezemen od  http://utro.ru/articles/2015/06/05/1246115.shtml)



ona sto mozebi nikoj ne go zabelezuva e slednoto :
- ZAROBEN vojnik ...dava izjavi na press konferencii... ziv -zdrav.. pred novinaro, vo javnost...???
-ne viidov dosega , zapleneti vo Guantanamo vaka da gi tretiraat, da davaat izjavi na press konferencii??
-se menuva li odnosot kon zarobenite vo vojna, ili toa samo "ovie zli prorusi" otvaraat nova stranica..?
-ne pamtam vakov odnos kon "omrazeniot neprijatel" pa uste na televizii... vo zivo.. duri i da e so  "podgotven govor" sepak.. ne recitira tuku mu postavuvaat prasanja ...?

ps: NIKOJ ne om brani ni na CNN ni na BBC da piknat mikrofon onde.samo nekako IC nemaat zelba "da tragaat po vistinata" kako na nasive prostori..? hm. cudno. Wink
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Јун 06 2015, 09:47

...mislam, deka zapadot gi ispuka site propagandni kjorci na banana-republic, raznorazni siromastii po svetov, gradejki slika kako niv im odgovara, oni go spasuvaat svetov, a site drugi kovaat atomski bombi da ja unistele americkana demokratija.
po se izgleda deka ke pomine mnogu vreme dodeka zapadnata propagandna masinerija se osvesti od shockot koi im go priredija rusive...kjutea, kjutea, ama im go zacukaa do jajca: odi sega lazi go sveton, koj e koj vo celava situacija, kofa CNN se obiduva da go " prosvetli" demokratskoslobodarskion svet- a istite ne im veruvaat povekje samo zatoa sto na nivnite fantazii- drugive im nudat dokazi ?
( nekako "stishaa" so maleziskiot avion srusen vo ukraina, usta ne zatvaraa koga padna- uste sto ne se zavi vo crno pola evropa i cela amerika od zal za zrtvive, i na kraj punaa kako meur od sapunica, uste koga rusive im ponudija vistinski snimki za toa sto se slucilo.. togas naglo oslepea em ogluvea vo washington, masovna amnezija gi fati..)
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Саб Јун 06 2015, 10:27

A еве и Путин им го зачукуе до балчак...:
‘Russia would attack NATO only in mad person’s dream’

“I think that only an insane person and only in a dream can imagine that Russia would suddenly attack NATO. I think some countries are simply taking advantage of people’s fears with regard to Russia. They just want to play the role of front-line countries that should receive some supplementary military, economic, financial or some other aid,” Putin said.
ИНТЕРВЈУ ЗА Il Corriere della Sera
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Јун 06 2015, 13:20

pa...kako moze "russian attack" bre..
tie se koncentrirani SAMO na svojata teritorija. imaat ogromna teritorija koja doprva treba da se istrazuva , a ne pak da se zamaraat so tamu nekakvi englezi i amerikanjci Smile

  na cel svet mu e jasno deka rusite nema da napadnat: zosto bi..?
amerikancite imaat pricina da napadnat. smetaat deka rusite ednostavno drzat pregolema teritorija prebogata so zemjeni bogatstva i toa e dovolna pricina za niv ( izjavata na M.Olbrajt..)
    samo sto.. ke treba najdat resenie kako da preziveat nukleozoik-posle kataklizma na kenoziokov..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Јун 06 2015, 20:10

Videoto e snimeno od amerikanskiot dobrovolec, narecen "Teksas",
toj gi povikuva amerikancite i ostanatite da im se pridruzat na lugjeto vo odbrana na Novorusija, od amerikanskite i ukrainskite fasisti.
Teksas ja posetuva i snima video , za Ana ..koja pred tocno 9 dena ( od denes..) vo artileriski napad na ukrofasistite, gi zagubila soprugot i kjerkata, a taa e osakatena.. ke vidite na videoto kako i kolku,..
bebeto i drugoto detence na Ana nekako preziveale, no se raneti, kako i majka im.. , iako taa ne ke moze nikogas povekje da gi drzi, kako porano.

pogledajte ja porakata na AMERIKANECOT ( da, so golemi bukvi, od cest !) koja ja prakja "Teksas" i porakata na na Ana..


na ukrofasistickiot preCednik poroshenko Ana mu isprakja poraka koja ja preveduvam :

Moeto srce ne e crno i sum religiozna mnogu, no Poroshenko, od dlabocina na dusata, ti posakuvam dolg zivot i da se macis so ista bolka koja jas sega ja imam, do krajot na tvojot zivot.
Mi zabi noz vo srceto i me odeli od deteto i najmilite. Sakam da osetis istiot strav koj go imase moeto dete  koga bese rasparceno...

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Вто Јун 09 2015, 13:48

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Јун 09 2015, 23:06

king напиша:http://www.mkd.mk/svet/vesti/eksplozija-vo-sklad-za-gorivo-vo-ukraina-nekolku-pozharnikari-gi-zagubile-zhivotite

Specnaz ...добро ја обавиле работата???
go nasle vinovnikot za pozarot
[img]Украина ... ???!!! - Page 18 25p4jlj[/img]
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Нед Јун 21 2015, 22:56

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Јун 30 2015, 18:24

amerikanski mufljuzi treniraat sanitetska obuka so ukraincive... vrz..voeni invalidi.
vistinski invalidi.
https://www.youtube.com/watch?t=172&v=65LZe36fm5M
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Пет Jул 24 2015, 01:08

iskovaa i pari
Украина ... ???!!! - Page 18 142403_102689424_Novac%20DNR%2C%20avers%20

metalni moneti na separatistite..od  Donjeck..so narodni motivi, , flora em fauna i nacionalni obelezja i bogatsva, kako sto prilici, neli..nie si imame sarplaninec, pastrmka i ris na nasite moneti.. i ti e si imaat .. nesto.. Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Нед Aвг 16 2015, 12:43

Украина ... ???!!! - Page 18 Xw_1122224
..госпожата ФакЕУ Њуленд  дефинитивно забегуе. Таа американска мисирка очигледно мисли дека е избрна од бога за да ја започне светската војна... Cool
Кај ли само ги прават вакви се полуди, дури и онаа баба мераклика Олбрајт беше со поише усул...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Нед Aвг 16 2015, 12:55

Ne gi onadat, zatoa zbesnuvaat..
Nejavana žena besna kobila.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Чет Aвг 20 2015, 10:04

ukrovermahtot rasporedil 82 bataljona so preku 60 000 vojnici..
brojkite dosta variraat, no sepak se raboti za masovna koncentracija na voena tehnika I vojska.
posle ekspresnata ju-es-end-ej, obuka kako da ubivale zli rusi , specijalno realizirana od strana na americkata vojska i instruktori, ukrovermahtot se zaletue vo novi pohodi:
edno ne mi e jasno. amerikenjcite si ja zavrsija rabotata. gi poletaa nazzi jurisnicive na Porosenko , im go "dignaa" moralot , a za toa si zemaa solidna suma $$ , a i po nekoja lokalna fufla za nevesta, posto kaj i da idat, tie mora da zemat nesto, kako "raten plen" ili osoblje za zabava ( ili seksualni uzitoci..kaj nas toa se vika brak, kaj niv e nesto ko voen trofej, onadenje za bezpari..)
nejse, jurusnicive se spremaat za ofanziva, samo edno ne mi e jasno: esen ide a ne e nimalku nezna, dozdovi, zaladuvanje, a po esenta mnogu brgu doagja i zimata.
za ovie doprva ke lansiraat ofanziva?
e da sibat vekot i tie i nivnive tutori amerikancive ako imaat gram mozok..
..bitno e , so prazni race doma ne se vrakjaat.. ili voopsto ne se vrakjaat, mozda ke se naselat, za "stalno".. poznata praksa..

http://russia-insider.com/en/moscows-top-man-donbass-says-all-out-war-will-start-soon-video/ri9255
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Нед Aвг 23 2015, 21:07

amerikanski professor, Stiven Koen,:
politicarite od Vasingron i Kiev  dosle do ideja da ja podelat Ukraina, na dve drzavi.. Rolling Eyes
( uste edna brilijantna americka solucija za uteruvanje na demokratija u sekoja avlija.. ciraj- poebana uste edna drzava kade sto vlegle povekje od 10(so bukvi: deset) amerikenjci... da ja osloboduvaat galaksijata..)


Коэн: у политиков в Вашингтоне и Киеве родилась идея о "двух Украинах"

РИА Новости http://ria.ru/world/20150816/1189192525.html#ixzz3jfOiUDXr
http://infox.sg/others/news/koen-u-politikov-v-vashingtone-i-kieve-rodilas-ideya-o-dvuh/?17x14x2841313
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 11:21

[img]Украина ... ???!!! - Page 18 2lu2n48[/img]
mozni pravci na dejstvo so natrupani kapaciteti..
sepak, mozni, zasega..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 23:23

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 18 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 24 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот