Упад на вооружена група од Косово

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Мај 10 2015, 12:55

VOL напиша:
concrete напиша:....почнува да ме фаќа нервоза од глупоќата на повиканите. Тоа бе певачко друштво се собрало или специјалциве ги водат питомци на некој  киндергартен од Демир Хисар???
Dojdi ti da vidis od kade gi vadat..i dali se od ludnicata vo demirhisar..ama dojdi pobrzo.
...не реков лудница , реков киндергартен..дечиња, лудаците се опасно лукави за да налетаат на заседа и гоолемо изненадување. Тие си знаат со кого имаат работа и ги претпоставуваат-проценуваат и најлудите можности..
..8 мртви бе до сега...ова не би требело да е  искрцавање во Нормандија...туку рутинско убијање на терористи и јатаци...и си претпоставувам ... најверојатно скоро сите од експлозивни направи на потегање, снајпери и фрлачи на гранати...., но ваљда ќе се научи лекцијата....И други поголеми од нас добивале вакви шамарчуги и тоа ги очврснало, да бидат после најдобри.
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Нед Мај 10 2015, 15:46

Kindergarden od demirhisar ?
A be aj ne zaebavaj..tamu e ludnicata..
Ama vo red.
Ako taka si odlucil...
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Мај 10 2015, 16:05

хммм..очигледно не се разбираме... губиме луѓе.., а не мораме. Левериџ типа: жртвата на 8  спасиле 8000 не пие вода, ниту срцепарателениот  говор.
Ако некој... онаа џукела Herr Бране со целата игранка која иде со него...ни ја донесе на грбача, тоа ќе биде тој. Друго не ме интересира. Ни требаат резултати , а не филмови... Cool
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Arhimed on Нед Мај 10 2015, 18:29

concrete напиша:..8 мртви бе до сега...ова не би требело да е  искрцавање во Нормандија...туку рутинско убијање на терористи и јатаци...и си претпоставувам ... најверојатно скоро сите од експлозивни направи на потегање, снајпери и фрлачи на гранати...., но ваљда ќе се научи лекцијата....И други поголеми од нас добивале вакви шамарчуги и тоа ги очврснало, да бидат после најдобри.
Другпат кога МВР изведуваа акции рано наутро немаа волку жртви. Дури и во 2001 кога ликвидираа 5 бомбаши во Гази Баба (после УЧК се одмазди со Карпалак).

Некој ги поткажал за акцијата на МВР, терористите не спиеле.

Осум полицајци загинати! Страшно, Бог да ги прости.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Нед Мај 10 2015, 22:27

Srbo.bog da go prosti.. Eden od retkite..edinstveni koj datirase vo edinicata uste od prvata postava.koga mnogu od denesnive deca imaa po godinaa dve.
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Пон Мај 11 2015, 02:44

Лешинари ... болни луѓе ...

http://dnevnik.mk/?ItemID=FD3B9E4ED9A9FD46A95C1356CA3DD2B1

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by кнез on Пон Мај 11 2015, 08:57

Овие осум луѓе,ни оставија завет да го носиме со себе низ времето.
Борбата ќе продолжи,и американските крвници(во шиптарска кожа) ќе продолжат со нападите кој ќе бидат многу тешки за македонскиот народ.
Ние сме исправени пред огромна планина,која има снег од два метри и која мораме да ја поминеме.
Ќе ни требаат надчовечки напори,и спремност да издржиме удари кој сташно ќе го болат македонското тело,па затоа ќе ни треба карактерот на ранет шарпланинец,за да преживееме.Колку повеќе болка толку повеќе сила за одмазда.
Ќе ни треба помош,од сите пријатели на овој свет за да преживееме.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by кнез on Пон Мај 11 2015, 09:40

Вчера бев до полициската станица,за да прашам дали можам некако да помогнам,и на моја голема радост во разговорот со полицајците и пред мене дошле доста други.
Можеби сега не е време за тоа(така ми велат пријателите)ама би го побарал некако оној Тричковски.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 10:13

кнез напиша:Вчера бев до полициската станица,за да прашам дали можам некако да помогнам,и на моја голема радост во разговорот со полицајците и пред мене дошле доста други.
Можеби сега не е време за тоа(така ми велат пријателите)ама би го побарал некако оној Тричковски.
..и не е, сам тој ќе си се побара  и ќе се чуди каде тоа отишол со умот.. Cool
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 10:19

Шо е муабетот со Тричковски?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Пон Мај 11 2015, 12:21

eden od privedenite irfan se vika ipo profesia berber...pojma nema od oruzje saat neznae da nosi kamoli kalasnikov...klasicna montaza...ni edna snimka ne vidovme na lice mesto od ubienite...tuka smrdi nesto golemo...koj e sleden grad...?koj ke pogodi gajbe pivo ima od mene...
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 13:14

gestapo напиша:eden od privedenite irfan se vika ipo profesia berber...pojma nema od oruzje saat neznae da nosi kamoli kalasnikov...klasicna montaza...ni edna snimka ne vidovme na lice mesto od ubienite...tuka smrdi nesto golemo...koj e sleden grad...?koj ke pogodi gajbe pivo ima od mene...
Значи Herr GeheimeStaatspolizei, можеме да констатираме...  Ирфан берберот сабјле се разбудил од гужва кога и цик зора во маало им улетале некои облечени у некакви униформи, околу 50 души, а се тоа  у два голфа со скинати ауспуси... , фатиле положај и после ко кленои се дошетале глупи тигри и овие ги потепале  ко да се на сафари у Бенгал.
После така едно 5 саата се пукале  додека Министерка во улога на Сем Пекимпо не викнала: СТОП..СТОП    имаме доволно материјал за монтажа....!!!
Ти ова се убедуеш сам себе, нас не убедуеш, не мислиш нас орта будли или ти си троа будала??? Што од ова е точно???
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by кнез on Пон Мај 11 2015, 16:28

Се од ова потцртаното е точно.
Сам се убедуе, зошто инаку тоа што го говорел и го мислел пред ова мора да го прифати како глупост,па пробува малку нас да не убеди затоа што веројатно мисли дека тој таков каков што е глуп може да манипулира со некого исто како што некој маипулирал со него,а во суштина е енциклопедиски примерок за будала.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 16:37

....добар е тој бе , само понекогаш претеруе со чоколино, па го фаќа Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 16:51

..шипатарес се раскокодакаа..толку беше финоќата:
 
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Arhimed on Пон Мај 11 2015, 18:58

Дали има вештачење на оружјето кое го користеле терористите?

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 19:33

..сега се формираат коисии , чекај малку...мислиш туку така ќе ти кажат дека cia им ги плаќа стипендиите...
http://prvi.mk/video-bejli-i-eu-ambasadorite-so-poraka-neprifatlivo-odnesuvane-na-vladata/
види им само вампирски сурати...
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Пон Мај 11 2015, 19:56

sto se glupirate cia plaka stipendii....dabese taka stvarno uck da imase...mislite taka film ke praese policiata...so uck stvarna zaebancija nema...vo 2001 imase vojna dali eden od uck policiata fati..sansa nema vo radusa uck zarobi 150 policajci...site bea pusteni niti bea tepani...vidov edna snimka pred malku vrzan so lisici nese znae koje go tepaa...za vojna treba jajca i srce da imas...treba daja cuvas drzavata ako stvarno nekoj ja napaga...instituciite na Makedonija nese vo kumanovo nego vo skopje...keizleze na videlina ovoj film...kese vidi koj isaka loso na Makedonija..ke dumime tuka vo forumot zatoa i postoi...jas gi pozdravuvam site da zivee slobodata i lubovta megju nas...koj eprotiv deca da ima od mene ZIH HAJL..
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 20:08

Е то е де... секогаш македонецот не е крив и не сноси одговорност (освен во случај на победа). Се' некој друг е крив и одговорен.

А како стигнува во таква ситуација, е то некој нека ми објасни.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 20:26

Конкретно околу случајот Куманово, ќе се објават обдуциските наоди?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 20:29

Ќе се објават бе Чучулига , како нема да се објават, нормално , ако некој амбасадор од замокот Градиште не намигне нешто друго.
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 20:32

Многу ми се ... шо знам, немам збор... од една "информација" на нетот дека грото полицајци биле повредени/починати од истрали од зад грб.

Зато прашав.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 20:41

И друго многу ме буни... видов две видеа на МВР од уапсените... во првото уапсените беа облечени нормално, а во второто во униформи.

Нелогично ми е многу.

(двете видеа ги видов на kurir.rs)
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 20:53

....хммм незнам што да ти кажам , побарај помош...станува акутно ова кај тебе... Cool
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 21:03

Шо то?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот