ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сакам кажам, нема каде....

+5
concrete
Centarec
Laba
VOL
gestapo
9 posters

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Вто Мај 24 2016, 07:20

ojhaaaa Laughing Laughing Laughing
Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 201512311700213938-9f253e91
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Вто Мај 24 2016, 07:22

sarena revolucija
Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 210iznr
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Вто Мај 24 2016, 19:27

VOL напиша:sarena revolucija
Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 210iznr
Од лево кон десно второто прасе би било мој фаворит....

господско е баш .... лежи и јади... Черчил-че
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Мај 29 2016, 09:32

da tibam civilizacijata nasa hemiska .
ni treba reset u kameno vreme. ni apcinja ni butur.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пон Мај 30 2016, 23:59

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Gtc%20dvojka

zacicala malava.. GTC vtor sprat.. denska sema Wink
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Јун 11 2016, 12:18

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Нед Јун 12 2016, 22:38

Некни на тв. видов нешто, интервју ли беше, и така... таткото за синот а синот прва труба на светоте сега за први од Македонија јас кочани ги знаеварно ама, во нашите рамки  на едноставно препознавање, емиииипаааа... то е то.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Јун 12 2016, 23:56

ubaj pesni
a be super folklor imame
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Пон Јун 13 2016, 07:57

..ништо без ѓупци....
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Пон Јун 13 2016, 08:00

Луѓето успешно ја претставуват Македонија низ светот.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Јун 18 2016, 15:03

Се думам сеуште дали мож поарно место му е во темата за џукелите во Македонија

https://www.facebook.com/mdjtopchef/

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad 

Не знам која и каква му била готвечката кариера ко Шеф пред да излези на сител....

заради то шо иако има можност да дај огромен придонес кон македонската кујна и здравје а то не го прај и свесно го поддржува дури и поттикнува труењето на македонските луѓе, сакам да кажам дека овај чоек е кутар, беден.

Залудно постоење, жалосно.

Чоеку Божји, ти навистина имаш лице да прифатиш да те нарекуват Шеф а готвиш тестенини со "вегета" (кажал ли колку е битно тестенините да не бидат преварени?), "хопли" во се', десерти со спремни, конфекциски "колачиња" полни со адитиви, презервативи, ГМО.... фабричка паштета бре!!!! абе аааааај...

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

ц ц ц

каква бескрупулозност и дрскост!

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad  

Ах бе ааааххххххх шо се' ни се сервира 

Sad Sad Sad
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Саб Јун 18 2016, 15:10

....кој ти е сеа па овој  чоек  кутар, ем беден..жити бога???
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Јун 18 2016, 15:11

на сител замајава луѓе за готвење.

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

увезен а автентичен демек Rolling Eyes

море мрш!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Саб Јун 18 2016, 15:20

чучулига напиша:на сител замајава луѓе за готвење.

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

увезен а автентичен демек Rolling Eyes

море мрш!!!
...ако има будалетинки кои на сител гледаат готвење  , остави им го нека ги мафта Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Јун 18 2016, 15:26

не е за смеа....

ко примери за готвење видов дека му носат лосос, лосос! и и... шо напрај од лососот....

абе, тешко нас.

а шо?

грото луѓе го пулат то скапано сител... и гласат според него.

хммм...

па да, нека се и ранат бе.

Пу!

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Чет Јун 23 2016, 00:26

сексот е благослов.

извинете пуританци. за вас е ионака створен пеколот.

-------

https://veternica.macedonianforum.net/viewtopic.forum?t=351
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Пон Jул 20 2020, 21:18

https://kurir.mk/tema/ostrigi/

Неписмена багра ... па уште и стаиле таг „остриги“....

...  со вакви будалаштини од неписмени протуви полн е македонскиот нет....
...  абдали, не разбираат дека се јавен медиум кој цели кон повисоко... не се фејсбук или некој форум кај што секој си меле по свое...
... толку ли ги мрзи ако не си знаат некој збор да го проверат онлајн македонскиот речник...
... за јазичен лектор и не прашувам дали имаат ....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 40 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот