ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни известувања

+4
Admin
OSA
concrete
king
8 posters

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 12:40

vrabec.
nobelova dobivaat za sirenje na demokratija nadvor od povelbite na UN.. Laughing .
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Нед Јан 04 2015, 12:43

чучулига напиша:Зошто бе... зошто мора да се расправаме?

Не ги делиме на "татко нивите" ...бамуа!!!

(И пред некој да рипни сега шо јас се мешам ова она еве: Ко ќе порастам сакам да ја добијам Нобеловата награда за мир, а од негде мора да се почни нели?)
da treba da se pochne ,ajde da pochneme vo klasifikacija na chlenovi ,na edna strana ke bideme site normalni vo virtuelen svet  ,a na drugata samo ON ...
nichim izazvan debatira bez potreba ....
nagradata ti sleduva >.
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 12:44

Osa, be, ne si se butaj samata vo situacija na "izvini bate,", "mi se ispusti", "eve ke izbrisam", "ne mislev nisto loso."

ok? Wink
eve, vetuvam deka ke pijam od tvojata mirotvorna rasolnica i toa na eks, u kafanava koja ja vodis,

samo nemoj posle pak da se zalis od mene, ke me ...kahm... nadrkas, e posle.. Twisted Evil Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by concrete Нед Јан 04 2015, 12:51

VOL напиша:Osa, be, ne si se butaj samata vo situacija na "izvini bate,", "mi se ispusti", "eve ke izbrisam", "ne mislev nisto loso."

ok? Wink
eve, vetuvam deka ke pijam od tvojata mirotvorna rasolnica i toa na eks, u kafanava koja ja vodis,

samo nemoj posle pak da se zalis od mene, ke me ...kahm... nadrkas, e posle.. Twisted Evil Laughing Laughing
Е после..., пааа после иде.................. ПОСЛЕ!!!
Разни известувања - Page 2 Zeus-e10
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 12:51

da treba da se pochne ,ajde da pochneme vo klasifikacija na chlenovi ,na edna strana ke bideme site normalni vo virtuelen svet  ,a na drugata samo ON ...
neverojatno sum nestrpliv da vidam od  "normalnoto"  vo "sprotivniot tabor" Laughing

a ti da ne mobiliziras clanoci za tvojata tajfa, novoformirano  kulturno-umetnicko -drustvo K.O.P.U.C.I? ( kolektiv na pubicni cajzli)?

Ova kao dvizenje, front protiv "On"?
cek da zemam pukanki i sokce so cevce, ziti karfiol, ke bide interesen ovoj baletov... Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 12:54

concrete напиша:
VOL напиша:Osa, be, ne si se butaj samata vo situacija na "izvini bate,", "mi se ispusti", "eve ke izbrisam", "ne mislev nisto loso."

ok? Wink
eve, vetuvam deka ke pijam od tvojata mirotvorna rasolnica i toa na eks, u kafanava koja ja vodis,

samo nemoj posle pak da se zalis od mene, ke me ...kahm... nadrkas, e posle.. Twisted Evil Laughing Laughing
Е после..., пааа после иде.................. ПОСЛЕ!!!
Разни известувања - Page 2 Zeus-e10

JOK more..
pa ti so naiva, ziti rimski papa i saka zuli vracevi Laughing

Разни известувања - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTVTBQYQfwP2UvBav_4wvn3joFnsLlSWO_6_B02R3J6byv_G3McUA

ojhaaaaaa pirat
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 13:01

OSA напиша:
чучулига напиша:Зошто бе... зошто мора да се расправаме?

Не ги делиме на "татко нивите" ...бамуа!!!

(И пред некој да рипни сега шо јас се мешам ова она еве: Ко ќе порастам сакам да ја добијам Нобеловата награда за мир, а од негде мора да се почни нели?)
da treba da se pochne ,ajde da pochneme vo klasifikacija na chlenovi ,na edna strana ke bideme site normalni vo virtuelen svet  ,a na drugata samo ON ...
nichim izazvan debatira bez potreba ....
nagradata ti sleduva >.
Ама види Оса,

не треба никој никого да "класифицира"... поделбите не водат кон ништо добро оти не' има секакви.  Сите сме различни а класифицирање би довело до то да секој си дреми сам во некој замислен ќош и да чека некој друг "на нож". На шо би личело то? До шо би довело? Наместо да одиме нагоре, ќе се удираме по гла и сите колективно ќе тониме.

Треба да ги уживаме меѓусебните разлики, то не' прај побогати, имаме од шо да учиме.

Шо знам... јас така ги гледам работите.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 13:05

Разни известувања - Page 2 Jon-Hamm-GIFs
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 13:06

OSA напиша:
чучулига напиша:Зошто бе... зошто мора да се расправаме?

Не ги делиме на "татко нивите" ...бамуа!!!

(И пред некој да рипни сега шо јас се мешам ова она еве: Ко ќе порастам сакам да ја добијам Нобеловата награда за мир, а од негде мора да се почни нели?)
da treba da se pochne ,ajde da pochneme vo klasifikacija na chlenovi ,na edna strana ke bideme site normalni vo virtuelen svet  ,a na drugata samo ON ...
nichim izazvan debatira bez potreba ....
nagradata ti sleduva >.
Види оса,

не треба никој никого да "класифицира" оти сите сме различни. Билокакви поделби би довеле до то да на крај сите дремиме сам по сам во некој замислен ќош чекајки некој "да ни падни на нож".

На шо би личело то? Шо фајде? Наместо да одиме нагоре, сите би се удирале по гла и би продолжувале да тониме.

Треба да се ценат различностите. Тие се составен дел на процесот на учење на крајот на краиштата.

Шо знам... јас така ги гледам работите.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 13:07

( kaci se murto, simni se kurto.. kako Rambo-mambo-jambo se smiri, ama zatoa se pojavi ozlojedjena Osa so nacionalen antivolovski front Laughing )
leleee..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 13:10

VOL напиша:vrabec.
nobelova dobivaat za sirenje na demokratija nadvor od povelbite na UN.. Laughing .

Еми сегаааааа....

ај и ти шо туку се фаќаш за детали... ќе ги менваме критериумите!!!

 Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 13:11

more vrabec.. zasto tebe ne sum te nagazil?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 13:14

Оти јас ко да памтам дека проба а?

Можи и да сум грешка, не велам не.


Последната промена е направена од чучулига на Нед Јан 04 2015, 13:15. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Нед Јан 04 2015, 13:15

чучулига напиша:
OSA напиша:
чучулига напиша:Зошто бе... зошто мора да се расправаме?

Не ги делиме на "татко нивите" ...бамуа!!!

(И пред некој да рипни сега шо јас се мешам ова она еве: Ко ќе порастам сакам да ја добијам Нобеловата награда за мир, а од негде мора да се почни нели?)
da treba da se pochne ,ajde da pochneme vo klasifikacija na chlenovi ,na edna strana ke bideme site normalni vo virtuelen svet  ,a na drugata samo ON ...
nichim izazvan debatira bez potreba ....
nagradata ti sleduva >.
Ама види Оса,

не треба никој никого да "класифицира"... поделбите не водат кон ништо добро оти не' има секакви.  Сите сме различни а класифицирање би довело до то да секој си дреми сам во некој замислен ќош и да чека некој друг "на нож". На шо би личело то? До шо би довело? Наместо да одиме нагоре, ќе се удираме по гла и сите колективно ќе тониме.

Треба да ги уживаме меѓусебните разлики, то не' прај побогати, имаме од шо да учиме.

Шо знам... јас така ги гледам работите.
e da de ,i jas toa velam ,samo moze neznam "dovolno dobro " da se izrazam ,
mene muabetot mi beshe sosema drug ,poveke pati povtoriv ,ne mi e bitna sushtinata potochno sodrzinata na toa shto ne e izbrishano ,i toa shto e izbrishano od forumot ,mene mi beshe poentata "zoshto neshto se premestuva i brishe ,a za drugoto debatirame  so denovi deka nemoze da se izbrishe ili premesti ..
vidi sega i ova ,jas znachi za ova prashav ,i glej kolku postoi pisha za da mi objasnuva shto e virtuelno a shto realno ,ko da sum maloumna ,a moze sum ,a neznam ,pa treba on da mi kaze ...
klasifikacija ima po razni osnovi ,jas zboruvav za da se naprai klasifikacija spored toa koj kolku e "nepismen "vo smisol na  iskazuvanje potochno pishuvanje na SHALA vo virtuelniot svet na forumot ...eve i ti vcera dade svoja konstatacija "zoshto ne gi ostavi lugeto da ziveat vo sopstvenoto ubeduvanje ",i koj te poslusha uslovno kazano ,nikoj ,zoshto ? 
i ti ne se soglasuvash so toj nachin na "zezanje i diskutiranje " na forumov bez ogled kolku e toj virtuelen,ili jas pogreshno sum te svatila ,neznam .
sekogash postoi moznost virtuelnoto da stane realno ,zar ne ?
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 13:16

e vrabec, a zatoa sto ja sum u stvari cuculiga a ti si vol, ko Dzekil I Hajd. ama ne im kazuvaj na drugite.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 13:16

osa, bre. sakav da ti pomognam ama ke te ostavam sama da si "pomagas"


( na rabota sum de .. Twisted Evil )
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 13:23

VOL напиша:e vrabec, a zatoa sto ja sum u stvari cuculiga a ti si vol, ko Dzekil I Hajd. ama ne im kazuvaj na drugite.

Laughing Laughing Laughing 

Договорено!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 13:34

OSA напиша:e da de ,i jas toa velam ,samo moze neznam "dovolno dobro " da se izrazam ,
mene muabetot mi beshe sosema drug ,poveke pati povtoriv ,ne mi e bitna sushtinata potochno sodrzinata na toa shto ne e izbrishano ,i toa shto e izbrishano od forumot ,mene mi beshe poentata "zoshto neshto se premestuva i brishe ,a za drugoto debatirame  so denovi deka nemoze da se izbrishe ili premesti ..
vidi sega i ova ,jas znachi za ova prashav ,i glej kolku postoi pisha za da mi objasnuva shto e virtuelno a shto realno ,ko da sum maloumna ,a moze sum ,a neznam ,pa treba on da mi kaze ...
klasifikacija ima po razni osnovi ,jas zboruvav za da se naprai klasifikacija spored toa koj kolku e "nepismen "vo smisol na  iskazuvanje potochno pishuvanje na SHALA vo virtuelniot svet na forumot ...eve i ti vcera dade svoja konstatacija "zoshto ne gi ostavi lugeto da ziveat vo sopstvenoto ubeduvanje ",i koj te poslusha uslovno kazano ,nikoj ,zoshto ? 
i ti ne se soglasuvash so toj nachin na "zezanje i diskutiranje " na forumov bez ogled kolku e toj virtuelen,ili jas pogreshno sum te svatila ,neznam .
sekogash postoi moznost virtuelnoto da stane realno ,zar ne ?

Абе оса, јас не мислам дека то е така ко ти шо велиш, дека кинг намерно нешто прај против тебе (јас то читам дека велиш).

Така функционира форумот, софтверски, не е до кингот. 

И друго уште поважно, твоја е одговорноста да не се носиш во ситуација за нешто да треба да сакаш да се бриши. Пред да кликниш на send трипати мери еднаш сечи.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Нед Јан 04 2015, 15:07

чучулига напиша:
OSA напиша:e da de ,i jas toa velam ,samo moze neznam "dovolno dobro " da se izrazam ,
mene muabetot mi beshe sosema drug ,poveke pati povtoriv ,ne mi e bitna sushtinata potochno sodrzinata na toa shto ne e izbrishano ,i toa shto e izbrishano od forumot ,mene mi beshe poentata "zoshto neshto se premestuva i brishe ,a za drugoto debatirame  so denovi deka nemoze da se izbrishe ili premesti ..
vidi sega i ova ,jas znachi za ova prashav ,i glej kolku postoi pisha za da mi objasnuva shto e virtuelno a shto realno ,ko da sum maloumna ,a moze sum ,a neznam ,pa treba on da mi kaze ...
klasifikacija ima po razni osnovi ,jas zboruvav za da se naprai klasifikacija spored toa koj kolku e "nepismen "vo smisol na  iskazuvanje potochno pishuvanje na SHALA vo virtuelniot svet na forumot ...eve i ti vcera dade svoja konstatacija "zoshto ne gi ostavi lugeto da ziveat vo sopstvenoto ubeduvanje ",i koj te poslusha uslovno kazano ,nikoj ,zoshto ? 
i ti ne se soglasuvash so toj nachin na "zezanje i diskutiranje " na forumov bez ogled kolku e toj virtuelen,ili jas pogreshno sum te svatila ,neznam .
sekogash postoi moznost virtuelnoto da stane realno ,zar ne ?

Абе оса, јас не мислам дека то е така ко ти шо велиш, дека кинг намерно нешто прај против тебе (јас то читам дека велиш).

Така функционира форумот, софтверски, не е до кингот. 

И друго уште поважно, твоја е одговорноста да не се носиш во ситуација за нешто да треба да сакаш да се бриши. Пред да кликниш на send трипати мери еднаш сечи.
veke nema rezon da se debatira ,ama da ne kazesh eve nesakam da ti odgovoram ...ushte vo start greshish ,ne protiv mene ,tuku protiv site shto ne se ON ...segogash e ista taktikata ,no ne bi da ja razglabam sega ,nema ni potreba ...SITE ,pa duri i ON mnogu ubavo znaete shto pishuvam ,no nejse ,rekov veke ne e bitno 
tokmu toa beshe moeto prashanje ,okolu toa moze ili nemoze da se izbrishe neshto ili premesti ko shto eve e napraveno so postovite za skijanje ,i namesto odgovor za toa da dobijam ,nekoj go prevrte muabetot ,mozebi nenamerno ,ili ednostavno taka mu odgovarashe pa pochna da mi objasnuva shto e realno ,a shto virtuelno ,eve i TI sega mi kazuvash da "izmeram "ubavo pred da presecham ,a znaesh deka DRUG e toj shto ne meri ,i 


shto prv pochnuva so gnasotiite ,ke ti povtoram ,zoshto vchera ja isprati porakata koja ti ja posochiv preeska ,ako smetash deka e vo red vakvo debilno odnesuvanje samo na eden forumdzija ...shto da izmeram pred da stisnam send jas ,ne pochnuva izivuvanjeto od mene .
sega mislam navistina e dovolno da se nategame ,shto e vo red shto ne ,pogotovo nie dvete ,koga znaeme  mnogu dobro SHTO e rabotata ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Нед Јан 04 2015, 15:10

чучулига напиша:
OSA напиша:e da de ,i jas toa velam ,samo moze neznam "dovolno dobro " da se izrazam ,
mene muabetot mi beshe sosema drug ,poveke pati povtoriv ,ne mi e bitna sushtinata potochno sodrzinata na toa shto ne e izbrishano ,i toa shto e izbrishano od forumot ,mene mi beshe poentata "zoshto neshto se premestuva i brishe ,a za drugoto debatirame  so denovi deka nemoze da se izbrishe ili premesti ..
vidi sega i ova ,jas znachi za ova prashav ,i glej kolku postoi pisha za da mi objasnuva shto e virtuelno a shto realno ,ko da sum maloumna ,a moze sum ,a neznam ,pa treba on da mi kaze ...
klasifikacija ima po razni osnovi ,jas zboruvav za da se naprai klasifikacija spored toa koj kolku e "nepismen "vo smisol na  iskazuvanje potochno pishuvanje na SHALA vo virtuelniot svet na forumot ...eve i ti vcera dade svoja konstatacija "zoshto ne gi ostavi lugeto da ziveat vo sopstvenoto ubeduvanje ",i koj te poslusha uslovno kazano ,nikoj ,zoshto ? 
i ti ne se soglasuvash so toj nachin na "zezanje i diskutiranje " na forumov bez ogled kolku e toj virtuelen,ili jas pogreshno sum te svatila ,neznam .
sekogash postoi moznost virtuelnoto da stane realno ,zar ne ?

Абе оса, јас не мислам дека то е така ко ти шо велиш, дека кинг намерно нешто прај против тебе (јас то читам дека велиш).

Така функционира форумот, софтверски, не е до кингот. 

И друго уште поважно, твоја е одговорноста да не се носиш во ситуација за нешто да треба да сакаш да се бриши. Пред да кликниш на send трипати мери еднаш сечи.
da te zamolam pojdi vo meanata da ti kazam neshto ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 15:11

Разни известувања - Page 2 XKVuo2N
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Нед Јан 04 2015, 16:37

VOL напиша:e vrabec, a zatoa sto ja sum u stvari cuculiga a ti si vol, ko Dzekil I Hajd. ama ne im kazuvaj na drugite.
Чек, чек ... според некоја татаристанска математика
... нели беше тројно равенство?

чучулига=king=VOL
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 16:39

Пиши таму, да не се кажва на другите а не па скроз се' да се открива....

Пуууууу мајкуму!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 16:41

king.
 nemoj da si kazal na drug ( ova ja sam na sebe si muabetam Laughing )
 ne treba da znaat.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Нед Јан 04 2015, 16:43

VOL напиша:king.
 nemoj da si kazal na drug ( ova ja sam na sebe si muabetam Laughing )
 ne treba da znaat.
Ај и јас сам себе да си реплицирам ...

..договорено ..ништо не кажувам ..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања - Page 2 Empty Re: Разни известувања

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот