ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Вто Мар 17 2015, 20:56

Епа да видиш разлика.... ко ќе ги преведам законите и условите за инвестициии... мене срам ме фаќа... и .. не сум предприемач тогаш... оти луѓето не ми се непознати и ме знат од "мала"....

зато уште почудно е се' ова... ако ме разбираш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Вто Мар 17 2015, 21:05

чучулига напиша:Епа да видиш разлика.... ко ќе ги преведам законите и условите за инвестициии... мене срам ме фаќа... и .. не сум предприемач тогаш... оти луѓето не ми се непознати и ме знат од "мала"....

зато уште почудно е се' ова... ако ме разбираш.
Чучулига не ме засмејавај...имаме сосема добри закони и услови за инвестирање...нажалост многу кои потенцијалните инвеститори ги знаат од мали погрешно им преведуваат...веројатно од некоја магловита причина нам непозната.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Вто Мар 17 2015, 21:09

concrete напиша:
чучулига напиша:Епа да видиш разлика.... ко ќе ги преведам законите и условите за инвестициии... мене срам ме фаќа... и .. не сум предприемач тогаш... оти луѓето не ми се непознати и ме знат од "мала"....

зато уште почудно е се' ова... ако ме разбираш.
Чучулига не ме засмејавај...имаме сосема добри закони и услови за инвестирање...нажалост многу кои потенцијалните инвеститори ги знаат од мали погрешно им преведуваат...веројатно од некоја магловита причина нам непозната.... Cool
Конкрит.....

извини и со секоја почит на годините ти.... ама ти бе појма немаш шо збораш.... господине!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

lol! lol! lol!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Вто Мар 17 2015, 21:18

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Епа да видиш разлика.... ко ќе ги преведам законите и условите за инвестициии... мене срам ме фаќа... и .. не сум предприемач тогаш... оти луѓето не ми се непознати и ме знат од "мала"....

зато уште почудно е се' ова... ако ме разбираш.
Чучулига не ме засмејавај...имаме сосема добри закони и услови за инвестирање...нажалост многу кои потенцијалните инвеститори ги знаат од мали погрешно им преведуваат...веројатно од некоја магловита причина нам непозната.... Cool
Конкрит.....

извини и со секоја почит на годините ти.... ама ти бе појма немаш шо збораш.... господине!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

lol! lol! lol!
...незнам зошто ама имам впечаток дека  од некоја печурка која невнимателно си ја зготвила ти пораснале зајачки уши....па ми личиш на еден  лик од престава во униврезална  Very Happy Very Happy
...а и многу брзоплето донесуваш некои заклучоци околу појмата....госпоѓо... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Вто Мар 17 2015, 21:23

concrete напиша:...незнам зошто ама имам впечаток дека  од некоја печурка која невнимателно си ја зготвила ти пораснале зајачки уши....па ми личиш на еден  лик од престава во униврезална  Very Happy Very Happy
...а и многу брзоплето донесуваш некои заклучоци околу појмата....госпоѓо... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Е ама јас знам то шо ти не знајш..... и нема врска со зајаци и логопедски здруженија.

lol! lol! lol! lol! lol!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Вто Мар 17 2015, 21:33

чучулига напиша:
concrete напиша:...незнам зошто ама имам впечаток дека  од некоја печурка која невнимателно си ја зготвила ти пораснале зајачки уши....па ми личиш на еден  лик од престава во униврезална  Very Happy Very Happy
...а и многу брзоплето донесуваш некои заклучоци околу појмата....госпоѓо... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Е ама јас знам то шо ти не знајш..... и нема врска со зајаци и логопедски здруженија.

lol! lol! lol! lol! lol!
...е што да каже човек на ова....??   Very Happy Very Happy Very Happy  освен да се прекрсти...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Вто Мар 17 2015, 21:35

Оооооууууу јеааа!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Вто Мар 17 2015, 22:28

ova vekje lici na flert.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Вто Мар 17 2015, 22:32

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=27&vest=20892

И Амстердамецов им врти грб на НЕБАЊАНИТЕ

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by кнез on Сре Мар 18 2015, 01:29

Вечерва Путин и Ердоган разговарале за Турскиов Поток а пред некој ден беше нашиов министер Димитров во Анкара и го прими Ердоган.
Јасно е дека на Грујо му се нудат работи кој се во интерес на Македонија но се против интересите на Америте.
Дали ќе тргне против Америте или против својот народ?????
Историско време на супертешки одлуки кои ќе имаат далекусежни последици.
Или Македонија полека ќе почне да станува перспективна земја(таква каква што сака сега Грујо лажно да ја престави со ѓоамити страшните инвестиции) во развој или полека ќе си замира во колонијалнијалниот давеж од Западот.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Сре Мар 18 2015, 10:02

кнез напиша:Вечерва Путин и Ердоган разговарале за Турскиов Поток а пред некој ден беше нашиов министер Димитров во Анкара и го прими Ердоган.
Јасно е дека на Грујо му се нудат работи кој се во интерес на Македонија но се против интересите на Америте.
Дали ќе тргне против Америте или против својот народ?????
Историско време на супертешки одлуки кои ќе имаат далекусежни последици.
Или Македонија полека ќе почне да станува перспективна земја(таква каква што сака сега Грујо лажно да ја престави со ѓоамити страшните инвестиции) во развој или полека ќе си замира во колонијалнијалниот давеж од Западот.
...да се надеваме, да се надеваме дека нема да се испили во џукела ко Herr Бране или оној бугарскиот просечно богат ајван. Надежта последна умира.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by кнез on Сре Мар 18 2015, 11:40

Сега ќе го видиме Грујо од каков материјал е создаден и каков капацитет има.
Треба мууууууда до колена и памет Кутузова да излезе од ова како победник и тој и Македонскиот народ сосе неговата држава.
Прво е нападнат бомбашки од Зајко и тоа сите помислија ќе биде доволно.
Најидеално за нашите душмани е македонско-македонски судир,кој како разрешница би имал рушење на Грујо,а ако тоа не успее тогаш Аљи че го пали пикапот со митрољезот.Ако и тоа не успее можеме да шпекулираме со многу сценарија ама прво мора да се одбраниме од овие две.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Сре Мар 18 2015, 11:56

zar navistina mislis deka samo toj odlucuva, vo situacijava..
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by кнез on Сре Мар 18 2015, 12:02

Не е важен квантитетот во одлучувањето,единствено важно е какви одлуки ќе се донесат.
Грујо е титуларот на одлучувањето и тој може да биде или пуковник или покојник или пизда.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Сре Мар 18 2015, 12:11

Тајниот проект “дегруевизација”


http://denesen.mk/web/?p=335236
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Сре Мар 18 2015, 12:13

e da. etiketata e negova, so negov lik.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Сре Мар 18 2015, 12:22

Ај да ве прашам за мислење... оти Гоца одби интервјуууу?

http://libertas.mk/видео-јове-кекеновски-и-радмила-шекер/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by jambo on Сре Мар 18 2015, 12:27

Deneneska puka 11 bomba od gospodinot ZAEV
vi 14 00 casot od Strumica......majku mu ebu
cue se ck do Evropu...

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by jambo on Сре Мар 18 2015, 12:29

чучулига напиша:Ај да ве прашам за мислење... оти Гоца одби интервјуууу?

http://libertas.mk/видео-јове-кекеновски-и-радмила-шекер/

Zasto ina njuma gu gori pod noge......kriva e...

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Сре Мар 18 2015, 12:57

кнез напиша:Вечерва Путин и Ердоган разговарале за Турскиов Поток а пред некој ден беше нашиов министер Димитров во Анкара и го прими Ердоган.
Јасно е дека на Грујо му се нудат работи кој се во интерес на Македонија но се против интересите на Америте.
Дали ќе тргне против Америте или против својот народ?????
Историско време на супертешки одлуки кои ќе имаат далекусежни последици.
Или Македонија полека ќе почне да станува перспективна земја(таква каква што сака сега Грујо лажно да ја престави со ѓоамити страшните инвестиции) во развој или полека ќе си замира во колонијалнијалниот давеж од Западот.
Па дреми европа и се прај на тошо... америка ќе му испорача гас мхм да.


Последната промена е направена од чучулига на Сре Мар 18 2015, 12:58. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Сре Мар 18 2015, 12:58

od skrilci ke praele amerikancite Smile Smile Smile
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Сре Мар 18 2015, 13:00

...со секоја петарда која зајко бани ја пука у рука, не му прави ....ама баш никаква штета на вмро, Грујо и партнери.
Прави штета само на Македонија....упорно  и упорно и упорно. ја гризат државата.
Уште од растурањето на Југославија , таа партија ја врти водата на туѓи НЕМАКЕДОНСКИ  воденици, постојано генерира смешни глупости.., но глупост по глупост ќе се набере и голема беља...
После незнам зошто ќе се запрепастуат џамбовци, џанговци и слични ѕвонци  , како тоа да од некои видни сдсм овци, најнедемократски  ќе праиме канделабри за високи бандери... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Сре Мар 18 2015, 13:03

Konkrit ti si eden kocnicar na flatulencijata i pridobivkite od flatulencijata, na liderot na opozicijata . stvarno nema smisla..
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Сре Мар 18 2015, 13:07

VOL напиша:Konkrit ti si eden kocnicar na flatulencijata i pridobivkite od flatulencijata, na liderot na opozicijata . stvarno nema smisla..
батка VOL , би можел мислам, ако толку запнале да им конструирам бустер , кој ако си го брцнат на право место, има да ги лансира у геостационарна орбита, нешто што од секогаш го сонуваат и посакуваат...па да се стационираат и сјаат како ѕвезда даница во рани зори...сите да ги гледаат  Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Сре Мар 18 2015, 13:12

brcanjeto ostaj mi go mene Twisted Evil ...ti prai pojacaloto
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот