ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 00:06

Ахам ... сигурно... Гру семоќниот и меѓународни медиуми постројува.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 00:09

ma semokjen e on. vikaat deka i zatemnuvanjeto go naredil, za da im remeti bombite na ovie... da ne im se vidi kaj da bacaat bombe..Smile
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 00:13

Ама супер му оди со бомбите... џабе затемнувања и таквимити работи.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 00:16

me velam deka ne mu odi..
super mu odi.vadi osigurac i-mlada partizanka..
samo sto nikako da "ubije germanca" so tie bombite..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 00:18

Вервам дека се со продолжено дејство.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 00:21

ke vidime. koga ke vadi pak takvi , eksplozivni napravi , za samoubici, ima nekoi najavi?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 00:24

Не знам... ако арно памтам Заев рече на три или седум дена ќе биди динамиката. После денешната, јас мислам дека за три дена ќе има нешто ново оти оваа му беше локална.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Чет Мар 19 2015, 00:26

чучулига напиша:Вервам дека се со продолжено дејство.
....нема бомба со продолжено дејство.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 00:31

Не се разбирам ич на таја тема.... а оние со осиромашен ураниум шо ги изнапосееа на Балканов шо беа?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 00:31

znaci, sepak ke polaga Zaev za licenca....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 00:33

чучулига напиша:Не се разбирам ич на таја тема.... а оние со осиромашен ураниум шо ги изнапосееа на Балканов шо беа?
tie bea pozdrav od bratska amerika.da se raduvaat decata od Kosovo, Srbija i Makedonija, i da se great na tie podaroci vo narednite.... 20 000 godini.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Чет Мар 19 2015, 00:39

ова е петарда мори Чучулиге , не оние на зајко бани...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by jambo on Чет Мар 19 2015, 05:12

A site gi slusate bombite...onaka nezainteresirano...
GOTOV vasiot grcki cigan..Sivonjo sto praime
go skidas samarot.....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by king on Чет Мар 19 2015, 07:20

Во целава лакрдија со „снимките“ нигде не видов ни прочитав да некој се занимава  со ....
... зошто баш сега се објавуваат ....???


Да претпоставиме дека снимките се стварни, немонтирани ... 
...а како што од нив се гледа (барем досега)  дека не се работи за масовно снимање ..по системот ... кому иде ... туку следена е само една избрана одредена таргет група луѓе т.е. највисокиот државен врв... (кој всушност според првичните изјави на зајкото единствен бил поштеден од следењето)
...  снимањето е вршено во реално време, друг начин не постои, сеуште не е измислена временска машина... односно дека содржината на снимачите им била уште одма позната...
... со оглед на сето тоа ... се наметнува прашањето ....
.. зошто баш сега ... се објавуваат ...
... а не уште „одма“....

... одговорот на сето тоа е дека некој  си игра курташак со зајкото ... и преку него (сдсм) оствари некои свои цели.... не баш најдобри за сите нас ...

... поинаку ова одложено дејство на „загрижените патриоти“  не може да се објасни ...

... замислете само едно  објавување на ваквите „вистинити“ снимки непосредно пред гласањето или   помеѓу  двата круга на гласање кој ефект би имало ....  или во краен случај одма по изборите ....

... па време е да  трезвено размислиме  кој тоа, со која цел  и зошто  баш сега се обидува со ова перење на мозокот да предизвика некој „преврат“ ...
... дека примарна цел ни е доброто на државата и сите во неа ... а не прљавите игри околу тоа кој ќе биде власт ...

... но јбг ... додека има болни луѓе со уште поболна желба за власт и моќ ... ќе има и такви игри ...
... а на таквите, болните за власт ... ни под точка разно не им е до доброто на граѓаните ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by кнез on Чет Мар 19 2015, 08:04

Голема грешка е тоа што доаѓаат некакви си експерти дали како набљудувачи дали како советници.Знам дека кога ти е нечист газот играш изнудени потези како сега нашава власт ама тоа може само да купи некое време а не може да го смени резултатот со купеното време.
Се сеќавате сигурно после исто таквата кампања  за насилство кое наводно го врши српската полиција на Космет беше донесен Вокер со братијата како набљудувач.

      Тие ги предизвикаа сите тие насилства со напади врз полициски станици и убиства на Срби и лојални Албанци за потоа реакцијата на српските безбедносни сили да се протолкува како насилство врз цивили и Милошевиќ едноставно за да докаже дека не е така беше принуден да ги викне.
После тоа и Рачак знаеме сите што се случи.
      Тие набљудувачи доаѓаат тука и точно знаат што треба да напишат кажат и направат  само тајмингот ќе им го одредат од таму од кај што ги плаќаат(после 3,6 9 или...месеци).
Разорување на институциите е најважно,после тоа царот е гол исто како Јанукович.
Грујо имаше доволно примери да види дека тоа е прв чеор за негово рушење.Прво продаваат некоја приказна(зависно од државата Ирак Либија Сирија Југославија Бугарија....) која е мајсторски конструирана и која секогаш има цел да се нападене власта на тој начин што ќе се оцрни пред народот д таа мера што народот го остава сам со само неколку десетици или стотици негови луѓе,значи го слекува гол.
       Со тоа се рушат сите организирани институции во државата од легитимен аспект,па народот си вели кого да бранам бе,ова "ѓубре" види што правело никако не можејќи да види дека пред неговиот нос му се руши неговата држава и дека државата и институциите е тој,т.е. полицаецот кој после работа си оди дома,лекарот,работникот........
      Најдобро ќе беше под хитно да се смени Зврлевски и сите останати и да не се прави на Тошо дека ништо не се случува во државата,зошто таа тактика до сега секаде доживеа пораз.
Тие се тука,тие ја нападнаа македонската држава и тоа погадно отколку 2001.
Во врска со ова да додадам дека на 8-ми април Ципрас оди во Москва а при добивањето на таа информација веднаш, вчера, Нуланд слетала во Атина со изјава од која ти се крева коса на главата.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Centarec on Чет Мар 19 2015, 08:37

ни заев уапсен ни грујо симнат. ни сме народ "ЌЕ".

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by jambo on Чет Мар 19 2015, 09:55

зошто баш сега ... се објавуваат ...
... а не уште „одма“....

Pa sega gi dobija od ageentite koi go napustija ciganot
..lugje koi saVISTINSKI patrioti a ne kako ovoj ligle

i ima bolni ZA vlast ama ima uste pobolni NA vlast

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 10:41

A LjuBGco Georgievski NIKADE go nema ..ne primetil nekoj , deka ovoj stvor, mudro si sedi nastrana? a nikade ne go spomnaa dosega vo snimkive ?

Nema da go zemam kako predmet na analiza Zaev, nitu Gruevski..
Neka e Zaev patriot sto si ja sakal drzavata, neka e i Gruevski isto takov.Nivna rabota.

No, bombive gi stedat tokmu igracive od pozadina, kako LjuBGco.
Coekot ne moze da prezali deka ne uspea da zavede i napravi budali onolkav broj na lugje i mu aknaa kloci.
    A sega e vo opozicionerskiot blok- nikoj ne go spomenuva.Negovite ZUNZARI odrabotuvaat kako navieni, znaejki deka sto povekje ke plukaat po drzavata i vlast,poblisku e nivniot arambasa, do docepuvanje na vlast.
Posakuva li RASKOL vo VMRO DPMNE za da se obide da vleze na mala vrata nazad? ili mozebi planira da pribere del od clenstvoto od partijata na vlast, koe treba da stanat nezadovolni od svoite, pa da se vratat kon "izvornoto vmro " na bugaromanot ( NP)?

    Na LjuBGcovistite im odgovara sekakva negativna etiketa na drzavata od sekade, i toa tie go zlouppotrebuvaat. Za svoi interesi a ne za interesi na stabilnost na zemjata.
   Pa LjuBGcovistite bea tie sto napravija najgolem kriminal vo zemjata, koi ja povedoa drzavata vo vojna!
Na bugaromanot voopsto ne mu e gajle za nezavisna Makedonija. Toj prifakja sekakva referenca, samo da moze da ima sto da spoi so bugarija.Mu odgovara osakatena Makedonija, makar i bez del od teritorijata, podeli, samo da go ostvari vanco-mihajlovistikiot son.. da ja nema Makedonija, a bugaristancite da zavladeat i so ova parce..

    Dvajca se karaat tretiot seir gleda. Legalnata vlast vo Makedonija da ispadne nesposobna i kriminalna, legalnata opozicija vo Makedonija da ispadne nesposobna i omrazena ...
    a od strana nekoj, kako LjuBGco i negovite picajlzi da trijat race..

ova e samo eden primer. najblisku do iskoristuvanje na ostatocite od ovaa bitka se bugaromanite na LjuBgco.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 16:35

Бомбата за Заев за судството... и да тие истите треба да го судат заев и да кажат дали материјалите се автентични....


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 17:05

i? kaza nesto za sucajot monstrum, a?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by king on Чет Мар 19 2015, 17:14

Чучулига!

...што ни го губиш времето со глупости ...

а бе ... ова 12-та не е ни пувеж ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 17:15

Не.

Судството беше тема... ене, прицни плеј и чуј си.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 17:23

a be kako najavi.... cinis "ic ili bric"

i? kade e sega Monstrum vo bombava? ama zatoa pak ona videono od al dzezaira ostana, da pluka po nas... a ostana SAMO od FER pricina, da se istrae i da se doceka vistinata do kraj.
i sto se doceka?
bitno slapnavme kvicenja na ubijcite , kako da se tie zrtvi a ne decana sto gi ubija.... samo za da uspee kauzata- da se vidi kakov bil rezimot vo ocite na al dzezaira. bre.

kako najava na otkrivanjeto em razotkrivanjeto so bombive na zaec, i vmesanosta na vlasta vo ubistvata? boze gospode...

eh.... mojata CUDESNA , zalna, napatena, zemja, Makedonija.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 17:25

Кој и шо најави Вол?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 17:27

edno vrapce.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот