ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предлози и прашања

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by хан Ацо Чет Ное 20 2014, 20:57

king2 напиша:
чучулига напиша:Гласам да се "угасни" Фири.
Не мора .... се до бар не му се испушти некоја дирекна пцовка или претера или нонстоп само ги укакува сите теми..
... доволно е да се игнорира, нек си праи муабет сам со себе ...

...гледам ме спомнал за во мелницата ... king не беше таму кога firi се појави ...
...фири мора да е оној татар-он ...


јблг ... стрпливи сме .. но се има свој крај ...
... никој овде не е должен да трпи нечии манијачења ..

... на крај од краевите ... ако не му се свиѓа овде ... кој таков дошол, никој во ланци не го довлечкал ...
?
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Чет Ное 20 2014, 21:07

?

Тоа ти е .... кратенка ... од Скопски говорен сленг ... Laughing

... и значи ..  јебемлига ... у превод ... „нејсе“
.. а што, вие немате некои такви изрази ...
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by хан Ацо Чет Ное 20 2014, 21:28

king2 напиша:
?

Тоа ти е .... кратенка ... од Скопски говорен сленг ... Laughing

... и значи ..  јебемлига ... у превод ... „нејсе“
.. а што, вие немате некои такви изрази ...
Се разбира дека го знам изразот јбг,ама јблг ми личи на некойа пцовка кон Бугарите Very Happy .Кай нас викаме ебем ли го .
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Чет Ное 20 2014, 21:39

хан Ацо напиша:
king2 напиша:
?

Тоа ти е .... кратенка ... од Скопски говорен сленг ... Laughing

... и значи ..  јебемлига ... у превод ... „нејсе“
.. а што, вие немате некои такви изрази ...
Се разбира дека го знам изразот јбг,ама јблг ми личи на некойа пцовка кон Бугарите Very Happy .Кай нас викаме ебем ли го .
А бе ... а видите буква „б“ во некоја кратенка одма мислите дека е Бугарија .... Laughing Laughing Twisted Evil
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by чучулига Саб Ное 22 2014, 19:48

Jас само да кажам дека при најавување под полето за лозинката пиши "заВоравив"
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Саб Ное 22 2014, 20:00

Ај па и ти ..не ситничари толку ...
..важно знајш за што се работи ..
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by чучулига Саб Ное 22 2014, 20:04

Па... се извинувам.

Мислам ферски беше дека забележав и кажав.

Пфффф!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Саб Ное 22 2014, 20:08

Ферски е ....
ама не мораше баш сите да видат ... Very Happy

п.с.   тек да видиш што овој ханот пишува за тебе у еден бугарски форум ...

..таму сме сите на тапет ...
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by чучулига Саб Ное 22 2014, 20:11

king2 напиша:Ферски е ....
ама не мораше баш сите да видат ... Very Happy

Прифаќам.

Другиот пат ќе 
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by чучулига Саб Ное 22 2014, 20:32

king2 напиша:

п.с.   тек да видиш што овој ханот пишува за тебе у еден бугарски форум ...

..таму сме сите на тапет ...

Ни го знам ни ме знај... шо сака нека пиши, негова работа.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by хан Ацо Саб Ное 22 2014, 21:35

king2 напиша:Ферски е ....
ама не мораше баш сите да видат ... Very Happy

п.с.   тек да видиш што овој ханот пишува за тебе у еден бугарски форум ...

..таму сме сите на тапет ...
Пишувал сум за Чучулига?Не се секьавам.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by Sahara raj Саб Ное 22 2014, 21:37

king2 напиша:
хан Ацо напиша:
king2 напиша:
?

Тоа ти е .... кратенка ... од Скопски говорен сленг ... Laughing

... и значи ..  јебемлига ... у превод ... „нејсе“
.. а што, вие немате некои такви изрази ...
Се разбира дека го знам изразот јбг,ама јблг ми личи на некойа пцовка кон Бугарите Very Happy .Кай нас викаме ебем ли го .
А бе ... а видите буква „б“ во некоја кратенка одма мислите дека е Бугарија .... Laughing Laughing Twisted Evil
lol! lol! lol!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by чучулига Саб Ное 22 2014, 22:31

king2 напиша:п.с.   тек да видиш што овој ханот пишува за тебе у еден бугарски форум ...

..таму сме сите на тапет ...

хан Ацо напиша:
king2 напиша:
п.с.   тек да видиш што овој ханот пишува за тебе у еден бугарски форум ...

..таму сме сите на тапет ...
Пишувал сум за Чучулига?Не се секьавам.

Ха...

Пишел или не?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by OSA Саб Ное 22 2014, 22:50

mi se chini king greshka si ,za cuculiga pishe drugion ,firi ,ne e hanot
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by чучулига Саб Ное 22 2014, 22:56

Хихихихихиииии

абе ај....

некој во Бугарија се занимава со чучулига?

АХАХАХАХАХААААААААААХАХАХААААХАХАААААХААААХАХАА

...................

АХАХАХАХААААААААА.......

Абе ај???? 

Не бе... сериозно???

АХАХАХАХАХАААААХАХАХАХААААААХААААА........

........

ХАХАХАААААХАХААААА

уфффф... абе навистина кинисало чоештвото!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by OSA Нед Ное 23 2014, 13:15

prashanje do moderatorot :probuvam da si go stavam mojot potpis na profilot shto glasi "koga nekoj premnogu pametno zboruva malkumina go razbiraat ",nemoze ,pa me interesira zoshto i dali naskoro ke moze
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Нед Ное 23 2014, 16:35

Пробај сега!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by OSA Пон Ное 24 2014, 19:06

king2 напиша:Пробај сега!
neke moki ...moram da gi chekam inzinjerite ,oni mi stavaat i mi vadat ...
sega sakam dsa prasham pak okolu brojot na postovite ,ako e avtomatski nemoze da stoi edna ista brojka ako sum pishuvala vo 23 chasot i vo 23 i 30 ,,,vo razmah od pola sat pishuvam tri posta i site se so isto brojce ,a vikate i ti i concrete avtomatski broi ( ne mi e za tituli i akcii ,chisto radoznalo prashanje ,kako e mozno ,i ne sum machka ,a sakam machki )
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by concrete Пон Ное 24 2014, 19:45

OSA.., бројот на постови ти е ист на целиот форум додека не се смени по нов пост..нема тука никакво штелување или крадење или незнам што. Јас уште од првиот момент инсистирам на јасна ситуација за тоа чив е форумот , ААААКО  некој сака да го купи... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Бидејќи за сега никој , вредноста на акцијата е НУЛА.
На 100 постови една акција . Значи една додека не бидне 199 на 200, тогаш стануваат 2. пак до 299 и така натака. За сега вкупно акции има некаде околу 25-26...
Биди сигурна ептен сигурна , дека никој ништо нема да му "украде" никому. Има предлог да се даваат и акции за број на отворени теми. Незнам колку е умно заради вакви како твојов коментари.
Понаклонет сум на рамни даноци па кому иде, но на првиот годишен собир на Бордот у Кафана ХХХ ќе го решиме и тоа.
Ова се.. не е ниту бизнис , ниту купување на некого. Несакавме да дојдеме во Ченто ситуација..да "продаваме" и туѓ труд и дело. Само заради тоа, ништо друго..ни предно , ни задно.
Се надевам дека овој чамец за спасување на воденичарите ќе биде доволно голем , за да има место за сите, ако не е ќе го доградиме. Мислам дека вреди да се продолжи , барем за некои од нас интересната дружба.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by хан Ацо Пон Ное 24 2014, 19:58

За Бугари акции ке има ли?
Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by OSA Пон Ное 24 2014, 20:07

concrete напиша:OSA.., бројот на постови ти е ист на целиот форум додека не се смени по нов пост..нема тука никакво штелување или крадење или незнам што. Јас уште од првиот момент инсистирам на јасна ситуација за тоа чив е форумот , ААААКО  некој сака да го купи... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Бидејќи за сега никој , вредноста на акцијата е НУЛА.
На 100 постови една акција . Значи една додека не бидне 199 на 200, тогаш стануваат 2. пак до 299 и така натака. За сега вкупно акции има некаде околу 25-26...
Биди сигурна ептен сигурна , дека никој ништо нема да му "украде" никому. Има предлог да се даваат и акции за број на отворени теми. Незнам колку е умно заради вакви како твојов коментари.
Понаклонет сум на рамни даноци па кому иде, но на првиот годишен собир на Бордот у Кафана ХХХ ќе го решиме и тоа.
Ова се.. не е ниту бизнис , ниту купување на некого. Несакавме да дојдеме во Ченто ситуација..да "продаваме" и туѓ труд и дело. Само заради тоа, ништо друго..ни предно , ни задно.
Се надевам дека овој чамец за спасување на воденичарите ќе биде доволно голем , за да има место за сите, ако не е ќе го доградиме. Мислам дека вреди да се продолжи , барем за некои од нас интересната дружба.
i vcera a i denes ista mi e zelbata za da ja razjasnam sostojbata ,pocnuva da me navreduva tvoeto aludiranje deka nikoj nikogo nema da ukrade ,rekov toa mi e sovrsheno jasno i plus IC ne mi e bitno ,ke ti povtoram IC ne mi e bitno kolku posta ke mi izbroi avtomatski ,no ne mi e jasno kako i zoshto se pojavuva ova neshto na forumov i go pravi neseriozen ..ako ti e za "uteha " za da ne go nosish muabetot vo pogreshen pravec i kaj tebe i kaj king ushte sinojka go zabelezav istoto ,na cela strana na edna tema pishuvash pet posta i site pet se so ista brojka ....na kajgana ne e taka ,no i na vodenica ne beshe taka vo pochetokot ,no pred da zgasne pochnaa i vakvi neshta da se pojavuvaat ,dovolno e da se otvori bilo koja tema i da se zabelezi toa ,i toa kako shto veke ti pishav se pojasvi kaj site bez isklucok ,zatoa ne se somnevam deka nekoj ke ne "ukrade ",tuku ednostavno me interesira ...za bordot u kafana xxx  se prifaka ,i nemora da e xxx ,neli ke jademe mekici od straza u Skopje ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by concrete Пон Ное 24 2014, 20:10

за мекиците мислам немаме таков бордовски договор, а на темава акции веќе нема да зуцнам... Very Happy 
за навреда ни на крај памет.., море ни во сон..ни мој , а сигурен сум ни Кинг-ов.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by Sahara raj Пон Ное 24 2014, 20:30

Osa! sto poise se kolnat u cesnost i regularnost, odma da ti e jasno deka nema nisto od toa. Postovi se kradat odnosno upisuvaat na tugjo konto kako i se vo drzavava zadnive 7-8 godini! Na kraj ke te primoraat za nekoj evtin rucek da si gi sitnes tvoite postovi predthodno desetpati obezvredneti!Twisted EvilTwisted EvilTwisted Evil

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by YAS Пон Ное 24 2014, 20:57

Транзициски профитери...Предлози и прашања - Page 2 Smiley-laughing021

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by OSA Пон Ное 24 2014, 21:46

concrete напиша:за мекиците мислам немаме таков бордовски договор, а на темава акции веќе нема да зуцнам... Very Happy 
за навреда ни на крај памет.., море ни во сон..ни мој , а сигурен сум ни Кинг-ов.
kaj najde sega da se kolnesh deka nema da zucnesh za akciite ,barem da mi odgovoreshe  ,pa posle kolnise i molci ako sakash i dodeka da pieme mekici i da jademe kafe u centar na Skopje ....nishto ne mi preostanuva ,ke moram da si chekam podobri vreminja
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања - Page 2 Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот