ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Украина ... ???!!!

Страна 11 of 21 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next

Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Фед 10 2015, 17:22

..samo da ne si bugaristanec: slusaat srpska muzika. fuj!

mizerija
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Фед 10 2015, 20:06

Mapa na borbeni dejstva od vcera...
Украина ... ???!!! - Page 11 Gf194
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Фед 10 2015, 20:08

A Putin, gi "vezba" Laughing
Kratke vijesti »Svijet » Europa » Rusija

U isto vrijeme Rusija započela nekoliko vojnih vježbi uz ukrajinsku granicu: 2,000 vojnika u južnom vojnom okrugu, preko 600 na Krimu
Украина ... ???!!! - Page 11 U-isto-vrijeme-rusija-zapocela-nekoliko-vojnih-vjezbi-uz-ukrajinsku-granicu-2-000-vojnika-u-juznom-vojnom-okrugu-600-na-krimu_2170_7529_e
Dan prije ključnog sastanka u Minsku, Rusija je započela nekoliko vojnih vježbi uz ukrajinsku granicu, prenose izvori. Jedna vojna vježba održava se u ruskom južnom vojnom okrugu, u blizini ukrajinske granice, tamo sudjeluje oko 2,000 vojnika. U isto vrijeme započela je i vojna vježba na Krimu gdje sudjeluje, prema informacijama, preko 600 vojnika. Vojne vježbe održavaju se i na samom istoku Rusije, na Kamčatki, gdje u vježbama sudjeluje oko 2,500 ruskih vojnika iz Pacifičke flote.


http://www.advance.hr/vijesti/u-isto-vrijeme-rusija-zapocela-nekoliko-vojnih-vjezbi-uz-ukrajinsku-granicu-2-000-vojnika-u-juznom-vojnom-okrugu-preko-600-na-krimu/
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Сре Фед 11 2015, 19:42

Украина ... ???!!! - Page 11 N3u8me
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Сре Фед 11 2015, 19:46

francuzov kako da puvnal pa demek ckrtnal so stolot. Laughing
Porosenko ,
...............................
kolku-tolku najbolljata dunda se glea -kogo gleda ( a i merkel ko macka u februari u Putin I love you pirat )
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Сре Фед 11 2015, 19:52

...една слика 1000 збора ...ситуацијата ја читаш ко на дланка... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Сре Фед 11 2015, 20:34

peechka americka saka vojna so rusite...
boze.. imaat li mozok.


Псаки допустила поставку оружия Киеву для защиты
http://news.rambler.ru/29088366/
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Сре Фед 11 2015, 20:36

toa e toa..
da se branat "ju es ej" i nivnite interesi , do ...posleden ukrainec..
semceto da im se sotre
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Чет Фед 12 2015, 12:44

- Доколку Русија продолжи со своето агресивно дејствување во Украина, што вклучува и испраќање војници, оружје, како и пари за помош на сепаратистите, цената за Русија ќе биде многу висока – предупредил Обама.

................имам некој чуден впечаток дека човеков изгубил секаква врска со реалноста..живее во некоја маглива атмосфера, дај боже да не е чадење на некои опијати...
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 14:41

Обама е забеган не знае шо врши.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Чет Фед 12 2015, 14:43

Фири напиша:Обама е забеган не знае шо врши.
Да бе бара одврзани раце било каде во свет , на три години да ги спичка ИСИЛ-овци....своите чеда. Будала... Cool
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 15:13

Не е само ИД (исламска држава) ИСИЛ на каков jазик е? Ами ЛибиJа, Ирак, Авганистан, сириJa каде стапна САД и се еба маjката и на мир и на живот уж со претекст дека "ослободуват". И еве тука се явува првата директива од Стар Трек.Не се мешаj во работите на другите дури да мислиш дека си многу во право.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 22:56

Путин ми се чини дека попусти во Минск.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 22:58

taka ti se cini.
zatoa sto ja postigna celta. sega moze i merkelova da ja fati za gz, ovaa samo ocite ke gi okokori ama nema da bekne.. Laughing
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 23:00

Каква му беше според тебе целта?
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 23:02

priznavanje na opolcenicite kako subjekt so koi treba da se pregovara, betoniranje na granicite, kade sto ke pobara EU ili samata Ukraina, tampon zona..
a toa e ..Kipar.. Kosovo.. Bosna...

baj-baj Ukraina. ete toa e toa.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 23:10

Ништо од тоа, дури мислам дека ополченците ке имат помалку права од албанците во РМ според рамковниот. Но според мене тоj од самото начало не сакаше многу да ги брани. Просто народот го тераше да прави нешто. Вистинската му цел беше само Крим и црноморскиот флот.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Пет Фед 13 2015, 23:49

Posle uspesnata misija vo Gruzija, izvontedniot voenopoliticki um precednikot Mihail Saakasvili, e povikan za sovetnik na Ukrainskiot precednik Porosenko.

http://rusvesna.su/news/1423860814

e pa, Ukraino...Украина ... ???!!! - Page 11 Img.php?src=http%3A%2F%2Frazbibriga.net%2Fimages%2Fsmilies%2Fkadi
na zdravje.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Пет Фед 13 2015, 23:53

VOL напиша:Posle uspesnata misija vo Gruzija, izvontedniot voenopoliticki um precednikot Mihail Saakasvili, e povikan za sovetnik na Ukrainskiot precednik Porosenko.

http://rusvesna.su/news/1423860814

e pa, Ukraino...Украина ... ???!!! - Page 11 Img.php?src=http%3A%2F%2Frazbibriga.net%2Fimages%2Fsmilies%2Fkadi
na zdravje.
...разни аакашвили-евци  подолго време го ебат тој простор...... Cool
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Фед 14 2015, 19:16

Germanskite ( dobro procitavte Laughing ) antifasiti
sobrale i isoprakjaa pomos na proruskite partizani vo Donbas.


German politicians of the Left Party arrived in Donbass with 28 tones of humanitarian aid that include vital medicines.
14 tones will be delivered to the children’s hospital of Gorlovka, 7 tones are for Donetsk hospital and other 7 tones are for Lugansk.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1609043965985616

INTERNACIONALA Laughing Laughing Laughing Laughing !!!!
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Фед 14 2015, 19:17

Ukraina vo tesno..http://www.altermainstreaminfo.com.hr/vijesti/ukrajina-u-raljama-mmfa-trazi-pomoc-rusije-105
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Фед 14 2015, 19:29

Odlicen kratok i mnogu dobro skokcan tekst od hrvative ( dobro procitavte- hrvatski medium..) inaku hrvatskite mediumi, se edni od najbalansirani i dobro informirani za celata situacija. Srpskive mozebi se nakloneti, no koga vakvi tekstovi ke se procitaat od medium od edna zomja koja e i NATO i EU clenka..

http://www.altermainstreaminfo.com.hr/vijesti/zeli-li-zapad-mir-u-ukrajini-104
Kada Zapad započinje sa živim diplomatskim aktivnostima? Svaki puta kada vojne snage Novorusije ostvare pobjedu na terenu. Tako je bilo u kolovozu prošle godine i ponavlja se sada. Zapad je u potpunosti nezainteresiran za civilne žrtve u Donbasu kada ukrajinska vojska prekine dogovoreno primirje i teškom artiljerijom zaspe gusto naseljena područja.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Фед 14 2015, 19:32

Koj drug ako ne americkive orospii, englezive:
 na mala vrata se obiduvaat da protnat vooruzuvanje vo Ukraina..

nesto ne gi vidovme da se zagrizat okolu procesite na primirje, prekini na ognot.
ama i toa kako se angazirani , koga treba da se dodade maslo na ognot.


Kratke vijesti:Velika Britanija "sasvim beskorisno" šalje borbena vozila ukrajinskoj vojsci
http://www.altermainstreaminfo.com.hr/vijesti/kratke-vijestivelika-britanija-sasvim-beskorisno-salje-borbena-106


i od originalniot izvor, posiroko..
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/11412838/Sir-Richard-Dannatt-condemns-armoured-vehicle-transfer-to-Ukraine.html


pozadinata na ovie potezi e jasna..zapadot , ne cel tuku onoj angloamericki, voopsto ne mu treba mir vo Ukraina.... Evil or Very Mad
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Саб Фед 14 2015, 19:56

...полека излегува  на видело дека работава не е за заебанција....голема војна е на повидок.., ќе биде интересна конфигурацијата на светот после... Cool
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Саб Фед 14 2015, 20:05

aha..

... ke skokne cenata na Hot-Dog-ot  u NjuJork..

od 99centi.po virlsla
.......na 15 RUBLJI Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 11 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 21 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот