Упад на вооружена група од Косово

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Јун 09 2015, 22:44

Ангелов е обработена и препарирана овца која блее онака како е програмирана , иако јадникот мисли дека е од бога даден да ја спасува Македонија......што е и основна премиса на добра обрада...
Бидејќи ретко или никому не веруваш , остани си во верувањето на џукелите од ОБСЕ на пример, педофилите и американските амбасадорски јадачи на бурек. Се е работа на вкус и афинитети...Smile
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Сре Jул 01 2015, 12:43

Кирилица: Постои видео снимка за тоа како е местен инцидентот во Куманово!

Па нека ги извадат на виделина ако е така, инаку многу е иритантно и бесчувствително е да се манипулира со рекла казала муабети пристап.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Сре Jул 01 2015, 13:09

чучулига напиша:

Кирилица: Постои видео снимка за тоа како е местен инцидентот во Куманово!

Па нека ги извадат на виделина ако е така, инаку многу е иритантно и бесчувствително е да се манипулира со рекла казала муабети пристап.
..приказната дека постои видео снимка за тоа како е местен терористичкиот напад на Македонија , од  некои џукели класифициран како инцидентот во Куманово..е бесчуствителна иритантна манипулација со рекла казала муабет.....пристап. Интересно е како многу глупи овци во Македонија се лепат на оваа наркотична тревка , па после бладаат во опијатски занес. Very Happy Very Happy Very Happy
Постојано се чудам на тоа  , кој ли болен ум го имаат кога можат да смислат вакви глупости....како што е  спомнатата видео снимка ?????
Сигурно имаат и снимка како вонземјани имат ловечка куќичка на брегот на езерото Калиманци...
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Сре Jул 01 2015, 13:36

Констатација на пратеничката Дагделен во Бундестагот
Терористи од Косово ја загрозуваат Македонија!

avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Нед Сеп 27 2015, 11:14


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Сеп 27 2015, 11:56

....просто е...треба да се најдат "специјалците" од оваа вест и тие џукели по кратка постапка , кај првото најблиско бетонско ѕидче да се стрелаат , а после и по два куршума у глава, за секој случај... Cool
....ама нема кој , саде пицопевци у тоа специјалните....


Последната промена е направена од concrete на Нед Сеп 27 2015, 11:59. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Нед Сеп 27 2015, 11:59

Мислиш дека не се потпишале?

Зошто да се стрелат?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Нед Сеп 27 2015, 12:01

concrete напиша:
....просто е...треба да се најдат "специјалците" од оваа вест и тие џукели по кратка постапка , кај првото најблиско бетонско ѕидче да се стрелаат , а после и по два куршума у глава, за секој случај... Cool
....ама нема кој , саде пицопевци у тоа специјалните....
И ти имаш право ... најверојатно позади написот се кријат


"специјалците"

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Сеп 27 2015, 12:06

чучулига напиша:Мислиш дека не се потпишале?

Зошто да се стрелат?
....затоа што јадат бурек и пијат ладна вода. Ако не им се допаѓа службата требало да си дадат оставка и да си отидат у пиљари. Не е нивно да мислат дали се употребени, жртвувани или одјебани.
Нивно е да бидат во кондиција и да извршуваат наредби.
Тие нема што да мислат , за нив мислат други.
Значи , ако не им се бендисува не купуваат , т.е. не земаат плата. Very Happy
Во спротивно ѕидче. Од вакви бизниси се излегуе само во пензија или со нозете напред..., и се свое насобрано у служба се носи у гроб. За доброто на тие зад тебе. Wink
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Нед Сеп 27 2015, 14:04

ova VRSKA nema.
ne e tocno.
sepak, si igra nekoj so raboti za koi posle ke zali... ili, ke zali, ama ke NEMA ni koj da go vidi kako zali.
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Окт 02 2015, 20:14

avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Окт 04 2015, 18:04

VOL напиша:http://www.telegraf.mk/aktuelno/hronika/310055-zakani-od-ona-diverzantski-akcii-protiv-makedonskite-gragjani

a be ajde.pa i na deca se zakanuvaat. a be i vie deca  imate.
..акко го издвоиме елементот дека дефектни у умот , со некаков качачки чип повеќето од нив се раѓаат и на таа фалинка да припишеме една ваква недоветна изјава и закана, останува можноста некој да ги подбуцнува , сили и поддржува. Кога ќе се погледне наоколу останува една локација за посматрање..: замокот градиште. И последниов феудалец назначен од вашингтон е шпионска хушкачка и недозреана џукела како и неколкуте поселдователни. Тие само такви праќаат за сатрапи кај нас, културен, човекољубив и бар малку пријателски настроен за било кого овде освен нивните дилери на дрога не верувам дека било кога ќе видиме...
Да претпоставиме дека она во Куманово беше некоја уверира во нешто покрупно, тогаш немам идеа како ќе се справиме , ако одеднаш добиеме побуненици против легалната власт , која постојано гласоговорниците на сорос и сатрапот , упорно ја протињаат кај ќе стигнат како диктаторска, корумпирана, со еден збор недемократска. А тие таква ситуација на недемократско тлачење на народот не можат да поднесат. Онака затечени или незнам како да дефинирам , трапаво... во Куманово загубивме многу луѓе. Што ќе биде ако пукне исил во Европа , а овдешниве изјавувачи од погоре, ја прифатат песната... Мислам дека без многу фемкање треба да се разгледаат сите можни сценарија и излези од нив...да не после црна волна предеме... Cool
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Нед Окт 04 2015, 18:27

crna volna? a be tuka e nekade granicata... a posle prvi ke kvicat nivnite orospii.. od sekoj aspekt Twisted Evil ..
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by reiter on Вто Окт 06 2015, 08:34

concrete напиша:
чучулига напиша:Мислиш дека не се потпишале?

Зошто да се стрелат?
....затоа што јадат бурек и пијат ладна вода. Ако не им се допаѓа службата требало да си дадат оставка и да си отидат у пиљари. Не е нивно да мислат дали се употребени, жртвувани или одјебани.
Нивно е да бидат во кондиција и да извршуваат наредби.
Тие нема што да мислат , за нив мислат други.
Значи , ако не им се бендисува не купуваат , т.е. не земаат плата. Very Happy
Во спротивно ѕидче. Од вакви бизниси се излегуе само во пензија или со нозете напред..., и се свое насобрано у служба се носи у гроб. За доброто на тие зад тебе. Wink
-тешко дека веќе некој од полиција и војска ќе гине(нема веќе такви) ....
-со скинати чизми и плата за две-три ноќи правење ќеиф ама никој нема да тргне напред,додека грујо и власта се полнат како танкери...и тоа криминално што и врапците знаат...
-за жал мислат дека не треба да бидат употребени,жртвувани или одјебани затоа што видоа како поминуваат семејствата на нивните загинати колеги и какви договори (ПРЕДАСТВА)им прават челниците на државата кои тие ја бранат..
-да,мислат некои други како да си украдат повеќе пари на сметка на погинати специјалци..
-доброто на тие зад тебе...каде се тие зад мене кога треба да спречат криминали во власта...каде се кога ќе згусти,во грчка?...
Груевски успеа се да уништи...
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Окт 06 2015, 14:48

reiter напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Мислиш дека не се потпишале?

Зошто да се стрелат?
....затоа што јадат бурек и пијат ладна вода. Ако не им се допаѓа службата требало да си дадат оставка и да си отидат у пиљари. Не е нивно да мислат дали се употребени, жртвувани или одјебани.
Нивно е да бидат во кондиција и да извршуваат наредби.
Тие нема што да мислат , за нив мислат други.
Значи , ако не им се бендисува не купуваат , т.е. не земаат плата. Very Happy
Во спротивно ѕидче. Од вакви бизниси се излегуе само во пензија или со нозете напред..., и се свое насобрано у служба се носи у гроб. За доброто на тие зад тебе. Wink
-тешко дека веќе некој од полиција и војска ќе гине(нема веќе такви) ....
-со скинати чизми и плата за две-три ноќи правење ќеиф ама никој нема да тргне напред,додека грујо и власта се полнат како танкери...и тоа криминално што и врапците знаат...
-за жал мислат дека не треба да бидат употребени,жртвувани или одјебани затоа што видоа како поминуваат семејствата на нивните загинати колеги и какви договори (ПРЕДАСТВА)им прават челниците на државата кои тие ја бранат..
-да,мислат некои други како да си украдат повеќе пари на сметка на погинати специјалци..
-доброто на тие зад тебе...каде се тие зад мене кога треба да спречат криминали во власта...каде се кога ќе згусти,во грчка?...
Груевски успеа се да уништи...
...како бе све.., еве и ти преткаш и најчевска гледам исто ,  а и купче сорос платеници или тие кои им се упикуваат за да станат тоа... Very Happy Very Happy Very Happy
...никогаш не сум бил за проповедниците кои проповедаат религија која и ти гледам ја ренташ..., т.е. симни се мурто за да јавне курто. Факт е дека Грујо почнува да брљави и да се замислуе ѕвезда у  риалити шоу наречено : До каде е работата Министре..
Проблемот е што и оние кои пробаат да покажуваат со прст на него и ѕвоцаат : ја-па-ја треба да бидат обесени , а не па избрани , за нешто јаче од кршач на камења..
Кога ќе се појави здрава елита која не ќе треба да се докажува.., туку веднаш секој ќе знае дека тие знаат како, ќе видиш дека ни грујо, ни зајко....ни незнам кој нема да личат на ништо друго освен на покуснати тетреби...до тогаш боље овие, за другине ќе испаднеме кретени ,ако пак не заебат. Вака уште можеме да се вадиме на наивност... Wink
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by ribar on Вто Окт 06 2015, 15:01

concrete напиша:
reiter напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Мислиш дека не се потпишале?

Зошто да се стрелат?
....затоа што јадат бурек и пијат ладна вода. Ако не им се допаѓа службата требало да си дадат оставка и да си отидат у пиљари. Не е нивно да мислат дали се употребени, жртвувани или одјебани.
Нивно е да бидат во кондиција и да извршуваат наредби.
Тие нема што да мислат , за нив мислат други.
Значи , ако не им се бендисува не купуваат , т.е. не земаат плата. Very Happy
Во спротивно ѕидче. Од вакви бизниси се излегуе само во пензија или со нозете напред..., и се свое насобрано у служба се носи у гроб. За доброто на тие зад тебе. Wink
-тешко дека веќе некој од полиција и војска ќе гине(нема веќе такви) ....
-со скинати чизми и плата за две-три ноќи правење ќеиф ама никој нема да тргне напред,додека грујо и власта се полнат како танкери...и тоа криминално што и врапците знаат...
-за жал мислат дека не треба да бидат употребени,жртвувани или одјебани затоа што видоа како поминуваат семејствата на нивните загинати колеги и какви договори (ПРЕДАСТВА)им прават челниците на државата кои тие ја бранат..
-да,мислат некои други како да си украдат повеќе пари на сметка на погинати специјалци..
-доброто на тие зад тебе...каде се тие зад мене кога треба да спречат криминали во власта...каде се кога ќе згусти,во грчка?...
Груевски успеа се да уништи...
...како бе све.., еве и ти преткаш и најчевска гледам исто ,  а и купче сорос платеници или тие кои им се упикуваат за да станат тоа... Very Happy Very Happy Very Happy
...никогаш не сум бил за проповедниците кои проповедаат религија која и ти гледам ја ренташ..., т.е. симни се мурто за да јавне курто. Факт е дека Грујо почнува да брљави и да се замислуе ѕвезда у  риалити шоу наречено : До каде е работата Министре..
Проблемот е што и оние кои пробаат да покажуваат со прст на него и ѕвоцаат : ја-па-ја треба да бидат обесени , а не па избрани , за нешто јаче од кршач на камења..
Кога ќе се појави здрава елита која не ќе треба да се докажува.., туку веднаш секој ќе знае дека тие знаат како, ќе видиш дека ни грујо, ни зајко....ни незнам кој нема да личат на ништо друго освен на покуснати тетреби...до тогаш боље овие, за другине ќе испаднеме кретени ,ако пак не заебат. Вака уште можеме да се вадиме на наивност... Wink


Хаха види богати ..до тогаш боље овие, за другине ќе испаднеме кретени ,ако пак не заебат. Вака уште можеме да се вадиме на наивност...

Абе Цигло не ти идет умот Шкунерот ти го потопија, те заборчија до гуша а  ти понатаму Пастирот ,па Пастирот, илјада пати прават  исти грешки НЕБАЊАНИТЕ што можам да ги наречам традиција...

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Окт 06 2015, 15:12

ribar напиша:
concrete напиша:
reiter напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Мислиш дека не се потпишале?

Зошто да се стрелат?
....затоа што јадат бурек и пијат ладна вода. Ако не им се допаѓа службата требало да си дадат оставка и да си отидат у пиљари. Не е нивно да мислат дали се употребени, жртвувани или одјебани.
Нивно е да бидат во кондиција и да извршуваат наредби.
Тие нема што да мислат , за нив мислат други.
Значи , ако не им се бендисува не купуваат , т.е. не земаат плата. Very Happy
Во спротивно ѕидче. Од вакви бизниси се излегуе само во пензија или со нозете напред..., и се свое насобрано у служба се носи у гроб. За доброто на тие зад тебе. Wink
-тешко дека веќе некој од полиција и војска ќе гине(нема веќе такви) ....
-со скинати чизми и плата за две-три ноќи правење ќеиф ама никој нема да тргне напред,додека грујо и власта се полнат како танкери...и тоа криминално што и врапците знаат...
-за жал мислат дека не треба да бидат употребени,жртвувани или одјебани затоа што видоа како поминуваат семејствата на нивните загинати колеги и какви договори (ПРЕДАСТВА)им прават челниците на државата кои тие ја бранат..
-да,мислат некои други како да си украдат повеќе пари на сметка на погинати специјалци..
-доброто на тие зад тебе...каде се тие зад мене кога треба да спречат криминали во власта...каде се кога ќе згусти,во грчка?...
Груевски успеа се да уништи...
...како бе све.., еве и ти преткаш и најчевска гледам исто ,  а и купче сорос платеници или тие кои им се упикуваат за да станат тоа... Very Happy Very Happy Very Happy
...никогаш не сум бил за проповедниците кои проповедаат религија која и ти гледам ја ренташ..., т.е. симни се мурто за да јавне курто. Факт е дека Грујо почнува да брљави и да се замислуе ѕвезда у  риалити шоу наречено : До каде е работата Министре..
Проблемот е што и оние кои пробаат да покажуваат со прст на него и ѕвоцаат : ја-па-ја треба да бидат обесени , а не па избрани , за нешто јаче од кршач на камења..
Кога ќе се појави здрава елита која не ќе треба да се докажува.., туку веднаш секој ќе знае дека тие знаат како, ќе видиш дека ни грујо, ни зајко....ни незнам кој нема да личат на ништо друго освен на покуснати тетреби...до тогаш боље овие, за другине ќе испаднеме кретени ,ако пак не заебат. Вака уште можеме да се вадиме на наивност... Wink


Хаха види богати ..до тогаш боље овие, за другине ќе испаднеме кретени ,ако пак не заебат. Вака уште можеме да се вадиме на наивност...

Абе Цигло не ти идет умот Шкунерот ти го потопија, те заборчија до гуша а  ти понатаму Пастирот ,па Пастирот, илјада пати прават  исти грешки НЕБАЊАНИТЕ што можам да ги наречам традиција...
..а бе никад не ми одело боље за пара од сега, шкунерот жив, здрав..бодар, а ти и понатака ко некоја страчка само пастирот го рецитираш... Wink
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Вто Окт 06 2015, 16:17

concrete напиша:
..а бе никад не ми одело боље за пара од сега, шкунерот жив, здрав..бодар, а ти и понатака ко некоја страчка само пастирот го рецитираш... Wink
Ова со пастирот и шкунерот веќе досадно станува .... mp3 со уклучен ...аутоматик повтори снимка...
..а ти,дај не цицијаши ...земи си еден танкер ... тоа шкунерот е веќе под вода под дозволеното ниво ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Вто Окт 06 2015, 16:42

i taka 10 godini, kucinjata  dzukelite laat, karvanot si vrvi, more zamina daaaaleku daleku.. ostana samo dzavkanjeto.. Laughing
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Окт 16 2015, 07:01

http://dnevnik.mk/?ItemID=72ABBCD825DD8A45ABF38F0FE584CE3B
uste eden, onamu kade sto mu e mestoto.
a onie sto se obiduval da gi regrutira, ne se budali da trgnat po stapkite na ovie narkomani..
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Окт 16 2015, 07:02

pravdata stignuva.
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=24930
porano ili podocna Wink 

Уапсени седум лица кои ги помагале терористите во Диво насеље и Гошинце
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Вто Фед 09 2016, 17:07

zgolemena e bezbednosta vo Skopje, pripadnicite na bezbednosnite sili se so zgolemena budnost, moze da se zabelezat na raskrsnicite , vlezovite I izlezite od gradot na kriticnite tocki, I vrsat kontrola na priodot,somnitelni vozila I dvizenje, nisto povekje od rutinska, samo sto na teren se izlezeni I pripadnicite na edinicata za brzo rasporeduvanje.

SKopjani moze da gi potseti I zvukot na policiskiot Bell koj vrsi vozdusna patrola I nabljuduvanje, deka, nesto se slucuva..

eve sto se slucuva denes
Судење за „Диво Насеље“: обвинителството докажува тероризам,обвинетите не чувствувата вина
http://24vesti.mk/sudenje-za-%E2%80%9Edivo-naselje%E2%80%9C-obvinitelstvoto-dokazhuva-terorizamobvinetite-ne-chuvstvuvata-vina


osudenite sami po sebe se teski kriminali I teroristi pred se, pa ne treba da ni bide cudno zosto ima "tolku" policija na soobrakjajnicite, Bitpazar, okolu sudot itn..

sekoj si raboti na svoe nivo, a nisto ne se ostava na slucajnost.

stokata e uapsena pa sega se soocuva so dokazite I obvinenijata za terorizam.
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Вто Фед 09 2016, 19:40

Заличивме на европските метрополи ..... вооружени припадници на безбедносните сили во полна опрема по улиците Twisted Evil Twisted Evil

.... абе ... не ли е поедноставно да судиите отидат у „Шутка“  ... ваљда ќе се најде некоја просторија за судница ...


Последната промена е направена од king на Вто Фед 09 2016, 19:48. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Вто Фед 09 2016, 19:44

...za ovie , samo partizanska Pravda.. ne treba ,mnogu, ni sutki ni sudnici specijalni. samo treba nekoj zid...
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Вто Фед 09 2016, 19:48

VOL напиша:...za ovie , samo partizanska Pravda.. ne treba ,mnogu, ni sutki ni sudnici specijalni. samo treba nekoj zid...
партизанската правда требаше уште одма у мај лани .... или требаше нешто ко што прават америте ... нема уапсени ...

.... сега не би ме чудело да сорос гнидите терористиве ги направат маченици ... уште и оштета ќе треба да им плаќаме ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот