ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предлози и прашања

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Предлози и прашања Empty Предлози и прашања

Пишување by king Пон Ное 17 2014, 02:16

Накратко ...
Предлози за и околу форумот и разни  прашања за ... кој, зошто, како, каде, кога ...
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Вто Ное 18 2014, 09:32

Овде ќе и одговорам на ОЅА за околу меаната...

За отворање на меани, кафани е наменет точно овој подфорум ...
..на кој му е до конобарање слободно може да почне со работа ...

... јас сум поише по Стриптиз барови ... lol!

Подфорум  МЕАНА ... нема да има ..не бар под тоа име!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by concrete Вто Ное 18 2014, 09:56

Кинг би  можело  сепак да допуштиш нешто ко стариот Кермес , ако OSA  се нафати да биде главна и одговорна, ако топлес-келнерките и се чедни и со јак карактер, само за гледати а не и за пипати.., и ако успее некако да ги ископа NCD и Фактотум за стални гости-маскоти на шанк, првиот да рецитира поезија, а другиот да глуми пијаница-скандалист,  по можност на куп со спаринг партнерите му Невен,Ацева и оној мутниот Il Prezidente. За музиката немам идеа...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Вто Ное 18 2014, 10:02

concrete напиша:Кинг би  можело  сепак да допуштиш нешто ко стариот Кермес , ако OSA  се нафати да биде главна и одговорна, ако топлес-келнерките и се чедни и со јак карактер, само за гледати а не и за пипати.., и ако успее некако да ги ископа NCD и Фактотум за стални гости-маскоти на шанк, првиот да рецитира поезија, а другиот да глуми пијаница-скандалист,  по можност на куп со спаринг партнерите му Невен,Ацева и оној мутниот Il Prezidente. За музиката немам идеа...
Никој не и брани да отвара колку сака кафани и барови .. но сега засега во СТАРТ МАГАЗИН подфорумот ... а за понатаму ако се јави потреба можда и издвоиме засебен подфорум со прикладно име!

Сите опции се во игра!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by OSA Вто Ное 18 2014, 21:51

king2 напиша:Овде ќе и одговорам на ОЅА за околу меаната...

За отворање на меани, кафани е наменет точно овој подфорум ...
..на кој му е до конобарање слободно може да почне со работа ...

... јас сум поише по Стриптиз барови ... lol!

Подфорум  МЕАНА ... нема да има ..не бар под тоа име!
bitno da se pie ,pee ,smee ,da se zezame ,da ni se ispolnat dushite so radost ...zivotot e eden ,da go ziveeme srekni ,pa i za kratko i za eden mig dodeka pishuvame nekoj interesen post  i  pokraj toa shto sekojdnevno sme opkruzeni so neubavi neshta .....voopshto ne e bitno   da ima  nov podforum meana ,moze i na ovoj podforum da se obideme za pocetok ko shto velish ,za ponatamu ke se dogovarame ,a vo znak na MINATOTO NESVRSHENO VREME bi sakala da ja vikam so nejzinoto staro ime "virtuelna meana "
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by OSA Вто Ное 18 2014, 22:06

concrete напиша:Кинг би  можело  сепак да допуштиш нешто ко стариот Кермес , ако OSA  се нафати да биде главна и одговорна, ако топлес-келнерките и се чедни и со јак карактер, само за гледати а не и за пипати.., и ако успее некако да ги ископа NCD и Фактотум за стални гости-маскоти на шанк, првиот да рецитира поезија, а другиот да глуми пијаница-скандалист,  по можност на куп со спаринг партнерите му Невен,Ацева и оној мутниот Il Prezidente. За музиката немам идеа...
blagodaram concrete za doverbata ,sega gi vidov postovite deka "sovetot na veternica "odlucil da ja otvoram "virtuelnata meana ",eve vetuvam vo najskoro vreme ke ja otvoram ....me zbuni koj toa go oslovuvash so faktotum?.....isto i za neven i aceva  ?????koi se tie ....sum propushtila neshto po forumive (vo mnozina gi spomnuvam vodenica i kajgana )...za Il Prezidente e tuka ,nema shto da go donesam megu nas e .....
za muzikata ke odime za pochetok po sistemot dzuboks ,sami gostite neka si  biraat ,namesto sitni paricki ke potroshat samo nekolku reda vo postot ..
se nadevam ke se sobereme dobro drushtvo ......naskoro 
mozebi ke ni se posreki pa od virtuelnata meana ke prodolzime vo mekicite od straza live ....nikogash ne se znae shto nosi utreshniot den .......
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Сре Ное 19 2014, 00:16

OSA напиша:
bitno da se pie ,pee ,smee ,da se zezame ,da ni se ispolnat dushite so radost ...zivotot e eden ,da go ziveeme srekni ,pa i za kratko i za eden mig dodeka pishuvame nekoj interesen post  i  pokraj toa shto sekojdnevno sme opkruzeni so neubavi neshta .....voopshto ne e bitno   da ima  nov podforum meana ,moze i na ovoj podforum da se obideme za pocetok ko shto velish ,za ponatamu ke se dogovarame ,a vo znak na MINATOTO NESVRSHENO VREME bi sakala da ja vikam so nejzinoto staro ime "virtuelna meana "
Твое право .... сем ако не се јави некој грк ..упс пардон ..јуженциган .. да ти го оспори правото ..
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by хан Ацо Сре Ное 19 2014, 18:57

Кинг,можно ли е да се постават линкови на заглавната страница кон медиуми?Ке биде полезно за корисниците на форумот.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Чет Ное 20 2014, 10:02

хан Ацо напиша:Кинг,можно ли е да се постават линкови на заглавната страница кон медиуми?Ке биде полезно за корисниците на форумот.
Sega zasega takva opcija ne postoi ...

Сепак ова е бесплатен онлајн софтвер и тие работи изгледа треба да ги одобри сопственикот на платформата ...

... еве и без никој ништо да не праша сега горе идат некои реклами ..на кои ОЅА „наседна“...јблг ... мала неугодност за користење на софтверот ...
..но и тие реклами се решаваат со ... кој ја користи запалената лиса ... со add-ните  Adblock  и noscript ...
... овој вториот е малкуцка зезнат за користење (издавање на дозволи) но затоа е одличен

... комбинацијата од овие два адд-на е смрт за рекламите ...
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by Гостин Чет Ное 20 2014, 17:12

Предлагам да се пишува повеке и от повеке луге. За тоа ГЛАВНА претпоставка е да има слобода на мисленйето. Ниту вие очекуват яс да мислам како грагянин на РМ ниту яс од вас како грагяни на РБ. Нели ако сакате форумот да се прошири, сите знаеме оти умре воденица. Баниранйе на сите кои не мислат како тебе и накрай си останаа само модераторите. Живееме во 21 век социалните мрежи го превзеа интернет именно зарад слободата, секой да кажува што мисли без страв. Ако сакате стотици луге да пишуват, а не 4-5 како сега ова треба да се покаже. Лично яс не вервам кингот да се сдржи или дотолку промени за да може да трпи мисленйе кое не е како неговото ама ке се види.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by concrete Чет Ное 20 2014, 17:59

добро бе Firi , ама некако те има премногу.., а отворам Ветерница , а само Firi гледам....Smile   Дај бе и за бугарски поими си преактивно дете....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by Гостин Чет Ное 20 2014, 18:10

concrete напиша:добро бе Firi , ама некако те има премногу.., а отворам Ветерница , а само Firi гледам....Smile   Дај бе и за бугарски поими си преактивно дете....
Не бе, проблемот е дека нема многу кои да пишуват. Ако има уште 200-300 луге како ке гледаш само мойот ник? Така да работи за нивната активизация, а не за моята деактивизация. Very Happy Ти си го незнаеш приватниот интерес Smile Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by concrete Чет Ное 20 2014, 18:27

викаш??? баш ќе го замолам Кинг да те утепа.... нека е и тишина без никој, поарна е од оваа твоја врева... Wink
..форумов и онака си беше мирен и тивок цела година и кусур...без твојата се присутна чубрица...


Последната промена е направена од concrete на Чет Ное 20 2014, 18:30. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by YAS Чет Ное 20 2014, 18:30

Еј,па нели беше подалечен братучед.Како сега така да го утепаат.Навистина каменот од близу доаѓа. Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by concrete Чет Ное 20 2014, 18:31

YAS напиша:Еј,па нели беше подалечен братучед.Како сега така да го утепаат.Навистина каменот од близу доаѓа. Laughing
ај не се прај неодавде, досаден е како тафтабита.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by OSA Чет Ное 20 2014, 18:40

concrete напиша:викаш??? баш ќе го замолам Кинг да те утепа.... нека е и тишина без никој, поарна е од оваа твоја врева... Wink
..форумов и онака си беше мирен и тивок цела година и кусур...без твојата се присутна чубрица...
i jas go zamoliv ,ama dzabe ...ova da ne vazi i za mene ?   mislam ne se lutam ,ako e da si znam ...
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by concrete Чет Ное 20 2014, 18:44

..што да важи за тебе..???, ај не се глупирај..само зунзај си ти без гајле....не си ти чубрица  OSA си, се надевам не онаа на Мијалков Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by OSA Чет Ное 20 2014, 18:50

concrete напиша:..што да важи за тебе..???, ај не се глупирај..само зунзај си ти без гајле....не си ти чубрица  OSA си, се надевам не онаа на Мијалков Very Happy Very Happy
skraja da e prijatele ...mene mi e maka shto disham isti vozduh so vakvi monstrumi ,a kamo li da bidam del od vakva bagra....znaesh kako vikaat podobro prashaj si da ne zgreshish ...otvaram forumot i se gledam jas ...i ON ,pa si vikam prashaj da ne go jadesh stapot ,potocno brukata ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by Гостин Чет Ное 20 2014, 18:50

concrete напиша:викаш??? баш ќе го замолам Кинг да те утепа.... нека е и тишина без никој, поарна е од оваа твоја врева... Wink
..форумов и онака си беше мирен и тивок цела година и кусур...без твојата се присутна чубрица...
Е те тогаш ке си ги читаш само твоите глупости во умрениот форум. Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by чучулига Чет Ное 20 2014, 18:58

Гласам да се "угасни" Фири.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by хан Ацо Чет Ное 20 2014, 19:01

чучулига напиша:Гласам да се "угасни" Фири.
Ово не е убаво.Што ке стане ако твоите политички опоненти овде на форумов са повеке,и гласат да те "угаснат" и тебе?
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by concrete Чет Ное 20 2014, 19:06

Почитуван Хане,  Firi не е политички опонент, ниту незнам каков опонент... туку лајава невоспитана и проста џукела. За него треба шинтер и право у кафилерија....каде мислам дека баш сега го примаат...
Никогаш не ми е јасно , од каде само извираат вакви кои се трудат да го укакаат секој македонски форум на кој ќе се појават..
После зошто се појавувале VOL-ови.., да се чудиш што не врие такви.
На човек му е чест да спори со опонент.., бубашвабите едноставно се газат.


Последната промена е направена од concrete на Чет Ное 20 2014, 19:07. Мислењето е променето 2 пати.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by чучулига Чет Ное 20 2014, 19:06

Не и мора да е убо кога е корисно.

Профилакса пред се.

И, не сум суетна ама ич.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by king Чет Ное 20 2014, 20:44

чучулига напиша:Гласам да се "угасни" Фири.
Не мора .... се до бар не му се испушти некоја дирекна пцовка или претера или нонстоп само ги укакува сите теми..
... доволно е да се игнорира, нек си праи муабет сам со себе ...

...гледам ме спомнал за во мелницата ... king не беше таму кога firi се појави ...
...фири мора да е оној татар-он ...


јблг ... стрпливи сме .. но се има свој крај ...
... никој овде не е должен да трпи нечии манијачења ..

... на крај од краевите ... ако не му се свиѓа овде ... кој таков дошол, никој во ланци не го довлечкал ...
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by чучулига Чет Ное 20 2014, 20:55

OK кинг.

Заради претходно искуство со дотичниот преферирам профилакса.

Почитувам различни мислења и ај да видиме.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Предлози и прашања Empty Re: Предлози и прашања

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот