ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Украина ... ???!!!

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пон Aвг 24 2015, 23:43

mozni pravci na dejstvo so natrupani kapaciteti..
sepak, mozni, zasega..

Што убаво си ја нацртале картата ....

... сепак поинтересни (како и досега) ќе бидат картите на моменталните борбени дејства приложени од бунтовниците .... Very Happy

... а на онаа лудара од председател сега ќе му се привидуваат 10 000 руски тенка и милион пешадијци ..... Twisted Evil Twisted Evil

..није ваљда да го оној грузиецот советувал .....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 23:45

pravcite se zamisleni, no kapacitetite ( formaciite  na tehnika i edinici..) ne.
navistina vlecat tehnika do liniite na frontot..
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пон Aвг 24 2015, 23:54

VOL напиша:pravcite se zamisleni, no kapacitetite ( formaciite  na tehnika i edinici..) ne.
navistina vlecat tehnika do liniite na frontot..
А другине дремат .... а и мечката се спрема за зимски сон ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Пон Aвг 24 2015, 23:56

vo toa e klucot  .zimski..

predocna e za seto ova..
dogovorot od Minsk podrazbirase -prekin na ognot. no nikogas ne se realizira. Ukraincite se obiduvaat da gi drzat pod borben kontakt I postojan stress, zitelive na Donbas..

a predocna e , zatoa sto, pred Zima vojna ne se vodi.. ili se dovolno nenormalni za da mislat deka seto toa ke se zavrsi za nepoln mesec..potoa  idat dozdovni periodi, a po niv- sneg I mraz.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Вто Aвг 25 2015, 00:03

VOL напиша:pravcite se zamisleni, no kapacitetite ( formaciite  na tehnika i edinici..) ne.
navistina vlecat tehnika do liniite na frontot..
..доцнат едно 4 месеци..требаа тоа се во мај месец, па некој да ги земе озбилно.. Сега е веќе блефирање у надеж дека може да се ќари нешто и со два пара...т'ки... Very Happy
Генерално  сите таму се глупираат на своја штета.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Aвг 25 2015, 00:11

togas sednaa da potpisat primirje.. a I ne mozea, ovie indijancive im gi desetkuvaa edinicite.
a sega posto cello leto amerikenjcite im dojdoa da gi obucat, vaka navezbani po americki, ke udiraat ( valjda) po indijancive..
majko mila.
sto stana so pametot...?
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Вто Aвг 25 2015, 00:15

Зш бе кога веќе им е интересно да си шкртаат по карти .... не нацртале и некој правец кон Крим ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Сре Aвг 26 2015, 23:14

concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига Пон Aвг 31 2015, 16:34

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Пон Aвг 31 2015, 16:43

чучулига напиша:Протест во Украина

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=08&dd=31&nav_category=78&nav_id=1033321
....некои во маици на десниот сектор џитнале офанзивни рачни гранати. Изгледа Њуленд заклучила дека работите во Украина се многу млитави и дека треба малку да се побутнат..... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига Пон Aвг 31 2015, 16:47

Конкретен, шо мислиш, колку најмногу време можи да делува пропаганда врз чоек или група луѓе?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Пон Aвг 31 2015, 17:42

чучулига напиша:Конкретен, шо мислиш, колку најмногу време можи да делува пропаганда врз чоек или група луѓе?
...не многу долго ако не пумпаш пари во неа, значи зависи колку пари си спремен да потрошиш на неа... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига Пон Aвг 31 2015, 17:47

ех... не ми беше прашањето за "колку пари толку музика" одговор.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Пон Aвг 31 2015, 17:56

чучулига напиша:ех... не ми беше прашањето за "колку пари толку музика" одговор.
...ти беше, ама не го разбра одговорот.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Чет Сеп 17 2015, 16:12

Не му се свиѓало како известуваат па затоа

http://republika.mk/?p=482744

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Пон Сеп 28 2015, 07:23

a be ameridiotive go navivaat od 2013 godina idiov ama ne  mozat da
go kontorliraat kade I sto ke "odzvoni"
tropa ko majmun na naviva je so cineli, a ic ne mu teknuva deka cel svet go gleda I mu se smee, I site mu ja znaat dijagnozata..


uste eden moron vo nizata americki proizvodi vo regionot,posle "ginisovecot"sto si ja jadese kravatata ( sega mu e sovetnik!) -gruziecot Saakasvili, koj otkako ja amerikanizirase vojskata- gi poslusa gazdite I -udri na mirovnicite-sini slemovi so mandat na UN..

drugar mu, Petro Porosenko,po sluzbena dolznost I nesrekna okolnost -PreCednik na Ukraina, ne go do-razbral instrukciite od gazdite, pa razlupal na televizija deka 'Rusija ja destabilizira Islamskata drzava ..ISIL..." Laughing Laughing Laughing

dodusa toj ne sfakjajki I tocno, kazal, so ogled deka e isil americko kopile,
26 сентября медиаэксперт Анатолий Шарий опубликовал видеосюжет, в котором прокомментировал часть интервью президента Украины Петра Порошенко украинским телеканалам
https://www.youtube.com/watch?v=11JKyRF7ILw

.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Пон Сеп 28 2015, 08:53

..јеботе благи бог, дефинитивно Дарвин згрешил..околу мајмуните, дури и квичливите бабуни се поинтелигентни од овој украински производ на  спротивна еволуција....за американските да не збориме.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пон Сеп 28 2015, 15:34

VOL напиша:a be ameridiotive go navivaat od 2013 godina idiov ama ne  mozat da
go kontorliraat kade I sto ke "odzvoni"
tropa ko majmun na naviva je so cineli, a ic ne mu teknuva deka cel svet go gleda I mu se smee, I site mu ja znaat dijagnozata..


uste eden moron vo nizata americki proizvodi vo regionot,posle "ginisovecot"sto si ja jadese kravatata ( sega mu e sovetnik!) -gruziecot Saakasvili, koj otkako ja amerikanizirase vojskata- gi poslusa gazdite I -udri na mirovnicite-sini slemovi so mandat na UN..

drugar mu, Petro Porosenko,po sluzbena dolznost I nesrekna okolnost -PreCednik na Ukraina, ne go do-razbral instrukciite od gazdite, pa razlupal na televizija deka 'Rusija ja destabilizira Islamskata drzava ..ISIL..." Laughing Laughing Laughing

dodusa toj ne sfakjajki I tocno, kazal, so ogled deka e isil americko kopile,
26 сентября медиаэксперт Анатолий Шарий опубликовал видеосюжет, в котором прокомментировал часть интервью президента Украины Петра Порошенко украинским телеканалам
https://www.youtube.com/watch?v=11JKyRF7ILw

.
Офтопик ....

...за жал кај нас сличен е „предводник“ на опозицијата .... лупа нешто после три дена кажува дека кажаното всушност не е кажано ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Пон Сеп 28 2015, 16:07

..можам да кажам само  дека многу интересен период на историјата наидува, кој ќе го преживее, ќе има што да раскажува.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Пон Сеп 28 2015, 16:22

kako ide, samo bubasvabite I skorpiite imaat sansi......
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Пон Сеп 28 2015, 16:47

VOL напиша:kako ide, samo bubasvabite I skorpiite imaat sansi......
....па уште одмна има ноеви арки по свет за случај на нуклеарна зима...За овие простори беше некаква имитација во Јасен , ама мислам дека дурдубациве го оставија да кородира и тоа што имаше... Very Happy Very Happy
Американците си имаат за еден и нешто милион одбрани продолжувачи на родот...Како е кај другите незнам.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Пон Сеп 28 2015, 16:50

concrete напиша:
VOL напиша:kako ide, samo bubasvabite I skorpiite imaat sansi......
....па уште одмна има ноеви арки по свет за случај на нуклеарна зима...За овие простори беше некаква имитација во Јасен , ама мислам дека дурдубациве го оставија да кородира и тоа што имаше... Very Happy Very Happy
Американците си имаат за еден и нешто милион одбрани продолжувачи на родот...Како е кај другите незнам.... Wink
e od kaj sea jasen "imitacija" em korodira Laughing
malce lugje tamu imaat pristap, kaj vide ziti se Laughing
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Пон Сеп 28 2015, 17:51

VOL напиша:
concrete напиша:
VOL напиша:kako ide, samo bubasvabite I skorpiite imaat sansi......
....па уште одмна има ноеви арки по свет за случај на нуклеарна зима...За овие простори беше некаква имитација во Јасен , ама мислам дека дурдубациве го оставија да кородира и тоа што имаше... Very Happy Very Happy
Американците си имаат за еден и нешто милион одбрани продолжувачи на родот...Како е кај другите незнам.... Wink
e od kaj sea jasen "imitacija" em korodira Laughing
malce lugje tamu imaat pristap, kaj vide ziti se Laughing
Имитација на АРМАГЕДОН  бункер беше уште кога се направи, ко познавач на присутниот пацерај мислам дека кородира  она наследеното , а сигурно ништо не е направено за да се донаправи ноев ковчег за 10.000 продолжувачи на Македонскиот род, заедно со рисовите, мечките, елените и семињата.... Very Happy Very Happy Very Happy
Посебен проблем би бил списокот и критериумот за негово полнење, ниту би можела да се осигура логистика за дискретно и ефикасно организирање на процесот кога ќе му дојде време. Никој денес вака урамени и обадинтерени и посолени со сорос солца...веќе не би можел да каже ШТО Е ТОА МАКЕДОНСКИ РОД Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Сеп 29 2015, 02:14

kriteriumi za negovo polnenje? Laughing Laughing Laughing
pa tocno se odredeni.otsekogas!
sepak toa ne e noeva arka tuku poranesna republicka atomska ratna komanda a se znae koj tuka vleguva..
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Вто Сеп 29 2015, 17:00

VOL напиша:kriteriumi za negovo polnenje? Laughing Laughing Laughing
pa tocno se odredeni.otsekogas!
sepak toa ne e noeva arka tuku poranesna republicka atomska ratna komanda a se znae koj tuka vleguva..
..ратна команда без народ ти е курац и три фртаља...., а без арка немаш народ , така да планетата ќе им остане на кошерите кои ја имаат веќе изградено....да се башкарат на неа.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 19 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот