Упад на вооружена група од Косово

Страна 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Сре Апр 22 2015, 09:15

чучулига напиша:
Прч напиша:Се е релативно. Ако го цениме според дипломата од универзитетот на Мултигруп, навистина е наивен. Инаку, некој може да рече и дека е забеган....

Абортус.
..спонтан или испровоциран???  а леунката???  како е??? Мене се ми се чини дека пак ќе помине како 2001 пак со истите доктури Cool
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by кнез on Сре Апр 22 2015, 12:40

King,пријателе,оваа тема  мора да се поврзе со темата за Пучот и Зајко зошто е апсолутно единствено цело.Исто така и Турскиот Поток е дел од големата слика па затоа најдобро би било да се отвори тема за Американската агресија врз Македонија и нејзината влада која се дрзна да даде отпор и да ги стави во прв план своите,пред американските интереси,и сите нејзини појавни облици.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 22 2015, 16:54

concrete напиша:
чучулига напиша:Кој рече дека е зафрканција конкретен?

Има статус многу компликејтед кај мене.

Инаку, не се плаши... промптно изреагира Иванов

Иванов свика состанок на државниот врв
Бог да не' чува и брани!
..не за боравај дека Иванов , за разлика од Стојанче е реален "генерал" може да прогласи воена состојба док трепнеш... Wink
Albanci bojkotuju makedonskog predsednika


Albanski zvaničnici bojkotovali hitan sastanak kod predsednika Đorđa Ivanova. Ahmetijeva partija: Ivanov nije legitiman predsednik Makedonije.
Makedonska politička scena, već ozbiljno uzdrmana serijom "eksplozija" koje su izazvale opozicione "bombe", dobila je dodatni udarac u utorak kasno uveče, pošto se predstavnici tamošnjih Albanaca nisu pojavili na hitnom sastanku koji je povodom događaja u karauli Gošince sazvao predsednik Đorđi Ivanov.
"To je nepostojeći sastanak, jer je Ivanov nelegitiman predsednik", rekao je Bujar Osmani, visoki zvaničnik Demokratske unije za integracije Alija Ahmetija. Ta partija pozvala je još u utorak građane Makedonije da ne nasedaju na provokacije, navevši da akcije poput one u Gošincu ne idu u prilog Albancima.
Ni predsednik Ivanov ni predstavnici vladajuće VMRO-DPMNE nisu reagovali na izostanak albanskih koalicionih partnera.
Ni 24 časa od krize u brdima kod Kumanova nije jasno ko, u stvari, čini četrdesetočlanu grupu koja je u uniformama sa oznakama rasformirane UČK zauzela karaulu Gošince i odatle proterala četvoricu policajaca.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/Region/1896772/Albanci+bojkotuju+makedonskog+predsednika%2C+policija+napustila+Go%C5%A1ince.html


avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Сре Апр 22 2015, 17:12

А бе Хан-у....  ти овца си или татар,немој да разочаруваш... а што очекуеш од шипатарес сега???..да му бацуат рука. Па тие си имаат агенда бе, не од вчера... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Чет Апр 23 2015, 09:04


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Чет Апр 23 2015, 09:16

чучулига напиша:Реакција на руското МНР за Гошинце

http://www.plusinfo.mk/vest/23193/mnr-rusija-potrebna-e-megjunarodna-pomosh-da-go-vratite-redot-vo-Makedonija
Се надеваме дека напорите на македонските власти да го врати редот во проблематичниот регион на земјата ќе ја добијат потребната меѓународна поддршка“, соопшти руското МНР.

.
.дали Чучулига, ова погоре има исто значење со ова подоле на плусинфо..???..:

mnr-rusija-potrebna-e-megjunarodna-pomosh-da-go-vratite-redot-vo-Makedonija

типична гебелс техника на дуење балони Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Чет Апр 23 2015, 13:47

mnogu smesna e izjavta na ivo kokosevski deka so dve avtomobili 40 covecinja vlegle od kosovo...hermelinot ne sobira 20 covecinja a kamoli avtomobil.cudno koj gi broel 40 teroristi tocna tempirana brojka....aloooo teroristi ako napadnat ubivat....
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by punter ohrid on Чет Апр 23 2015, 13:55

gestapo напиша:mnogu smesna e izjavta na ivo kokosevski deka so dve avtomobili 40 covecinja vlegle od kosovo...hermelinot ne sobira 20 covecinja a kamoli avtomobil.cudno koj gi broel 40 teroristi tocna tempirana brojka....aloooo teroristi ako napadnat ubivat....
овие не биле пуштени да убиваат, туку  порака да пратат

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

poraka se pusto od mobilen moze iso gulab haha

Пишување by gestapo on Чет Апр 23 2015, 15:43

punter ohrid напиша:
gestapo напиша:mnogu smesna e izjavta na ivo kokosevski deka so dve avtomobili 40 covecinja vlegle od kosovo...hermelinot ne sobira 20 covecinja a kamoli avtomobil.cudno koj gi broel 40 teroristi tocna tempirana brojka....aloooo teroristi ako napadnat ubivat....
овие не биле пуштени да убиваат, туку  порака да пратат
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by punter ohrid on Чет Апр 23 2015, 23:45

може да има проблем со преносот па да не стигне, вака сакале да се осигураат дека ке стигне.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пет Апр 24 2015, 11:02

хммм...ова ли е објект во надлежност на влада на Република Македонија или на Република Џибути??? Незнам кое министество, министер/ка се надлежни, ама ова повеќе  на напуштена селска задруга од Мариово личи, плус очигледно е дека граничните полицајци се сиромашни ко манастирски глувци , кога користат телефони од прошли век....

Граничните премини , аеродромите, караулите и сличните објекти нивната чистота и дотераност во секој поглед, заедно со дисциплината, беспрекорното-принципиелно однесување  на персоналот по ПС се СЛИКА И ПРИЛИКА НА ДРЖАВАТА  и го детерминираат однесувањето на сите кои доаѓаат или си одат. . Кога ќе те видат цигани, раздрпани и поткупливи и како кон такви се однесуваат........
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Нед Апр 26 2015, 02:31

aj posle ova mozda ke odvrzat keseto ovie od MVR i Vladava..
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 08:46

VOL напиша:aj posle ova mozda ke odvrzat keseto ovie od MVR i Vladava..
...шипки варени, стиснати се ко јумфер пиче од педофилски сон, а многу се дрчни и боже ми прости простички и глупи ко темна ноќ,....не веруам дека и сваќаат за што збориме...Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 10:43

Ако денес на референдум се изгласа против барок за гтц, ќе има некој денар... бар за Гошинце... па ете.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 11:05

чучулига напиша:Види како јас позитивно и конструктивно размислувам за решение а ти одма туп, нема да успеел референдумот... не навиваш да се попрај Гошинце барем...

Sad
Гошинце не може да се поправи, може единствено некои да си стаат прст на чело и да се погледаат у огледало за да види колкави им се ушите премиерски и министерски... Very Happy Very Happy Very Happy
...па да се опаметат...евентуално....  и да не мора пак да си ги гризат и јадат.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by sprinter007 on Нед Апр 26 2015, 11:10

Така е тоа, кога се обидуваш во два автомобила да донесеш во Гошинце четириесет терористи. Инаку акцијата пропаднала затоа што дотичните се скарале кој да седи до прозорецот. А си имале навистина убави ултиматуми. Се слуша дека првото и најважно барање им било, Заев безусловно да престане со објавување на бомбите. Второто, исто така многу важно барање било срочено отприлика вака: да падне оваа власт и вмро да дојде на власт. Ко да биле пишувани во штабот за неписмени партиски војници на дпмне.

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 11:13

sprinter007 напиша:Така е тоа, кога се обидуваш во два автомобила да донесеш во Гошинце четириесет терористи. Инаку акцијата пропаднала затоа што дотичните се скарале кој да седи до прозорецот. А си имале навистина убави ултиматуми. Се слуша дека првото и најважно барање им било, Заев безусловно да престане со објавување на бомбите. Второто, исто така многу важно барање било срочено отприлика вака: да падне оваа власт и вмро да дојде на власт. Ко да биле пишувани во штабот за неписмени партиски војници на дпмне.
..така е 007, невидени глупандери , аматери и смотани овие партиските војници на дпмне.... за никаде се...никогаш не ми станало јасно кај само ги берат .., во која одрина.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 20:18

Оооо-оооооо

Некој Ндрецај бара нешто

http://www.plusinfo.mk/vest/23633/mirsad-ndrecaj-ja-prezema-odgovornosta-za-napadot-na-goshince

Мистер Ндрецај, ок.

avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 28 2015, 07:34

Реакција на МНР на Албанија на реакцијата на МНР на Русија за Гошинце

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=27&nav_category=167&nav_id=985670

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Нед Мај 03 2015, 20:54

avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Нед Мај 03 2015, 20:58

Кај си ти гестапо?

Те снема.... да не беше на екскурзија некаква?

Прашвам ради песната.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Пет Мај 08 2015, 01:34

Ми цитираш извор ..кој тераше мајтап со предходниот напад???

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пет Мај 08 2015, 01:38

Кај терале мајтап? то прво...

а второ,  немам јас ни мрежи ни извори па да можам да цитирам од свое.

И?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Мај 08 2015, 06:31

Laughing Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот