Упад на вооружена група од Косово

Страна 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 12:00

ne mi se isplati tebe da ti objasnuvam. lugjeto svakjaat. a tebe, bezpolezno e sto i da ti napisam.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 12:03

Оти таков став Вол?

И како така бесполезно е да се објасни на некој шо не сфаќа?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 12:05

чучулига напиша:Оти таков став Вол?

И како така бесполезно е да се објасни на некој шо не сфаќа?
vidi, golema si, so se veli vozrasna si i imas mozok kolku znam.
ne moze za sve tuka "ja nisam odavde pa objasnete mi" da  se izjasnuvas. eve i ja sakam da mi objasnis nesto, ama sekogas koga ke te prasam da mi objasnis, ili se prais ulava, ili mene me prais.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 12:09

Ко ќе не знам нешто, јас прашвам Вол. То е нормално мислам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 12:11

uzivaj.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by кнез on Саб Мај 09 2015, 12:48

чучулига напиша:

Две криминални банди од Косово “изнајмени“ за инциденти во Куманово ?!
Зачудувачка интуитивност или коинциденција на ДПМНЕ да го одржи конгресот наместо ко најавено 9ти на 2ри Мај
Само безумен Македонец може да постира ваков линк.
Каде се сега рибарот  архимед и останатите ?

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by кнез on Саб Мај 09 2015, 12:49

Работата е поголема од тоа што информираат медиумите,на раб е д се повика на мобилизација.
Јас мислам веднаш да се повика на мобилизација.

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Саб Мај 09 2015, 13:19

кнез напиша:Работата е поголема од тоа што информираат медиумите,на раб е д се повика на мобилизација.
Јас мислам веднаш да се повика на мобилизација.
..нема потреба , кошерите и педофилите само тоа го чекаат..доволно е да се покажат сите заби со се очњаците... Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 09 2015, 15:34

чучулига напиша:Кај си ти гестапо?

Те снема.... да не беше на екскурзија некаква?

Прашвам ради песната.
tuka sum tise dopadna li pesnata
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Саб Мај 09 2015, 15:45

...песма лета ли беше вашава песна??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Саб Мај 09 2015, 16:29


ФОТО: Шилегов се исмева со полицајците кои ја бранат државата!

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, на својот Фејсбук профил денес објави статус во кој се исмева со денешните трагични настани.


 
Шилегов во битката за политички поен покажа големо непочитување кон полицајците кои застанаа во одбрана на Македонија и ги ризикуваат сопствените животи.
Еве што напиша портпаролот на најголемата опозициска партија која претендира да дојде на власт:
„Како мал не му давале да си игра ‪#‎камај, па сега мора тоа да го изживее.
Не знам дали му кажале, дека во #камај имаше и еден термин кога ќе те фатат.
Тогаш на фатениот му се се викаше ‪#‎жив...“
Шилегов денес се исмеа со полицајците кои ја бранат државата.
Во вооружените престрелки денес се тешко повредени голем број на полициски службеници кои ги ризикуваат своите животи да ја одбранат Македонија.

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Саб Мај 09 2015, 16:57

Петре Шиљегов е шиљокураантер, гњида и најобичем сорос потрчко.., кој ли ќе ми го гледа акот Very Happy  Кога тогаш ќе викне : живела америка!!!
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 19:29

gestapo напиша:
чучулига напиша:Кај си ти гестапо?

Те снема.... да не беше на екскурзија некаква?

Прашвам ради песната.
tuka sum tise dopadna li pesnata
Јас сум стабилен тип, мене песни ич не ме задират.
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 21:06

http://www.plusinfo.mk/vest/25221/jahjaga-povika-na-pocituvanje-na-zakonite-i-vozdrzuvanje-od-nasilstvo

Добро Госпожо оќеј.

ами, да си ги приберите тие таквите, чукнки упади на оружени групи од ваша страна е акт на војна, А вие чунки сте протекторат, е не убо стој. Додуша која војана убо стој?

Испаѓа не' напаѓат ЕУ и НАТО демселфс.

И сега госпожа, не знам јас дали вие знајте кој со кој соработувал, заработувал, ама, амааааааа....

Госпожа, ај бе, речете му да си ги ги приберат ноѕете до кај му е чергата на то вашите престапници. 

Оти, јас немам ништо да изгубам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Саб Мај 09 2015, 21:32

чучулига напиша:http://www.plusinfo.mk/vest/25221/jahjaga-povika-na-pocituvanje-na-zakonite-i-vozdrzuvanje-od-nasilstvo

Добро Госпожо оќеј.

ами, да си ги приберите тие таквите, чукнки упади на оружени групи од ваша страна е акт на војна, А вие чунки сте протекторат, е не убо стој. Додуша која војана убо стој?

Испаѓа не' напаѓат ЕУ и НАТО демселфс.

И сега госпожа, не знам јас дали вие знајте кој со кој соработувал, заработувал, ама, амааааааа....

Госпожа, ај бе, речете му да си ги ги приберат ноѕете до кај му е чергата на то вашите престапници. 

Оти, јас немам ништо да изгубам.
.....таа е само кукла-панукла.... амбасадорот американски треба да објасно што тоа не подјебава и од кои причини. Се друго е ветер . Ни госпожата би бекнала ,ни оној од Тирана би зуцнал, кога овој не би ги пуштил од ланецот.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 21:39

Е да си жив и здрав.

Има едно нешто, се вели интегритет.

И груевски и сите твои погоре спмнати се одречени од то. Немој ни случајно да ми баиш дека ова дека она... ем то, се' свое дадоја на американците.

И сега ќе ги дупат... па ќе ги дупат.

Штетата е дека ДПМНЕ ја кладе Македонија рем. 

Смрт за ДПМНЕ!!!

то е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Arhimed on Саб Мај 09 2015, 22:34

Полицијата извела акција во утрото, со полицајци од Полошко (не од Куамново). Обично така апси опасни криминалци, на спиење.

Сепак, некој ги поткажал, и терористите спремно ги дочекале. Оттаму голем број повредени и тројца убиени полицајци, Бог да ги прости.

Се надевам уапсените бргу ќе пропеат кој ги пратил, кој им платил и кој им дојавил.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 23:00

(прочитано)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Саб Мај 09 2015, 23:08

чучулига напиша:Е да си жив и здрав.

Има едно нешто, се вели интегритет.

И груевски и сите твои погоре спмнати се одречени од то. Немој ни случајно да ми баиш дека ова дека она... ем то, се' свое дадоја на американците.

И сега ќе ги дупат... па ќе ги дупат.

Штетата е дека ДПМНЕ ја кладе Македонија рем. 

Смрт за ДПМНЕ!!!

то е.
..прочитано...
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Нед Мај 10 2015, 01:37

Telma ... глупаци

http://telma.com.mk/vesti/eksluzivno-foto-teroristite-vo-civilna-obleka-i-patiki

...па зар во патики не може да држи пушка и пука од неа ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Мај 10 2015, 07:42

Издишаа  и тие.., ко млохав балон дупнат. Единствената шанса им е квислинзите да дојдат на власт, затоа си и така жестоки та дури губат свест и логика. И тие и сите такви.
Во спротивно знаат дека Велија ги чека, досадно му е...
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Мај 10 2015, 10:56

Грујо гледам го нема нигде, исто и Врховниот командант..нису овде или нису одавде.... Cool
Луѓе гинат ко муви од две причини кои се објаснуваат секоја само со по еден збор: велепредавство како прво и глупоќа да не го есапиш како можно, второ. 
Не нема многу Македонци за да си го допуштаме луксузот на мртви херои. Ние сме и урамени и обадинтерени и соросоидирани, некој да мисли дека тоа е само флоскула е идиот ..посебно ако е одговорен за планирање на нешто .., при што можат да загинат луѓе.
А за сега шест мртви и незнам колку и како ранети..,  неколку пати повеќе , кај единица посебно тренирана и увежбана за тоа на толку мал простор, незнам каков комплициран...,   е апсолутно недопустиво.
Некој или бегал од часови и не си ги научил лекциите. Или е нешто друго со што сега не ни сакам да калкулирам... Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Мај 10 2015, 11:22

8....осум??? Незнам зошто , ама секогаш ме јадеше јанза за тоа дали оние кои треба и навистина знаат или само мислат дека е така.....
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Мај 10 2015, 12:26

....почнува да ме фаќа нервоза од глупоќата на повиканите. Тоа бе певачко друштво се собрало или специјалциве ги водат питомци на некој  киндергартен од Демир Хисар???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Нед Мај 10 2015, 12:37

concrete напиша:....почнува да ме фаќа нервоза од глупоќата на повиканите. Тоа бе певачко друштво се собрало или специјалциве ги водат питомци на некој  киндергартен од Демир Хисар???
Dojdi ti da vidis od kade gi vadat..i dali se od ludnicata vo demirhisar..ama dojdi pobrzo.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот