ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Класична музика

5 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Класична музика Empty Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 20:50

Појма немам кој ја издвои класичната музика и зошто е изолирана и нејзапоставена навидум.

Навидум оти нема, апсолутно никаво сценскомузичко остварување без барем сегменти од неа.

Не сум од многу зборој зато еве (нема чоек шо нема да ги препознај делата шо следуваат овде и понатаму)

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 21:00

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 21:04

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 22:46

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Пет Jул 10 2015, 23:04

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Пет Jул 10 2015, 23:05

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Пет Jул 10 2015, 23:06

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Пет Jул 10 2015, 23:07

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Пет Jул 10 2015, 23:08

и уште ова

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 23:13

Кингу, ти почитуваш опера?

Тогаш, биди ми партнер т.е. однеси ме на таков настан.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Пет Jул 10 2015, 23:20

Кинг слуша се што е добро .... без обзир на жанрот и јазикот ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 23:22

Па?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 23:40

Твоето форумско понашање значи дека јас со тебе ни опера ни симфонија ни камерен оркестар не гледам?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 23:46

кинг бе?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by VOL Пет Jул 10 2015, 23:46

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Пет Jул 10 2015, 23:48

чучулига напиша:кинг бе?
Што е ?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 23:48

Навистина би сакал да проследам дела во извеба на македонската филхармонија со тебе.

Ти ме одби така?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Пет Jул 10 2015, 23:52

Не, ма .... какво одбивање ...
... туку не сум ти ја за у тоа извештачено „елитно“ друштво ...
... ќе почнам да некое напудрено  конте кое не знае кај всушност влегло ... го дупам таму ..и ќе ме избркаат за нарушување на редот ... башка ... кондури ...не облекувам ... Very Happy Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Пет Jул 10 2015, 23:54

Ни јас не поштовам напудрени пицазјли.

А тебе не треба да те замарам со такви глупи прашања ко дали би ми бил партнер за да следам концерт,
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Саб Jул 11 2015, 00:06

О трагедија!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Саб Jул 11 2015, 00:21

чучулига напиша:О трагедија!
E да де ....
...ќе биде трагедија ... кога OFF ќе ни прати некој дрон ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Саб Jул 11 2015, 00:25

Туку не ми е јасно ...OFF е од таму развиениот и културно воздигнатиот запад а ти бараш од еден сиров приглуп балкнец да те води на класична музика ....
..ние сме бе само за у крчма и тоа со дебела певаљка ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by VOL Саб Jул 11 2015, 00:26

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by чучулига Саб Jул 11 2015, 00:27

Laughing Laughing Laughing

ти навистина мислиш дека ако некој оди со некој на културолошка претстава се заслужва смрт?!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by king Саб Jул 11 2015, 00:31

Јок!
... но мислам дека и одењето/водењето на такви настани спаѓа у она ... пред свештеникот ....
...и во добро и во лошо ... Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Класична музика Empty Re: Класична музика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот