ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сакам кажам, нема каде....

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:23

privet,  Laba.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 19:25

никот е по руска река
ама руски не знам да ти одговорам Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:26

nema veze, de,
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:27

I, kako ide?
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 19:27

бев и во соседниот форум.никој не ми муабетеше.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 19:28

отворив тема овој вс оној форум.
колку да привлечам внимание. неможе човек за разговор да е најде.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 19:29

за шо ти се муабети на пр?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:29

lepota
 e sega si otvorila arena.
hihihi

 bolje nemoj I ovde, ziti se.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 19:31

незнам. сега некако ми е сеедно. гледам подоста навреди, суети, па ке почекам да се избистри малку работава
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:32

ti si znaes. odberi sama kaj ke kvacis jajca so da ti kazam
nisto licno.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 19:33

шо си запнала со то суета па суета?

В!!!

ај мислење кажи...ме интересира најсериозно

суетна сум?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Centarec Пет Јан 16 2015, 19:33

златна кајгана со миљон желни за муабет онаков безвезен (а може и везен )поготово со женско. ко арапи на цицларка на фејсбук ке ти се навртат.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:34

vrabec?

 neee.. koj ti? pff nikako!
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 19:35

а и бугарски пишуваат, еднаш им дадов забелешка и после се покајав Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 19:36

VOL напиша:vrabec?

 neee.. koj ti? pff nikako!
Лизгајнца а?

И јас па најдов тебе да те прашам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 19:37

"
шо си запнала со то суета па суета?


В!!!


ај мислење кажи...ме интересира најсериозно


суетна сум?"


Smile Smileне мислев воопшто на тебе, ама симптоматично се јавуваш пак со поплаки...
мувата?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 19:40

па дими ме обвини онде во меаната за такво нешто.

Ми рече вака: малце суетна.

И мене неубо ми падна, си признавам Sad
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:41

Laba, vrabecot mi e drugarce, I nikogas ne bi go navredil nitu liznal.
liznal.. mm.. lizn...nal.. tongue
ne, ne , ne bi go lizel

taka da nemoj da mislis deka ja gibam oti ne ja gibam.

I tebe ne te gibam

inaku ja sum isto od Skopje.pa...
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 19:41

Smile Smile Smile
барем се насмеавме
секое добро!
позз
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:42

kade be.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:44

Севкупно има 13 членови он-лајн :: 4 Регистрирани, 1 Скриени и 8 Гости :: 1 Bot

hihihihi, vidi gi be...
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Саб Јан 17 2015, 06:06

сакам да поставам слики, не гледам како.немам опции - панел за атач.помош?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Laba Саб Јан 17 2015, 06:49

ова е вест стара една година но е многу интересно откритие во интерес на темата


roger-pearse.com/weblog/2014/01/27/photos-of-underwater-basilica-at-nicaea/

потопена колосална византиска базилика во едно езеро во турција.

roger-pearse.com/weblog/wp-content/uploads/2014/01/nicaea_basilica1.jpg
roger-pearse.com/weblog/wp-content/uploads/2014/01/nicaea_basilica3.jpg
roger-pearse.com/weblog/wp-content/uploads/2014/01/nicaea_basilica4.jpg
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Саб Јан 17 2015, 12:41

Laba напиша:сакам да поставам слики, не гледам како.немам опции - панел за атач.помош?
Ќе можеш ... и слики и видеа и линкови ...по истекот на седмиот ден од  регистрацијата

..алатникот


Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 888810

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by gestapo Чет Фед 12 2015, 11:49

Visoka smetka evn im ispraka na gragjanite za masec januari.imene isto mi stigna povisoka nego sto treba da bide.
za eftina tarifa 558.80 kwh a eftina tarifa 761.90.ova e cista placka kradat ne golemo novite saati za 40 minuti go smetat 1kwh,20 minuti kradat...Austriskoto kopile go krade makedonskiot narod..ajde da se sobereme site zaedno so molotov koktel dago zapalime,toa go zasluzuva,ako faka nekoj siromav da krade struja 5.000 evra kazna...sega e vreme nie niv da gi zapalime so benzin ajde bidete mazi esnas da bideme zaedno site dago izbrkame od Makedonia austriskoto kopile...ista pesna bese vo romanija ama tamu so benzin i kalasnikovi partal go naprvia edvaj so helikopter spasi glava...narodot tamu bese edinstven i go izbrkaa.
gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 2 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот