ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни известувања

+4
Admin
OSA
concrete
king
8 posters

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Саб Јан 10 2015, 01:05

king напиша:
OSA напиша:
king напиша:ОЅА е симната од листата на модератори ...

..условување нема на никој да му биде дозволено ..
a tvoeto odnesuvanje ne e uslovuvanje ?
prvo mi ponudivte moderator ,za koga ke prifatam i kazam da  na svrshen chin da mi go dadesh partnerot 
eve moj predlog do tebe i do adminot ,mislam deka e fer 

stavi me moderator so velichenstveniot  ,a on neka si bide na nastani od svetot
Вака стојат работите ... се беше јавно ..

Разни известувања - Page 6 44411

види дата и време ... пред повеќе од 36 часа ...
no ne mi kaza deka ke  postavuvash po dva moderatori !
najiskreno ne beshe ultimatum ,i te molam ne ni pomisluvaj na toa 
se pochustvuvav neubavo zoshto ne sum sama i toa e se ,i ke povtoram ,da znaev deka ke bidam so nego dokolku prifatam nikogash nemashe da prifatam i da kazam da ...sekoj se uchi od sopstvenite greshki 
eve sega se otkaza on od samokandidaturata ,potochno se povleche ,i sega shto ke bide ,ke se prifati moeto DA 

i netreba da sedozvoluva moderator da navreduva ,sega izleze deka sum i NESPOSOBNA
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 01:07

eve sega se otkaza on od samokandidaturata .potochno se povleche

aa. ne.

ne se otkazav jas od nisto.nitu sum se povlekol

a ti , opravaj se kako mozes sega.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Саб Јан 10 2015, 01:09

a koga sme kaj sposobnosta i nesposobnosta ,dovolno zboruvaat  brojkite od statistikata na King  ,i tochno se znae koj period e najdobar ...
objasnuvajki mi King zoshto treba da sme dvajca  na ovoj podforum jasno kaza 
OVOJ PODFORUM E NAJAKTIVEN ....ZOSHTO ????
sigurno znae King a i Admin!
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Саб Јан 10 2015, 01:18

OSA напиша:
no ne mi kaza deka ke  postavuvash po dva moderatori !
najiskreno ne beshe ultimatum ,i te molam ne ni pomisluvaj na toa 
se pochustvuvav neubavo zoshto ne sum sama i toa e se ,i ke povtoram ,da znaev deka ke bidam so nego dokolku prifatam nikogash nemashe da prifatam i da kazam da ...sekoj se uchi od sopstvenite greshki 
eve sega se otkaza on od samokandidaturata ,potochno se povleche ,i sega shto ke bide ,ke se prifati moeto DA 

i netreba da sedozvoluva moderator da navreduva ,sega izleze deka sum i NESPOSOBNA
А бе ОЅА ... ти бе ептен нежничка и осетлива ...
..па виде ли мене се што не ми изнапишаа ( педер, гомно, двоцевка, куропушаш и не памтам веќе што) па никому ништо ...
... за да на крај ..тој што ги пишуваше тие глупости ..нервно попушти ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Саб Јан 10 2015, 01:23

concrete напиша:
OSA напиша:
concrete напиша:...како почнавте форумов ќе прерасне во нешто каде муабетите се вртат околу нас, наместо ние да разговараме за работите околу нас.
...и никако не ми е јасна потребата од закачање и меѓусебно кошкање на некои кои меѓусебно не се ни познаваат , а се само на сонова на некаква престава која ја имаат за некого на основа на ликот кој го пишува.....во виртуелнава приказна.
А факт е дека сите ко попарени бегаат од вистинското дружење и на луѓе со потполно спротивни ставови за нештата ...како луѓе од реалниот свет.
Но добар даље....
mislam deka ako sme fer ,a bi trebalo morada priznaeme tuka javno deka ova beshe epten NE FER ...
ushte pomalku pak da prifatam obvinuvanje deka sum uslovuvala ...samo sakam chisti pravila ,nishto poveke


,
ochigledno ova beshe nekoja smislena igra mozebi ,no sekoj uchi od sopstvenite greshki ,pa i jas 
a za druzba nema problem ,jas nitu begam nitu ke begam ,
ОSA  ептен си табиетлија, а и онаа птичката од високата гора не е за фрлање...идеме добар даље..треба време роговите во вреќа да си се наместат удобно и да не се бодат.. Very Happy
се надеваам дека ќе го имаме тоа време...
od koga mojata  principielnost ja sporeduvash so "tabietlija "
eve i tuka ke povtoram da znaev deka ke bidam so ushte nekoj ,nemashe nikogash da prifatam ,
jas mislev deka mi e ponudena funkcijata na mene ,i zatoa kazav da ...samo tolku e rabotata ,i nikoj nesakam da  spomnuva deka sum uslovuvala ,nebare 1000 eura plata ke dobijam .no fer igra sakam
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Саб Јан 10 2015, 01:28

king напиша:
OSA напиша:
no ne mi kaza deka ke  postavuvash po dva moderatori !
najiskreno ne beshe ultimatum ,i te molam ne ni pomisluvaj na toa 
se pochustvuvav neubavo zoshto ne sum sama i toa e se ,i ke povtoram ,da znaev deka ke bidam so nego dokolku prifatam nikogash nemashe da prifatam i da kazam da ...sekoj se uchi od sopstvenite greshki 
eve sega se otkaza on od samokandidaturata ,potochno se povleche ,i sega shto ke bide ,ke se prifati moeto DA 

i netreba da sedozvoluva moderator da navreduva ,sega izleze deka sum i NESPOSOBNA
А бе ОЅА ... ти бе ептен нежничка и осетлива ...
..па виде ли мене се што не ми изнапишаа ( педер, гомно, двоцевка, куропушаш и не памтам веќе што) па никому ништо ...
... за да на крај ..тој што ги пишуваше тие глупости ..нервно попушти ...

jas samo go povtoruvam toa shto e kako pravilo na site forumi ,veruvam i na ovoj ,veke go imam sretnato toa pravilo napishano od vas 
potochno chlen da navreduva sum videla ,no moderator da navreduva ne sum videla nikade
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Саб Јан 10 2015, 01:31

Можеби.... таму некаде, далеку...

некој и плачи.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Саб Јан 10 2015, 01:34

OSA напиша:
jas samo go povtoruvam toa shto e kako pravilo na site forumi ,veruvam i na ovoj ,veke go imam sretnato toa pravilo napishano od vas 
potochno chlen da navreduva sum videla ,no moderator da navreduva ne sum videla nikade
Ај сеа да не се расправаме ....
... имам една незгодна архива ... во која има стотици постови кои го оповргнуваат твоето ...
.. во архивата дури има и постови каде тоа директно се стимулира со давање на упатства од админот-газдата ...

...туку сега ..ај конечно кажи ...што е работата ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Саб Јан 10 2015, 01:52

king напиша:
OSA напиша:
jas samo go povtoruvam toa shto e kako pravilo na site forumi ,veruvam i na ovoj ,veke go imam sretnato toa pravilo napishano od vas 
potochno chlen da navreduva sum videla ,no moderator da navreduva ne sum videla nikade
Ај сеа да не се расправаме ....
... имам една незгодна архива ... во која има стотици постови кои го оповргнуваат твоето ...
.. во архивата дури има и постови каде тоа директно се стимулира со давање на упатства од админот-газдата ...

...туку сега ..ај конечно кажи ...што е работата ....
ne te razbiram ,shto shto e rabotata,
mi ponudi moderator ,prifativ 
zoshto ne ostana vaka ?
moze da ima moderator koj ke navreduva ,no jas zboram za PRAVILA na forum ,deka ne e dozvoleno da navreduva ,i dokolku se sluchi toa treba da se opomene ,pa inaku shto podrazbirash pod zborot USMERUVANJE ,neli treba kako moderator da ja usmerish konverzacijata ,i zamisli ti ko moderator pcuesh ,i diskutantite da pcujat ,toa mi go kazuvash deka e spored pravila forumski ?
ajde te molam daj link kaj shto ti kako moderator navreduvash tuka na forumov ?
jas toa ti go pishav vo poslkednata rechenica deka ne sum videla moderator (a samo ti beshe do sega )da navreduva
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 02:02

koj toa moderator te navreduva?
 koj moderator ke te navreduval?
sto zboruvas na pamet?

I uste nesto: razligavi se okolu tebe a indirektno mi se obrakjas mene.Imam trpenie I razbiranje- a sto mislis ako snemam?
mozes da se objasnuvas za tvoite uslovi i prefineti potrebi za ekstremno laboratoriskite uslovi koi ti trebale da si bides moderator, zapocnuvajki od milozvucni clanovi samo koi tebe ti odgovaraat.

mesas voda i maslo. ostani si na vodata..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Саб Јан 10 2015, 02:15

OSA напиша:
king напиша:
OSA напиша:
jas samo go povtoruvam toa shto e kako pravilo na site forumi ,veruvam i na ovoj ,veke go imam sretnato toa pravilo napishano od vas 
potochno chlen da navreduva sum videla ,no moderator da navreduva ne sum videla nikade
Ај сеа да не се расправаме ....
... имам една незгодна архива ... во која има стотици постови кои го оповргнуваат твоето ...
.. во архивата дури има и постови каде тоа директно се стимулира со давање на упатства од админот-газдата ...

...туку сега ..ај конечно кажи ...што е работата ....
ne te razbiram ,shto shto e rabotata,
mi ponudi moderator ,prifativ 
zoshto ne ostana vaka ?
moze da ima moderator koj ke navreduva ,no jas zboram za PRAVILA na forum ,deka ne e dozvoleno da navreduva ,i dokolku se sluchi toa treba da se opomene ,pa inaku shto podrazbirash pod zborot USMERUVANJE ,neli treba kako moderator da ja usmerish konverzacijata ,i zamisli ti ko moderator pcuesh ,i diskutantite da pcujat ,toa mi go kazuvash deka e spored pravila forumski ?
ajde te molam daj link kaj shto ti kako moderator navreduvash tuka na forumov ?
jas toa ti go pishav vo poslkednata rechenica deka ne sum videla moderator (a samo ti beshe do sega )da navreduva
jas tebe ti se obrakam King ,za da ti kazam deka mozebi imalo ,ili mozebi seushte ima moderatori koi navreduvaat ,no ke povtoram ,i mislam ke se soglasish deka toa ne e spored pravilata forumski ,na nieden forum pa ni na ovoj ,toa go kazav ,i nesakam nekoj da si izmisluva sosema drugo znachenje na moite zborovi ,
citiram :moze da ima moderator koj  ke navreduva ,no treba da bide opomenat (ova go kazuvam opshto za site forumi   deka e pravilo ,a ne nekoj da se najde prozvan spored narodnata koj si ja ima muvata na kapata si vika ish ,taka bilo i taka mislam i ke bide  ,na site forumi ,veruvam i na ovoj )
se nadevam deka TI ke mi odgovorish na moite postovi ,zatoa blagodaram odnapred
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 02:28

Oso.

ne povikuvaj moderiranje

i kolku sto znam , moderiranje ne se komentira.

zatoa najkulturno te zamoluvam da go konkretiziras sekoj nareden post,nisto ne ti e off-topic, kako bese, se  e on topic,ama

СТАРТ МАГАЗИН


Модератор: VOL

mislam deka nedostasuvas na ovaa slika.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Саб Јан 10 2015, 02:40
СТАРТ МАГАЗИН


Модератор: VOL

 e  poradi ova  se otkazav  King ,ne poradi drugo

ne uslovuvav ,ednostavno NEMOZAM DA SI DOZVOLAM  NEKOJ DA GO" PLESNE "MOJOT NIK  VO OVA DRUSHTVO 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 02:47

Oso te sovetuvam, nepotrebno krevas temperatura.

ne e problem da pisuvas za  mene , bi trebalo da primam i kritiki, ama mislam deka ne e fer prema forumov,
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Саб Јан 10 2015, 03:00

jas sum trpeliva King ,ke go pochekam tvojot odgovor na moite postovi ,sepak ti prasha ,jas ti odgovoriv  no i jas istovremeno te prashav ,pa zatoa se nadevam na odgovor .blagodaram
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Саб Јан 10 2015, 03:02

Оса... кинг те оддува.. 

ти не разбра?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Саб Јан 10 2015, 04:02

King da te prasham ,stvarno si me odduval ,a jas ne sum razbrala ?...
ako e ova vistina ,moram da te prasham so shto go zasluziv ova ?
  eve  ako treba i ke te zamolam da mi kazesh koga ke mi odgovarash na drugite postovi ,ako ne ti e teshko ,i ako sakash ?
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Саб Јан 10 2015, 09:04

Веќе нема потреба од никакви одговори.
Беше поканета за модератор... одби..
... беше повторно замолена ... размислуваше со денови...
.... се нафати ... и само по неполн пола час почна со ова,она, овој, оној, ваму, таму ... и пак се откажа ...

Јас на твое барање (бидејки си имаш проблем ... со соработката) те симнав од модератори ..и завршена приказна ...

..понатамошни разговори околу тоа прашање се сувишни и непотребно губење време ...

... а била модератор или не .. и не е толку битно ... битно е твоето учество на форумот ... мислам се разбираме ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Нед Јан 18 2015, 13:26

Нов член на АД Ветерница е...

Laba

сега засега со скромна само една акција...

Честито и нека и се множат!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 18:28

Kezhman velichanstveni напиша:
concrete напиша:..кој проблем го имате со Неговата Светост  никако не ми е јасно...или што е најнормално.., ко сите "мужи".., последен дознавам за  некои тајни овде на форумов????
Nemaat nikakov problem concrete.Koga ke gi napushtam ke vidat deka nemale problem so mene tuku so sopstvenata sueta.
No, kako vikaat "so sila mozhesh da mu zemesh na nekogo,ne mozhesh da mu dadesh " !!
...ај сеа не па и ти обесуј, ќе напуштам, ќе видат ..трапа-лапа ко мали деца сте..( или сте???) Мислам дека никој не те банира и не те брише. Допуштено е секој да си има став и концепт и да се бори за него без лични и долни алузии, епитети и дисквалификации на членовите на форумот и Македонија како држава. Мислам дека  тоа се максимално еластични правила во кои секој добронамерен ќе се најде сосема лесно.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 18:29

za site potrebi za zalbi, pretstavki I poplaki, od sekakov kalibar, se otvara nova tema.
nisto ne se brise, nikoj ne e sankcioniran. nema ni potreba, a Vasite komentari ke bidat dobredojdeni vo temata "Zalbi i poplaki".
blagodaram na razbiranjeto, i prijaten prestoj na Vetermica.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by Kezhman velichanstveni Саб Јан 24 2015, 23:44

Nikoj ne e sankcioniran ?? Abe ajde !!
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Саб Јан 24 2015, 23:47

А кој е санкциониран?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 25 2015, 09:34

чучулига напиша:А кој е санкциониран?

mozes komotno da obrazlozis kade , koj, koga i kako, a mozes i so svoja procena da kazes i zosto,
e nekoj sankcioniran.
temava ti e soodvetna..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Нед Јан 25 2015, 13:04

Kezhman velichanstveni напиша:Nikoj ne e sankcioniran ?? Abe ajde !!
Ajде не се лигави ... не те личи ... не беше таков  ... или сега не си свој ...
... од кога е санкција ако некој од тебе побара да во ПП напишеш само еден ред ...
една имајл адреса ... која патем ја знам ... и која сме ја користеле за комуникација ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 6 Empty Re: Разни известувања

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот