Упад на вооружена група од Косово

Страна 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Пон Мај 11 2015, 21:11

knez bil vo policiska stanica da pomogne nekako...haha zemi pij mleko doma, nesi ti za puska edna petarda datipustam kese poseres...posle sekoja vojna borci ima kolku sakas... Shocked affraid

Те замолувам, да подзакочиш.
чучулига


Последната промена е направена од gestapo на Пон Мај 11 2015, 21:23. Мислењето е променето 1 пати
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 21:13

concrete напиша:....хммм незнам што да ти кажам , побарај помош...станува акутно ова кај тебе... Cool

http://www.kurir.rs/planeta/video-zlocinci-iza-resetaka-ovo-su-teroristi-ovk-koji-su-napali-kumanovo-clanak-1776743

http://www.kurir.rs/planeta/video-i-foto-ovo-su-vode-ovk-koje-su-htele-da-zauzmu-kumanovo-i-zapale-celi-region-clanak-1777701

Истите се или различни?
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 21:52

...што очекуваш да ти кажам, не сум таму...и не пробам да си докажувам дека у Куманово јорговани цветаат. Повеќе ме загрижува тоа што американскиве џукели немаат мерка кога им се себичните интереси во прашање...
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 21:59

Ништо не очекувам, ама не очекував ни "дијагноза"

А па... и ти...

а не те секират русите за истото?

Не знам како да нагласам дека за мене американците и русите се исто. 

Ние за нив сме само и едноставно месо.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Пон Мај 11 2015, 22:01

Што стана со  дез/информацијата на сорос медиумите ..кои трубеа уште саботата сабајле дека е убиено цело семејство цивили ... татко мајка и мало дете...
... со која цел ја публикуваа таа „информација“ ...???
..сега нешто ќутат околу тоа ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 22:03

Прв пат слушам.

Дај нешто поќе.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Пон Мај 11 2015, 22:37


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 22:40

Веста е од 12:13 09 мај 2015
МБРО шо вели?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Пон Мај 11 2015, 22:43

чучулига напиша:Веста е од 12:13 09 мај 2015
МБРО шо вели?
ИЗГЛЕДА НЕ ЧИТАШ КАКО ШТО ТРЕБА .... па ја напишав сабота сабајле ... а во саботата беше 9-ти


Не е важно што вели ...
... ене ... твоите амери ... искажуваат задоволство бидејки нема цивилни жртви ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Пон Мај 11 2015, 22:47

Сега кога утврдивме дека имало таква вест ....
..еве биди љубезна и кажи ..онака по твое ... со која намера е таа пласирана ... макар и со оградата  .. веста не е официјално потврдена...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 22:49

Ај ај ај... моите амери... ахам, в џеп ги носам.

ај разберете еднаш ни сум ни ќе бидам надбедената "курва"... а ако сум, тогаш би била само и единствено македонска таква. Чунки сум македонка.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Пон Мај 11 2015, 22:51

И само уште ова ....
... секоја им „чест“ на сите медиуми ... за моменталното известување во текот на борбите за повредени и загинати ... 
.... терористите немаа подобар инфоматор за ефектите од нивното дејство ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 22:52

Србите ти брате денес известија за почеток на војна оти хиликоптери татнале и полиција го збучила цело Тетово.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 23:03

чучулига напиша:Веста е од 12:13 09 мај 2015
МБРО шо вели?
Вака сеа...: факт е дека полицијата налета на организирани , припремени, на пропремен терен со сите нишани за такво нешто во срцето на населба густо населена со шипатарес..качаци.
Не влегуеме сега кој , како од каде и зошто.
Имаме ФАКТ дека меѓу многу народ кој очигледно нема сетила, бидејќи ништо не видел, ништо не чул ништо не намирисал се спремило нешто ко АЛАМО.
Сега како очекуваш да НЕМА она што американци нарекуваат КОЛАТЕРАЛНА ШТЕТА???.
Да се надеваме дека нема или евентуално нема многу.
Да не заборавиме дека шипатарес прават ГОЛЕМА АЛБАНИЈА , бар мислат дека ја прават. Факт е дека американци ги користат при тоа , ветувајќи им ја, да ги притискаат , малтретираат..со еден збор дупат сите оние кои не мислат баш како нив кога е во прашање поимот..демократија.
Сите ги знаеме премрежињата околу проблемот на енргијата на Европскиот пазар која доаѓа од компании кои не се американска сопственост. И што се тие прават во такви случаи.
Штом се појави можноста на Турскиот Ток, одеднаш Зајко доби купишта оговарачки муабети спакувани ко америчка ТВ серија за да ги пушта у петок навечер и руши непослушна влада со неа.. Кога видоа дека не иде им свирнаа на своите шипатарски кучиња на војната сега уште тренирани од ИСИЛ и задоени со дополнителна доза за мотивација наречена 80 девици во рајот.А познато е одамна чива направија е ИСИЛ  и која е нејзината намена...
И што сеа??? Ќе прашуеш за колатерална штета. Сите на Балканов укопчаа за што се работи и која заебанција се ваља иза брда, ко улави подигаат одбрана, а  ти се чешлаш....со наводна клатерална штета која нема ни сетила покрај се.
Реално гледано никој сеуште и тука и во Европа..... сеуште не се свесни до каде оди американската спремност  да ги жртвуваат , ако треба сите други , само тие да си се возат за два долара галон...и да бидат американци во Париз...
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 23:07

Добро ај, нека е и така...

еве јас, никој, македонската курва, да земам да се занимавам со таква работа, со цел ум мислиш дека би било толку очигледно, ко твоево сценарио?

Навистина?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Пон Мај 11 2015, 23:10

Климаксот и кулминирал ...

http://republika.mk/?p=428083

..оваа е за у онаа чучулигина категорира ... не го заслужува истиот воздух со нас ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 23:17

Доколку цивилното население било евакуирано, не гледам причини за забелешките на Др. Најчевска.

Ни Германија, ни Франција ни Америка, крајном не апси терористи. Некако чудно, терористите секогаш се мртви во таквите пресметки.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 23:18

king напиша:Климаксот и кулминирал ...

http://republika.mk/?p=428083

..оваа е за у онаа чучулигина категорира ... не го заслужува истиот воздух со нас ...
..чудно.., таа спобода изгледа изгубила конекција со стварноста.. Па нејзиниот љубен господар од преку океанот јасно и кажа дека е на ОГНЕНАТА ЛИНИЈА.  Како ли ја замислува таа огнена линија госпоѓата од непостоечката организација, на која само заради традиционалниот фин однос кон лудите овде  кај нас, до сега не и кажале мрш-у лепу-пизду-материну...???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 23:31

Доколку е обезбедена зона, населението би требало да се евакуаира. За понатамошните постапки, никој не можи да коментира оти и ЕУ ни САД ни Русија го прат истото... не преговарат со терористи, кај нив нема преживеани такви.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пон Мај 11 2015, 23:36

чучулига напиша:Доколку цивилното население било евакуирано, не гледам причини за забелешките на Др. Најчевска.

Ни Германија, ни Франција ни Америка, крајном не апси терористи. Некако чудно, терористите секогаш се мртви во таквите пресметки.
..хе, хе  овие имаат вујко владика , се одазива на името Џес Л. Бејли Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Мај 11 2015, 23:39

Или Н. Груевски прокси А. Ахмети...

то е исто.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Вто Мај 12 2015, 00:36

чучулига напиша:Доколку е обезбедена зона, населението би требало да се евакуаира. За понатамошните постапки, никој не можи да коментира оти и ЕУ ни САД ни Русија го прат истото... не преговарат со терористи, кај нив нема преживеани такви.
Тоа они така викаат ....
... ги убиваат па после ги воскреснуваат ... како разно разни лидери и идоли на за една употреба нови терористички организации ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Вто Мај 12 2015, 01:13

чучулига напиша:Доколку е обезбедена зона, населението би требало да се евакуаира. За понатамошните постапки, никој не можи да коментира оти и ЕУ ни САД ни Русија го прат истото... не преговарат со терористи, кај нив нема преживеани такви.
Idiotstina pokrenata od tipicno americka prizma.
Prvo, toa so teroristi ne se pregovaralo e najcesto povtoruvana fraza vo americkata politika no nivnite orospii mislejki deka so americki praz vo gazot deka automatski stanale supersustetstva nadinteligenti pa disat I se izrazuvaat analogno na prdenjeto na nivnite gazdi..
Se raboti za zenevskata konvencija I pravata na borcite a terotistite gi nemaat tie prava..no toa ne znaci deka se ubivaat..americki "intelektualec" ke tresne takva glupost no posmesni se nivnite zguzativni idioti koi mislat deka se strelaat.

Zaroben terorist e vreden plen.
...i..troluvanjeto "deka nemalo kaj niv takvi" e plod na bujna fantazija a Guantanamo e dokaz za toa.
No NEKOJ edvaj ceka makedoncite da se "procujat" deka ziv coek ne ostavaat a dryga potencijalna..e da uskokne uste nekoja prodadena dusa, vo zastita na,"pravata na siptarite" I da ne namestat za egzekucii.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Мај 12 2015, 09:26

....шипатарите веќе се нафатираа со права , да од уши почнаа да им истекуваат. Мислам дека е време Дедо Сам...пардон Мраз да обрати внимание и на другите сирачиња овде....
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Мај 12 2015, 10:48

Горан Митевски, поранешен директор на безбедносните служби на МНР и полициски генерал, неговите видувања за случувањето во Куманово

 http://a1on.mk/wordpress/archives/489108

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот